Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Mul on Eestimaast nii kahju!
 
ka välismaalt 29. jaanuar 2012, kl 20.01
no see eesti emapalk on ju mõeldud iibe tõstmiseks. mitte üksikisiku heaolu jaoks. naisi meelitatakse sünnitama pooleteiseaastase palga eest. neljakümnendates naised soovivad sünnitada veel ühe lapse jaa siis veel ühe sellepärast, et ei peaks tööle minema, et pere omadega kuidagi hetkel välja tuleks: lapse rahadega. mõeldakse ikka veel et lapsed peavad siis kunagi vanemaid üleval...
aga mis saab siis kui emabalk läbi saab?
 
to ka välismaalt 29. jaanuar 2012, kl 21.33
Eesti naiste seas iive ikka nii väike .
Ikka vähe neid , kes emapalga pärast sünnitavad .
 
to amused 29. jaanuar 2012, kl 21.40
Olen isiklikult näinud väga lärmakaid ja teisi segavaid prantsuse lapsi .
Soovisin giidi juttu kuulata ja tegin tagasihoidliku märkuse , mille peale prantslasest isa pidi mulle lausa kätega kallale tulema .

Oma lapsi ei keelanud nad üldse .
See polnud neile üldse tähtis , et nende lapsed teiste kuulamist häirisid .

See pole ainuke kord , kui olen prantslaste ebaviisakat käitumist näinud.
Samuti inglased on ülbed ja nahhaalsed .
 
soome eestlane 04. veebruar 2012, kl 17.50
to minna:
Ikka on vahe olemas. Paljud eestlased lahkuvad kodumaalt, kuna siin pole vôimalik peret toita. Eestlased on sunnitud siit lahkuma heaoluriikki, kui jälle heaoluriikidest minnakse teise heaoluriikki, aga mitte ei tulda sealt massidena näiteks viletsasse Eestisse. Ja kui siis vahest kodumaale tulla ja näed kuidas mustus, lagunemine, vaesus, narkomaanid lausa silma kargavad, teeb see ikka meele kurvaks. Ja ütled välja seda mida näed, polegi mingit suhtumist.
 
primadonna 05. veebruar 2012, kl 19.29
to amused

nägid vist unes neid kasvamatud prantsuse lapsi? ilmselt pole sa oma eesti kolkakülast välja saanudki ja kibestumus sunnib sind igas postituses maha tegema absoluutselt KÕIKI välisriike.
olen mitu kuud elanud Pariisis ja reisinud ka mujal Prantsusmaal. ning ainsad lärmakad ja kasvatamatud olendid, kes silma jäid, olid jõukudesse kogunenud neegrid Pariisi südalinnas.
kuidas küll sinul õnnestub igas riigis ainult ebameeldivate inimestega kokku puutuda? müsteerium:p
 
to primadonna e.sexymama43 06. veebruar 2012, kl 00.56
Hoia oma mürgipaun endale ja jäägi sinna Pariisi.
Miks siia tulid, kui siin kõik nii kasvatamud?
Olnud siis edasi Pariisis, vana õel nõid.

Eesti lapssed on väga viisakad.

Prantslastel on vabakasvatus, kus lastele on kõik lubatud, täiskasvanuid segada, inetult käituda.
Prantslased leiavad, et selline matsi moodi käitumine normaalne.
 
to primadonna 06. veebruar 2012, kl 01.14
Sa oled ikka üks õel ja väga kibestunud vanamutt.
Tunnen kaasa kohe.
Vähemalt saad siin ennast maandada.
Hea seegi.

Hakkas nüüd kergem sul?
Mis teha, kui su mürgipaun vajab tühjendamist.
 
tjahh 06. veebruar 2012, kl 12.15
See laste kisamine, larmamine, pea laiali otsas ringi tormamine on tavaline vaatepilt ja kaitumismaneer ka Inglismaal. Siin peetakse seda taiesti normaalseks, et lapsed teevad, mida ise tahavad ja vanemad ei pea vajalikuks neid keelata. Koige masendavam on aga see, kui minnakse imikutega rahvarohketesse kohtadesse(suured supermarketid, kaubakeskused) ja seal siis need tillukesed olevused lausa roogivad endal hinge seest valja, aga vanemad just kui ei kuulegi seda ja ei vota midagi ette, et last rahustada, shoppavad roomsalt edasi. Meie pole sellega lihtsalt harjunud, meid on kasvatatud teisiti. Meile on see vooras ja selleparast see hairibki. Ja veel. Millegiparast ei armasta nad lapsi riidesse panna kylmade ilmadega. Vaatepilt on enam vahem selline, et emal on jope selja, myts peas ja saapad jalas, aga lapseke istub karus palja peaga, jopeholmad lahti(juhul kui yldse on jope selga pandud), jala otsas sandaalid ja kinnastest naeb vaid und.Ninaots ja korvakesed punased ja kaed kylmast kanged! Aga valjas on vaid paar kraadi sooja! Saavad ju aru kyll, et valjas on kylm, sest ennast on ju soojalt sisse pakkinud, aga lapsele riideid selga ei raatsi(voi ei viitsi???) panna.
 
