Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
Kristlus?
 
viimasele 20. august 2015, kl 19.21
Ei taha ma kellelegi jalaga lüüa. Sa ise tahad mulle jalaga lüüa. Eksinu ei võta kahjuks ühtegi abikätt vastu, sest ta ei tunnista, et ta on eksinu, vaid pilkab kristuse sulast ja sulle see väga meeldib ja istub. Sa kohe võtad tuld ja astud ka kampa.
 
ei 20. august 2015, kl 19.37
lüüa ei taha ma kedagi, lihtsalt mul on pea võimatu näha kristlikku meelt enda vastandamises maailmale. Kõik siin ilmas on Jumala looming ja ilma Tema soovita ei lange ka juksekarv inimese peast.
Nii on ka sinu loomus Jumala loodud, nagu mu ärritumine sinu üleoleva suhtumise peale maailma kogu tema ilus ja koleduses.

Kahetsen, kuid tean, et Jumalal oli seda sündida lastes oma eesmärk.
Minu asi pole teha muud kui nõustuda Tema looduga.
 
viimasele 20. august 2015, kl 20.09
Minu loomus ei ole kohe kindlasti Jumala loodud, vaid on patune, nii nagu kõigi inimeste oma. Aga ma püüdlen pühitsuse poole, teades, et mitte enda tegudest, vaid Jumala armust ma võin saada Tema näo sarnaseks, Tema riigi kodanikuks.

Sa kahjuks ei ole Jumala Vaimu poolt õpetatud, sellepärast sa ei mõista ka seda, mida Jakoobus või Jeesus maailma all silmas pidas ja miks näiteks Paulus ütleb:
14 Ärge hakake vedama võõras ikkes koos uskmatutega! Mis
ühist on õigusel ja ülekohtul või mis osadust valgusel
pimedusega?
15 Mis kooskõla on Kristusel Beliariga või mis osa on
usklikul uskmatuga?
16 Kuidas sobib Jumala tempel kokku ebajumalatega? Meie oleme
ju elava Jumala tempel, nõnda nagu Jumal on öelnud:
„Ma tahan nende seas elada ja käia
ja olla nende Jumal,
ja nemad on minu rahvas.
17 Seepärast minge ära nende keskelt
ja eralduge neist,” ütleb Issand,
„ja ärge puudutage rüvedat,
siis ma võtan teid vastu
18 ja olen teile Isaks,
ja teie olete mulle poegadeks ja tütardeks,”
ütleb Kõigeväeline Issand.


See ei tähenda et peaks looma või kuuluma mõnda sekti või eralduma maailmast, ent ka mitte seda, et peaks iga hinna eest maailmaga sõprust pidama.
 
loodan 20. august 2015, kl 20.25
Loodan, et ka sinuni jõuab kord teadmine, et kõik maailmas toimub Jumala teadmisele ja tahtel ning ainus palve, mida siiras hing võib lausuda on "sündigu Sinu tahtmine", sest kõik muu on Temaga tingimine ja enesele paremate tingimuste väljakauplemine.
 
viimasele 20. august 2015, kl 20.45
Aga seda ma ju palungi ja armu palun sellele lisaks. Toetun täiesti Jumala sõnale. Pole ma midagi kauplend endale nagu sa arvad. Ma ju räägin Jeesuse ja apostlite õpetusest, mis on antud meile järgimiseks. Ma arvan, et seda, kes on kogu südamest kristlane ja kes variser, otsustab ka Jumal, mitte sina. Sina ju mind ei tunne, Tema aga tunneb. Ehk küsid Tema käest järgi ja ta avab sulle kõik selle, millest sa aru ei saa.
Pööra tähelepanu sellele kui sa palud: tulgu meile Sinu riik! Kas sa seda üldse mõistad, mida sa palud sellega? Ilmselt ei. Inimlik mõistus ei võta seda, ainult Jumala Vaim saab seda inimesele avada. Seda siis võikski Jumalalt paluda. Jeesus ikka ütles, et otsige esiti Jumala riiki ja siis kõike muud antakse teile pealegi.
 
ei 20. august 2015, kl 20.52
Ei ole inimese asi paluda Jumalalt Tema riigi tulemist, see tuleb, kui Tema tahab. Seda ma kauplemiseks peangi - "anna meile seda, anna meile teist, päästa patust, tasu vaenlasele..."
Ei.
Meie osa siin ilmas on vastu võtta kõik, mida Tema annab.
Kõik muu on juba tingimine.
 
