Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Kus näete välismaal naeratamist ja sooja suhtumist
 
WW 06. märts 2012, kl 15.22
Paar head naidet meie kallist peaministrist :) haha. Ta ootab seda raamatut merkelilt nagu yks korralik koolipoiss ootab oma hinnet "5" (kaed laua all) ja teine link, no koomiline kuidas Ansip justkui Cameroni suhu vaataks sellise AUPAKLIKUSEGA.


http://www.euronews.com/2012/03/02/leaders-sign-eu-fiscal-treaty/


http://www.guardian.co.uk/world/2011/dec/09/jonathan-freedland-two-speed-europe
 
Karin to WW 06. märts 2012, kl 19.23
Muide mind näiteks tõsiselt häirib, kuidas eestlased oma rahvast maha teevad.
Nagu ei saada aru, et kirja kirub ka iseennast, oma ema-isa, oma lapsi.
Täiesti arusaamatu on oma rahva kirumine.

See on ilmselt nõukaaja pärand.
Ennast ja enda rahvust maha teha ja tümitada.

Ei usu iial, et rootslased enda rahvast maha teevad ja mõnitavad.

EESTLASED ON VÄGA ALANDLIKUD.
ÜKSKI EESTLANE EI ÜLBITSE VÄLISMAALASETEGA.
Aga inglane tuleb küll välismaalasega ülbitsema.

Näiteks parkisin ettevaatlikult autot, et mitte midagi ära mõlkida.
Kedagi ma ei seganud, teised autod seisid.
Üks inglise " härra " tuli EEMALT kohvi joomast ja nähvas õelalt : kust sa load said .
Appi, kas ta maksab kinni, kui rendiauto või mõne auto ära rihin .
Mina oleksin pidanud mõlgi omast taskust kinni maksma ja see poleks olnud odav.
Pealegi ei parkinud ma ka nii aeglaselt.

Inglise härra pidi kohe õelutsema tulema ja väga VASTIKU tooniga ütles.
Ihukarvad tõusid mul püsti.
Kas seal ongi nii õelad mehed ?
Eestlane iial nii ei käitu.

Pealegi ei jäänud ma talle kuidagi ette.
Läks jõi välikohvikus kohvi edasi.
 
WW to Karin 08. märts 2012, kl 16.04
Eestlane nii ei kaitu jah aga hiljem kirub terve paeva ikka sama asja. Ja siinkohal kui ma ytlen eestlane, siis ma ei pea absoluutselt silmad koiki vaid seda naputais kontingenti, kes meelde jaavad oma ylbusega.
Sorry mul jaab veits arusaamatuks miks sa koguaeg rohutad, et eestlased on alandlikud jne. Ma olen eestlane ja ma kyll alandlik ei ole, kes laseb endast yle kajja. Ma saan aru, et sul on paar vaga halba kogemust valismaalastega, elu laheb edasi. Kui sa oleksin seal samas kohapeal tollele harrale midagi vastu oelnud, vast praegu ei krudiks hinges nii palju (ara vota halvasti). Ja koik tuleb ikka lopuks ringiga tagasi alguspunkti, et kuigi voib olla sinu jaoks oli inglase nahvamine negatiivne, tema jaoks oli see normaalne, sest inimesed on harjunud oma arvamust avaldama, mitte vihast tulipunase naoga ringi kaima.
Peamine, et sa selle auto sinna ikka said ara ju pargitud. Tema jaoks olid sa arvatavasti yks tavaline naisautojuht ja seal ei olnud mitte midagi pistmist sinu rahvusega. See on ju teada tode, et meeste silmis on enamus naisi rooli taga saamatud ja ei tohiks omada juhiluba.
Siinkohal tahaksin veel lisada, et ma ei kaitse inglasi mitte karvavordki, aga sinu poolt kirjutatd read, et "eestlane kyll niimoodi ei kaitu/tee" minu silmis vaga paikka ei pea. Vahest on lausa kole vaadata, kui oelad eestlased yksteise suhtes voivad olla. Vaike meenutus:
Paar aastat tagasi kain kanuumatkal Parnumaal. Seltskonnas kokku 10 inimest. poolel teel sihtpunkti otsustasime veits puhata ja soudsime kaldale. RMK seaduse kohaselt on koik veekogude aarealad koigile avatud. kui me kaldale soudsime jooksid meie suunas 2 vaikest last (kuskil 4-6 aastased). ja esimene asi mis nad meil vaga ylbelt ytlesin oli "10 krooni kui tahate siin istuda". Ma ei suutnud oma korvu uskuda. loomulikult keeldusin midagi maksmast, mille peale lapsed laksid isa kutsuma. Isa saabus oma uhkel ATV ja mitte et oleks enne tere oelnud ja lihtsalt maininud, et ta on maksu pannud oma aiatagusele, nahvas: "10 krooni inimese kohta kohe voi iste oma paadikestesse tagasi ja soidate edasi". Selline monus ahmi tais oli ta juba saabudes. Me soime rahulikult oma voileibu edasi, soovitasin talle meile politsei kutsuda, meie mingeid makse ei maksa,sest seadus seda ei noua. Soovitasin tal ka panna silt valja, et inimesed juba kaugelt naeksid tema ariplaani ette. Olen kindel, et kui keegi meessoost isik oleks teda tylitanud, oleks pasunasse ka saanud. Nii, et toesti vaga alandlikud ja eestlased ju niimoodi ei tee. Mul on sulle vaike uudis. TEEVAD JA KUIDAS VEEL. ega sa ise ju absoluutselt ei ole kedagi taga kirunud voi halba soovinud. See on sama, lihtsalt eestlane (jalle mitte koik) teeb teiste seljataga, kui teine nakku ytleb (jalle mitte koik).
 
