Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Tagasikolimine Eestisse
 
MariT 20. jaanuar 2015, kl 13.40
oled mõelnud või unistanud? Või kaalub siiski see Soomes saadav mammona kodumaa hüved?
 
Mis mammona? 20. jaanuar 2015, kl 14.00
Kade oled või? Kas koristaja palk on unistuste palk? No selles mõttes, et väga suur osa Eestist läinutel just koristaja-amet. Mina küll seda tööd ei tee, kuid olen siia kodu soetanud ja Eestiga mingeid tugevaid sidemeid pole. Kes on jäänud, see on ju end tõestanud. Mida seal Eesti konnatiigis teha? Ja ütluski selline, et seal ikka parem kus meid ei ole.
 
* 20. jaanuar 2015, kl 14.17
Milleks on vaja Eestit halvustada? Kui ei meeldi, ei meeldi, aga konnatiigiks nimetamine näitab pigem seda, et kuskil on ikka viinamarjad hapud.
 
Isand Armastus 20. jaanuar 2015, kl 14.22
miks on Eestlastel nii, et igas asjas tekivad vastasseisud?
Tundke end ühtse perena!
Teid on siin maailmas vaid ühe miljoni jagu !
Kõik Te olete teineteisele olulised ja vajalikud, sest vaid teineteist toetades ja austades/armastades suudate ka ise elus püsida !
 
napakas oled tõesti 20. jaanuar 2015, kl 14.23
Uhke ka veel, et Soomlase s...tta koristab. Pole vaja tõesti oma riiki solvata, kui inimene ise probleemne on!
 
dhea 20. jaanuar 2015, kl 14.27
kui peaksin koristaja ameti valima, siis jääks igal juhul soome, seal suhtumine parem tööinimesesse ja üldse elutingimused ja atmosfäär;D
 
kuri 20. jaanuar 2015, kl 15.29
dhea..
see lihtsalt tundub sulle nii, et koik on parem, kui oled koristaja....ma olen muuja ..:) Igal teisel voimalusel tahan koju tagasi...vihkan soomlaste valjuhaalset kisa ja atmosfaar, atmosfaar on ju sama kohutav....;) Oma kodu kus iganes sa selle uritad rajada, voora rahva keskele ja seal siis raakida, et oled nendega sama meelt ja elu olu on tegelt vale jutt. Vaatan neid , kes puuavad olla aga pole oma soome suguodede ja vendade nagu. Raha hoiab kinni ja mitte miski muu.
 
to Mis mammona? 20. jaanuar 2015, kl 15.40
Kui unistuste maa suomi vajub Kreeka tasemele ja nii olema, siis ära vaheta oma kodumaad soomet konnatiigi vastu.
 
kuri 20. jaanuar 2015, kl 15.55
Oige jutt;).Mina vahetan selle onneliku maa ennem vajumist oma Eesti kodu vastu tagasi.
 
Õelutsejad Eesti konnatiigis 20. jaanuar 2015, kl 16.53
Pole teie öelda, kes ja kus end hästi tunneb! Lugege nüüd oma õelaid postitusi ja vaadake end peeglist! Vastu vahib end tööga ära hooranud kibestunud mutt, kes rahapuudusel ei saa ühest Eesti otsast teisegi sõidetud! Ise te seal kirute oma valitsejaid, siin aga õigustate oma viletsat elu. Mis see Soome siis niiväga hea või halb on? Inimesi on läinud palju kaugemale maailma nt. kasvõi Austraaliasse, on nad siis teie, kodueestlaste, arvates sõna otseses mõttes sitemad inimesed või?
Soome lihtsalt nii lähedal Eestile, et SUURE koduigatsuse leevendamiseks lihtsalt laevale või lennukile ja kohal ollaksegi! Pealegi minul isiklikult polegi kedagi suguseltsist enam alles, kes on läinud manalateed, kes mujale maailma. No mida-keda igatseda?! Tõelised sõbrad ei ole kuhugi kadunud, Eestimaa ilus loodus püsib ilma minuta ka. Kas tõesti on kolkapatriotism nii kõva tigedust (ja vahest ka kadedust) täis.
Miks see teema siia üldse tehti. Selleks, et poolearulised sellest tuld võtaks ja kõvaks kähmluseks läheks!
PS! Mina koristajana ei tööta, muud lihttööd ka leidub.
 
