Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
eestlased hispaanias
 
to kogemus 17. juuli 2011, kl 21.33
kuule sa ei tea sellest rahvast ega riigist ega nende usust midagi...miks sa siin esined ja provotseerid...
nende nappide halvakspanevate hüüatustega ei tõesta sa midagi!
pealegi tundub su lugu ikkagi nõrgavõitu väljamõeldisena..
lugupidamisega naine, kes 10 aastat hispaanias elanud.
 
kogemus 20. juuli 2011, kl 20.19
Ei olnud väljamõeldis. Eile käisin arvutipoes. Ja mida mina näen: laua taga lärmavad ja näpivad süüdimatult arvuteid noored inimesed ja need on Hispaania pubekad! Isegi kahtlemisvõimalust ei jää, sest riietele on suurte tähtedega maalitud "Spain".

Vat nüüd ei veena mind küll enam miski, et hispaanlased on toredad inimesed. Nii kasvatamatuid noori, nagu on seda hispaanlased, ei leia ühestki teisest Euroopa otsast. Veel mõni selline kokkupuude avalikus kohas kasvatamatute hispaania noortega ja minu arvamus kinnistub lõplikult.

Ja sellest kultuurist, mis nii jõledaid lapsi kasvatab, ei taha ma enam midagi kuulda.
 
to kogemus 20. juuli 2011, kl 23.07
no ega keegi pole sulle vägisi peale sundinudki, et armasta hispaanlasi!
Aga mulle jälle üldse ei meeldi sellised vinguvad ja kriunuvad eestlased, nagu sina, eelistan sõbralikumaid ja sallivamaid isendeid, ja olgu nad mis rahvusest tahes!
 
kogemus 20. juuli 2011, kl 23.23
Olen lihtsalt Hispaania noortelt korraliku šoki saanud. Ega sellised "panniga pähe" juhused nii kergelt ei unune.
 
realist to kogemus 21. juuli 2011, kl 14.41
Lihtsalt mõtlemiseks: kas rikkuritest hispaanlased tulevad Tallinnasse tõepoolest AUTOGA? Kui mina oleks hispaanlane, kel raha puuga seljas ja julgust paukuda välja mis sülg suhu toob, ma kasutaks küll lennutransporti ja jätaks oma SPA Spaini ootama. Ei taha uskuda, et rikkuritel on viitsimist kõik need Ida-Euroopa riigid läbi sõita!!!
 
kogemus 24. juuli 2011, kl 00.27
Aga mis vahet seal on, olid nad tõesti rikkurid või pigem Hispaania rullnokad, nagu mina neid siin korduvalt olen nimetanud. Oluline on see, et nad ise ennast rikasteks pidasid ja "kuningatena" käitusid. Ja vat ei viitsi mina mõtiskleda, miks neil need autod olid ja miks nad autodega tulnud olid. Põhjuseid võib olla sadu.

Fakt on see, et rõvedalt käituvaid Hispaania noori olen see suvi Eestis näinud korduvalt ja kui veel üks kord näen ja näevad teised ka veel, siis tekib neil siin lihtsalt sama maine kui purjutavatel soomlastel või Inglismaa poissmeestel. Siis pole neil vaja ka imestada, kui kohalikel kõrgendatud tähelepanu hispaanlaste vastu tekib avalikes kohtades ja et teenindus just kõige südamlikum välja ei kuku. Ja et võimalusel teenindusasutused neid "inglikesi" vältima hakkavad.

Ülim vabakasvatus + kivistunud katoliiklikud traditsioonid on ikka väga halb kombinatsioon.
 
to kogemus 26. juuli 2011, kl 13.00
eestlased on üks sallimatumaid rahvusi maakeral, aina sõimavad mustanahalisi, moslemeid, usklikke. Siingi lõksutad katoliiklaste kallal. Ega siis ei peagi neid vihkajaid keegi võõras sallima. Ehk mida külvad, seda lõikad. Arvate, et välismaalased ei tea eestlaste võõraviha, kõik ajalehe kommentaarumid on rassistlikku jura täis. Ja see ei jää teistele ka märkamata.
 
kogemus 26. juuli 2011, kl 20.18
Et ma olen nüüd siis rassist, et ei tänanud kasvatamata hispaania pubekaid kohutava käitumise eest???????

