Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Kus näete välismaal naeratamist ja sooja suhtumist
 
mujalt 06. veebruar 2012, kl 11.40
to: to primadonna

Et siis millise autoga küll sõidad, kui sind igas riigis lükata on vaja? Kas Fred Flinstonilt ärisid masina?
Kui ikka järjekindlalt palud naabrit igal hommikul su auto käima joosta, siis ühel hetkel saab tal tõesti mõõt täis ja ta võib arvamust avaldada selle kohta.

Ja ilmselt viga on ikkagi sinus, kui sulle mitte keegi mitte kuskil naeratada ei taha.
 
kah mujalt 06. veebruar 2012, kl 15.29
Mina kasutan tavaliselt delfis aliast- "mujalt", aga ega see regatud ei ole seega vahet ei ole :)
Teemasse- mina olen Primadonnaga nõus, täielikult. Inimesel peab ikka endal midagi viga olema, kui välismaal väidetavalt kõik ebaviisakad mühkamid on ja ise selline lillekene.
Ebaviisakaid prantslasi ei ole kohanud, Lõuna-Euroopas on üldse kombeks oma lapsi kasvatada, lapsi võetakse muidugi igale poole kaasa, aga nad oskavad ka tõesti käituda.
 
to kah mujalt 06. veebruar 2012, kl 15.41
Mu arust on sellel midagi endal viga, kel oma rahva seas nii halb, oma rahva lapsed nii kasvatamatud , nimetab Eestit kolkakülaks.

Olen alati mõelnud, et mis neil inimestel ometi viga on , kes oma liha ja verd niimoodi siunavad ???????????????

Täiesti absurd on oma rahvast kiruda , oma isa-ema , oma lapsi mõnitada ja siunata ?
Öak , jube..............................
 
kah mujalt 06. veebruar 2012, kl 16.26
On sul närvidega ikka kõik korras? Imelikult kirjutad, naljakad tühikud on, laod palju küsimärke, kasutad lauses nö röökivat kõneviisi? Täiesti ebastabiilne närvikava?

Mina küll Primadonna sõnavõtus midagi eesti laste kohta ei leidnud?
 
to kah mujalt 06. veebruar 2012, kl 19.43
Teises teemas primadonna kirus, et Eesti lapsed on jube kasvatamatud ja prantsuse lapsed on inglid ja et Eesti on kolkaküla, siin ongi lapsed kasvatamatud.

Ütlen, ausalt, ma ei saa aru, mis sel primadonnal tegelikult viga on.
Pole ju normaalne OMA RAHVAST niimoodi maha teha, kas ta oma vanemaid ja oma lapsi üldse ei armasta?
Täielik müstika mu jaoks.

Prantsuse laste lärmakas karjumine oli mulle täiesti imelik kuulda.
Täiesti võõras oli see, et prantslased oma lapsi üldse ei keela.
Lastele on kõik lubatud.

Eesti lapsed on ikka väga hästi kasvatatud ja väga tagasihoidlikud.
Eestlane ongi oma loomult vaikne ja tagasihoidlik.
Primadonnal peaks olema häbi Eesti lapsi solvata.
Täiesti üle mõistuse on see daam.
 
Karin 07. veebruar 2012, kl 20.01
Eestlased on kõige tagasihoidlikumad ja pehmema iseloomuga inimesed terves maailmas.
Ei usu, et nii vaguraid inimesi mujal on.

Eestlasi on ju pisikese orjarahvana aastasadu maha surutud.
Suured rahvad inglased, prantslased on aga jube lärmakad ja bravuurikad, ülbed ka.
Inglased eriti.
Eestlastele on selline vulgaarsus võõras.
 
miina 08. veebruar 2012, kl 00.18
Ma pole kunagi aru saanud sellest eestlaset kiiksust ennast "orjarahvaks" nimetada.

Jah, enamus eestlasi põlvneb talupoegadest, kes lisaks enda toitmisele toitsid sunniviisiliselt ka aadlikke.

Kuid suur osa teisi Euroopa rahvaid olid samuti enamasti talupojad, kes tegid maatööd ja pidid sunniviisiliselt toitma aadlikke, nende sõdureid, vaimulikke jne. Ja enne rahvusriikide teket olid paljud maa-alad kas selle või teise impeeriumi koostises, mille valitseja ei pruukinud olla sama päritolu, mis talupojad ise jne.