Arvamus 20. jaanuar 2015, kl 17.23
See on iga inimese oma teha, millises riigis elatakse või ollakse. Teemasid tehakse siia selleks, et elatakse teiste arvamuse järgi!
Meil Eestis makstakse samuti Soome palka ( tund ). Kes soovib see läheb ja kuhu tahab. Sellepärast ei pea tõesti oma riiki halvustama? Pigem küsiks? Mida sina ise teinud oled, et kõrgemale pürgida?!
Enne on ikka vaja mõelda, kui s...a suust välja ajada!
 
piinlik 20. jaanuar 2015, kl 17.24
huvitav fenomen, kus üks tohib laia kaarega teisi sõimata ja paika panna, aga teised selles "ilges konnatiigis" olgu vait, sest näe, nemad ei saa isegi ühest eestimaa otsast teisegi sõita rahapuudusel.
häbi sul pole oma õeluse ja madaluse pärast v?

14.22 kommentaar peaks juba imikutele kohustuslik olema, siis ehk oleks kõigi täiskasvanupõli õnnelikum ja hing rahul.

seesama "konnatiik" on sinu juurte sünnimaa ja sina vaba lehekesena laias ilmas... ma pole veel kuulnud, et ükski taimeke suudaks elus püsida, kui ta juured läbi lõigatakse.
võib käia ja võib olla kus tahes, aga kui see meid lausa õelaks muudab, siis on see ohumärk enamasti.
 
to piinlik 20. jaanuar 2015, kl 18.01
Olen seda fenomeni palju korda märganud ning täpselt sama moodi mõelnud. Tavaliselt need, kes kiruvad "konnatiigis" elajaid, kirjutavad eriti vastikuid ja võikaid komme.

16.53 kommijast paistab viha nii oma kodumaa kui rahvuskaaslaste vastu. Huvitav, kuidas saab inimestel olla selline suhtumine oma kodumaasse, kust on pärit tema esivanemad?

See on nagu oma juurte, oma esivanemate pihta sülitamine.
 
MariT 20. jaanuar 2015, kl 21.34
No ma arvan, et siia võib postitada just selliseid teemasid milliseid ise tahad ja mis meeles mõlgub. Ise elan Soomes, kolisin kuna mees siitmaalt pärit ja koos otsustasime, et nii ehk mõistlikum. Mõned aastat olen siin elanud ja meditsiinialal tööd leidnud. Lihtsalt mõlgutan seda mõttekest, et tahaks tegelt ikkagi oma kodumaale tagasi. Et kas see suurem palk kaalub üles selle oma rahva ja maa igatsuse. Loomulikult ei ole Soomest nii pikk maa kodumaale kui Austraaliast aga igatsus on igatsus ja vahemaad ei küsi.
Sellest küll aru ei saa, miks peab nii palju tõrva pritsima ükskõik mis postituse alla. Kas tõesti inimesed on nii vihased või kibestunud. Kahju sellistest. Võiks ikka ise elada ja teistel elada lasta. Ilma kibedusekomme vasalle ja paremale lahmides.
 
ha,ha,ha 21. jaanuar 2015, kl 08.08
MariT, kadedus on see mis paneb tatti pritsima. Kodumaal tehakse kopika eest tööd, ülemuselt saavad sõimata, võlad kaelas ja pole haridust, et mujale minna.
 
