Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
Kristlus?
 
to ei saa aru 18. august 2015, kl 10.15
on olemas selline asi nagu tekstikriitiline meetod ja see väidab tõsikindlalt, et uus testament kubiseb hilisematest väljajätmistest ja juurdekirjutustest. usklikele selliseid asju otse loomulikult ei mainita, teie asi on teha 'mää' õigel ajal ja õiges kohas. :D
 
kristlane 18. august 2015, kl 19.52
tulge kõik kristluse rüppe! Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Me olema nii leebed ja head, ainult neil, kes ei m
> õtle samuti kui meie, lööme hambad sisse!


Vaeseke, sul vist on siis kõik hambad eest ära.
 
ei, miks? 18. august 2015, kl 20.49
Mul hambaid nagu putru: argipäevahambad ja kirikuskäimahambad ja lihavõttehambad. Neid viimaseid ma ikka teritan ka vahel.
 
kristlane 18. august 2015, kl 21.11
ei, miks? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mul hambaid nagu putru: argipäevahambad ja kirikus
> käimahambad ja lihavõttehambad. Neid viimaseid ma
> ikka teritan ka vahel.


Võtad oma proteesid suust ära ja siis süüdistad kristlasi, et nad su hambad välja lõid? Kas see on aus sinu arvates? Venemaal sureb valge hobune ära ja kristlased jälle süüdi. Vot selline lauslahmimine ongi patt. Soovitan sul meelt parandada, muidu lähed hukka.
 
hilja, peetrus, hilja 18. august 2015, kl 21.16
hukas juba.
Jõle mõnus on, kristlased käivad nagu oleks pliiats p..ses, mina lebotan nagu kass päikeselaigus. Must kass.
 
kristlane 18. august 2015, kl 21.25
hilja, peetrus, hilja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> hukas juba.
> Jõle mõnus on, kristlased käivad n
> agu oleks pliiats p..ses, mina lebotan nagu kass p
> äikeselaigus. Must kass.


Unistad? Tahad kõva mees olla? Noh kes koera saba ikka kergitab kui mitte koer ise. Teistele sa vaevalt korda lähed oma laiamisega.
 
miks kõva mees? 18. august 2015, kl 22.09
Ära saa must valesti aru, ma ei viitsi kõvatada, üks elu on ainult antud. Mul on kama, kas ma lähen kellelegi korda või ei, mul on hea olla, mu lähedastel on hea olla - sellest selleks eluks piisab.
Olgu ka sul hea olla, peace!
 
kristlane 18. august 2015, kl 23.19
Kui sa oleksid väärikas inimene, siis ei käiks sa lihtsalt inimesi mõnitamas ja laimamas, eksole! Ilmselt oled homo ja ise käid miski hullem asi p..ses kui pliiats. Kui inimene vajab kellegi mõnitamist ja hakkab seda lasteaiamängu mängima, et vaatke kus mina olen ikka kõva mees, siis on ta enesehinnang sõltuv sellest kui palju ta saab teisi mõnitada ja alavääristada. Usklikke näiteks. Aga kas usklikud homosid mõnitavad? Laskuvad nad sellele tasemele?

Sul ei ole hea ja su lähedastel ka mitte, sellepärast sa kergitad oma enesetunnet nii madalate meetoditega.
 
elu 18. august 2015, kl 23.23
Kõigile inimestele, kelle isiklikuks päästjaks on Jeesus Kristus ja kes usub, et Jeesus on Jumala Poeg, kes on kandnud kogu inimkonna patu, on aga igavese elu lootus, see tähendab, et nemad saavad osa esimesest ülestõusmisest, peale mida ootab neid igavene elu. Teised kõik, kes ei ole uskunud Jeesusesse, nemad saavad osa teisest ülestõusmisest, küll aga kohtu jaoks, kuna nemad ei ole lasknud end patust puhastada ja neid ootab igavene karistus. Sellepärast ongi oluline kõigepealt endale just Uue testamendi evangeeliumid selgeks teha, kuna see on uus leping ja räägib, kuidas pääseda Jumala hingamisse.
 
to elu 19. august 2015, kl 00.18
räägime sellest, et uus testament on jumala uus leping kõigi paganarahvastega, eks? palun seleta, kuidas on võimalik, et selle lepingu originaaltekst on kaotsi läinud? vähemalt pole ükski inimene nikaia kirikukogul solkimata originaaltekste oma ihusilmaga näinud...
 
