Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Alimendid Soomes.
 
Margit 26. veebruar 2012, kl 14.42
Elan aastaaega lapsega kahekesi Soomes. Terve see aasta ei ole lapse isa sentigi alimete maksnud ega mingitepidi meid toetanud.Isa elab Eestis, ametlikult tööl ei ole. Tulevikus plaanib tulla Soome tööle.
Kui tahaksin talle alimendid peale,siis mis varjandid mul oleks? Olen kuulnud midagi sellist,et alguses maksab siis Soomeriik ja hiljem peab ta tagasi maksma ?
 
Täheteadlane 26. veebruar 2012, kl 14.56
Alimente enam ei ole. Need kadusid koos NSVL-ga.
Isa käest pole sul midagi loota, sest tal puuduvad legaalsed sissetulekud. Kindlam on sul leida keegi jorss, kes tahab sult keppi ja nõus selle eest ka maksma.
 
Margit 26. veebruar 2012, kl 15.09
Delfi debiilikud on vallllaaa !!!
Kui oleksin sellisest asjast huvitatud,ei oleks siia seda teemat postitanud. Aga sulle edu sinu tegemistes!
 
Margitile 26. veebruar 2012, kl 15.39
Soome riik ei maksa sulle mingeid Eesti riigi kodaniku alimente(nimetagem helkel neid siis nii)
Soomest võid saada ainult teatud toetusi, seda pead juba ise uurima, missuguseid, sest sa ei kirjuta endast midagi täpsemalt.
Kui mees tuleb ametlikult Soome tööle, siis on juba teine teema.
 
Kah ilma alimentidetta 26. veebruar 2012, kl 15.40
mida sa margit siis lootsid? kas seda, et kogu rahvas jookseb nüüd su armukest piinama? või esitab soome presidendile abipalve. ma kasvatan üksi last ja pole 10 aastat isalt sentigi saanud, sest ka tema ei tööta ametlikult.
 
Margit 26. veebruar 2012, kl 15.43
Ei lootnud ma midagi,selleks ma siia ju teema postitasingi.
Kas siis ei olegi mingisugust v6imalust panna isa ka vastutama ?
 
Pekka 26. veebruar 2012, kl 18.39
Kahju sinust
 
Margit 26. veebruar 2012, kl 18.51
Miks kahju ? Saan rahaliselt hakkama ja muidu k6ik ok. Leian lihtsalt,et ka isa peaks vastutama, mitte kogu elu ainult lulli lööma!
 
@??@ 26. veebruar 2012, kl 19.18
Tundub et tibile on titt rahamasinaks.
 
Margit 26. veebruar 2012, kl 19.57
Titest on asi juba ammu kaugel.
Kas sa ei oska lugeda? Ma arvan et ma ei k2iks praegu kahekohapeal tööl,vaid istuks kodus ja pinniks lapse isalt raha , kui asjad nii oleksid. Lihtsalt vihale ajab,kui mina teen tööd ja kasvatan last ja kogu koorem on minu õlgadel,samal ajal kui tema jookseb s6pradega mööda baare .
 
Aga 27. veebruar 2012, kl 02.52
sa tee hoopis sedasi, et pere jälle kokku saaks. Laps vajab ju oma isa. Otsi talle seal töökoht ja võta ta enda juurde elama ja oletegi jälle koos kogu perega õnnelikud. Nii lihtne see ongi!
 
ema Soomes 27. veebruar 2012, kl 09.16
Tere Margit !
Mina olen ka Soomes lapsega yksi, olen vallasema. Lapse synnitunnistusel ei ole isa nime. Vötsin Eesti per.seisu ametist töendi läbi Eesti konsulaadi Soomes ja vallalisuse seisuse kohta. Viisin selle Maistraati ja seejärel määrati elatus Soome riigi poolt lapsele- KELA maksab. Soomes on selle asjaga tegelemiseks : lastenvalvojat. Helista vöi broneeri aeg oma elukohajärgsesele lastenvalvojale ja räägi asi ära kysi, mis vöimalused sul on. Ma ei tea sinu loo yksikasju. See asi läheb mehele kalliks maksma varem vöi hiljem maksab ta sulle köik maksmata jäänu. Mötetuid mehi on palju ja köige rohkem on neid Eestis.
 