mis juured, mis esivanemad? 21. jaanuar 2015, kl 08.59
Kui ainult "juurtest" rääkida, siis vaadake parem neid naisi, kes iga hinna eest "välismaale mehele" on läinud. Eesti naistel on see komme juba nõuka-ajast, siis taheti selle jubeda riigikorra eest põgeneda, egas iseseisvusaastatel olukord parem pole olnud. Sinna Egiptimaale ja kuhu iganes on mindud lausa jooksujalu, et siis mõne aasta pärast tulla Eesti ajakirjandusse nutma, et mees tahab lahutada ja lapse(d) ära võtta, jne.
Soomes on küll ka väga erinev "kultuur" võrreldes Eestiga, kuid oma emakeelt pole unustanud ju ja ei vihka mitte Eestit, lihtsalt mul ei ole NII tugevat vajadust suure sõpraderingi jaoks ja sugulasi väga vähe alles - no miks ma ei võiks elada näiteks Soomes? Ja võiks ju selle Soome-teema väheke koomale tõmmata - kui ei meeldi mujal elada, kolige Eestisse tagasi ja ärge üldse mõelgegi end mõnda teise ühiskonda. Arendage Eestit edasi, tegelikult seda ju ei juhtu, sest riigi nägu korraldavad selle juhid (igal pool) ja üksikindiviidist patrioot on võimetu midagi paremaks muutma. Oli laulev revolutsioon, toimuvad öölaulupeod rahvustunde tekitamiseks või tugevdamiseks, kuid ikkagi tantsime kõikjal valitsuse pilli järgi.
 
MariT 21. jaanuar 2015, kl 14.34
a Soomes siis ei tantsita valitsuse pilli all? Veelgi rohkem ju. Bürokraatia korraldab iga sinu sammu, maksad makse aga arstiabi eest maksad ikka iga kord kui miski häda on. Hambad lagunegu enne suhu ära kui riikliku poole peale aja saad, lähed siis erasektorisse kus hind on selline et vötab õhku ahmima. Ja nii iga asjaga. Kõik su sammud ja tegemised on seadustega sätestatud ja maksa maksa maksa.
Ja üleüldse ela kus tahad aga ära tee siis teisi maha kui nemad kah tahavad elada seal kus hing ihkab, kasvõi Soomes. Minä lihtsalt huvitas, et kas ja kuipalju on neid kes plaanivad tagasi kodumaale kolida. Pole vaja sõimata, sildistada ja parastada.
Ela kus tahad. Sul pole vaja õigustada või kaitsta omi tehtuid valikuid, ega siin hukka mõisteta, vähemalt mina ei mõista hukka. Aga ära hakka lahmima ja õiendama.
Valikuvabadus on meil kõigil.
 
miks? 21. jaanuar 2015, kl 16.31
Ei puutu otseselt teemasse, aga siin "välismaalaste" rubriigis on hakanud silma tõsiasi, et kõige suurem konflikt ja verbaalne kaklus käib kodueestlaste ja "soome-eestlaste" vahel. Miks ometi küll sõimatakse ja arvustatakse justnimelt Soome läinuid?
Olid ajad, kus eestlased rändasid Iirimaale kalkuneid kitkuma, Inglismaale koristama? jne. Ka mujale Skandinaaviasse läinuid ei sõimata patriootide poolt. Aga kui oled läinud Soome, sest Eesti väikelinnas polnud tööd, mitte mingisugust tööd, siis oled hoobilt kodumaa reetur ja juurteta sitakoristaja!
Ja makse maksate seal Eestis ka, hambaravi ligi 20 aastat paljudele täiesti kättesaamatu just rahapuudusel. Alles oli siin Delfis ja Postimehes lausa "riiklikul tasandil" uurimus ja (hetkel vägagi kole) nägemus eestlaste hammastest, õigemini hambutusest.
Kõik on nii suhteline siin elus - eesmärgid, soovid, maailmanägemus jne. Kõige tähtsam on globaalsel tasandil see, et püsiks rahu. Majanduslikult rasked ajad mööduvad millalgi, aga sõda hävitaks ilmselt väga pöördumatult...
 
kuule sie konnariik soome mittekoristaja 21. jaanuar 2015, kl 19.46
oled end soomlaseks joonud wä ?
 