viimasele 20. august 2015, kl 20.59
Aga Jeesus ju ütles, et paluge, otsige, nõudke taga jumala riiki. See on Jumalale meelepärane ja Ta annab seda neile, kes seda paluvad, kes seda väärtustavad. Vot siin oled sa küll kaldunud õpetusest täiesti kõrvale ja pöörad kogu Piibli pea peale. Vot siin oled sa eksinud õpetuses. Jumalale meelepäraseid asju tuleb paluda, mitte enda tahtmist, vaid Jumala tahtmist. Ausalt öeldes on raske inimest ka õigele teele juhatada kui ta ise arvab, et ta on õigel teel ja kõik teised on variserid ja ülbed ja eksinud.
 
pimeduses kobajaile 20. august 2015, kl 22.44
te siin seletate, et kõik, mis toimub, ongi jumala tahtmine. aga minu mäletamist mööda õpetas jeesus paluma jumalat sõnadega: 'sinu tahtmine sündigu nagu taevas, nõnda ka maa peal'. mis otse loomulikult viitab sellele, et sugugi mitte alati ei sünni maa peal jumala tahtmine. võib ka ütelda, et jumala tahtmine sünnib maa peal haruharva, kui üldse, sest siin valitseb ikkagi saatan.
isegi kui jumala tahtmine vahel harva sünniks, kahtlen selles, kas inimene ikka on võimeline ära tundma, et seekord sündis jumala tahtmine. võib-olla holokaust, mida meie peame inimsusevastaseks kuriteoks, oli hoopis jumala tahtmine, mis sündis?
 
sinusugune nazivärd 21. august 2015, kl 00.32
tuleks panna 120-kilose neegriga ühte kongi nii kauaks, kuni võid läbi oma päraaugu taevatähti vaadelda... :D
 
JuhinTähelepanu. 23. august 2015, kl 14.01
Natsivärdjaid on aeg juba jälitama asuda, väljaselgidada, kinnipüüda ja üles puua öösiti. Just.
 
huviline 23. august 2015, kl 21.24
Minul on veel küsimus Tartu kristlastele. Millisesse kogudusse kuulute teie ja millise koguduse õpetajat hindate? Olen ise nüüd kolm pühapäeva käinud Jaani, Pauluse ja Peetri kirikus ja mõtlen hetkel edasi kuhu leeri minna. Samas ühes kohas leeris käimine ei eelda vist sama kiriku kogudusega liitumist?
 
elu 24. august 2015, kl 09.13
Tartu Elu Sõna Kogudus, väga meeldiv on.
 
väärusulised 24. august 2015, kl 10.18
Tartus on baptistikogudus, see on tee päästmisele. Ära nende teiste poole vaatagi, täielikud väärusulised!
 
elu 24. august 2015, kl 18.59
mis peaks nendest teistest väärusulised tegema?
 
elule 25. august 2015, kl 15.35
Su küsimus näitab, kui sügaval patus sa elad. Piibel on Jumala Sõna ja ainsana tunnevad tõelist Jumala Sõna baptistliku koguduse liikmed, kes elavad selle järgi!
 
kuidas see 25. august 2015, kl 21.08
tõelise jumala sõna järgi elamine käib ka? kas nii, et sealiha ei söö, ühtki nõida ellu ei jäta ja abielurikkujad loobitakse kividega surnuks? :DDD
 
elu 25. august 2015, kl 21.57
Muidu hea on lasta küll puusalt kommentaare piibli kohta, kuid ise väga sellega kursis pole. Me ei ela enam vana testamendi ajastul, meil on uus leping kus Jumal keelab tappa, kes mõõga tõmbab, see mõõga läbi hukkub!
 
vastaja 26. august 2015, kl 00.25
Ei ela ise Tartus ja ei oska vastata. Kuna ilmselt on tegu kolme luteri kirikuga (üks ja sama konfessioon), siis ei oskagi öelda mille järgi peaks valima. Soovitaks ikka sul ise tasapisi uurida maad, vaagida ja siis otsustada. Pühapäeviti kell 10.00 on Tartu Pauluse kiriku jumalateenistusest otseülekanne Pereraadios. Mulle on need jumalateenistused igatahes meeldinud. Küll olen ma mitmel korral aru saanud, et nende põhimõte on see, et kristlane peaks kindlalt kirikusse kuuluma. Mina ise selles küsimuses nende seisukohta 100% ei jaga, aga kõiges muus osas olen ma nende õpetusega ja jutlustega jäänud väga rahule. Peetri ja Jaani kirikut kahjuks ei tunne üldse. Aga soovitan sul ise küsida neilt otse ja otsustada siis mida sa edasi teed. Kui sa tunned, et ei ole veel valmis kiriku liikmeks hakkama, siis räägi kõik ausalt ära ja vaata mida nad selle peale vastavad. Võib-olla ka paluda Jumala juhatust endale neis küsimustes. Leerikool on muidu ka Tartu Pereraadio kodulehel olemas, kui kellelegi sobib selline kodus kuulamine.
 
