Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Noh, välismaa eestlased - mida hetkel teete?
 
Kala 25. september 2011, kl 18.23
Praadisin kala, aga liiga soolane sai, joon veini ja ootan kunas saab magama minna.
 
kk usa-s 07. oktoober 2011, kl 15.36
Igatsen koduseid.. minu jaoks on hommik, neil on õhtu ja kedagi netis ei ole, masendav :D
 
Kops 07. oktoober 2011, kl 18.03
Ootan kunas vihm ule laheb, et saaks aias midagi toimetada. Ja ootan kunas pojad messangeri tulevad.
 
Maks 07. oktoober 2011, kl 19.46
lähen kodupubisse aega veetma, nalja saab nabani olema.
 
Athens 07. oktoober 2011, kl 23.28
Ateena Vanalinnas ehk Plakas kolasin. Lubasin endale 5 euri eest tassikese lemmikjooki - valget shokolaadi. Pole tana tuju kauaks valja jaada, parem lahen sooja lohnavanni ja parast vaatan voodis filmi. Ahjaa, mul on viinamarju, juustu ja veini. Ohtu oilsas uksinduses koikide poolt vihatud Kreekamaal.
 
samuti soomest 09. oktoober 2011, kl 12.13
Liiga vara ja "äkki" ärkasin, kuidagi uimane olla. Varsti lähen poodi, ostan omale õlut ja tugevamaitselist juustu ning hakkan telekat vaatama. Reeglina enne 17.00 ei joo alkoholi, täna on erand 15min., kuna siis hakkab just saade, mida vaadata tahan.

Eile vaaritasin tohutu läsu toitu teha, täna ei tee midagi ja võtan pühapäevast viimast. Külm on (9 kraadi vaid), aga üks tunnine spordisessioon tuleb ikka teha.

Head algavat töönädalat!
 
? 09. oktoober 2011, kl 14.37
Kui ma 5 aastat tagasi Soomes elasin ja tootasin, siis olid poed reede parastlounast esmaspaevani suletud. Tore, et nuud on teisiti. Tundsin alati puudust nadalavahel poest midagi head telekavaatamise korvale osta.
 
eelmisele 10. oktoober 2011, kl 13.18
tead ära aja plära! ma elasin aastatel 98-2000 Soomes, väikelinnas lausa ja toidupoed olid lahti ka ndl.vah. nt Sokose toiduosakond, CityMarket, avatud E-P iga päev. tööstuskaubad olid jah pyhapäeviti suletud (talvel, suvel olid ka pyhap.avatud), laupäeval olid poed avatud lyhendatult.

aga et reede pärastlöunast lausa ja seda terve ndl.vahetus... nii lolli juttu räägid sa siin nyyd kelle?

kus karupees sa siis elasid, et lausa reede poolest päevast esmaspäevani suletud? täitsa huvitab nyyd
 
on ka va? 10. oktoober 2011, kl 17.14
Minu kogemus Turkus sama, et reedel vara kinni ja LP samuti.
Helsinkis kesklinnas Sokose kaubamaja all (maa all) oli jah avatud, aga Turus polnud LP kusagilt midagi osta.
See oli aasta 2007
 
eelmsele 10. oktoober 2011, kl 17.59
no Poris oli avatud. suur market Prisma ka pyhapäeval avatud. väiksed poekesed olid jah P suletud, laupäeval aga avatud ja seda kl 16.
ka Alko oli laupäeval avatud, vist 15ni. Sokos oli 18ni, toiduosakond 20neni ja see oli kymme aastat tagasi. pole seal ka vahepeal mingeid muutusi olnud, vastupidi, puhapäeviti rohkem kpl avatud kui tol ajal.
bensukad aga köik ju ööpäevaringselt avatud olnud, et hädapärase ja mingit nö head ikka sai/saab
 
mina 22. november 2011, kl 23.48
lebotan diivanil ja mõtlen mida teha, kell on 8 hommikul, uni läks juba kuuest ära, kuna lihtsalt liiga palav on magada.
 
- 23. november 2011, kl 11.20
Ärge nüüd riidu minge!
Mina olen marga viimastest päevadest euroraha pöhimöttelise kokkukukkumiseni ehk seniajani pesitsenud ja poodide kellaajad on selle ajaga muutunud üsna palju.
Veel paar aastat tagasi olid kauplused pühapäeviti kinni, erandiks jõulukuu ja kevadel enne kooli lõpetamisi mingid nädalad.
Nüüd juba mitu aastat e-r 7(mõned kl. 8) - 21, l 7(8)-18 ja p 12-18. Osad ketikauplused (nt. Siwa, Alepa) on 23 lahti, valvepoed ja bensukapoed ka punaste pühade ajal lahti (viimati näiteks isadepäeval, kui muud poed kinni).

Hetkel tööl, vahin arvutit, väljas soe (5 kraadi), aga kottpime. Peaks kohvi juurde kallama...
 
Louna Euroopas talv 24. november 2011, kl 02.01
Kulm on juba, paeval eriti ule +22C sooja ei saa ja ooseks peab kutte sisse lulitama.
Narvidele kaib pommutamine, sest jahihooaega on alanud.
Maa ka variseb viimasel ajal sagedasti. Aga muidu on ohtud sarnased - kokkamine, arvuti, dushsh, voodi, telekas ja unenaod. Valjas ju kell 5 juba pime.
 
soomesN 24. november 2011, kl 09.53
Haige olemine. Aga tahaks ikka tööl käia mitte kodus põdeda. Külmem on väljas aga toas on nii palav, see on see soomlaste kütmine.
 