21a porode mann 21. jaanuar 2015, kl 19.55
ja sotsialistlik soome kerigu kasvõi känguru p...rsse.
Olen eestlane ja minu kodumaa on Eesti ja kauged sugulased, kellega lävin..
Soomest saadud haridus ja korralik mammona, aga see ei ole minu maa ja need ei ole minu inimesed.
 
stig 23. jaanuar 2015, kl 21.12
21a porode mann Kirjutas:
-------------------------------------------------------
... aga see ei ole minu
> maa ja need ei ole minu inimesed.

sa oled veel natukene rumal.
 
to stig 24. jaanuar 2015, kl 12.47
ja sina põtrade p....rselakkuja :-(
 
üle-eelmisele "aiatagusele" 24. jaanuar 2015, kl 15.44
Soomes resideeruvad eestlased on tõesti rumalad ja veel eriti siis, kui nad on kaotanud oma identiteedi ning ülistavad võõrast rahvast ja maad.
 
Ennast tõestanule 26. jaanuar 2015, kl 04.17
Mis mammona? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
olen siia kodu soetanud ja Eestiga mingeid tugevaid sidemeid pole. Kes on jäänud, see on ju
> end tõestanud. Mida seal Eesti konnatiigis teha?
> Ja ütluski selline, et seal ikka parem kus meid ei
> ole.
*
Ole siis õnnelik - ju su elu Eestis oli enne nii nigel, et tundus konnatiigina. Paljud on ju tulnud väga armetutest tingimustest, ei püstitagi endale mingeid kõrgemaid eesmärke ja on rahul, et katus pea kohal ja toit laual.

On siiski ka selliseid inimesi, kellel Eestis on kinnisvara, sugulased ja oma tutvusringkond ning kes on Soomes teatud aja ja pöörduvad tagasi kodumaale. Nii on paljude erialade spetsialistidega, ka paljud pensionärid ja pensionieelikud plaanivad tagasiminekut. Kõik ei käi ju siin foorumis.
Osa elavadki mõnda aega Soomes selle eesmärgiga, et mingi raha teenida ja siis on algkapital oma ürituse alustamiseks või kodu ostmiseks.
 
Koduigatsusest 26. jaanuar 2015, kl 05.40
MariT Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No ma arvan, et siia võib postitada just selliseid
> teemasid milliseid ise tahad ja mis meeles mõlgub
> . Ise elan Soomes, kolisin kuna mees siitmaalt pär
> it ja koos otsustasime, et nii ehk mõistlikum. Mõn
> ed aastat olen siin elanud ja meditsiinialal tööd
> leidnud. Lihtsalt mõlgutan seda mõttekest, et taha
> ks tegelt ikkagi oma kodumaale tagasi. Et kas see
> suurem palk kaalub üles selle oma rahva ja maa iga
> tsuse. Loomulikult ei ole Soomest nii pikk maa kod
> umaale kui Austraaliast aga igatsus on igatsus ja
> vahemaad ei küsi.
> Sellest küll aru ei saa, mik
> s peab nii palju tõrva pritsima ükskõik mis postit
> use alla. Kas tõesti inimesed on nii vihased või k
> ibestunud. Kahju sellistest. Võiks ikka ise elada
> ja teistel elada lasta. Ilma kibedusekomme vasalle
> ja paremale lahmides.
*

Põhjused miks tullakse on erinevad, inimesed on erinevad, olud, kust tullakse on erinevad, inimeste mõtlemismaailm on erinev.
Ega sa seda teemat püstitades ju ei arvanud, et selliseks andmiseks läheb?

Sina tulid, sest mees on Soomest ja nii pidite valima Eesti ja Soome vahel - sul polnud eesmärk Soome elama või tööle tulla. Samuti ka minul paarkümmend aastat tagasi tuli teha see otsus, kuidagi ei oleks Eestist lahkuda tahtnud, mul oli seal kõik olemas - Eesti mõistes heal järjel. Haritud naine ja meelepärane töö. Aga mu abikaasal poleks Eestis lihtsalt midagi peale hakata, nii valisime tema kodu elukohaks.