Soomes 27. veebruar 2012, kl 21.39
Tere Margit.
Mina olen ka Soomes lapsega üksi. Enne kui soome läksin nõudsin läbi kohtu mehelt alimendid välja aga ega paber siis miskit ei loe kui ei maksa siis ei maksa. Aga nyyd Soomes elades tegin Kelasse alimentide avalduse viisin sinna oma Eesti kohtu otsuse (isegi eesti keelse mitte tõlgituna) ja sellest ka piisas. Nüüdseks maksab Soome Kela mulle rahasid hiljem nõuab isalt välja. Aga seda tagasi ulatuvat võlgnevust ei korva see võlg jääb lihtsalt ylesse kui isa ise maksab seda siis ok aga kui ei siis on võlgnevus lihtsalt. Sellest ajast mil tegin kelasse avalduse makstakse sealtkaudu.
Jessas sai nii keeruline aga loodetavasti saad aru. Aga sulle edu paberi asjatamisel..Päikest
 
Margit 27. veebruar 2012, kl 21.50
To Soomes.
Jah umbes sellisest v6imalusest olen ma ka kuulnud,aga ei teadnud t2psemalt.
Kas siis esmalt peaksin ka Eestis neid asju ajama hakkama ?
Oleme muidu lapsega Soomes arvel olnud umbes aasta
 
Soomes 27. veebruar 2012, kl 21.57
No kui te lapsega mõlemad soomes (sissekirjutus soomes) siis pead läbi soome tegema.Kõik asjad mis edaspidi ajad on läbi soome kuna elate seal. Mina sain ajasin need asjad siis korda kui lapse elukoht oli eesti. Aga sina peaksid vist asjaga sinna lastevalvonta poole pöörduma. Kõige lihtsam mine kelasse räägi mure ära nemad suunavad sind edasi. Ja muidugi soovitus kui asju ajama hakkad ja kui see käib läbi kohtu ( peaks olema nii) siis nõua yksiti ainuhooldus õigust endal hiljem lihtsam sest isal on õigus kõigele lapse kasvatamisl. Ainuhooldus õigusel saad sa ise otsustada kõikke ja isale jäävad ka alimendid. Teine asi mis peab kindlasti olema paber, et lapse isa lubab lapsel välismaal elada kas siis vabatahtlik või kohtukorras. Muidugi need asjad võtavad palju aega nii et soovitan niipea kui võimalik alustada asjade ajamisega:)
 
kas tõesti 28. veebruar 2012, kl 19.54
on nii et Soome riik toetab eestlastest üksikemasid sama moodi kui soomlasi? siis pole ju muud, kui kõik eesti üksikemad- Soome! saate oma lapsed inimväärselt üles kasvatada. kui palju see toetus kuus on? 100-200 eurot?
 
soome 28. veebruar 2012, kl 21.44
täpselt nii palju kui kohtus välja mõistetakse miinimun on minu meelest 147e
 
vastuseks " kas töestile " 29. veebruar 2012, kl 12.16
Täpselt nii ongi ! Soomes töötaval inimesel, kellel on tööleping ja alaline elukoht siin, on samad öigused, kui soomalstel. Sa maksad tulumaksu siin, saad vastu seda, mida sul on öigus saada. Ja lapsel on öigus vanemate lahutuse järgi, mölemale vanemale ! Ei ole nii, et laps jääb emale vöi isale. Mölemad vastutavad ja kasvatavad !
 
kas tõesti 29. veebruar 2012, kl 19.41
eelmisele
olen jah sellega kursis mida kirjutasid, ise elan ka soomes. mõtlesin vaid seda et tegelikult on see kummaline kui eestist tuleb naine lapsega siia, siis kela maksab talle "eestlasest isa alimendid". see ju soodustab väljarännet eestist veelgi. ja kust kela need rahad võtab mis eesti isade poolt maksmata jäetakse??? ma ei usu et töötult eesti mehelt see pärast sisse kasseeritakse... näib et soome on ikka tõeliselt rikas riik :)
 