Palju tänaseid euroopa elanikke on siis siniverelist päritolu? Tühine osa. Valdav osa pärineb samuti nagu eestlasedki maarahvast, keda kunagi ühel või teisel moel rõhuti.

Lärmakus/mittelärmakus tuleneb pigem sellest, kas antud kultuuris peetakse normaalseks-harjumuspäraseks introvertset või ekstravertset inimest. Palju on räägitud sellest, et näit. jaapanlastel on introvertne kultuur.

Ja loomulikult, kui inimene tuleb introvertsest kultuurist, on talle ekstravertsem kultuur imelik ja võõras - samas, selles kultuuris sünnist saati elanule on just ekstravertsus kodune, introvertsus aga tundub imelik, ebamugav jne.
 
miina 08. veebruar 2012, kl 00.30
Ja introvert ei võrdu tingimata "vagur, pehmeloomuline inimene".

Introverdid võivad olla vägagi tõrksad ja jäigad inimesed.
 
to miina Karin 08. veebruar 2012, kl 16.00
Eestlased üldiselt on ikka pehme loomuga.
Erandeid muidugi on, aga mu kogemuste põhjal just segaperekondadest.

Mu arust enamus eurooplased on häirivalt lärmakad.
Slovakid ja serblased ei oskagi vaikselt rääkida.

Kui mõni eestlane kõvasti räägib, vaadatakse, et kohtlane või mats.
Aga teiste rahvuste lärmamist peetakse normaalseks, nad ju ekstraverdid.
Eestlase puhul aga on see KASVATAMATU käitumine.

Näiteks bussis serblsed ja slovakid terve tee lärmasid ja naersid kõva häälega.
Jube häiriv oli.
Kui eestlane nii teeks, öeldakse " halb lastetuba ".
 
italjaano 08. veebruar 2012, kl 17.10
Pikemalt elasin Itaalias ja mul on vaid positiivsed mälestused, ikka naeratakse, teretakse, räägitakse juttu.Ei tea, kas siiralt või mitte, aga mul suht ükskõik mida see lihunik must päriselt mõtles :) Linnas inimeste otsa komistades keegi ei pahandanud minuga, vaid vastati laia naeratusega mu miscuusi peale, et pole hullu. Kogu veetud aasta jooksul sain vaid ühe põrnitseva pilgu osaliseks, kui kogemata riivasin ühte naist metroost väljudes, siis aga tal helises telefon ja tuli välja, et tegemist oli venelannaga. Inglismaal olid kah kõik üliviisakad, võib olla isegi üle määra, kohati käis lausa närvi, aga ma seal üldiselt vaid kesklinnas liigun, äärelinna pole sattunud. Positiivselt üllatasid türklased, aga mitte turismipiirkonnas, vaid Bursas ja maakohtades. Istambuli taksojuht, kellele ma vastasin, et ei soovi taksot, sest ma lähen bussiga, jooksis mu kohvriga pool lennujaama läbi, et mind õigele bussile aidata..
 
italjaano 08. veebruar 2012, kl 17.12
aa kellele Eestis ei meeldi, võiksid Bulgaarias või Ukraainas ära käia, seal võib erilise sõbralikuse osaliseks saada, tahate pärast oma kaasmaalasi kallistada kõiki korraga ja korda mööda :)
 
to italjaano 08. veebruar 2012, kl 23.03
Mis sa Bulgaaria kohta ütlesid, mul pikad juhtmed?
Olen just vastupidiseid inglasi ja prantslasi näinud.

Sugulane kogemata õrnalt riivas inglannat.
Inglanna kukkus JUBE VASTIKU HÄÄLEGA karjuma ja sisisema: you push me.
Olin täiesti shokeeritud.
Lükkamine oli väga suur liialdus.
Nägin ise, keegi ei lükanud teda.
Ja KARJUMA hakata oli ka väga imelik.

Sellise alandava ja jubeda karjumise peale vabandust palun ka veider.
Imestasin, kus oli selles inglannas alles viha.

