Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
Mis asi see on? Palun hinnanguid!
 
N27 11. mai 2021, kl 08.39
Tere armsad foorumlased!

Kuna tunnen, et ei oska enam kuskile pöörduda, siis soovin siit küsida. Kõik arvamused ja mõtted on oodatud.

Lugu siis selline, et olen 27-aastane naisterahvas ja olen elus igasugu töid teinud. Nüüd tunnen, et ei viitsi vegeteerida töökohas, kus kõik nii vastu käib (klienditeenindus). Hariduselt olen kokk (keskeri), aga see ammu ei kõneta mind enam. Olen siin koroona ajal proovinud erinevaid töid ja lihtsalt ei ole huvi nende vastu, seetõttu pole mul ka tahtmist neid hästi teha ja siis juba tunnen, et hoian kohta kinni, sest keegi teine oleks väga õnnelik mingigi töö üle. Ma lihtsalt ei viitsi hommikul tööle jõudes osaleda arutelus, kes midagi eile sõi või telekast nägi. See on nii ebahuvitav mu jaoks. Tööl kõik suitsetavad ja saavad seega rohkem "pause" - mina aga pean tööd tegema. Ei kannata sellist ebaõiglust. Üleüldse on graafikus kindel tööaeg kirjas ja siis tuleb ka varem tulla, et asjadega õigel ajal valmis jõuaks. No mida?! Pole absoluutselt minu asi oma isiklikku (lisa)aega raisata töö peale.

Kui nüüd ütlete, et mine kooli, siis hahaha, mõttel on jumet, aga reaalained on mul nõrgad. Matemaatika-füüsika-keemia on minu jaoks kui mandariini keel, osalt sellepärast, et koolis õpetaja ei pööranud piisavalt tähelepanu sellele kolmandikule, kes kohe aru ei saanud, osalt juba hiljem oma viga - kui aru ei saa, pole ka huvi. Nojah, mis seal ikka. Kõik ei saagi geeniused olla.

Olen elu aeg tahtnud psühholoogiks saada, aga selleks tuleb palju õppida ning ka siis (kiire google ütleb, et Eestis on 179 kutsetunnistusega psühholoogi!) on võimalus, et ei jõuagi päriselt inimesi aitama. Teine murekoht on muidugi see, et ma põen hingelisi asju väga raskelt ja kui mu patsient peale mingit aega (ütleme nt aasta) peaks ennast ära tapma (eriti kui ma näen, et iga seansiga ta läheb rõõmsamaks ja lahendame koos ta muresid) siis suurest masendusest ilmselt teeks sama. No täielik pehmo. Nüüd on küll naerukoht eks, tulen anonüümsesse foorumisse nõu küsima. Eks kriitika riivab ka siis rohkem, kui see tuleb lähedaselt või on väga tõene. Elame-näeme!

Põhimõtteliselt on mu eesmärk lihtne: leida töö, mis pole vastumeelne; mida ma oskan ja milles olen hea; millega teenib hästi; mille kollektiiv ei ussita või haise suitsu järele ja viimasena, kuid mitte vähem tähtsamana - mis paneks silma särama.

Kriitikalaat on avatud!
 
+4 11. oktoober 2021, kl 23.33
Täna on valikut rohkem kui kunagi varem.
1. Poliitika kus midagi tegema ei pea, alustuseks leia poliitik keda mudima pead.
2. Peaga töö kus kasuttud ainlt aju, ärimiis.
3. Kehaga, naised teavad paremini.
4. Kätega või sõrmedega.
5. Kogu kehaga, sh. aju, jalad ja käed. Tervislik lisaks, nagu trenn. Nagu tuttav ütles: tükitöö ehitusel, teed kuidas jaksad ja kuna tahad. Palga nr. võid ise kirjutada endale, lihtne. Ainult füüsis ja aeg on piiriks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!