to elu 26. august 2015, kl 00.37
kui me ei ela enam vana testamendi ajastul, siis milleks neid juudi muinasjutte üldse uue testamendiga ühtede kaante vahele panna? teine küsimus puudutab uut lepingut jumalaga: kus selle lepingu originaaltekstiga tutvuda saab? :D
 
elu 26. august 2015, kl 21.10
Piiblis pole muinasjutt vaid seal on maailma ajalugu. Mis põhjusel ei oleks pidanud Jumal oma Sõna ühtede kaante vahele panema? Jumal on oma Sõna piibli kaudu selgelt väljendanud. Vot seda ma ei tea kus on uue testamendi originaal kreeka keelsed raamatud, kuid uus testament eesti keelsena on küll vägagi selge.
 
to elu 26. august 2015, kl 22.28
uue testamendi kreekakeelseid originaalkäsikirju pole olemas. praegusel ajal kasutatav kreekakeelne tekst, mille järgi on tõlgitud ka meie eestikeelne uus testament, sisaldab palju hilisemaid juurdekirjutusi ja väljajätmisi. neid käsikirju on juba kirikuisade ajal pidevalt ümber kirjutatud nagu stalini ajal kompartei ajalugu.
esitan retoorilise küsimuse: milline jumal sõlmib inimkonnaga lepingu ja vaatab rahus pealt, kuidas inimesed selle lepingu teksti suvalt muudavad? jumala lepingu originaal on kaotsi läinud? wtf?
 
vana testament 26. august 2015, kl 22.55
ei ole mitte maailma, vaid neoliitikumiaegsete kitsepõrutajate ajalugu... :D hämmastav, et leidub selliseidki, kes pole sellest teemast välja kasvanud. :D
 
teemaalgatajale 27. august 2015, kl 00.18
Siin näide õigeusu ristikäigust, kust osavõtmine oleks kindlasti omaette kogemus. http://www.ohtuleht.ee/691183/video-i-venelased-tahavad-eesti-paasta-pagulaste-kaest-

Venelased on valdavas osas õigeusklikud ja õigeusk on püüdnud säilitada algkristlikku pärimust (on vana 2000 aastat). Seal on jumalateenistustel kesksel kohal liturgia (protestantlikus kirikus on selleks jutlus).

Suurtes õigeusu kirikutes on sageli jumalateenistused kõrge kunstilise tasemega ja väga võimsad ja suurejoonelised. Õigeusu kirikus on ikoonidega, lõhna suitsutamisega ja mitmehäälse lauluga, püütud haarata inimese kõiki meeli (nägemine, kuulmine, lõhnameel), kõik see on mõeldud aitamaks inimesel keskenduda ja tajuda Jumala riiki reaalsena praegu siin enda ümber.


Panen ühe lingi siia, kus inimestele selgitatakse ka liturgia tähendust. Seletuse mõistmiseks on vajalik mõningane vene keele oskus.
https://www.youtube.com/watch?v=JKlFuH8gXCw

Nii et see usumaailm, mis on küll väga kirju ja mitmekesine, on samas ka rikas ja huvitav.
 
soovitan 27. august 2015, kl 13.29
Kirikut tuleks ikka valida selle järgi, kus on vähem religiooni ja rohkem Püha Vaimu väge ja juhtimist ehk siis Jumal juhib koguduse tööd mitte inimesed omast mõistusest. Vene õigeusukirik on aga väga religioosne oma viirukite jms.
Hea kogudus on nt Tallinnas Valguse Tee Vabakogudus, kus üldiselt on teenistused Püha Vaimu juhtimisel ja tänu sellele räägitakse just seda mida inimestele parasjagu vaja on , kuna Jumal teab inimeste tegelikke vajadusi ja probleeme, inimesed omast tarkusest ei näe aga mis teiste inimeste südames toimub ja nad ei tea mida rääkida. Kui huvi siis siin saab kuulata neid teenistusi: http://sound.valgusetee.ee/jutlused/
 
abiks ikka 27. august 2015, kl 23.13
http://www.eestikirik.ee/ Siin siis link ajalehele Eesti Kirik, kus nii mõndagi huvitavat aeg-ajalt lugemiseks neilegi, kes sügavalt usklikud ei olegi.
 
abiks ikka 27. august 2015, kl 23.30
http://www.eestikirik.ee/sonadesse-suletud-jumal/

Kristlus on sõnakeskne religioon. Esmalt seetõttu, et kristlus on Jumala enda olemuse samastanud sõnaga: alguses oli Sõna …

Erinevaid keeli võrreldes ilmneb, et sõnade tähendused ei kattu. Ühes keeles on millegi tähistamiseks üks, teises sama asja kohta kaks või enam sõna. Kui veel toome Jumala sellesse skeemi, siis millises keeles tema mõtleb?