Eestlased küll sellised psühhopaadid ei ole.
 
italjaano 09. veebruar 2012, kl 10.39
Ma olen Bulgaarias mitu korda äärmiselt ebaviisaka käitumisega kokku puutunud, noo sõimati otseses mõttes läbi ja seda nö klienditeenindaja poolt, lisaks veel üldine räpasus ning vulgaarsus, enam vabatahtlikult sinna ei lähe. Toredais inimesi nägin muidugi ka, aga üldmulje jäi kehv. Samas tean inimesi, kes seal igal aastal käivad ja niimoodi oma 20 aastat järjest. Maitseasi. Mul oli siiski ülimalt hea meel Eestisse tagasi tulla ning enam ma ei kurda, et siin on ebaviisakad ja külmad ja vastikud inimesed. Toredad on.
 
XX 09. veebruar 2012, kl 15.30
Mina arvan, et nii naeratavaid kui ka taiesti tigedaid inimesi on igas riigis, ei ole vahet kas see on siin Eesti, Lati, Inglismaa, Saksamaa, Prantsusmaa jne. Igal riigil on oma elustiil ja standardid.

Eestlasi on palju iseloomustatud kui kylma rahvast, kuid sooja sydamega. Minu arust isegi ykskord reisikanali Lonely Planet`i saatejuht raakis, et Eestlased nagu testivad su loomust ja kui nad jouavad jareldusele, et tegu on siira inimesega, avavad nad end taielikult. (seda koike heas mottes).
Ei olekski reaalne igal reisil haid kogemusi koguda, kuigi me seda vaga loodame. Ise elan juba monda aega Inglismaal ja toesti vahel voivad nad meile tunduda "ebaviisakad", aga see on nende loomus. Nad on harjunud oma tundeid valjendama (ka negatiivseid). Eelpool postitusted oli mainitud, et inglanna sisistas "you pushed me". Kes seda teab, voib olla oli tal paris suur pohmaks eelnevast ohtust :) (ei oiguta teda muidugi) ja mina kui Inglismaal elaja, oleks talle vast midagi vastu oelnud voi lihtsalt kiire "sorry" (ja usu mind enamus kordadel oleks vastus olnud lihtsalt "oh its ok"). Kuid mitte paar aastat tagasi, sest eestlase loomus ei ole tylinorida/vastu raakida ja see ei olnud minu loomuses mitte, aga tuleb endale lihtsalt paks nahk kasvatada ja mitte lasta sellistel vaikestel juhtumitel oma puhkust rikkuda.

Samas klienditeenendajad on siinpool veits lobusamad jalle. Igakord kui Eestit kylastan ja poodi satun, tekib tunne, et nagu tylitaks teisi. Siin teed tyhjajuttu ja inimesed vastavad. Eestis vaadatakse kui mingi ilmaimet (nagu ikka mitte koik, aga seda just vanem polvkonna poolt). Jah siin on palju poolakaid kes oma vahel poola keelt raagivad kui sind teenedavad, mida ma taiesti vihkas, meenutage, mis situatsioon on kui toidupoodi lahete ja seal ainult vene keelt konelevad myyjad, kes eesti keelest mitte mohkugi peale numbrite ei oska.Teeb ju sama valja.
Aga jah kui selle naeratuse juurde nyyd veel tagasi tulla, siis ma arvan, et kui sa ise lahke naoga oled ja naeratad, naeratatakse sulle vastu.
Kahjuks me elame sellises vaga keerulise struktuuriga maailmas ja vaga raske olekski koigile meelejargi ju olla.
 
kk 09. veebruar 2012, kl 15.42
Ameerikas.. kui näen juba tänaval kedagi vastu tulemas põgenen teisele poole tänavat, smile hellom how are you.. ou minusugusele külmale eestlasele liiga palju. Neid nagunii ju ei huvita, kuidas mul tegelikult läheb.. õeh. Poes ka müüjad mõnikord suhtlevad nagu ma oleks sõbranna, hey babe...

Olen mossis eestlane ja tahaks oma asja rahulikult ajada, mitte kogu aeg keepsmile näos ringi käia :D
 
to xx 09. veebruar 2012, kl 20.03
Selle inglanna karjumise peale oli lausa võimatu sorry öelda.
Ta lausa kriiskas.
See ikka oli nii alandav ja päriselt ehmatas.

