Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
palgad Soomes
 
kopajuht 23. september 2012, kl 10.40
teenin praegu 13 euri tunnis kätte.
 
Kiviõline 23. september 2012, kl 13.58
Aga mis raha teenib puurija-lõhkaja, kui paberid on korras ja töömees on tubli?
Olen kuulnud palkadest alates 3500 kuni 8000. On see reaalne koos ületunniga 8000 teenida?
 
jankel 23. september 2012, kl 17.41
Ärge ajage segamini bruttot ja nettot.
Ja ärge unustage ka seda astmelist tulumaksu.
Kahju ära maksta riigile 27%- minu puhul aga noh
lootus ka kunagi oma maksudest kaudselt miskit tagasi
saada. Pensionina või siis lapse ülikoolirahana sest teadaolevalt soomes haridus riigi kulul.
 
Töötu 23. september 2012, kl 20.46
Kiviõline!

Seal ikka oled sa siis kas puurija või "panostaja". Kahte asja korraga ei saa. Puurijaks on pisu lihtsam. Nagu kopameheks kui masinat tunned. Ma nägin kolme sorti puurmasinaid. Kahte eri mooduga parajalt pikka/pirakat Normetit, mis puurisid seina ja lakke 12 m. pikkusi avasid ankrupoltide jaoks ja ühte pisamat, mille nime ei mäleta. Õige jah, üks oli veel tibatilluke, mees kõndis kõrval kui masin liikus. Kõik need puurisid kalju sisse nagu võisse.

Arvan, et lõhkajaks saad kui oled Soomes mingi kursuse läbinud. 3500€ palgaks on täiesti reaalne. Ületundide kohta ei tea öelda. See ikkagi selline töö... Muideks meil oli panostajaks üks naisterahvas. Vahva tyttö!
 
koristaja 23. september 2012, kl 21.14
Advokaadi büroo ruumide koristaja ja nõudepesija, kätte 1400 eurot (palk makstakse 2 korda kuus).
 
:-))) 24. september 2012, kl 06.25
to koristaja
Kas "advokaadi büroos" koristajana töstab sind nagu körgemale teistest koristajatest?
 
:((( 24. september 2012, kl 15.28
loomulikult - see on superkoristaja ja palk on seetõttu pisut suurem
 
jahaa 24. september 2012, kl 18.37
Soome on imede maa...
Koristajatel läheb siin siis lõbusalt :)

Brutopalk ilma erihariduseta (omandamisel) kontorirotil 1550,00. Maksudeks riigile 21,1%

Ausalt öeldes ei teagi kas see hea või halb palk. Ära elab kuid säästa raske.
 
to jahaa 24. september 2012, kl 19.13
enamus kontorikoristajaid ilma ränga yletööta kyll 1 400,00 € kätte ei saa. erandeid on alati.
 
Töötu 25. september 2012, kl 09.31
No saavad ikka küll!
Alguses koristab oma põhikohal ja siis kella kolme paiku kimavad kuhugile lasteaeda/koolimajja, et pudelid ja laste unustatud sokid/kindad/vihikud jne. kokku koguda. Teenivad rohkem kui aimata võite.
Säästuraskused tulenevad pigem sellest, et naistel lapsed ja Eestis korteriüür/pangalaenud/tasuda. Koju minnes ikka vaja midagi ka kostiks kaasa viia.
 
koristaja 26. september 2012, kl 10.02
Vastaks sellele, kes arvab, et kui ma koristan advokaadi büroo ruume, et ma teistest parem olen. Ma pole kunagi selle peale isegi mõelnud, et parem olen. Ma täiesti tavaline, lihtne naine.
Need inimesed on seal kõik lihtsad ja toredad.
Sul tunduvad olevat mingid alaväärsus kopleksid äkki? Vabandan, kui solvasin.
 
koristaja 26. september 2012, kl 10.03
kompleksid*
 
to ahjaa 26. september 2012, kl 19.49
töötu,
ma ju ytlesingi just, et ilma yletööta ei saa. töö, mida tehakse peale p6hitöökoha l6petamist, on yletöö, lisatöö - kuidas tahes öelda aga m6te on sama.
 
:-)) 27. september 2012, kl 18.04
to koristajale advokaadi büroos
:-)) mul pole pöhjust alaväärsus komplekside all vaevelda. mina koristan soomes ainult oma kodu.
Kui sa nii lihtne ja tavaline oled, nagu sa väidad siis oleksid sa öelnud, et oled koristaja.....:-)))aga jöudu tööle!
 
to naerunägu 27. september 2012, kl 21.33
saa ometi yle sellest. kaastunne sulle.
 