jeesus oli gnostik 19. august 2015, kl 00.23
ja kristlased varastasid show. kristlus sündis sellest, et allikas X solgiti ära markuse evangeeliumiks, mille põhjal solberdati omakorda kokku ülejäänud 3 kristlikku evangeeliumi. kui jeesus tuleb tagasi, ütleb ta kristlastele: ma ei tunne teid. soodomal ja gomorral saab olema kergem põli viimsel kohtupäeval kui teil.
 
elu 19. august 2015, kl 01.54
Ei ole teist teed taevase Isa juurde kui ainult Jeesus. Kui Kristuse kogudus (kristlased), olles üks ihu Kristusega, kui seesama Jumala Vaim elab juba praegu kristlaste sees, kuna kristlased saavad Jumala Püha Vaimu ja nad on osaduses Jumalaga, kuidas siis peaksid kristlased kohtupäeval kannatama? Rm 8:11 Kui nüüd teis elab selle Vaim, kes Jeesuse surnuist üles äratas, siis see, kes Kristuse surnuist üles äratas, teeb ka teie surelikud ihud elavaks oma Vaimu läbi, kes teis elab.
Vastandiks, kuidas siis need, kes ei ole tunnistanud Jeesust kui Jumala Poega, kuidas nad võiksid siis pääseda, kui ei ole teist teed taevase Isa juurde kui ainult Jeesus. Jeesus taastas osaduse elava Jumalaga, mis oli kaotsi läinud inimese pattulangemisega
1Pt 3:18 Sest ka Kristus kannatas pattude pärast üheainsa korra, õige ülekohtuste eest, et ta teid juhiks Jumala juurde, olles küll ihu poolest surmatud, ent elustatud vaimu läbi.
 
krstlasele 19. august 2015, kl 09.58
Küll sina oled üks õnnetu ja mõru inimene, hale.
 
kristlane 19. august 2015, kl 10.19
Aga vähemalt ei käi ma teisi lihtsalt mõnitamas, et enesehinnangut enda silmis tõsta. See on ka juba suur saavutus. Ei saa armastada ligimest sõnadega, vaid tegudega. Kui sa armastad ligimest, siis sa ei alanda teda, vaid tõstad üles. Kui hakkad materdama, siis järelikult oled madala enesehinnanguga ja vajad enda upitamiseks teiste alandamist.

Kui tõde on raske kuulata, siis ehk peaks endas inventuuri tegema ja julgema näha oma nõrkusi ja vigu. See ongi patutunnistus ja sealt viib tee muutumiseni - sisemise inimese muutumiseni. Inimene, kes julgeb tunnistada oma vigu, kahetseb ja alandab ennast, seda Jumal puhastab, andestab ja ülendab. Siis ei pea enam ise punnitama ja teisi siunama, et ise oma tähtsust tõsta, vaid sa elad üle justkui uuestisünni, saad paremaks inimeseks. Inimese elu eesmärk ei peaks olema lamasklemine valguslaigus, vaid pürgimine kõrgemate väärtuste poole, alustades kõigepealt maailma paremaks muutmisel iseenda paremaks muutmisega.
 
kristlasele 19. august 2015, kl 15.28
Ise küsid, ise vastad:
''Ilmselt oled homo ja ise käid miski hullem asi p..ses kui pliiats. Kui inimene vajab kellegi mõnitamist ja hakkab seda lasteaiamängu mängima, et vaatke kus mina olen ikka kõva mees, siis on ta enesehinnang sõltuv sellest kui palju ta saab teisi mõnitada ja alavääristada. Usklikke näiteks. Aga kas usklikud homosid mõnitavad? Laskuvad nad sellele tasemele?''

Oi kui silmakirjalik.
Vastus su kahele viimasele küsimusele on selge ''jah''. Just seda sa ju oma kommentaaris tegidki.
 
kristlane 20. august 2015, kl 10.54
kristlasele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ise küsid, ise vastad:
> ''Ilmselt oled homo ja i
> se käid miski hullem asi p..ses kui pliiats. Kui i
> nimene vajab kellegi mõnitamist ja hakkab seda las
> teaiamängu mängima, et vaatke kus mina olen ikka k
> õva mees, siis on ta enesehinnang sõltuv sellest k
> ui palju ta saab teisi mõnitada ja alavääristada.
> Usklikke näiteks. Aga kas usklikud homosid mõnitav
> ad? Laskuvad nad sellele tasemele?''
>
> Oi kui
> silmakirjalik.
> Vastus su kahele viimasele küsi
> musele on selge ''jah''. Just seda sa ju oma komme
> ntaaris tegidki.
-----

hilja, peetrus, hilja
18. august 2015, kl 21.16


hukas juba.
Jõle mõnus on, kristlased käivad nagu oleks pliiats p..ses, mina lebotan nagu kass päikeselaigus. Must kass.
---