Minu elul pole siin midagi viga, meil on ilus kodu, oleme lugupeetud inimesed, minusse on algusest peale väga hästi suhtud. Aga ikka mõlgub Eesti meeles, mõten, mis lilli ma kevadel suvilasse istutama hakkan, kelle juurde külla vaja minna jne. Meie veedame oma puhkused alati Eestis, mu mees armastab seda maad ja tal on seal vaat et rohkem häid sõpru kui Soomes. Kui vaid meilt sadamani poleks nii pikk maa ... praegu aastas paar-kolm korda ehk saab käidud.

Kui ma praegu peaksin Eestisse tagasi minema, siis ma ilmselt ei harjuks sealse eluga ära enam. Liiga kaua on eemal oldud. Ei leiaks ka minu mees sellist tööd, et meid normaalsel tasemel ülal pidada. Pensionipõlves ilmselt jääme kahe maa vahele elama, kui maailm rahulik ja tervis korras.

Ma oletan, et kui sa veidi kauem elad Soomes, siis tuleb ka sul ükskord see piir ette, kus tagasimineku mõte enam ei kummita.
 
Eelmisele 26. jaanuar 2015, kl 11.44
Emigreerusin Soome 1993.
On oma kodu ja töö, kuid pole kunagi tundnud, et see oleks minu maa, kus võiksin pensionipõlve veeta.
Ainus, mis veel Soomes hoiab on töö ning niipea, kui lama selle viib, ei hoia mind siin mitte miski. Annan korteri üürile ja lähen Koju.
Lihtsalt ei armasta seda maad ja neid inimesi..
 
123asdfg 26. jaanuar 2015, kl 22.10
mina töötan hollywoodis produtsendina ja korra aastas ikka võib tagasi tulla, aga oma maja beverly hillsis küll ei vaheta lasnamäe korteri vastu. eestlaste kibestunud ja õel suhtumine ka ei meeldi, inimesed ei naerata on kurjad ja õnnetud
 
nautimas elu ja mõnusid 27. jaanuar 2015, kl 18.48
Huvitavad inimesed olete, kes hambad risti igapäevaselt rügate vaid töö nimel kuskil maal, mis asub väljaspool eestit ja siis omades märgades unelmates olete eestis oma pensionipõlve veetmas. kas tõesti arvate, et elamine on edasilükatav nähtus? Arvate, et õelutsete ja rabate seda raha vaid ja siis kunagi elate. Vaesekesed. Te surete sellesse õelusse ja elamata elusse. Kurb, aga tõsi.
 
pole midagi 29. jaanuar 2015, kl 15.27
Minu vanatädi ka läks, aga seda sõja eest. Läks Kanadasse, elas väga head elu, aga niipea, kui sai KOJU tagasi tulla, nii ta kohe ka tuli. Ütles, et koduigatsus ja hingevalu olid niivõrd piinavad.
Ise olen seda meelt, et ilmas ringi käia pole halb. Kes tahab ja on võimalik, laske käia.
Aga oma esivanemate maad hakata inetute sõnadega solvama, see on liiga madal.
Uurige oma esivanemate radu, mõelge ja tunnetage nende aega ja elu. Uskuge, see muudab paljut igaühes meist. Elu on järjepidev ja algas see ammu enne meid. Meie vaid jätkame seda eluliini, kanname oma esivanemate mustrit aina edasi, tahame me seda või mitte, aga nii on.
 
no soome 31. jaanuar 2015, kl 11.47
pole see maa kus elu nautida. Pisku nimel tuleb ropult räpast tööd teha.
Niipea kui mu Eesti "onnike"saab katuse alla, kaon Soomest nagu sitt lehmaihust.Vaimuvaesuse surutis tapab..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!