Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
läheme kõik soome
 
like1982 23. september 2011, kl 10.57
Mulle tundub et peaks ka oma lapsed kätte võtma ja soome poole sammuma,nukker on juba,enamik sõpru on selle tee ettevõtnud,sest seal saab elada inimese moodi,mitte nagu siin,väikses alevis kus pole tööd ja kui on siis miinimum palga eest ja millest üle poole maksad talvel üüri alla.riided on pärit kaltsukast,toit realiseerimistähtaja ületanud jne.ma ei nurise aga vahel on küll niisugune tunne et hoian hinge sees, pean midagi ette võtma.olen maal kasvanud ja tahaksin et mu lapsed ka seda teeksid aga vist ei saa.olen 3 lapsega üksik naine,2 poissi käivad juba kooli ja kolmas lasteaialaps.samas paljudel on veel hullem,aga soomes on palk tunduvalt suurem,lastetoetused arvestatavad ja teisi võimalusi,mida eesti pole,sellepärast enamik sinna lähevad ja enam ei tule sealt tagasi...kolime siis kõik ära,hakkame elama inimiste moodi.
 
jah muidugi 23. september 2011, kl 11.14
ei keela ju keegi kui hakkamist ja tahtmist on,Eestis elavad hästi ainult riigikogulaased ja needki niikaua kui veel lolle leidub,kes neid õleval peab
 
jalad maas 23. september 2011, kl 11.24
Kas ootad takkakiitmist või uneled lihtsalt omaette? Olen põhimõtteliselt Sinuga nõus. Aga ei ole Soomeski elamise sisseseadmine kerge, seda enam kolme lapsega ja üksikemana. Alustuseks on vaja päris arvestatavalt raha ja kindel töökoht. Oled õnnega koos kui leiad kellegi ümberasunutest head tuttavad, kes saavad ja suudavad sinu pere senikaua oma tiiva alla võtta kui seal üritad end sisse seada, dokumente korda seada jne. Eks neilgi ole oma elatamisega viimased jõuvarud mängus. Olen isegi kaalunud seda ülelahevarianti, ent minu mees ei ole nõus erinevatel põhjustel. Samas annab siiski päris hea tunde teadmine ja arusaamine, et oleme suutnud ka siin väikelinnas ja kodumaal oma lapsed suureks kasvatada(õpivad kõrgkoolis, mis tähendab vajavad meie arvestatavat materiaalset toetust) ja veel saame eluga kuidagimoodi hakkama. Ent kui kauaks? Aga teemaalgataja, igatahes ei anna häid tulemusi trotsi ja vihaga langetatud otsused. Kui otsustad siis peab sul olema kindel programm ja paar varuvarianti, kuidas seda ellu viia. Lapsed nõuavad veel lisavastutust. Kui Sa ei ole selle kandmiseks piisavalt läbilööja siin- kuidas saad olla kindel, et seal Soomes nullist alustades paremini toime tuled?
 
mann 23. september 2011, kl 11.36
olen mõelnud, et ainuke asi kuidas need rahva kogutud raha eest täissöönud põrssad seal üleval liistule tõmmata, oleks see, kui ühest päevast enam mitte üks asutus/tööanja pennigi makse ei maksaks. Elavad nad ju meie maksudest. Utoopiline ilmselt..lihtsalt viha teeb, kui rahvas peab hakkama saama väiksema rahaga kui need tõusikud omale kuluhüvitiseks maksavad
 
mõistmatu 23. september 2011, kl 12.04
Mis ma sinna ära kaotasin?
 
