Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
palgad Soomes
 
Soomest 16. september 2012, kl 09.05
Nende "suurepalgaliste" numbrid ON kõvasti ülepaisutatud. Ärge püüdkegi oma alaväärsuskomplekse siin numbriliselt leevendada! Lihtsalt valetate, et saada siin foorumis üleolekutunne. Soome on sotsialistlik riik ja siin on ju astmeline tulumaks jne. Mul sugulane siin juhtival väga vastutusrikkal kohal suurfirmas, ise end üles töötanud, mitmed pikaajalised koolitused läbi teinud ja ei saa nii kõrget palka nagu siin keegi "maaler".
 
Tööline 16. september 2012, kl 10.12
Meil oli kokkulepe, et saan 9€ tunnist, ja tavaliselt tegime kümme tundi, mõni kenam päev ka kauem kui töö seda nõudis. Muideks, füüsiliselt raske töö oli seekord ja tunnihinne tundus madalavõitu. Mul on h-tunnus, ehitaja nn. veronumero, kahes keeles tegime tähtajalised töölepingud ja peale töömaal tehtud nimekaardi tõi Tondilt veel enda firma logodega kaks lisaks. Esimene kord, kus eestlasest vahendajaga pisematki jama polnud.
 
spot 16. september 2012, kl 12.03
krt teab, mis maaler see on - vbolla värvib presidendil ja eduskunna meesesindajate mune? teine võimalus, et uraanitünne... siis oleks palk ehk korrelatsioonis...
 
maaler 16. september 2012, kl 15.26
Ei saa ma teist inimesed aru, millega te rahul pole. Sellega, et palk selline on? Millepärast vihastada, või on see kibestumus? Ma lihtsalt ei mõista? Täiesti tavaline maaler, värvi prits, laus masinpahteldus, metalli värviprits, struktuurpahtel, jne.
 
spot 16. september 2012, kl 17.56
ähh, lõpeta see jura juba ära, maaler, seda juttu võid naistele saunas rääkida ja võib-olla rumalamatel hakkavad kõrvad liikuma ka...
 
vaata maaler 16. september 2012, kl 19.57
see 2012. a. palkade link oli väga huvitav, sest ütles selge sõnaga: Keskipalkka 2 334 €, pienin palkka 1 300 €, korkein palkka 3 300 €.

KÕRGEIM: 3300. kuskohas sa töötad, et teie palgad siis teada pole ja kirja ei lähe?
 
maaler 16. september 2012, kl 21.07
Hetkel veel 2012 poole peal, seega aasta keskmist on vara paika panna.Veelkord, ma ei pea vajalikuks, hakata midagi tõestama. Minu palk on hetkel 3000 natuke üle ja tõuseb, kui lähen otse soome firmasse üle...nii on vähemalt lubatud.
 
vaata maaler 16. september 2012, kl 21.34
aasta keskmisest pole sulle keegi rääkinud. jutt on 2012. a. kuupalkadest, mis maalritele on 1300 kuni 3300 kuus. SELLE keskmine on 2334. mille pagana eest sulle makstakse, sa oled puruloll ju lisaks?
 
vaata maaler 16. september 2012, kl 21.36
mina tahaks VÄGA teada, kus sulle maalritööde eest 5000 hakatakse maksma, kui arts eelpool ütles, et ta saab 6000. ma arstina siis vaeva ei näekski, kuidagi palju vastutust selle näruse lisatuhande eest.
 
Rekkamees 16. september 2012, kl 22.24
Soome firma all sõites kätte 2500-3000euri.
 
maaler 17. september 2012, kl 08.01
ok, las ma olen siis puruloll. Ei ole mul kõrgemat haridust, haritust ehk on niipalju, et mitte isiklikult solvavaks minna. Ma parem lähen tööle ja jätan selle teema arutelu, kui teile nii meeldib arvata nagu te arvate on see teie õigus......
 
juku 17. september 2012, kl 13.11
Miks te arvate,et "arst "öiget juttu ajab ja maaler "liialdab". Arsti palgad algavad ka ju 4000e+lisäd.
Autovärvijana soome firmas kätte 4000e ->... kuidas viitsid liigutada.
 
Vaev & Vastutus 17. september 2012, kl 16.50
Automaalri voi varvija too on tervisele kahjulik ja on normaalne, et selle est makstakse hasti, sest inimene vajab eriliselt tervislikku toitu, vitamiine, antioksydante, puhkust ja pidevalt arstlikus kontrollis kaimist.
Voiamlik, et see kehtib ka tavaliste maalrite kohta.
Normaalses yhiskonnas on koikide toode tegijad, ausad, kohusetundlikud ja tooandjale lojaalsed inimesed vaartustatud.
Arst, opetaja ega teadlane ei ole mingisugused imeinimesed. Imeinimesi ei ole olemas. Koikidel n hea elada, kui koik teevad hasti tood ning on vaartustaud kodanikud. Kes jumaldab juristi, arsti voi mone muu ameti tegijaid, see on nende lollide probleem.
Arst ei pea midagi saama rohkem puhata ega luksuslikumalt elada kui kodukoristaja voi bussijuht. Kust niisugune idiootlik arusaamine?
Suur palkade erinevus voib tulla hoopis erinevatest firmadest, sest koik ei jaksa voi ei saa maksta vordselt. Koik oleneb vajadustest ja voimalustest.
Kui maaler saab 6000, siis sellest tal tuleb maksat ka yyr ja kommunaalkulud. Kas te ei tea kui kallis on Soomes yyrikorter, eriti suurem st perele sobilik. Lastega peredes on teinekord vajalik kaks autot, sest yhe pereliikme tooajad ei pea alati kattuma laste kooliviimisega jne. Kindlustused, telefond, igasugused maksud (tv, @), bensiin, parklatasud jne jne.
Moned vist kujutavad ette, et maaler paneb iga kuu 6 tonni puhtalt taskusse.
 