Kuule, ma tõesti lootsin siiani, et vähemalt avalikus kohas on inimene kaitstud. Mõne rahva loogikast lähtuvalt ei ole. See sõimlev hispaania pubekas seal ujulas oli nii jube ja šokeeriv, et ta ei lähe mul iial meelest.

Sa tee ikka erinevatel mõistetel vahet, mis on rassism ja mis on lihtsalt õigustatud kriitika. Rassism oleks see, kui ma kenal hispaanlasel keset tänavat lihtsalt näo täis sõimaksin suurest vihast selle rahva vastu. Seda ma ei tee kunagi. Mind on EESTIS kasvatatud ja see kasvatus ei luba mul nii käituda.
 
kirili 29. juuli 2011, kl 02.19
teema oli algatatud muude küsimustega ,mitte pubekate sõimamise kommentaare paludes,eesti inimene võiks ikka aru saada kus ja mida ta kommib.
Ja lihtsalt teadmiseks 21 aastat hispaanias olles ning palju ka Eestis viibides on eesti ja hispaania noortel väga suur erinevus,eesti noor hangib viina pudel käes ümber holliwoodi ja hispaania noor hangib sangria käes rannas ,mina pole veel näinud hispaania noori vägivallatsemas ega ka umbjoobes ,eesti noori näeb aga küll Tallinna vanalinnas sellises olekus pidevalt ,ülbitsemas ja vägivallatsemas ka ,kahjuks.
 
Hispaaniast 30. juuli 2011, kl 10.36
Ah, ärge vaielge selle kogemusega, ta paistab, et on ilmselgelt trauma saanud, usuks küll, et mitte hispaanlastelt. Ta jääbki siia teemat risustama ja oigama, mida rohkem te temaga vaidlete :) Delfis ikka juhtub, et igasuguseid imelikke ringi liigub, ei tasu ärrituda.
 
kogemus 30. juuli 2011, kl 14.34
Peaasi, et sa, Hispaaniast, nii normaalne oled ja kogu seda Hispaania "normaalsust" siin foorumis iga oma kommentaariga esindad.
 
klii 02. august 2011, kl 09.30
Madriidist Tallinnasse on on rohkem kui 3600 kilomeetrit, seda sõidab tuimalt 3 päeva hommikust õhtuni, olen küll pikki maid sõitnud autoga, aga siis olin ka säästuprogrammil.
Sõna on tibla ja sellega olen kah nõus, et ei Hispaanias, Prantsusmaal ega Itaalias ei näinud purjus lärmavaid ja ülbitsevaid noori, küll aga siin.
Elanud ma Hispaanias pole, küll aga isesisesvalt koos lastega reisinud ja kõik meili tel tehtud kokkulepped toimisid kenasti.
 
kelly 12. august 2011, kl 14.40
Meil on plaanis minna perega Hispaaniasse elama,kui monel perel on sama plaan siis oleks tore yhineda ja koos minna,et seal elamine votta ja yyr pooleks teha.Oleme enne elanud 3aastat Hispaanias,elamisluba on koigil pereliikmetel olemas ja keel on ka suus.Kui on monel perel plaanis meiega yhineda siis kirjutage.
 
kat 12. august 2011, kl 22.10
to Kelly: kuhu linna lähete? meil ka sama plaan, kirjutada võib merli817@hotmail.com
väga oodatud on ka nende kirjad, kes seal juba elavad, et kuulata teie kogemusi ja nõu
 
TEREEEE!!! =) 28. august 2011, kl 19.27
Olen 22-aastane eesti neiu, ja kolin kuu aja pärast hispaaniasse 6ppima, Linna nimi on Fuengirola! V6tke yhendust kui keegi on sinna poole kolimas ka :) v elab seal. oleks väga tore tuttavaks saada teiste noorte eestlastega. Ise olen terve oma elu soomes elanud, et räägin puhtalt soome keelt ja veel aru saadavalt eesti keelt, seda eesti keelt ma ära kyl ei tahaks unustada, et oleks tore kui seal keegi kellega rääkida..
 