Must Ingel 06. märts 2012, kl 06.31
Jälle "Üksikemad".
Jalgu oskate laiali ajada igale ettejuhtuvale ja nüüd lapseisa vastik, loll, lurjus jne
Laps on teile nagu mänguasi ja rahamasin.
Soome riik täitku teie ahnust!
Kaduge tagasi Eestimaale õmblejaks, te lapsega Soome koristajad!!!
 
kümbleja 10. märts 2012, kl 03.07
Kasutanud siis kondoomi. Kui aga last tahtsid, küsinud kas ta tahab ka isaks saada. Kui ei küsinud, siis siple aga üksi edasi.

Lugesin kuskilt, et naised otsustavad kas laps sünnib. Tore, et sa siis niimoodi otsustasid.

Alles siin oli, kui abordisõltlased kiitlesid kes kuipalju aborte teinud ja kui hästi neil nüüd läheb.

Nad on nüüd kõik väga rikkad.
 
Margit 10. märts 2012, kl 13.11
Must Ingel : Millest sa nyyd aru ei saa ? Asi ei ole nii palju rahas kui selles et panna isa ka vastutama,just see et ei saanud yksi last.
Ja muideks koristajast on asi kaugel. . .
Teil silmaklapid peas ja oma arvamusest kaugemale ei näe ega kuule !Elu ei ole vaid must ja valge :)
Päikest :)
 
? 10. märts 2012, kl 17.17
No vot ei saa aru. Kui Sa tahad panna isast vastutama, elik pappi väljakäima, mis on sellel tegemist Soome riigi ja maksumaksjatega? Kui Sa jestonias tal nutsu ei saanud siis vaevalt kelagi seda suudab. Seega kes tegi!kes tegi!? Eks ikka ise tegite. Kui asi pole rahas, siis milles?
 
Margit 10. märts 2012, kl 19.27
Sa oled lihtsalt nii loll,et ma ei viitsi su kysimustele isegi vastata :D
100 korda kirjutatud milles asi. Kuna ta plaanib lähitulevikus Soome tööle tulla,siis maksab ta selle raha Soomeriigile tagasi.
Kas sa lugeda ei oska,mida kysin oma teemas ? Kas ma kysisin,kes lapse tegi ?? :D
 
hmm 11. märts 2012, kl 11.01
mine oikeusaputoimistosse. räägid seal juristile loo ära, tema teeb kõik muu. mul eelmine aasta see läbi tehtud. kui lapse ametlik elukoht on Soome, siis ka Soome kohus selle lahendab. kui kohtu kaudu on elatusraha välja nõutud ja isa ei maksa, siis selle otsusega kelasse. kela maksab elatusraha 147 eurot ja nõuab selle võla ise isalt sisse.
 
soome 11. märts 2012, kl 17.48
ma ei saa aru kui kellegile ei meeldi miski mis ta siin oma pahameelt väljendab.Margit kõsis siin hetkel nõu mitte mingeid nõmedaid komentaare. Saage laps ja kasvatage nii nagu heaks arvate onju.....
 
mees 23. märts 2012, kl 19.00
Oot, mu lehtsaba jättis kaks last maha ja pani Soome. Palju ma temalt elatist saama peaks?
 
to mees 24. märts 2012, kl 07.41
Eks sa uuri välja. Nagu näed naised ei istu käed süles, vaid tegustevad. Täpselt samuti on sul õigused.
 
kea 26. märts 2012, kl 01.21
ma ei saa aru miks peaks Soome riik makssam eestlastest rongaisade tehtud lastele alimentte.elan ise soomes juba 15 aastat ja need alimendid tulevad minu töötegia taskust.mina maksan neid alimentte Eestlastst yksikemadele.tigedaks teeb töesti.
 
:) 26. märts 2012, kl 19.13
Nii see on kea,lõbusat tigetsemist :D
Kui ema elab lapsega Soomes,ega ta siis Eestist ei saa nõuda alimente :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!