6000 17. september 2012, kl 20.50
siis jagaks selle ca 22 tööpäevaga=ca 272,7€ päevas jagaks 8 töötunniga=ca34€ tunnipalgaks.pakuks,et tulmaksu% on selle pealt mingi30+ protsenti.netona tuleb?
 
sellise suhtumisega 17. september 2012, kl 21.29
"Arst ei pea midagi saama rohkem puhata ega luksuslikumalt elada kui kodukoristaja voi bussijuht."

sellise suhtumisega pole varsti enam arste ega juriste. mille ime tõttu peaks aastate kaupa ülikoolis käima ja meeletut vaeva nägema, kui samaväärse elu saaks kätte maalrina? anna andeks, aga need, kes on elus oluliselt rohkem pingutanud, on ka rohkemat (rahaliset) väärt. hurraa proletariaat, kõik võrdseks!
 
imestaja 17. september 2012, kl 21.54
kaklete ja jagate siin võõrast raha:P
Ega polegi tähtis see, palju keegi saab raha teatud töö eest. Tähtis on inimese seisukohalt hoopiski see, mis omal on huvitav ja loov teha. Ma pole kyll iialgi mõelnud niipidi, et teen tööd ainult raha saamise eesmärgil. Töö, mida igapäevaselt teen peab
loominguliselt ka andev olema mulle.
 
to imestaja 17. september 2012, kl 22.46
kuna teema on palkadest, siis milleks sinusugune loovisiksus seda üldse loeb?
 
Ei saa mitte vaiki olla 18. september 2012, kl 00.02
No mida imet see ylikoolis kaimine siis tanapaeval on? Absoluutselt iga too tegija peab olema varske ja puhanud, et olla hoolikas. Arst on tavaline arimees, kes ariseb ravimite ja inimeste tervisega. Mida imet siin peaks niivaga ylistama?
Tehke endale ka ykskord selgeks, et koik ei saa st mitte et ei saa vaid sellel ei ole ka motete ega vajadust, tuupida ylikoolides.
Loomulikult on ka arst vaart amet, aga see ei tahenda, et ta peaks olema yhiskonnas mingisugusel eriliselt korgel positsioonil.
Jah, maaler ja kodukoristaja ei ole arstist ega juristist alamad. Amet on amet ja too on too.
Proletariaadiga ei ole siin mingisugust seost.
Ja ma ka ei leia, et korgkoolides tuupimine annaks oiguse teistest rohkem palka saada. Palka makstakse ikka selle jargi (kapitalistlikus yhiskonnas) kui suured on tootaja teened. Kui maalri osutatud teenus on hetkel vajalikum ja tahtsam ning sellest soltub tooandja kasum, siis makstakse talle ka rohkem vaatamata sellele, et ta pole piisavalt 'pingutanud' korgkoolis pinke kulutades. Arsti toost ei olene otseselt kellegi kasum, sest ta ei tooda midagi, ei loo midagi. Arsti sissetulek soltub santidest ja tobistest. Mida enam yhiskonnas terveid inimesi, seda vahem arsti teenust vajatakse. Kahjuks muidugi see nii ei ole.
Teine kategooria ehk yliinimstatud juristid. Kes neid rikastavad? Aus ja normaalne inimene ei vaja mingisugust juristi oma elus. Vajavad ja maksavad sulid, petturid ja muid seadusvastaseid tegusid tegevad inimesed. Mida tervem ja ausam yhiskond, seda vahem vajatakse juristi teenust.
Aga maja varvida, remontida, inimeste toidulaulae liha ja leiba toota on vaja alati olenemata kehtivast yhiskondlikust korrast.
Olgem ikka realistlikud ning lahtugem asjadest nii nagu need tegelikult on, mitte sellest, mida meedia, reklaam ja kollana ajakirjandus ajusoppidesse on kylvanud.
 