.. 28. august 2011, kl 19.30
TEREEEE!!! =) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Olen 22-aastane eesti neiu, ja kolin kuu aja päras
> t hispaaniasse 6ppima, Linna nimi on Fuengirola! V
> 6tke yhendust kui keegi on sinna poole kolimas ka
> :) v elab seal. oleks väga tore tuttavaks saada te
> iste noorte eestlastega. Ise olen terve oma elu so
> omes elanud, et räägin puhtalt soome keelt ja veel
> aru saadavalt eesti keelt, seda eesti keelt ma är
> a kyl ei tahaks unustada, et oleks tore kui seal k
> eegi kellega rääkida..

siin veel minu e-post: liisbeth@hotmail.fi
 
oeh 28. august 2011, kl 22.39
Hispaania numbrimärk on E!
 
Väike äri 29. august 2011, kl 12.24
no mida närite, kah asja neist kohalikest, ega neid kasvatama lähe.
Räägiks ka äri võimalustest, et Hispaania ja Eesti vahel, et mida annaks teha, mida üle kanda, mida üle võtta.
Hispaanias on palju suuri tehaseid, et kuidas saaks nende toodangut soodsalt kätte, et siis edasi turustada. Ja otsida nn, tühjendusmüüke.
Olen huvitatud kohalikest euro müntidest, tutikatest, tropsis eriti.
Ehk õnnestub siitpoolt huvi tekitada.
 
erkki 23. märts 2014, kl 14.18
Tere!
Tunnen huvi Hispaaniasse kolimise vastu kahe perega.Kuigi teie kiri on kirjutatud 3 aastat tagasi,võtke siiski ühendust.Praegu rohkem kirjutama ei hakka.
 
huviline 19. september 2014, kl 01.22
Üksjagu pensionäre pidi Kanaaridel talvituma. Ehk keegi räägiks ka siin sellest kogemusest?
 
minek 05. oktoober 2014, kl 10.04
to huviline: mis sind huvitab, ise lähme kohe kohe taas Tenerifele
 
to kogemus 16. november 2014, kl 00.43
Hispaania autodel on numbrimärgil riigi tunnusena tavaliselt vaid täht E, millele järgneb numbrikombinatsioon. Vanematel numbrimärkidel võib olla ka provintsi näitav tähekombinatsioon. Kindlasti aga ei näita tähekombinatsioon SPA Hispaaniast pärit autot :)

http://es.wikipedia.org/wiki/Matr%C3%ADculas_automovil%C3%ADsticas_de_Espa%C3%B1a
 
Jaanus 12 21. november 2014, kl 00.22
Ise kùll sinnakanti kolida ei viitsiks- paar tuttavat läksid suure hurraaga ja tulid kiunudes tagasi.
Kui ùhe Denias elava tuttava FB pilte vaadata, siis mingit lusti ja lillepidu seal pole.
 
küs 21. november 2014, kl 23.45
Mis on lillepidu? Ise oleme Tenerifel ja esialgu küll rahul. Ilm noramaalne, elamine ka, mida veel tahta, eks virisejad on igalpool ja alati on hea seal kus meid pole.Kusil pole pudrumägesid ja piimajõgesid ja alati tuleb mõelda miks ja kas on tarvis kuskile mijale minna ja kas seal on mida teha ja kas võimalik ha´kkama saada. Ega kandikul ei tooda midagi ette.
 
