Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
läheme kõik soome
 
- 14. november 2011, kl 13.42
KOHE oli sõnaotseses mõttes KOHE. Mina sattusin oste sooritama sinna kauplusesse kolmapäeva õhtul peale tööd, juhataja hiilis ligi ja küsis, et kas sul pole kedagi, kes tahaks. Küsib oma tuttavatelt, enne kui paneb ametliku kuulutuse üles.
Neljapäeval kuulutasin siin, reedeks polnud mingit huvi üles näidatud. Käisin, üttlesin ära, et ei tea kedagi, kes huvituks.
 
Koondamispaberid käes 18. november 2011, kl 00.22
ja alates jaanuarist töötu.Kaks last koolitada, õnneks kutseõppes, aga raha vajavad, peale minu ja maksude, nemadki!
Läheks Soome tööle loomakasvatuse peale.Teeks mingid täienduskursused läbi, kui leiaks ja keelt on vaja õppida, sest soome keel on minul puhas null.VIASATI peal pole kahjuks ka soome kanaleid, õpiks või sealt saateid vahtides.
Kas leiaks mõne sõbranna kellega koos selline asi ette võtta?
Häda ajab tegutsema, maal tööd ei ole, aga külma aja kükitaks siin ja peaks plaanid maha veel Eestis. 52-ne ja mahakantud.
 
n48 18. november 2011, kl 15.00
Täpselt sama lugu, et jaanuarist töötu. Ja samad mõtted peas, et talve oleks veel siin, aga kevadeni teeks vaikselt ettevalmistusi, õpiks keelt ja mingit ümberõpet. Olen hea meelega nõus selleks sõbrannaks hakkama.
 
n51 18. november 2011, kl 19.12
Lööks ka viimastega kampa.seltsis parem.
 
Sabrina 18. november 2011, kl 20.16
Mulle võib samuti kirjutada.



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Sabrina 19.11.2011 00.11.
 
! 19. november 2011, kl 21.27
Saagu teid palju!
 
Soovitaja 20. november 2011, kl 11.55
Mõelgem ka mingi Rootsi - Norra peale, seal võib majandus isegi elujõulisem ja töökohti rohkem olla kui Soomes ..
 
n51 20. november 2011, kl 14.58
Rootsi läheks küll,kui leiaks toreda inimese,kes teaks soovitada tööd,kus pakutakse ka elamispinda.
 
? 20. november 2011, kl 17.16
Su arvuti võtab vaid Delfi välja w?
 
N 52,jaanuarist töötu 22. november 2011, kl 21.51
Tahaks teiega ühendust saada, et Soomeplaane pidama hakata peale suuri talvekülmasid.
Siin töövõimalust ei ole ja lähen soome kasvõi kanakakat koristama.
Kahjuks on meie laptop poja käes, koolis on vaja, aga mõnikord ehk õnnestuks ligi pääseda.
Soov minna on niivõrd võimas, sest Eestimaa pani end põlgama.
Olen ka inimene ja tahan edasi elada kas nii nagu seni ja veel pareminigi!
Kui siin öeldakse, et sul lapsed suured ja sellepärast võib koondada, kuigi kaks õpivad alles ametit, siis käigu nad siin kõik kuradile!
 
M56 23. november 2011, kl 22.47
Aastavahetusel saatsin oma kaks tosinat CV. Hästi püüdlikult sai kõik vähegi oluline ülesse tähendatud. Vastuseid ei tulnud ühelegi. Suvel sain lehesabast vahendaja kaudu ühe paarinädalase haltuura Soomes. Rääkisin seal teadjamatega ja selgus, et igasugu elulugusid tuleb kokku sedavõrd palju, et neid ei jõutagi läbi lugeda. Nüüd olen teinud oma nö. vapamuotoisen CV-n ja seda pea muutmata kujul saatnud küll autojuhiks/bussijuhiks küll kraavihalliks küll ehitajaks/remontijaks küll bituumenitööliseks küll lumekoristajaks jne. kandideerides. Kirjaridu on minu isiku kohta kaks(nimi, sa, p/k, paar sõna iseloomu kohta, pereseis) ja kaks rida on ka lisateateid(load/kaartid, keeled, viisa, auto, tel-nummer). Kolme päevaga olen nüüd Mol.fi-st leitud oma arust sobivatesse töökohtadesse saatnud 37 kodukootud CV-d. Vastuseid olen saanud üheksa. Tänastele ootan lisa homseks. Pooled kuulutused on veel läbi kompamata. Kui soovite, hoian teid tulemusega kursis.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!