õpetaja 28. september 2012, kl 01.21
Palju teenivad õpetajad Soomes? Kutseka omad just. Staažiga, ma mõtlen. Loomulikult keel on suus.
 
koristaja Marta 29. september 2012, kl 19.35
ärge hüpake siin oma palkadega. mina teen kõvasti tööd siin Soomes ja saan 2000-2300 kätte. tööd on palju, aga raha saab korralikult. muidugi ei kavatse ma siin üle 2 aasta rabeleda, üsna raske töö.
 
Annemai 29. september 2012, kl 19.50
Kallis Marta,
kas kahe aasta pärast tuled tagasi eestisse koristama, 300 € eest kuus?
Ma mõtlesin ka soomes aastakese veits suuremat pappi teenida, nüüd aga 10 aastat täis.
 
koristaja 30. september 2012, kl 09.14
Kui sa oma kodu koristad...irw lubage naerda, kes seda ei tee! Kõik teevad ju! Miks sa üldse "hüppad" siin?
 
kaja ö. 30. september 2012, kl 13.10
Sekretär. Palk 1450-1525 €, oleneb palju tööpäevi tuleb.
 
kah koristaja. 30. september 2012, kl 20.33
Esialgu 1200-1300(sõltub tööpäevade arvust kuus) kätte pluss mõningad väikesed boonused ja seda 7,5 tunniga päevas ja 5 päevase töönadalaga.Ja lõhki ei pea ennast rabama.
 
Marta 30. september 2012, kl 20.59
minul lihtsalt vedas, sain täitsa juhuslikult 2 inimese töö endale. üks läks lapsepuhkusele, teine haiguse tõttu. ja kuna hakkama sain tööga jäigi nii. mõni päev ei taha üles tõustagi, aga ega üle 5-6 tunni päevas kokku ei tööta. nädalavahetused on vabad.
 
Olgu kuidas on 01. oktoober 2012, kl 01.25
aga nii haigeid palku kui Eestis seal ei ole.
Isegi koige lihtsama ja odavama too korralik tegija elab seal saades normaalset toitu ja peavarju.
Kuidas on Eestis voimalik elada miinimumpalgaga? See on pigem monitamine. Inimene teeb ju kogu energia ja ajaga tood. Kellel on voimalus siis parast pohitood teist taiskohta pidada? YHest kohast 8 tunni eest paeval 300 ja teise koha eest ohtul ja oosel teine 300 ja magamiseks ei jaa piisavalt aega ning ikkagi ei ela ka 600ga Eestis ara st ei jaksa yyri maksta, vajadusel ravimeid osta jne.
Eesti on vaga haige koht. Koik on organiseerimata ja arvestamata. Normaalses riigis peavad inimesed saama elada ka miinumumpalgaga. Kahel kohal tootamine on ebanormaalne nahtus.
Suur onn, et Soome on nii lahedal.
 
krahvinaa 01. oktoober 2012, kl 12.59
Mu töötunnid on soomes 145 h, palk 1300.
Eestis olid 168-180 h, palk max 550.
See raha siis kätte.
 
kerda 02. oktoober 2012, kl 14.39
Ma teenisin Eestis 450 (kätte)
Soomes kahe koha peal küll, aga töö pole raske ja töö poolt auto mul, teenin ca 2200 euri. Lisaks veel on tööl söök nende poolt, õhtu töökohas :)
 
kerda 02. oktoober 2012, kl 14.40
Lisaks siis töökohad ka:
1. Reklaamiagentuur
2. Koolimaja koristaja
 
Tüürimees 03. oktoober 2012, kl 09.23
pistsin just praegu 9500€ tasku 6 nädala eest
 
iga töö on hea 03. oktoober 2012, kl 12.23
ma ei saa ikkagi aru, mis on viga kui inimene on koristaja või ehitaja või müüja ja mis teised ametikohad meil kõik põlu all ja naeruvääristatavad on?! et uhkelt oma ameti võib öelda vaid siis kui oled itimees, arst või direktor? kui me homme hakkame kõik udupeenteks üliharitud spetsialistideks-direktoriteks siis kes meie järgi kasiks ja poes kaupa müüks? kust saaksime hüper-super kodud ja kontoriruumid ja kui vanaks saame kes meid hooldab-abistab? iga päev kasutate nende põlatud ametite teenuseid aga ülbust jääb ülegi? kui tõesti mõni siin juhtub omast arust haritud olevat siis vanarahval oli õigus - haridus matsi ei riku ja vägisi targaks tehtud loll on ikka kole nähe küll.

teemasse - ise teenin kätte ca 2000-2300 olenevalt lisadest.
 
kliendihaldur 04. oktoober 2012, kl 13.45
ja teenin kuus 2900 neto + boonus 2 x aastas
 
koristaja 04. oktoober 2012, kl 22.53
kliendihaldurile....
Palju su vero% on? Kui tohib küsida?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!