tule taevas appi 20. september 2012, kl 08.23
see viimane lontrus on omaarust kole tark, aga ise ei tunne tähti.
keegi ei võta sind sedasi ju tõsiselt. kirjuta ikka kenasti Ü ja Õ ja Ä ;)
 
to Ei saa mitte vaiki olla 20. september 2012, kl 09.15
Kui Sinu elus tuleb situatsioon, kus on Sul või Sinu lähedasel vaja minna haiglasse ning öeldakse, et antud hetkel kahjuks kõik arstid on hõivatud ning ei saa patsiente vastu võtta, kas siis arvad ka, et koristaja ju puhanud ja samamoodi inimene, et kas võiks äkki tema arsti toimingud ära teha?
Mina arvan, et arst peab tõesti saama kõrgemat palka. Kui tema kogemata komakohaga eksib, võib see teisele inimesele olla saatuslik. Ja mis te arvate, et selle arstiharidusega kaasneb vabal ajal nö puutumatus? Ei, ikka helistab lähedasem või kaugem tuttav, et ei tea mis punn või laik see seal on või et kõhus aegajalt keerab jnejnejne (seda lugu tean rohkem rääkida veterinaararstide kohta; teinekord kuula ja imesta mis diagnoose ja raviskeeme loomaomanikud läbi telefoni saada loodavad)
 
kah to Ei saa mitte vaiki olla 20. september 2012, kl 17.27
mida sa sinna soome ronid, kui kommunismi soovid, kraavikaevajale ja professorile vrdset sissetulekut nõuad? sinusuguste jaoks on teised riigid.
 
arvamus 20. september 2012, kl 20.49
Kõik erialad on vajalikud, point ei ole kõigile võrdsetes palkades, vaid inimlikes elamisväärsetes palkades. Muidugi on kõrgema haridusega inimestel õigus saada kõrgemat tasu, nende investeeringud oma haridusse on suuremad, samas toodavad nemad töökohti nendele kellel ei ole võimalusi/võimalik oma haridust tõsta, kõik ei ole võimelised õppima ülikoolis. See ei tähenda aga seda et hariduseta inimene peaks kannatama elementaarsete elamistingimuste puudumise all.
 
n2 21. september 2012, kl 12.39
Uskmatu Toomas Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Vat olege mis tahate, aga ma ei usu neid yle 2000s
> i palku.




Siin on ju olemas kõik palgad erialade viisi ja seletustega: http://www.palkkatieto.com/

Võid veel uurida - Google'isse "TES palkka" !

*
Tõepoolest ei saa sellisest kahtlustamisest aru - pole siin kellegi nime ega pilti kommentaari kõrval. Miks inimene peaks luiskama, eriti, kui mingi püsikunde selles foorumis pole (nagu mina,kes siia juhuslikult sattus).
 
.... 21. september 2012, kl 19.16
tegelikult oli ju teema, et kirjutage oma neto (mitte bruto) palgad anonyymselt, et lihtsalt kes kuidas teenib. aga peale minu ja veel v6ibolla yhe-kahe inimese ei ole keegi seda kirjutanud. see oleks ju palju huvitavam. kas siis need, kes alla 3000 tuhande teenivad, ei julgegi enma kirjutada?
 
Töötu 21. september 2012, kl 21.37
Pea kaks aastat tagasi olin kaks nädalat Soomes tööl autojuhina 8. - 22. dets. Tunnihinne oli 12,5€. Teenisin kusagile 1600€ kantti. Kuna olin tähtajaline võeti maksudeks 35%. Elamise eest ka 90€. Kätte jäi ligi 1100€. Hea tunne oli laeva astudes. Aasta hiljem öeldi Müürümäe maksuametis, et ma ei saa mitte midagi tagasi. Väga sant tunne oli, et ei oska Soome maksumajanduses orienteeruda.
 
.... 22. september 2012, kl 14.16
töötu, kui teinekord veel juhtud minema lyhikeseks ajaks soome tööle, kysi maksuametis tulumaksukaarti tehes ka "henkilötunnus". nii peaks saama ja siis maksad vaid m6ne protsendi sellelt lyhikseselt ajalt. v6i kui nii ei saa, kysi maistraadist "väliaikainen henkilötunnus" ja selle henkilötunnusega siis maksuametisse, kus tehakse väike protsent.
 
Täida autori väli! 22. september 2012, kl 16.13
ma saan 8000€ netona.
prügifirma osanikuna mässan ja samas veel sebin porrclippides soome/rootsi naistega.
 
Töötaja 22. september 2012, kl 16.34
13,3 €/h X 7,5h X 22 p = 2194,5€/k miinus maksud. Töö sitt. :)
 
Töötu 23. september 2012, kl 00.25
Mul oli "henkilötunnus". Nüüd ka võõrtöölise "veronumero". Näis, kas selle aasta eest kingivad midagi tagasi.
 
- 23. september 2012, kl 02.27
käin nö poolekohaga soomes tööl. iga kuu 10-15 päeva soomes jutti. ja siis ka mõned päevad helsingis ja mõned päevad suht kapa-kohilas(kuskil 2000inimest elab selles kohas vist. reaalsuses vist isegi veidi vähem).3-4õhtut kuu jooksul teen ka kodus arvutis sellega seotud asju. töö mida eestis teen on samal alal aga hoopis teised ülesanded. firmad omavahel seotud ka. aastaid olen kõvasti pidanud õppima ja õppima ja õppima. kätte saan selle nö kuu aja eest 1100 eurot + lisatasud boonused jms sõltuvalt. aasta peale tuleb boonuseid kokku kuskil 6200 euro kanti tavaliselt.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!