Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Eestlasi USA's?
 
Estoonialane 24. oktoober 2012, kl 01.48
Kas on siin mõni inimene, kes elab Ameerikas? Kui jah, siis kus osariigis ja mida arvate sealsest elust, töövõimalustest, inimestest? Kas on suuremaid probleeme? Kas tunnete millestki puudust?
 
Queens 24. oktoober 2012, kl 03.53
so
can you tell me reason to belive you
fly to NY OR LA OR CH OR WA
MLKING
 
KEPPI 24. oktoober 2012, kl 03.53
annad siis saad usa-sse
 
kk 24. oktoober 2012, kl 08.26
soovitaksin minna facebooki ja lisada end gruppi: eestlased põhja-ameerikas, seal on sellest palju räägitud
 
Estoonialane 24. oktoober 2012, kl 22.10
Karta oli, et Eestis elavatelt eestlastelt tulevad nilbed ja mõnitavad kommentaarid. Aga viimasele: aitäh. Facebook'i küll ei ole, aga ehk leian infit siiski :)
 
California eesti tydruk 30. oktoober 2012, kl 20.26
Mina olen juba paris mitu aastat Californias elanud.. Voin sulle kindlasti monele kysimusele vastata :) Alguses laks mul natuke aega et ara harjuda siinse kultuuri ja inimstega, aga enamus on vaga sobralikud. Kui mu vanemad mul kylas kaivad, siis imestavad, et koik teineteisega jutustavad, naiteks toidupoes, keegi naeratab ja ytleb tere voi teeb lihtsalt "small talk" . See on siin vaga normaalne, eestlased on rohkem kinnised ja hoiavad omaette. Aga sellega harjub ara ja minu arust olen ma nyyd palju jutukam ja avatum. Elu on muidugi kallis, aga on kallis ju igal pool. Eks praegu on too leidmisega natuke jama, sest firmad lahevad muudkui pankrotti aga midagi kindlasti leiab. Ma tean et inimesed tootavad siin kandis ka tihti ilma too loata, aga eks siis palgad on vaga vaga madalad. Kui ikka paberid olemas, siis on natuke rohkem voimalusi. Kui just suures linnas ei ole siis ilma autota on raske, sest vahemaad on igal pool vaga vaga suured. Mina naiteks tootan nii kaugel et soidan tund aega toole ja tund tagasi. ja ilma autota ei saaks kohe yldse hakkama. Puudust tunnen koigest mis eestis!! Eks see et "the grass always looks greener on the other side" on taitsa minu moto vist. Mulle siin meeldib - ilm on SUPER kogu aeg on hea ja monus ja soe. Aga igatsen kodu jargi... pere ja vanade soprade jargi, eesti toidu jargi, lume jargi. Jah, me talvel saame kaia kohalikes magedes nii tunni aja kaugusel lapsega kelgutamas, aga see pole sama mis joulude ajal Tallinnas vanalinnas voi Kadrioru pargis jalutan ja sellised suured laiad lumehelbed langevad. Kui on sul rohkem "specific" kysimusi, siis anna teada :)
 
Californian Girl'le 01. november 2012, kl 13.58
Wau! Nii monus lugeda.
Kirjuta palun veel.
Mind huvitab naiteks see, palju seal auto ja bensiin maksavad ja kuidas omale auto said. Palju maksid ja mis marki see on? Kuidas autoteenindus on ja selle hinnad.
Kuidas elutingimused, yyrid ja hinnad poodides.
Palju naiteks kohvikus kulub ja missugused kohvikud seal on? Kas galmuursed ja romantilised nagu Pariisis voi pubi moodi voi ongi nii nagu filmides naha?
Mis riideid kantakse ja mis on moes?
Kuidas kuttidega tutvumine ja yldse koigest. Ootan huviga.
 
K. 04. november 2012, kl 02.40
Elan Miamis, FL. Tööd on, väga erinevate võimalustega: mustad lihttööd illegaalidele, tavalised lihtpositisioonid ametlikult töötajatele ja siis tipp töökohad, mille jaoks peab olema kas väga suur kogemus, hea haridus või head tutvused. Elu on kallis, kuid palgad on ka kõrgemad. Eestis ei kujutaks ette, et nt mõni teenindaja kohal töötav inimene suudaks endale uuemapoolset ilusa vaatega 2-toalist tuba lubada + autoliisingut + raha jääks veel üle ka.

Inimesi on seinast-seina, nii moehulle kui jänkilikke vanakooli ameeriklasi. Üldine pilt erineb ka olenevalt mis piirkonnast, osariigist jutt. Elektroonika on väga IN, kõikidel noortel on telefonid ELU, suheldakse tihti rohkem läbi selle kui näost-näkku lol.

Ameerika elu ja olu on nii omamoodi, et seda ei saa ühegi teise riigiga võrrelda tegelikult. Kõige ülesehitus ja väljanägemine jne. On negatiivseid asju - inimeste harimatus, halb tervishoiu süsteem, bürokraatlik asjaajamine, kiviaegne IT, suured vahemaad jne. Samas on aga palju positiivset - inimeste avatus, indiviidi huvidest hoolimine ja teeninduskultuur, igasuguste võimaluste rohkus jne. Last but not least: entertainment worldi keskmes olemine (TV, Kino, Muusika) - maailma tipud ja tooted on just ameerikas esimesena käega katsuda.
 