to tjahh 06. veebruar 2012, kl 15.57
Olen jah märganud, et inglased ja prantslased ei keela oma lapsi ülds.
Neil lastele kõik lubatud.

Tegelikult ei saa üldse aru , miks mõni daam nii marru läks, nagu oleks see teda isiklikult riivanud.
Kirjutan ju seda, mida nägin ja olin sellest VÄGA-VÄGA ÜLLATUNUD.

Ja väga pettunud olin ka.
Üldse inglased paistavad üsna nahhaalsed.
Olin ikka TÕSISELT ÜLLATUNUD sellest nahhaalsusest.
 
"Kuri" eestlane 13. veebruar 2012, kl 02.23
Kõik räägivad siin, et mujal on palk ikka nii megalt suurem ja värki, aga keegi võiks rääkida nagu elamiskuludest ka. Näiteks, mingi odavam ühetoaline korter Londonis maksab kuus pluss/miinus 1000euri. Suurematest, kallimatest rääkimata. + umbes mingi 240 euri arvetele. + transport (metroo kuupileti hinnad varieeruvad umbes 60, 120, 240 vms euri). + muud kulud. ((Võrdluseks: Pärnus kuu transporti 14 euri.)) Mul hea sõber elab ka Londonis ja muidu on rahul, aga ütleb, et elamiseks ei olegi nagu aega. Koguaeg töö-kodu-töö ja inimestel on alati nii kiire ning kohalikud suht ülbed.

Mõni saab Eestis suurepäraselt hakkama ja enamgi veel ja mõni peab ära minema, selge see. Aga üht ma ei salli - juttu koledatest nõukamajadest vms ja vaesusest Eestis. Kammoon, Eestis ei hakanud peale iseseisvumist kullast lossid kasvama ja inimesed ei muutunud üleöö maailma õnnelikemaks. Meie hinges on tumedus ja esivanemate kannatused. Natuke lapsik on odavama jope nimel halades kodumaa jätta, eriti kui meie vanaisad oma nooruses võib-olla kuuli või hoopis surma said. Mis krdi jope?!! Võib minna ja olla õnnelik, AGA vihata Eestimaad, mustata neid, kes on siia jäänud, on ülimalt lugupidamatu. Ma loodan, et sellised inimesed ennast eestlasteks ei kutsu. Häbi hakkaks.

Sellest va jopest. Ma pigem käin vajadusel kaltsukas, ostan odava riideeseme, mis kaua vastu pidanud, kannan selle ribadeks, kui et ostan laia raha eest kõike, mis ette jääb. Maailmas on niigi meeletult palju mõttetut kaupa/rämpsu. Mina isiklikult ei kannata sellist materialismi.

Igaüks on oma õnne sepp. Igalühel õigus oma õnne sepistada seal, kus tahab. Väliseestlaste virisemine Eesti kallal aga pole sugugi parem kui eestlaste nn kurjus. Olge seal, kus olete, olge õnnelikud, aga kodumaad mustata pole vaja.
 
A 13. veebruar 2012, kl 03.00
kole on lugeda kuidas inimesed mõnitavad eestit ja siin elavaid inimesi. hea, et sellistest lahti on saanud, jube kui sellised tigedad inimesed mulle tänaval vastu jalutaks...

eesti on olnud iseseisev vaid mõnikümmend aastat kokku (arvestades ka esimest eesti vabariiki). praegune riik on meil olnud 21 (!) aatat. no olgem ausad, võrreldes suurbritanniaga on see köömes.

tean, et elu ei ole siin ilus ega lihtne - osalt on see riigi tegemata töö, mingi osa saab ka inimeste enda kaela ajada. käin kooli kõrvalt tööl, elan palgapäevast palgapäevani, vanemate kohta võiks ilmselt öelda madalam keskklass - millestki puudu ei ole, aga üle ka ei jää. aga õnn peitub pigem selles millise nurga alt elu vaadata, mitte selles kui odavad joped poes on! ka see on midagi väärt, et saan rahulikult oma emakeeles rääkida, ma ei ole immigrant vaid täieõiguslik kodanik, mind ei hirmuta raskused ja nn. koledad majad (me ei tea kunagi milliseks võib maailm muutuda, üks korralik eestlane vähemalt oskab odavate makaronide ja viineritega söönuks saada!), mulle meeldib, et mul on 4 aastaaega, ma olen oma kodus.