päkapikk 22. november 2014, kl 21.41
Kuidas teil seal Tenerifel momendil ka ilm on,
meil eile sadas paksu lund, kõik valge,
aga täna tilgub juba nobedalt, temp +2 ja -2 vahel,
Ja kuidas tööga on, või elate vanast "rasvast",
seda pudrumägede otsimist ja lootmist on raske mõista.
 
küs 22. november 2014, kl 21.55
meilsiin kuskil+20 - +25, pole hullu ilm hea, ei ela vanast rasvast. Tööga nii nagu igalpool, pole kiira. Kui endal mingi idee kasa võtta hea, kui mitte keerulism.
 
november 24. november 2014, kl 11.21
Uuel aastal sünnib mulle lapsuke ning mõtlesin, et kui niikuinii sel ajal emapalka saan, siis võiks osa sellest ajast elada kuskil tõeliselt mõnusa kliimaga paigas - kanaaridel nt. Räägitakse, et kui hästi planeerida, peaks seal leidma viisaka elamispinna üsna OK hinnaga ning söök on seal mõistliku hinnaga. Mitmed eesti pensionäridki pidid seal talvituma kasina Eesti pensioni eest. Euroopa ravikindlustkaart peaks mitmed asjad lahendama, lisaks on seal ka nt. Soome arste, kellega peaks saama konsulteerida terviseasju, loomulikult teeksin veel täiendava ravikindlustuse. Kas keegi on nii teinud, et beebiga emapalga-aja Hispaanias veetnud või plaanib seda teha?
 