Ohkaja 06. november 2012, kl 00.42
Jahhh .... just see, et voimaluste maa.
Suures riigis avatud kaitumise ja ellusuhtumisega inimeste keskel elada nn lihtinimese elu on igatahes parem kui olla mingi nn vaike nina vaikeses kiduras kliimas aasuvas suures kylas ehk abarik-riigis.
Uhket elu ja korget positisooni ei saa ka Eestis ilma tutvusteta. Just nimelt tutvusteta. Haridus ja kogemus ei ole nii maaravad, sest kasi pesen katt.
Ma igatsen NY elu. Miks ma nii rumal olin ja Euroopasse tagasi kobisin? Mitte tagasi Eestisse loomulikult. LOL
 
ohvoot 08. november 2012, kl 21.01
tava tood on targem teha eu-s norra rotsi sooome,aga mitte usa,ei ole eriti hea kant see usa enam,kanadas on nagu v6imalusi rohekohkem aga enamik inimesi on puhta invaliidid niisiis ikka eu on norm
 
Svea 12. november 2012, kl 05.59
Mina elan USA-s 14 aastat, 9 aastat Illinoisis ja viimased 9 aastat Californias LA-s. Eestis olles oli mul hea tookoht, kuid asjaolude sunnil olen nyyd siin. Ja teate, mulle siin meeldib, olen harjunud koigega. Eestiss kaies ikka tahan juba tagasi. Kuna elan LA-. siis on tohutult palju mida vaadata. Ilm on hea. Meeldib soita vaikse Ookeani aarde, ennast toost ja koigest valja lylitada ja lihtsalt olla. Too on aga lihtne-vanakeste hooldamine, ega see raha, mis ma saan, eriti suur ei ole, kuid mulle jatkub. Kallis on siin arstiabi, kui ei ole kindlustust,bensiin ja yyr. Riideid saab osta sellisest poest, kuhu tuuakse kallites poodides seisma jaanud kaupa ja need riided on suhteliselt odavad. Toidupoed on ka igasugusele rahakotile. On 99 sendi poed, kus toit odav ja elamiseks vajalikud asjad saadaval. Alates taldrikust kuni pesuni valja saad dollari eest katte. Ja vahest nende poodide juures on naha ka vaga kalleid autosid seismas. kallid poed on Rodeo drive-l, seal neiukeses seisavad poe uksel, teha pole midagi. ootavad millal mone taht astub sisse., varvitud ja ilusates kostyymides. uid seal tunnen mina enaast ebamugavalt. Kui te motlete, et Hollywoodis kaivad staaarid ringi, siis eksite, nemad kaivad seal kord aastas Oskareid katte saamas. Tahtede tanav on kyll pikk, muuseumikesed, turistide bussid, tohutult palju turiste ja kodutuid ja marihuana hais. Beverly Hills on ilus ja rikas. Moodunud nadalal kaisin kahes ilusas pargis, mis on publikule tasuta, ilusad vaated kogu LA-le ja tohutud kondimise rajad miilide viisi. Sunset bullevaril on palju ooklubisid, restorane ja oosel prostituute. Kuna mulle meeldib vana rock, moodunud aastal kaisin ooklubis Uriah Heep-i kontserdil. Minu jaoks oli see aasta parim yritus, kuigi on nad vanad juba, kuid "Lady in black" i esitasid samuti nagu aastakymneid tagasi. Vot sellised lood on!
 
NY-st Amsterdami 12. november 2012, kl 17.41
Kunagi elasin NY-s,nüüd pikemat aega Hollandis.
Töötan merel ja eu inimesena sain hea töö.
Jänkis oli see võimalik aga greencardi olemasolul.
Aega läheb 5 aastat-liiga pikk ootamine.
Laevaga käidud kaks korda uuesti ja nähtud NY.
Vahel võib käia aga tagasi vaevalt enam lähen.
Meenutused on ok aga ikkagi tööga on seal raskem.
 
MIna 28. jaanuar 2013, kl 08.58
Olen elanud aasta aega Floridas, ilm on soe ja olen väga rahul!
 
Reet eelmisele 28. jaanuar 2013, kl 16.32
olen tulemas Floridasse märtsis, Kas tahaksid Eestist kylalisi , möneks päevaks, toome Eesti nänni kui vaja. oleme kaks naist.
 
Raina 27. aprill 2016, kl 13.36
Tere, mul on küsimus et kuidas te üldse Ameerikasse saite. Mul oli just vestlus et tahan külastada aga mul lükati tagasi ja see viis tuju alla et ei saagi sinna kuigi tahaks. Mis võimalusi mul on et sinna tulla ja tööd leida või miskit ? Paluks abi
 
Üks võimalus.... 27. aprill 2016, kl 20.53
http://www.trip.ee/node/53256
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!