Kommentaariks nii palju, et homodel ja eriti homoaktivistidel, on kombeks sõimata teisi sallimatuteks. Aga nad omistavad oma omadusi teistele. Mida sa taotled? Seda, et sina võid öelda kristlaste kohta ükskõik mida, aga kui sulle täpselt samaga vastatakse, siis on kristlased oi kui kole hirmsad inimesed?

Enne kui teiste silmis pindu otsid, tõmba palk omast silmast välja! Ja kui sa teistele ütled inetusi, siis miks sulle ei või samaga vastata? Kõik omadused, mida sa siin kristlastele ja mulle omistad, on tegelikult sinu enda omad. Kes alustas mõnitamist? Miks alustas? Ja kui mind rünnatakse ja mõnitatakse ilma põhjuseta, siis kas ma pean olema sinusugusele lömitada? Kas mul pole õigus enda eest seista, oma väärikust kaitsta? Kelleks sa ennast pead? Jumalaks? Õpi austust ja väärikust teiste vastu ja siis sulle vastatakse samaga. Sest mida sa külvad, seda sa ka lõikad!
 
kristlane 20. august 2015, kl 11.04
Tee teistele seda, mida sa tahad, et sulle tehakse. Kui sa tahad, et sind süüdistatakse, halvustatakse, mõnitatakse sinu väärtushinnanguid ja sind ennast, siis tee seda ka teistele. Sest siis sa armastadki ligimest nii nagu iseennast. Kui sa aga kõike seda teed teistele, aga eeldad, et nemad sind armastavad ja selle heaks kiidavad, siis armastad sa ennast nagu kuningat, aga oma ligimest kohtled nagu orja.
 
kristlasele 20. august 2015, kl 11.40
Sa oled enda kohta hästi täpse iseloomustuse kirjutanud:

"Tee teistele seda, mida sa tahad, et sulle tehakse. Kui sa tahad, et sind süüdistatakse, halvustatakse, mõnitatakse sinu väärtushinnanguid ja sind ennast, siis tee seda ka teistele. Sest siis sa armastadki ligimest nii nagu iseennast. Kui sa aga kõike seda teed teistele, aga eeldad, et nemad sind armastavad ja selle heaks kiidavad, siis armastad sa ennast nagu kuningat, aga oma ligimest kohtled nagu orja."

A sa muidu nagu tead, sina, kelle jaoks on kõige hirmasam sõimusõna "homo", mida tähendab väljend "pliiats pe.sses käima"? Miks su räpane mõte KOHE pedendusele tüüris, alateadvus mängis vembu, jah? Aga reageerisid sa täpselt nii, nagu see väljend kirjeldab.
Ma lootsin, et saad ehk ise oma veast aru, aga paistab, et vead end tõmmeldes järjest sügavamale naeruväärsuse laukasse.

Lihtsalt sulle teadmiseks: "pliiats seedekulglas" ei oma mingit seost homondusega, see väljend kirjeldab inimest, kes ei suuda ennast vaimselt vabana tunda, kogu aeg midagi torgib, kogu aeg tundub, et keegi suhtub temasse valesti ja hetkeline enese pingest vabaks laskmine maksab kohe valusa sisemise torke näol kätte. Natuke emakeelse semantika tundmist ei jookseks ka kristlasel mööda külgi maha.
Vaene inimene, mul on raske end isegi kujutleda olukorda, millesse sina oled end 24/7 pannud, pidevalt pinges, pidevalt otsimas "vaenlast". Kohe hambad irevil oma "ohustatud väärtuste" kaitsel... on need tõesti ohus? Su enese inimlikkus on see, mis on ohus ja suurim oht sellele oled sa ise.
 
