Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Alimendid Soomes.
 
kas tõesti 26. märts 2012, kl 20.19
aga eks see nii ole, et sellel emal peab olema soomes töökoht või sissekirjutus, et ta siit kelalt alimente hakkaks saama.
 
ahnus 29. jaanuar 2014, kl 19.34
Nõmedad olete!
 
ja misasi see 30. jaanuar 2014, kl 14.44
Soomeriik on???
 
soomlane 31. jaanuar 2014, kl 12.24
Vahel ajab naerma ja ka teeb kurjaks...eestlaste -majandus-pügenike oletused Soome riigi suhtes...Ehkki on EU...ei tähenda "vabaliikumine" 100% õigusi sisserändajatele mistahes riigis...
Aga oma tuttav ka ajab sama asja kohtu kaudu,et eestlaset ehitaj-isa,kes ka Soomes...lastele abiraha maksaks...Naisterahvas on alles Soome "riigitööle" tulnud ja alustanud ajaajamist eestist...kuna registreerituna Soome...tulebki asju Soome kaudu teha!
 
pekkajukka 14. märts 2014, kl 23.53
soome riik maksab lapse elatise, kui isa ei maksa;
nõue isa vastu kaotab kehtivuse 5 aastat pärast elatise maksmise lõppu, punkt.

P.S. lüpske soome riiki niipalju kui jaksate, eesti l.hmad! jõudu!
 
to viimasele 05. aprill 2014, kl 13.30
Saab küll, läheb eestis kohtusse ja seal mõistetakse välja ja siis edasi soomes ametiasutusse, lõpuks kela maksab ja issi tööle saab siis maksab kelale tagasi.
lapsi ei tehta üksi ja üksikemad(üksikisad) ei pea ilma rahata lapsi kasvatama, seadusega on ette nähtud, et mõlemad vanemad peavad oma last toetama ja seda ka siis kui enam koos ei elata.soomes on asi lihtsalt lihtsamaks tehtud kui eestis.
nii, et üksikisad ka teie õigus nõuda soomes elavalt rongaemalt raha välja! See on ju lapse õigus!
 
cos 05. aprill 2014, kl 13.36
Ja need nn.eesti l*tsid kasvatavad ju tulevasi maksumaksjaid, ohh kui õudne suhtumine ikka.alles pealtnägijas oli juttu kui palju eesti riik arstide koolitusele kulutab ja palju sellest suures plaanis soome tiiruga tuleb ja on tulnud.
miks niisugune suhtumine?lapsed on tulevik ja neid peab hoidma ja kaitsma, mis vahet kummal pool piiri?soome on ju palju saanud eestlastest koristajatest abi, lehte loed v?
 
sininerebane 18. aprill 2014, kl 07.34
sa tee hoopis sedasi, et pere jälle kokku saaks. Laps vajab ju oma isa. Otsi talle seal töökoht ja võta ta enda juurde elama ja oletegi jälle koos kogu perega õnnelikud. Nii lihtne see ongi!
Margit,miks Sa sellele kommentaarile ei vastanud ?
 
bob 18. aprill 2014, kl 09.39
Kirjaoskamatus vohab ja tekib tunne, et selline loll sugu tuleks välja suretada, mitte sel vohada lasta ja toetusi maksta.
 
Punarebane 03. mai 2014, kl 13.43
sininerebane Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> sa tee hoopis sedasi, et pere jälle kokku saaks. L
> aps vajab ju oma isa. Otsi talle seal töökoht ja v
> õta ta enda juurde elama ja oletegi jälle koos kog
> u perega õnnelikud. Nii lihtne see ongi!
> Margit
> ,miks Sa sellele kommentaarile ei vastanud ?
*
Kasva suureks, siis saad aru, mis naise ja mehe vaheline suhe on. Kui na Eestis hakkama ei saanud, miks naine peab ta Soomes oma hõlma alla võtma?

*
Soomes maksab riik ja nõuab isalt tagasi. See piir Eesti ja Soome vahel jääb järjest õhemaks, need "elätysmaksu rästid" jäävad mehele maksmiseks, vähemalt Soomes töötades, võib-olla ka Eestis jääb maksuvõlglaseks, kui asjadele ametlik käik on antud. Kaalukatel põhjustel saab mees taotleda ka maksuvabadust. Üldiselt on aga Soomes maksuvõlglane halvas kirjas ja raskem (võimatu) on pangalaenu saada jm. Ehk uut naistki leida, sest kes sellist ikka tahab, kes oma palgast aastaid võlgu ja elatusmaksu maksma peab.

Mis imelik viha nüüd selle tubli töölkäiva naise suhtes on? Pole tema esimene ja viimane, kes vale mehe otsa komistanud on.

Ma arvan, et kõige lihtsam on Kelasse minna ja nemad annavad nõu, mis edasi teha. Minul rongaisedega kogemused puuduvad, aga Soome pool ajab ise oma elanike asjad korda ilmselt, minul Soome kodanikuna näiteks pensioni taotlemiseks polnud küll vaja Eestisse minna asju ajama.
 
30 24. jaanuar 2019, kl 07.46
Ise olen soomes , üksikisa ja ei ole pannud ega pane alimente ex-ile . Need alimendi nõudjad on ilged rotid kelle peas tiirleb mõte , laps ja raha et ei peaks tööl käima. Naiste suhtes ongi see et nad mõtlevad v*tuga aga oma pead ei suuda kasutada ...
Samuti minulegi on pandud alimendid ühe teise naise poolt aga ta ei suutnud ära oodata ja hoida sõprust nii kaua kuni saan soomepoolt kõik dok asjad korda ja kela oleks talle maksnud lasteraha ... Niii et kokkuvõttes olen ise üksikisa pluss alimendid haha ja kokkuvõttes peaks siis summa tulema umbes 58 000 eur ulosotta .. Algul käisin tööl maksin aga palgast 1000 euro pluss üür 800 , kätte jääb 300.. soomes on see raha samahea kui olematu et jhh lihtsamini võtsin töötuks ja käin nüüd koolis ja ootan , vaatan mis ültse sellise eluga edasi teha .. Lihtsalt need alimendid rikuvad ära inimese edaspidise tuleviku ja sama selle naise v mehe kes selle sitaga halkama on saanud..
Mõelge enne kui midagi teete , mina näiteks sellise naisega ei suhtle mitte kunagi enam .. Ja toetust ta minupoolt ka mitte kunagi ei saa sest sellist võlga ma maksan aastaid oma pisikesest palgast.. Kui mõtlete et soomes on suured palgad ja hea elu siis kindlasti eksite .. Sama nagu eesti :D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!