Asi Paika 06. detsember 2014, kl 16.49
Keegi siin püüab Hispaaniast musta lammast teha.
Keegi ajab mingisugust eetika-jura ise aru saamata mida see mõiste üldse tähendab.
Ma ei jaksa ega viitsi lugeda kõiki komme, sest neid on palju ja mul aega napib, aga miks soovisin sõna sekka öelda, see on viimane rida, ma ma ülal näen - aga soperdamishimulistele kindlasti hispaania sobib. Mul on sama emotsioon, hispaanlased ja eetika on teineteist välistavas nähtused.
Seda on masendav lugeda põhjusel, et üks mulle teatda ja tuttav inimene tuli sealt äsja tagasi ikka täie kolinaga.
See inimene on naissoost, kes pole elus ise tööl käinud. Ta küll oskab kirjutada ja lugeda ja isegi mingi Eesti kõrgkooli lõpetamist tõendav paber sahtlipõhjas. Ta pole töötanud ei Eestis ega mujal riigis, kus lapse isa sabas on jõlkunud. Ta ei oska midagi peale vaaritamise, lobisemise, shoppamise ja targutamise ning hädaldamise. Ta on aastate poolest suht noor, aga lodevast elusviisist rasvas hullemini kui ameeriklastest hamburi-õgijad.
Tuli tagasi jah. Tal elukaaslasel on seal tasuv töö, neil oli normaalne elamine ning piisavalt raha, et hakkama saada. Ta mustab Hispaaniat ja hispaanlasi sellepärast, et viimased olevat harimatud, räpased, halvasti riides, lärmakad, alkohoolikud, ebaviisakad jne. Ta ei olnud vüimleine nägema kaunist merevaadet oma aknast ja nautima merevaadet rõdult. Ta ei viitsinud õppida valmistama tervislikke toite mereandidest ja juurviljadest, nautima värskeid puuvilju, õppima kohalikke tantse, leidma kaubandusest mugavaid stiilseid sealsesse kliimasse sobivaid riideid jne jne. Tuli mehe lapse isa juurest ära. Tuli Eestisse vanematekoju, mis on maitsetu igav osmik keset mudast põldu kusagil Kesk-Eestis. Ta eelistab merevaate asemel aknast poti, raagus puid.
Jah, tema valik.
Tegelikult takiheles tagasi sel põhjusel, et ta on laisk ja lodev paksmagu, kelle ainus huvi on süüa. Ta tunneb end mugavamalt vammustes kui lahtistes soojamaa-riietes. Ta on laisk, et õppida hispaania keelt. Mugavam on lobiseda emakeeles. Ja kõige peamine - süüa saab ohjeldamatult ja rammusamat toitu.
Mulle oleks ka see kõik kama kaks, aga lihtsalt kuidagi valus oli kuulda kuidas ta alandas, laimas ja mustas inimesi teisest rahvusest, teise mentaliteediga, teisest kliimast sel põhjusel, et ise on lodev, paks, kole ja samal ajal õhku täis kui endistel aegadel kasutatud ilmajaama õhupall. Ta arvab, et ta on nii peen, nii esteetiline, maitsekas, haritud ja väärt, et Euroopa lõunapoolsemad riigid ei ole väärt tema sealviibimist.
Ma olen päris tõsiselt veendunud, et temasuguse välimuse ja ellusuhtumisega ei saa ta tööd üldse kusagil.
Oma saamatuse, abituse ning inetuse pärast ei ole vaja teisi rahvusi, kultuure jne maha teha.
Kui käisid ja ei löönud läbi, pidid kolinal tagasi Eestisse kolima, ok. Analüüsi, mis tegid valesti. Miks nii läks, et just sina jäid igal pool märkamata ja uksed ees suletuks.
Kui said haiget, põe omaette võttes arvesse tõsise asjaolu, et midagi pidi sonus olema võltsi ja sobimatut. Tuleb endaga vaeva näha, et niisugused jooned välja juurida.
Arene ja mine proovi uuesti või mujal. Kuigi reaalsuses on nii, et see, kes ei saa hakkama ühes välisriigis, ei saa ka mujal. Ok, koli tagasi Eestisse, leia töö ja ela. Miks peab halvasti rääkima ja laimama riiki, kus sa ise oma vigade pärast sobimatuks osutusid.
Laps on ikka mingil tasandil midagi, mis võib meest mõnda aega meest lapse ema juures kinni hoida.
Niisugune üleoleva egoistliku mõttemaailmaga naine, kes ise on inetu ja paks, huvideta, kogemusteta, igav jne. jah, ühel hetkel armub ta lapse isa kellessegi, kes on ilus ja sale, lahke, siiras ja paraku just selle rahva hulgast, keda üks rasvamaost ülbik eestlanna pideva järjekindlusega mustab.
Sellepärast need enda arvates peened prouad-preilid, kes siin end nii taevani kiidavad teisi maatasa tehes, teie mihkipäev saabub varem hiljem.
 
Mihkel Päev (ma saabun) 08. detsember 2014, kl 22.42
Ja sa panid selle kibestumusest nõretava eepose siia kirja milleks? Et teha meile selgeks kui tore on ispaanias vireleda?
Ei ütle midagi paha selle maa kohta, aga sinu kirjutis annab sinust küll suurepärase ülevaate.
 
To Mihhail Saabuja 09. detsember 2014, kl 12.24
Pole Hispaanias elanud ja seal isegi mitte suvitamas kainud.
Vaata, kui midagi ylistatakse, siis peetakse asja seda paremaks mida enam kiidulaulu. Kirjutise pikkus ei ole kirjutaja kohta mingisugune naitaja. Moni inimene on jutukam ning suudab end pikemalt valjendada ja moni inimene ei taha, saa voi oska rohkem kui yks lause kirja panna.
Mina naen selles pikas kirjelduses kedagi, keda tunnen.
Eesti on vaike, eks ju!
Ja tegelt ikka ongi nii, et tagasitulijad mustavad paika, kus nad pole hakkama saanud.
Ma ise elan ka Vahemere maal, aga allapoole merd Hispaaniast.
Ja ma pole ka pime, et naen siin seda, mis on teistmoodi kui Eestis. Ja sa Mihhail pane nyyd tahele, et just seda, et on teistmoodi ja mitte et on halvem.
TEGIJA SAAB HAKKAMA IGAL POOL.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!