kristlane 20. august 2015, kl 13.22
Mul on sust kahju, et sa otsid minus seda, mida seal ei ole. Pole mul pliiatsit p..ses ega ka vihkamist homode vastu. Küll olen ma seda meelt, et inimesi nende usuliste veendumuste põhjal mõnitada on rumal. Ja kui sa teist halvustad ja mõnitad, siis miks sa nõuad teiselt viisakust ja alandlikkust? Ja kuna homod on viimasel ajal eriti teravalt kirikut ja usklikke halvustanud, neid vihkamises ja seitsmes surmapatus süüdistanud, siis on su väljendid just iseloomulikud sellistele inimestele. Ja kuna sa ei leidnud paremat väljendit kui just pliiats p..ses, siis kas sa just ise ei mõtle liiga palju oma tagumise poolega? Kes alustas?
 
kristlane 20. august 2015, kl 13.37
Ma lõpetan selle vaidluse omalt poolt. Minu poolt punkt. Nüüd oleme mõlemad oma seisukohti väljendanud ja las see jääda siis nii. Midagi uut ja huvitavat meil ilmselt enam öelda ei ole.
 
Vastik lugeda - ja ma käin ka ise kristluse rada 20. august 2015, kl 16.17
Normaalne kristlane: "Äge maailm, lähen otsin sealt mõned sõbrad!"
Foorumis ennast kristlaseks nimetav isik: "Võõras maailm, igaks juhuks äsan noaga kõigele, mis sealt paistab!"
Aga tema kohta käivad sõnad:
"Kes ütleb enese olevat valguses, ja vihkab oma venda, on siiani pimeduses"

Kristlased on õnneks normaalsed inimesed. Kes on eksinud oma rajalt võib alati meeleparanduse teele astuda, kuid kes peab end eksinuna teistest ülemaks ja räägib Jumala nimel, selle eksimine on juba üüratu.
 
jakoobus 20. august 2015, kl 17.11
Vastik lugeda - ja ma käin ka ise kristluse rada Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Normaalne kristlane: "Äge maailm, lähen otsin seal
> t mõned sõbrad!"

Jak 4,4

Kas te siis ei tea, et sõprus maailmaga on
vaen Jumalaga? Kes iganes eelistab olla maailma sõber, seab end Jumala vaenlaseks.
 
Midaaa? 20. august 2015, kl 17.37
Maailm on Jumal, sest see on Jumala loodud! Kuidas saab vaenata Tema loomingut!
Otsides maailmast sõpru teeme Jumala soovi järgi, pidades end maailmast paremaks oleme kui variserid, kes ei pidanud paljuks isegi Jeesusele ette heita, et ta ei vali õiget seltskonda!
 
jakoobus 20. august 2015, kl 17.46
Midaaa? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Maailm on Jumal, sest see on Jumala loodud! Kuidas
> saab vaenata Tema loomingut!
> Otsides maailmast
> sõpru teeme Jumala soovi järgi, pidades end maail
> mast paremaks oleme kui variserid, kes ei pidanud
> paljuks isegi Jeesusele ette heita, et ta ei vali
> õiget seltskonda!

Lo ajaviiteks ka Piiblit. Jakoobuse kirja näiteks.
 
kultuurisõda 20. august 2015, kl 17.48
https://www.youtube.com/watch?v=TQyRjs787-I

Väga hea intervjuu, mis seletab lahti praeguse ühiskonnas toimuva konflikti.
 
Jeesus vastandus maailma vaimule 20. august 2015, kl 18.06
Maailm (valitsejaks saatan) ja Jumala riik (Jeesus ütles, et Tema riik ei ole sellest maailmast) on alati omavahel konfliktis. Sa saad kuuluda kas ühele või teisele poolele, aga sa ei saa maailmameelsusega teha kompromissi kui sa tahad Jumala poolele jääda. Jah, Jumal ise on loonud maailma imeliseks, aga patt on selle ära rikkunud oma himude ja kurjusega. Inimesed ei otsi Jumala palet, ei otsi Jumala tahet. Ja su ongi võimalus kas nendega ühist keelt leida ja sõprust pidada või jääda siiski Jumala poolele, otsida taga Jumala riiki. See ei tähenda vaenulikku suhtumist, aga konfliktid on väga kerged tulema kui need maailmad omavahel põrkuvad.

Toon kasvõi Johannese evangeeliumist välja kohad kus Jeesus sellest räägib.

"Ma olen teatavaks teinud sinu nime inimestele, keda sina mulle oled andnud maailmast. Nad olid sinu omad, ja sina oled andnud nad mulle ning nad on pidanud sinu sõna.

Mina palun nende eest, maailma eest ma ei palu, vaid
nende eest, keda sina oled mulle andnud, sest nad on sinu omad.