minu õnn ja "täiel rinnal elamine" ei peitu selles, et saan iga kuu viis paari saapaid osta ja hunnikutes vorsti poest osta. minu õnn peitub minu lähedastes, talvel maal saunas käimises, siinsetes kohukestes, selles, et mu kaasmaalased on rahulikud ja reserveeritud, mitte lärmakad ja labased jne. võiks seda nimekirja pikalt, pikalt jätkata...

muuseas, käin tööl umbes 110h kuus, teenin keskmiselt 500€ ja ei tunne ennast väga halvasti. kõht on head paremat täis, väike armas (üüri)kodu, mul on vana aga tubli auto (millega ma küll kõiki sõite ei tee, kuna kütus on mõttetult kallis), riided on korralikud ja igati viisakad...
 
varsti olen kodus, jumal tänatud 17. veebruar 2012, kl 05.28
Aitäh, A, seda, mis kirjutasid, oli selle pika saaga lõpus vägagi kosutav lugeda. Hea ja soe tunne on sees nüüd lõuks ja võin rahuliku südamega magama minna (eneselegi ootamatult jäin lugema seda pikka ja mind vägagi puudutavat ... "minu kodumaa lugu";)
Aitäh veelkord.
 
to: A 22. veebruar 2012, kl 14.18
Kole on t6esti kuulda, kuidas inimesi liigitatakse, vahet pole, peaasi, et inimene tore ja normaalne.
Vaga hea tahelepanek, just nendest vajadustest me tunnemegi puudust ning oleme otsustanud kodumaaale tagasi naaseda peale 12 elatud aastat Inglismaal. Saime siin jalad alla ja nyyd tagasi kodumaad nautima. Inglismaa ei ole sugugi enam see, kui 3-4 aastat tagasi.
Ylerahvastatud, kus on enamjaolt immigrandid.
Kohutavalt kalliks on k6ik lainud.Teedel liiklemine on suht raske, pool oma elust istud ainult traffikutes.
L6puks sa lihtsalt vasid sellest jamast ja tahad ikka sinna, mis on su hingele hea! Isegi lapsed tahavd Eestisse kolida, see on juba yllatus, ei huvita neid s6brad ka nii vaga, ytlevad, et Facebook on selleks :D
 
Talendid,kõik koju! 22. veebruar 2012, kl 18.40
...eelmistel kommidel on kõigil ilmselt üks kodumaine autor, arvatavasti nii 50a üksik töötu maanaine väiksest alevist....

nii lolli juttu ei ole võimeline välismaal elanud inimene välja mõtlema!
 
viimasele 22. veebruar 2012, kl 21.27
Oot, oot miks lolli juttu...... põhenda seda lolli jutt meile ka!
 
Rosse 22. veebruar 2012, kl 21.27
Kui siinseid postitusi lugeda,tekib tahtmatult tunne,et välismaale on läinud ainult väga piiratud ja vaimselt vaesed inimesed.Jutt on küll nagu tule-eile-meile.Nojah,need kes on haritud ja inteligentsed, ei tule siia foorumisse Eesti ja Eesti inimeste kohta tatti pilduma.
 
viimasele 22. veebruar 2012, kl 22.03
Ei ole näha kyll, et mõni väliseestalne siin niiväga Eesti ja eestlaste kohta tatti pritisiks peale ainsa kommenteerija "Jargo" ja ylejäänud, mis sa siit loed on reaalsus, muidugi teemaalgataja paneb vähe segast Inglismaa kohta-irw.
 
Pikalt 22. veebruar 2012, kl 23.19
Rohkem noppeid ei tahtnud enam teha teie arvamustest.
See on ju puhas tigetsemine.Tundub,et oma õelusega püüate õigustada oma elu välismaal,aga seda pole vaja.Igal ühel oma koht,aga siinolijaid ei maksa solvata.Mina olen siin väga rahul.