jalad maas 23. september 2011, kl 13.02
Eks praegune olukord näitagi eestimaalase allaheitlikkust, omaette nohistamist ja mis siin salalt, tsipa ehk mugavustki. Lootes, et keegi teine asja lahendab või olukord iseenesest laheneb...Ilmselt pole veel asi siiski nii hull, sest kusagil ei näe vihale aetud viimse piirini viidud rahvamasse. Ei, ma ei poolda vägivalda ega anarhismi. Ent haiget teeb olukord, kus isegi oma rahva esindajad kipuvad maaslamajaid edasi tümitama või lihtsalt vahivad oma täissöönud larhvidega ükskõikselt pealt, kuis nõrgemad enam ei jõua.Sama kehtib ka paljudes töökohtades. Selle natukese 1 euro eest kisutakse või silmad peast või süüakse inimesed lihtsalt välja. Ei ole enam inimlikkust ega tolerantsi, rääkimata kaastundest. Siiski leidub inimesi, kes on nõus anonüümsena aitama ja toetama. KÕIK ei ole veel päris kadunud. Aga ilmselge on, miskit tuleb muuta. Kala hakkab esmalt mädanema peast- ehk sealt peakski alustama?
 
arvan 23. september 2011, kl 15.49
Ise me omale valitsuse valisime. Süüdistada pole kedagi.
Ja järgmistel valimistel valime usinasti uuesti.
 
mhh 23. september 2011, kl 17.29
Kes valis neid? Konkreetselt mina mitte, valisin hoopis teisi ja seda juba mitmendat korda järjest. Niiet järgmine kord enam vist ei lähegi, sest vahet ju ei ole. Samavõrd ei tea ma kedagi tuttavatest, kes oleks nö.valinud euro. Ometi selgus kuidagi, et me kõik valisime tunduvas ülekaalus just selle variandi...
 
et 25. september 2011, kl 00.53
mina valisin praegust valitsust. mina valisin eurot. ja...olen sellega rahul
 
teemaalgatajale 22. oktoober 2011, kl 13.46
Ehk võtaksid yhendust. Jagan su arvamust ja tegutsen ka välismaale kolimise suunas. Olen 2 lapse yksikema.Ehk on kaks pead targemad, kui yks pea!Võiks mõtteid jagada:karumba@hot.ee.

P.S. Skeptikutele aga teadmiseks: tuttava tuttav läks 8 lapsega yksikemana Inglismaale....:) Alati tasub proovida,( muidugi läbimõeldult-kalkuleeritult), mitte niisama joriseda:). Kui ei saadagi hakkama on selleks siis lõpuks ka kindel teadmine kogemuse läbi, mitte aga teadmatus ,mis oleks või poleks kui oleks mineku ette võtnud....:)
 
n39 31. oktoober 2011, kl 23.17
on ka plaanis Soome tööd ja elukohta vaadata.Otsin samasuguse huviga inimest kaaslaseks,koos kergem ehk plaane ellu viia.Jäta oma kontaktid siia ja suhtleme!
 
to: teemaalgatajale 01. november 2011, kl 15.41
Kui ruttu Su 8-lapseline tuttav Inglismaalt sotsiaalkorteri sai? Või ostis kohe seal omale maja?
 
tt 01. november 2011, kl 20.51
No näed siis, sellistest teemadest kumab ikka ja jälle läbi virelevad üksikemad. No aga vaataks siis enne laste seotamist, et kellega te neid saate. Mingi küla jotaga lõbutsenud, endal mingit haridust, oskusi pole, aga tahavad rohkelt pappi saada. Nojahh ilma oskusteta pellerikoristaja saab Soomes tõesti rohkem, aga ei ole tal seal mingit lukselu ja ei saa neist lastes ka seal Soomes suure tulevikuga inimesi.
 
... 01. november 2011, kl 20.56
Eestlased ise ei salli absull mingeid immigrante ega võõramaalasi, miks sa arvad, et soomlased neid palavalt armastavad? Ei paista eestlased kahjuks hea käitmusega silma. Ilutsevad juba Soome roolijoodikute tipus, seotud iga teise vargusega jne.
 
totu 01. november 2011, kl 22.16
Täna on tattpritsid ka välja ilmund,jõudu pritsimisel!
 
küsiks siis 02. november 2011, kl 01.33
Aga kas siis kunagi on üldse Eestis olnud nn. "häid aegu" ?Selline ellujäämiskoolitus on ju kestnud läbi sajandite ja virelemine toimetuleku piiril.
Vahel mõtlen,et kui veel paarkümmet tuhhi eestlasi Soome elama läheb ,võib vabalt need kaks riiki üheks kokku panna,milleks seda Toompea valitsust siis enam vaja on.
 