Mina olen andnud neile sinu sõna ning maailm on vihanud neid, sest nemad ei ole maailmast, nii nagu minagi ei ole maailmast.
15 Ma ei palu, et sa võtaksid nad ära maailmast, vaid et sa hoiaksid neid kurja eest.
16 Nemad ei ole maailmast, nii nagu minagi ei ole maailmast.
17 Pühitse neid tões: sinu sõna on tõde!
18 Nii nagu sina läkitasid minu maailma, läkitan ka mina nemad maailma.
19 Ja ma pühitsen ennast nende eest, et ka nemad oleksid pühitsetud tões.

Õige Isa, maailm ei ole sind tundnud, aga mina tundsin sind
ning need siin tunnevad, et sina oled minu läkitanud.
26 Ja ma olen neile andnud teada sinu nime ja annan teada seda, et
armastus, millega sina oled armastanud mind, oleks nendes ja mina
oleksin nendes.”

18 Kui maailm teid vihkab, siis teadke, et ta on mind vihanud enne
teid.
19 Kui te oleksite maailmast, siis maailm armastaks teid kui omi, aga et
teie ei
ole maailmast, vaid mina olen teid maailmast ära valinud, seepärast
maailm vihkab teid.
20 Pidage meeles sõna, mis mina teile olen öelnud: „Ei ole teener
suurem kui ta isand!” Kui nad on taga kiusanud mind, kiusavad nad
taga teidki. Kui nad on pidanud minu sõna, peavad nad teiegi sõna.
21 Kuid seda kõike nad teevad teile minu nime pärast, sest nad ei
tunne teda, kes minu on saatnud. "
 
Jeesus vastandus maailma vaimule 20. august 2015, kl 18.21
Ja muideks Jeesuse võtsid vastu ikka väga vähesed. Kohe alguses on Johannese evangeeliumis ju sellest räägitud.

10 Ta oli maailmas,
ja maailm on tekkinud tema läbi,
ja maailm ei tundnud teda ära.
11 Ta tuli omade keskele,
ent omad ei võtnud teda vastu.

...Ent kohus on see, et valgus on tulnud maailma, aga
inimesed on armastanud pimedust enam kui valgust, sest nende teod on kurjad.
20 Igaüks, kes teeb halba, vihkab valgust ega tule valguse
juurde, et ta tegusid ei paljastataks.
21 Aga kes teeb tõtt, see tuleb valguse juurde, et ta teod saaksid
avalikuks, sest need on tehtud Jumalas.
 
Sina, kes sa end ülbelt apostli nimega kaunistad 20. august 2015, kl 18.46
jakoobus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Midaaa? Kirjutas:
> -----------------------------
> --------------------------
> > Maailm on Jumal, s
> est see on Jumala loodud! Kuidas
> > saab vaenat
> a Tema loomingut!
> > Otsides maailmast
> > sõp
> ru teeme Jumala soovi järgi, pidades end maail
>
> > mast paremaks oleme kui variserid, kes ei pidanu
> d
> > paljuks isegi Jeesusele ette heita, et ta
> ei vali
> > õiget seltskonda!
>
> Lo ajaviite
> ks ka Piiblit. Jakoobuse kirja näiteks.


Loe ka sina. Matteuse evangeeliumi näiteks.

http://piibel.net/#q=Mt%2023&lk=2
 
jakoobus 20. august 2015, kl 18.51
viimasele

Mis sind pahandab? Milleks täiesti lambist kirjakoht? Variserid olid Jeesuse vastased, mina mitte. Küll aga on kogu kristlik õpetus sellest, et usklikud ei sulanduks maailmaga kokku. Kui sulle see ei sobi, siis ilmselt sa kristlaseks ei sobi, vali mõni sobivam tee enda jaoks.
 
Pahane 20. august 2015, kl 19.04
Kristlik õpetus räägib armastusest inimkonna vastu, mitte enda paremaks pidamisest!
Jehovistide sektantlikus eraldatuses ei ole Kristuse armuga midagi ühist, aga just sellist vandlitorni eraldumist pead sina õigeks Issanda teenimiseks? Kirjakoht ei ole "lambist"!

"Aga häda teile, kirjatundjad ja variserid, te
silmakirjatsejad, et te lukustate taevariigi inimeste eest! Ise te ei lähe sinna sisse ega lase sisse ka neid, kes tahaksid minna. "

Õige kristlane ulatab eksinule käe, aga sina tahaksid jalaga lüüa?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!