vÄIKE KOKKUVÕTE TEIE ARVAMUSTEST:
Rapasemat ja korrastamata riiki kui Eesti pole ma nainud (v.a arengumaad).Missugused autoteed on Eestis? Masendav.Masendav on Eestis ringi soita - teeperved hooldamata, taamal noukogude aegsete monstrumite varemed voi masendavas seisus hurtsikud.Surmkindel fakt on, et Eesti on rapane ja vaene ja halva kliimaga koht.nimesed maal on kõik töötud hakkajamad käivad soomes tööl. Käisin nüüd ka üle pika aja eestis. Mida ma seal nägin. Söbrad sugulased välismaal, eestisse mahajäänud kurjad närvilised stressis inimesed.Teenindajate ülbitsemine, väsinud näod, hallid liikumatud ilmed..!!! Jahhhh; kahju on eestimaast. Tema parimad pojad on lahkunud. Jäänud on pätid, päevavargad ja need, kel pole isegi emigreerumiseks raha ega jöudu.Tanavapilt koosneb odavates sunteetilistes turult ostetud hiina puhvjopedes/mantlites voi siis sukkpukse taolistes teksastes palja naba ja geelkuuntega inimestest.
Teeninduskultuur on madal.
Maakohad meenutavad Aafrika naljahadalsite laagreid.Ainult penskarid,joodikud ja tiblad kakerdavad veel teie ilusal eestimaal...nendega võite oma VIIE RIKKAIMA HULKA marssidagi...jne.
 
viimasele 23. veebruar 2012, kl 10.38
Paari inimese solvanguid ei peaks yldse kedagi härimagi, naljatilgad :D
 
P. 23. veebruar 2012, kl 14.10
Olen juba aaasta välismaal elanud. Eestis olles tegin tööd mis meeldis ja alati oli aega midagi teha. Nüüd teeenin küll mitmeid kordi rohkem kuid teen tööd mis ei meeeldi, kunagi pole aega, et midagi teha ja nädalavahetustel tahaks lihtsalt puhata. Riiideid eriti ei osta kuna naguniii poleks neid kuskil eriti kanda. Ja selleks, et korrra kuus kuskil väljas käia ei osta ju iga nädal endale midagi uuut. Ja selllele kõigele lisaks raha ikka pole. Ja sõprusringkonda nagu Eeestis ka mittte. Võõõramaalastessse suhtutakse kuidagi teistmooodi. Niiiiet jah.. pole seee välismaaa elu midagi nii hea ja lihtne :) Pole siiin mõtet rääkida, et mujal parem kui Eeestis..
 
heino 23. veebruar 2012, kl 21.40
tänu papile on välismaal võimalusi rohkem. iseasi, kes kuidas oma elukest veeretada viitsib. ma ise olen rahul - raha liigub ja hobidega tegelemiseks on tingimused palju paremad, kui Eestis. tööd teed lihtsalt vähem ja aega enda jaoks rohkem, stressi vähem, tervis parem. viisakusest ja teeninduskultuurist ei hakka siinkohal sõna võtma - see on siililegi arusaadav, et idast tuleva kultuuri mõju on kodumaal märgatav. aga õnnelik võib olla ka sõpradega viina visates ja oma mätast kiites, rumalat klaasristi imetledes ning kõike tundmatut kirudes.
 
haha 27. märts 2012, kl 23.36
Super teema!

Võiksin ennastki sellesse sihtgruppi lugeda: "sihitult hulkuvad juurteta migrandid"! :D
Jah, mina olengi võibolla üks neist, mingit kindlat töö- ja elukohta ma hetkel ei oma. Reisin riigist riiki ja püüan oma elunatukese kuidagi õhtusse veeretada.
Aga mingil määral tõsi see on - Eestis ei ole hea. Aga HEA on ka suhteline mõiste. Ise olin samamoodi pikalt Eestis töötu, enne seda tegin alavääristavat tööd. Ma ei tea miks mõned eestlased just alaväärsust tunnevad, aga ju siis on meie rahval see nii kombeks.

Ja see mis ma oma töötuajast veel mäletan - no see on super! Muidugi oli kohati paha maik suus, aga omades isiklikku elupaika, kus naabrid näkku panema ei tulnud ja üüri peale ei kulunud, ainult arved - siis minu töötu elu oli kui kirss koogi peal. Sõbrad, nii töötud kui ka tööga hõivatud - minu uks oli nende jaoks alati lahti, aega tuli ju kuidagi sisustada.. :D
Ning kroonilise päevikupidajana on mul päeva pealt kõik oma elu üles ka tähendatud.
Aga välismaal on lihtsalt see armas vahe, et kui Eestis sa istud samamoodi kohvitass nina ees ja tunned
elust mõnu, siis siin kaob see vastutustunne. Oled võõras riigis võõraste keskel, ühiskond on moondunud, parim sõber on sul hindu ja iga päev saad lubada endale baaris lõõgastumist. Aeg ja raha ei ole siin probleem, isegi kui oled töötu, elad hästi ja riigis toimuvaga ennast palju ei vaeva.
Inglismaast ja Londonist ainult nii palju, et see on üks paras pommiauk. Ei maksa neid sisserännanuid siis inglasteks pidada, need on omad kombed kaasa vedanud ja on ainult hüvede peal väljas. Puhtast keskonnast sellised ei hooli, prügi lükka jalaga mõnes linnaosas kasvõi jalaga kokku.