Tegelikult ta alandas meid ju teiste inimeste ees.
Oleks ju saanud ka natuke vaiksemalt öelda.
Meil oli nii piinlik.
Hakata täiesti tühja koha pealt märatsema -------- ei oskagi midagi öelda.
 
XX 10. veebruar 2012, kl 19.16
Aga kui olekski seal samas talle midagi vastu oelnud oleks tema olnud see kes piinlikust oleks tundnud. Muidugi oleks/poleks on lihtne oelda, kui olukorda satud, jaavad tihti peale endalgi sonad kurku kinni ja tagant jarele motlen, et oleks voinud nii ja naa veel oelda.
Ma taiesti kujutan seda olukorda ette, selline kaheda- ara suitsetatud haalega, kibestunud inimene - kahjuks leidub neid siin ikka. Ja eriti kui nad on samas kohas 10 aastat jarjest puhkavad ja siis motlevad et nad on paremad kui koik teised.

Loodetavasti kohtad tulevikus monda sydamlikku inglast, kes eelneva olukorra meelelt pyhib. :)

Pea pysti ja edasi :)
 
to xx 11. veebruar 2012, kl 01.26
Ma olen üsna tossike ja pikkade juhtmetega.
No ei tule midagi tabavat öelda pähe.
Tavaliselt hiljem mõtlen, et oleksin võinud nii öelda.
Inglise keel mul ka perfektne pole.
Olin nii solvunud, et tahtsin vene keeles sõimata, aga ei söandanud sugulase ees.

Kunagi üks vene koristaja hakkas ülbitsema, ma hakkasin lausa kokutama, sest midagi teravmeelset ei tulnud pähe.
 
Karin 12. veebruar 2012, kl 13.08
Pole iial aru saanud neist, kes kiruvad eestlased nii halvad jne.
Kirujad ise samamoodi eestlased, nad kiruvad nii ka ennast oma ema-isa.

Kas siis inimesed vihkavad iseennast, oma vanemaid, oma lapsi?

Olen kohanud jah negatiivsust, aga imelik on lahmida, et eestlased ongi sellised.

Mu kogemuste põhjal on kõige ebameeldivad ja julmemad inimesed segaperekondadest, kus üks vanem eestlane, teine venelane.
Huvitav, et nii, aga olen korduvalt märganud.
 
WW to Karin 27. veebruar 2012, kl 14.24
Ma arvan, et nii laialt ei saa paris yldistada. Eks sul ole halbu kogemusi olnud segaperekonnast vorsuvate vosukestega, aga nii yldistada, et eestlane ja venelane jne. vast ikka ei saa. Ma arvan, et see on paljus ikka kasvatamise kysimus. Mul on yks parimaid sopru segaperest (ema leedukas, isa eestlane) ja teine tuttav veel ka isa venelane, ema eestlane ja ma kyll ei ytleks, et nad teistsugused on kui meie.
 
Eestlastes 29. veebruar 2012, kl 16.58
on JUBE PALJU kaksikmoraali. Kui on ülikóva moraalitsemine siis on see juba dubelmoraal. Ja see mulle ei meeldi...
 
to Eestlastes Karin 04. märts 2012, kl 13.09
Palun selgita seda kaksikmoraali .
Arvan, et kaksikmoraal on mujal ka.
Aga mida täpselt silmas pead ?
 
pann 04. märts 2012, kl 14.32
Ma ei saa aru,mis vahet on, kas teenindaja peab või ei pea naeratama? Tähtis on,et ta seda teeb. Eestis mõni üksik viitsib, Inglismaal on aga kõik teenindajad sõbralikud ja naeratavad. Minul teeb naeratus päeva paremaks ja igaljuhul eelistan inglise teenindust. Teema autoril soovitaks siiski Inglismaal ära käia enne, kui inglaste kohta midagi arvama hakata.
 
viimasele 04. märts 2012, kl 15.46
Jah, sul on õigus, elades siin 10 aastat ning kokkuvõtteks ytlen, et inglased on sõbralik ja abivalmis rahvas. Töötan aastaid yhes suure kollektiiviga asutuses ja saan ylihästi inglastega läbi.Meil töötab yks eestlasest naine veel ja tema on see, kes oma tusase näokesega ringi uitab igapäev ja paljudele halva mulje jätnud ning pealekauba töötajatega intriige korraldab, kusjuures elu on tal magus siin, kuid kadedus ja õelus on see, mis inimest hävitab.
 