šotlane 08. märts 2012, kl 16.48
Eestlased on lausa lolliks läinud oma eramaaga! Nagu eelnevast loost näha, tahetakse isegi avalike veekogude juurde ligipääsu tõkestada. Seda kogesime Põhja-Eesti rannikul reisil, kus andis otsida jalgrada mere äärde.Kõik oli ERAMAA. Võõras, ära roni! Kurb hakkas Eestimaa pärast, oma kodumaal ei või enam matkata ega loodust nautida.
 
ann. 09. märts 2012, kl 02.08
tean rääkida šveitsist ja prantsusmaast- poleks uskund, et selline inimeste poolne soojus eksisteerib! Poes või tänaval.. inimesed naeratav, 1 inimene 10-st võibolla ei tervita sind aga see on ka kõik. Isegi valgusfoorid ei loe siin midagi, auto jäetakse lihtsalt seisma, naeratatakse ja lastakse üle tee. Kui käisin üle pika aja eestis sugulastel külas siis ehmatas ikka ära küll see eesti inimese külmus. olen nõus ütlusega, et mujal on rohi rohelisem- sest ongi!
 
Jaan 09. märts 2012, kl 21.49
Sekundeerin annile. 1994. aastal käisin Taanis. Imestasin, et autojuhid peatusid ja andsid teed ka siis, kui ootasid lihtsalt tänava ääres, et üle minna, kuigi polnud ei sebrat ega ristmikku ega foori. Inimesed olid kõik vabalt rõõmsad. Harjumatu. Eestisse tagasi jõudes tundus, nagu oleks koju jõudnud.
Aga soomlase naeratust ärge kunagi uskuge. Olles Soomes juba 6 aastat elanud, võin hoiatada. Kes ei usu, proovige oma nahal järgi.
 
to -WWW 09. märts 2012, kl 22.54
Väga õieti kirjutasid, ma arvan, et Karini taolised inimesed on lihtsalt väga kitsarinnalised, solvuvad kiiresti iga pisema asja pealegi.... sellistel on elus raske. Minu kadunud (puhas eestlasest) vanaema ytles, et eestlane on tegelikult õel rahvas.
 
kk 15. märts 2012, kl 22.24
Igal pool leidub ülbeid, vastikuid, ebameeldivaid inimesi, kuid ka sõbralikke, naeratavaid, muhedaid. Enda kogemus on, et lõuna pool on sõbralikumad ning naeratavamad. Nende suhtumine ellu on vabam ning muretum. Aga olen reisinud palju ning olen igal pool kohanud toredaid :)
 
Üks austraalias 20. märts 2012, kl 07.32
Ise asun austraalias ja siin on inimesed nii sõbralikud. müüjad, tänaval vastu tulijad,tööjuures ülemused ja kaastöölised. ühesõnaga sõbralikud on peaaegu kõik, on ka erandeid, näiteks nagu pärismaalased ja mõned niisama turtsujad. :)
 
küsiks 25. märts 2012, kl 17.37
Miks siis pärismaallased söbralikud pole,kas meie tundume neile okupantidena ,kes nende maa ära vötnud ja nende kultuuri ära hävitanud?
 
""" 04. aprill 2012, kl 00.54
Naeratamisega voib olla nii kui on. Kellele volts kellele elementaarne viisakus.
3 aastat inglasest abikaasaga koos olnud ja aasta Inglismaal elanud nii et olen sellega harjunud.
Valjas kaies ei ole vaja kellegi tujutsemist kannatada. Eestis olles vihastan vist ikka 2 korda paevas. Enamikel elementaarne viisakus taitsa puudub. Kasvoi lukatakse tanaval pikali ja vabandust ei tule mokaotsastki. Teenindajad samasugused.
Siin voivad inimesed monikord kull voltsid tunduda kuid siiski ei lahku sa poest halva tujuga kuna moni jarjekordne mammi oma tood vihkab.
Siiamaani on enamik inimesi siin olnud otsekohesed ja abivalmid
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!