Ja muidugi Eestis elamine on luksus. Maal elades on väljaminekud veel mitmekordsed kui linnas korteris elajatel. Oma maja ja aed - see neelab nii palju aega ning raha.

Aga jah, mul on ka Eestimaast kahju! Aga samas ei ole ka! :(
Veidi kahju pigem nende olematute sidemete ja värske õhu pärast, mida ma eemal olles hingata ei saa!
Oma hinges olen siiski eestlane ja suvel sünnimaale tulles hoian pea püsti ning selja sirge kui lennukist maha astun. Nii hea ja terve tunne tekib see hetk!
Pluss veel see tohutu austus oma maa vastu. Ma olen uhke Eestimaa metsade ja järvede üle. Kui siin keegi jälle teada saab, et ma Eestist pärit olen, siis hakkab parastamine pihta, et sinu riik on ju nii väike ja misasja, kas tõesti ainult miljon elanikku!?

No vott on jah, ja seda parem ongi! Pole meile ülerahvastatust vaja. Eesti rikkus ongi paras rahvaarv, aastaajad ja hingemattev loodus!
Kui teised imestavad, et miks me seal ei ela kui kilud karbis, pead-jalad koos, siis see on puhas idiootsus. Miks me peakski?
 
to haha 28. märts 2012, kl 17.04
Saan aru, et elad Londonis ja pead prahireostuse süüdlasteks immigrante. Ei taha nõustuda, et vaid sisserändajad selles süüdi on. Britid on ise ka väga räpased ja viskavad kõik risu maha, metsa alla, loodusesse, auto akendest välja, mida iganes. Mulle on silma jäänud see, et isegi oma aiatagust ei viitsita lehtedest ja tänavarisust koristada. Vahel "unustatakse" oma hekilõikmed ka sinnasamasse, et küll "council" koristab, nende töö ju. Polegi näinud arenendud riikides nii räpaseid linnu kui UK-s.
 
muig 28. märts 2012, kl 20.43
Väga huvitav, et kõik need patrioodid eestist kes on oma ökotalus ilma autota jube õnnelikud ja "mitte kunagi välismaale ei lähe" nii täpselt teavad kuidas seal välismaal on kuhu nad mitte kunagi ei lähe :))))
Nõuka aja partorgide jutt tuleb selgelt meelde.
 
primadonna 29. märts 2012, kl 00.43
njah, see patoloogiline välismaise elu üle kurtja ja vinguja, kes alati totra kirjastiili järgi äratuntav- ilmselt pole ta kuskil välisriigis rohkem viibinudki kui paar korda kõige odavamal nädalasel turismireisil.
aga negatiivseid kogemusi on tal kuhjaga jagada ja manitsusi "kodumaa reeturitele", kes juhtumis eluga väljaspool eestit rahul.

mina oma UK-s elatud aastate jooksul ei kohanud mingit räpasust, ei looduses ega linnades. kõige hullematesse getodesse muidugi spetsiaalselt ei roninud ka.
kohtasin hoopis hordide kaupa võhivõõraid inimesi, kellest paljud kohtlesid mind nagu kallist sugulast- minu suureks üllatuseks. ning ilusaid sõnu, sooja suhtumist ja siiraid komplimente ei tulnud ainult meestelt vaid ka meeldiva käitumisega vanadaamidelt ning isegi lastelt. eestis elades poleks osanud uneski aimata, et nii viisakas ja heasüdamlik rahvas elab seal kaugel vinguri kirutud väljamaal.
 
viimasele 29. märts 2012, kl 23.59
Kus kandis sa UK-s elasid?
 
primadonna 30. märts 2012, kl 10.30
Londonis ja Wales'is. sõitsin ka päris palju mööda Inglismaad ringi, aga miskipärast räpasust ja ebaviisakust kuskil ei kohanud. ehk mul vedas lihtsalt- kohe mitu aastat järjest:p
 
viimasele 31. märts 2012, kl 00.08
Kuidas saab Londonis elades räpasust mitte margata, see on kummaline... kus kandis sa siis elasid?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!