Hispaaniast 24. november 2011, kl 12.16
Jahedavõitu on juba jahet ja ebatüüpiliselt sellele aastaajale on rohkelt vihma tulnud, õues on niiske ja jahe. Toas ei ole muret, küte kuivatab, aga õues on rõske. Muidugi on kõige magusam aiatööde aeg, kuum on möödas ja nüüd saab tegeleda selliste viljade kasvatusega, mis kuuma ei kannata, porgandid on juba maha pandud, salat kasvab mis mühiseb jms. Hetkel tegelen talvelilledega, et jõuludeks oleks aias ikka õitemeri :)
 
Viimasele Hispaaniast 24. november 2011, kl 15.27
Tsau! MIna Kreekas.
Kunas Sa roose istutad ja karbid? Ja kas pelargoonid tuleb ka talveks tagasi loigata?
Mul ka palju brokolit ja muid talivilju maas ja kasvavad mis muhiseb.
On Sul kogemust ka kuumaasikatega? Rugia, mille Eestist sain, oitseb ja ajab vorseid. Ootan mammusid:-)
Tsau ja tervitusi! Kus kandis Hispaanias oled?
 
Hispaaniast Kreekakale :) 28. november 2011, kl 16.48
Hei! Roose ei ole veel soetanud, kuigi mõte on küll, et peaks, mul selline metsistunud aed ka, teen jupikaupa korda. Pelargoone on küll meeletult ja kuigi siin soovitatakse neid tagasi lõigata alles jaanuarist, siis ju ma olen kusagil mingisuguse vea teinud, sest ega nad hetkel enam väga õitsema ei kipu, seega pean plaani varsti tagasi lõigata. Mul õitsevad siin krüsanteemid ja varsti peaks õitsema hakkama ka saialilled :)
Igasugu mitte- kuuma kannatavat talvekraami on mul ka maas ja praegu kasvab mühinal. 35 kraadiga ei jõua kogu seda jama ja nt salat kasvab kohe üle ja süüa sünnib vaid paar päeva, kui muidugi eriti hoolikalt kõike kasta, vastasel juhul pole mõtet üritatagi midagi kasvatada.
Täiesti lollina sai maasikad soetatud kevadel, need muidugi läksid kolinal välja, ei kannata nii palju kuuma, hetkel on plaanis proovida mammude aeg jätta märtsiks, siis on siin ka muidu kohalik maasikasaak valmimas :)
Tervitused sullegi! Ilmselt oled Kreeka lõunapoolses otsas? Mina siin Costa del Soli sisemaal, suvel veidi palavam kui mere ääres ja talvel tiba külmem :)
 
Andriano 28. november 2011, kl 17.45
Mina olen Soomes ja õhtuti ainult tutvun ja suhtlen,eriti meeldib rates olla.Ka paregu tutvun ja otsin ikka seda õiget.
 
Hispaaniasse 01. detsember 2011, kl 17.29
Jah, Euroopa koige lounapoolseimas tipus. See suvi on masendav - pool aastat pole vihma ja koik on kuivanud k.s oliivisaak nullilahedane.
Mul jalle pelargoonide lehed kipuvad punaseks ja kollaseks minema. Suvel kuumaga ma korjasin osa oisi ara, et puhmas saaks joudu rohkem kasvada ja rohelust oleks.
Olen ka katsetanud igasugu taimi nii kitchen-garden's kui pleasure garden's. Moned taimed ei pea toesti vastu.
Lopuks otsustasin panustada lohnataimedele, roosidele, pealrgoonidele, speramunt'le ja rosmariinile.
Puudest jatsin alles paar viigipuud, moned mulberry'd, moned suuri ehk soogioliive kandvad puud, sidruni (viimane peab kreeka koogis alati kaeparats olema), pirnipuu, avakaadopuu, muzmulapuu, kudooniapuu, uhe ploomi ja apelsini. Onneks on umber kiviaia palju granaatounapuid st oigemini poosaid. Ma olen taitsa haige nende jargi, ilmselt organism vajab. Juurde istutasin lotose ehk hurma. Teine mu suur norkus. Eks nais kuidas kasvab.
Viinamarjadega on nii, et maja paevapoolne fasaad oli enne nendega kaetud. Suveks tirisin osa vaate katuse alla ja magamistoa akna taha, et paikesekaitset ja varju saada. Viinamari aga annab septembris parast saaki kohe otsad. Nuud vaid raod akna taga:-(.
Soovita palun mond ronitaime, mis vahemere kliimas kogu aasta traksis.
Millega pelargoone vaetad?
Kui hakkad roose vlamia, siis kindlasti poora tahelepanu nendele sortidele, mis kuuma kliimasse aretatud. Moned poosasroosid oitsevad ka +40C'ga paikese alla kogu suve.
Sama siin, et koogivili ja eriti salat valmib korraga ja ei jaksa suua. Mul peamiselt lettaca. istutasin nadalaste vahedega.
Tervitusi ja lugemiseni!
 
ewekas 08. detsember 2011, kl 17.26
Mina olen ikka netis ja rates,ning ootan palgapäeva.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!