katrin 04. märts 2012, kl 18.08
.....kahjuks on ida bloki elanikud mitte eriti teretulnud kuskil maailma kandis ja veel eriti poodies!! kuna nad on oma margi maha teinud ... suurte vargustega! Mida paganat sa siin enam ikka naeratad :D
 
Katrinile 04. märts 2012, kl 18.44
Eestis on jah see probleem, et kui natuke rohkem naeratusi v6i positiivsset meeleolu välja näidata siis vaadatakse ehmunult, skeptiliselt, et huvitav, mis tal viga on, et kogu aeg naeratab - eks tal ilmselt halvad kavatsused, mis muud- see on ju nii tüüpiline tammsaarelikust 6igluseotsija seisukohast , et kui surmt6sisena ringi ei käi -on kohe salakaval ja 6el inimene
 
Siil udus 04. märts 2012, kl 18.57
K6ik algab siiski viisakusest - sisenedes poodi ,ütleb reeglina siseneja esimesena tere - küsimus ei ole, selles kas see on v6lts v6i siiras viisakus - esmakohtumisel pole see oluline, loeb see ,kas sa suhtud kaasinimestesse austusega v6i mitte. T6sise inimesena v6in öelda, et vaatamata selle et ma ei käi kogu aeg nägu nalja täis ringi, siis viisakausavalduste tänulik soe v6i tänulik vastuv6tt toob ikka vahetevahel naeru näole :)
Teemasse tagasi tulles, leian, et see teema on üldse väga valesti püstitatud - mulle jääb vägisi mulje, et teemaalgataja ei tunne om asukohamaa tavasid, kombeid, ajalugu, niiv6rd hästi (v6i kehv keeleoskus, ei tea miles asi), arvates, et iga rumala v6i täbara olukorra peab päästma "naerata ja tee nägu nagu midagi poleks juhtunud" -stiilis käitumine...
 
Karin to pann 05. märts 2012, kl 02.27
Inglismaal ma käinud ei ole, aga olen reisidel kohanud väga ebaviisakaid ja ülbitsevaid inglasi.
Lausa ehmatasin.
Sest varem olin inglastest üliheal arvamusel olnud, eriti nõukaajal mõttes ülistasin inglasi.

Ja muide seda ülbitsemist nägin erinevate inglaste puhul korduvalt.
Eestlased küll sellised ei ole.
EESTLASED ON VÄLISMAALASTEGA VÄGA ALANDLIKUD JA AUPAKLIKUD.
 
viimasele 05. märts 2012, kl 16.14
Karin, ma elan 10 aastat Londonis ja pole ka kohanud ylbust inglaste poolt ja neid yksikuid ylbeid leiab Eestimaa peal rohkem, kui siin Inglismaal väljaarvatud muidugi mustanahalised, kes on tõelised ylbikud.
 
WW 06. märts 2012, kl 15.01
mmmm. ma olen ka Londonis pea 8 aastat elanud ja voiks mainida, et on ikka inglastest ylbikuid ka. Samas olen nous, et Eestis on vast neid ylbikuid paras k2putais. Vahe vast on selles, et eestasest ylbik on vaga alandlik valismaal ja inglise ylbik jaab ikka endaks, vahet pole kus keskkonnas ta viibib. :)
Eespool on mainitud, et eestlased on valismaalastega vaga alandlikud ja aupaklikud -- ja mis head see teeb, kui endast lased yle kajja kui teerulliga. Vahest isegi liiga alandlikud ja liiga aupaklikud voiks oelda, sellest mentaliteedist tuleks ykskord juba yle saada. Enam ei ole nouka aega ja ei pea koguaeg kummardama ja koigega noustuma. Aga eks seda ole palju tahta kui Eesti peaminister ise koguaeg proovib suurtematele/tahtsamatele riigipeadele kyljealla pugeda. Lihtsalt piinlik (jargmine kord kui on EU summit jalgige kelle korvale ta end jalle sokutab ja siis seal alandlikult naeratab voi kogeleb. David Cameron ja Angela Merkel on juba linnukestega).hahaaa
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!