- 02. november 2011, kl 08.45
N39!

aktiov@hot.ee
 
hei 02. november 2011, kl 20.35
oleme ammu juba oma perega soomes. Ja rahul teadmiseks pole koristaja. Tagasi tuleku plaani ei ole. Laps lasteaias ja teine koolis. Kui võimalust siis ikka eestist minema
 
koristaja 07. november 2011, kl 19.09
lasen nagu orav siin ringi - oma 4 tundi päevas. palk on niru - 1200 kätte. no ega suurt üle ei jää raha, aga ära elab küll.
 
mikk 08. november 2011, kl 15.23
koristjale kui 4 tundi päevas siis ok palk. mõni teeb 8 tundi tööd eestis ja saab miinimumi.
 
Kahtleja 09. november 2011, kl 00.06
Kui nelja tunni eest saab 1200, siis täistööaeg kingiks 2400 kätte. Bruto tuleks kusagil 3000 eurot! No ei usu nagu hästi.
 
annely 09. november 2011, kl 16.17
n39
suhtleme sel teemal maili teel.pakub huvi sest plaanid samad
 
annely 09. november 2011, kl 16.19
n39 unustasin aadressi
lohe39@hot.ee
 
- 10. november 2011, kl 14.41
koristaja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> lasen nagu orav siin ringi - oma 4 tundi päevas. p
> alk on niru - 1200 kätte. no ega suurt üle ei jää
> raha, aga ära elab küll.

Oleks KOHE Helsinkis müüjakohta soovitada. Eeldab muidugi oskust, ausust, hügieenipassi (alkopassi ka), kuna ma sind ei tunne, siis vastutan oma saba ja sarvedega, aga võimaliku käpardlikuse ja halbade kavatsute korral karistan isiklikult (siis käkikeeramine on kurjast!), elamist kohapeal ja mitte iganädalast Eestivahet saalimist.
 
koristaja 10. november 2011, kl 15.15
no ma koristan kiiresti n.ö. himuga - kirja läheb ikka 7.5 tundi.
 
Matsiste 11. november 2011, kl 11.16
Aga kirjuta siis ometi kes need paremad on Sina valisid? Parteid nimega "Teisi" mina ei näinud nimekirjas.
 
nelly 11. november 2011, kl 16.17
Minge jah,lambad, siit minema!Mina küll ei lähe.Miks peaksin?Siin on mu kodu,pere,sõbrad.Minu jaoks on see hindamatu väärtusega.Mitte ükski võõras maa ega rahvas ei saa seda asendada ja mitte ükski rahanumber.Ei ole kuskil pudrumägesid ega piimajõgesid.Oma head ja vead igal pool ning võõral maal jääd võõraks alati.Miks siis on mujal samamoodi vaesust,viletsust?Miks esineb nii palju vägivalda,koolitulistamisi?Kõik on ju õnnelikud ja rahulolevad?!
 
eelmisele 11. november 2011, kl 17.38
kuule sina,igaühel on oma arvamus sellest asjast!Eks siis ole mingi põhjus,mis sunnib sellist otsust tegema ja ma ei hakka küll siin hüppama a la minge ära jah.....Kui sul oli täna paha tuju,siis mine tuuluta see viha endast värskes õhus jalutades välja,mitte ära kommi teiste arvamusi!
 
valimised uuesti 11. november 2011, kl 20.06
järgmine kord ärge valige kommuniste ja nende sabarakke,kes need oravaraiped ju on,valige kasvõi keskerakond ja mingid muutused tulevad
 
homexx 12. november 2011, kl 22.42
KOHE valmis müüjakoha vastu võtma. Kogemus olemas, keel suus, aus. Kirjutage meilile.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!