Aga eks lugege ise. :)
 
jumal ei mõtle, 28. august 2015, kl 22.08
sa õnnetu napiaruline. jumal on. ta on ainus, kes on. praegu ta magab. kui ta ärkab, siis see maailm haihtub hetkega nagu suits.
 
n45 31. august 2015, kl 13.32
huviline, foorum ei ole kindlasti koht kus vaielda religiooni temadel, eriti ühiskonnas kus on religioosset harimatust palju.
olen liberaalne kristlane. sirvisin mõningaid postitusi, kus viidati saatusele, dogmaatikale, pereaadiole jne. et kristlusest ja sulle sobiva konfessiooni leidmisest aru saada, siis tea, et pereraadio saated on üldjuhul baptistliku taustaga, enamus raamatuid a`la "Logos" raamatupoes on karismaatilise konfessiooni esindajatelt. vbl liiga rakselt mõjuvad aga luterliku konfessiooni esindajate teosed. samas katoliiklaste omad vbl kalduvad liigaselt sakraalsusesse.

ise naudin väga anselm grüni - kes on psühhoterapeudist katoliikliku kiriku munk. tema teoseid on ka eesti keeles. luteri kirik on kõige liberaalsema käsitlusega, sh homoseksualismi - soovitan minna lihtsalt nt Jaan Tammsalu jutule, ta kirikuõpetaja, kes on ise nö "nahutada" saanud ja on tolerantne kõigi suhtes. akadeemilist/dogmaatilist vestlust soovitan pidada arne hiobiga. saatusest, st selle olematusest soovitan lugeda jaan lahet.

edu sulle
 
n45 31. august 2015, kl 13.35
unustasin lisada, et soovitan väga lugeda ka karen armstrongi jumala ajalugu, kes ise on endine katoliku nunn, praegu aga teoloogia professor.

ise olen õppinud teollogiat akadeemisel tasandil.
 
Pereraadio 31. august 2015, kl 22.17
Ma vaidleksin selles osas vastu, et Pereraadio on liialt baptismikeskne. On Arne Hiob mitmes saates sõna võtnud, nt "Suu soojaks" või ka "Objektiivis". Ka "Leeritund" on luteri õpetajate poolt tehtud saade. Võib-olla "Oleviste tund" ja "Valulävi" on baptistlikud saated. Pereraadio on vägagi tasakaalustatud, on ju isegi "Ortodoksia" ehk siis õigeusk esindatud. Pühapäeval jumalateenistus Tartu Pauluse kirikust kell 10.00 ja 15.00. Einar Laigna teeb autorisaadet "Olemine ja olemasolemine", Markus Järvi ja Varro Vooglaid (katoliiklased) saadet "Objektiiv". Ühesõnaga peab Pereraadio kiituseks ütlema, et seal ollakse sallivad kõigi konfessioonide vastu, võib-olla sektid ja uususundid, keda peetakse valeusunditeks, välja arvatud. Ja homoseksualismi sisseviimisega kirikusse tegelemise pärast luterikirik heitis endi ridadest välja Heino Nurga. Mitte küll tema homoseksuaalsuse pärast, vaid sellepärast, et ta viljeles homopropagandatööd ja püüdis sellega õõnestada kirikut. Ja Arne Hiob on homoseksuaalsusest Piiblis ka kirjutanud väga hea artikli. Kel huvi võib selle internetist üles otsida.

Mis puutub akadeemisisel tasemel teoloogia õppimisse, siis kahjuks ei ole usk teadus ja see õppeasutus ei kasvata kellegi pühitsuselu ega ka usku. Jumala Vaimu tööd ei saa koolis õppida. Ma ei taha öelda, et harimatus on parem, vaid seda, et Jumala ande ei saa kusagilt mujalt kui vaid Jumala enda käest ja Tema armust. Ja usk Jeesusesse Kristusesse on üks Jumala Vaimu andidest.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!