Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
Tagasikolimine Eestisse
 
RX 17. veebruar 2015, kl 19.46
Olen siin 80-datest, ja arvatavasti kolin ka tagasi, see elu on Eestis mis on, aga nüüd on ring täis.
 
to RX 18. veebruar 2015, kl 12.33
Tohib teada, miks ring täis?
 
KK 18. veebruar 2015, kl 19.03
Eestisse kolimise põhjused: puhtam toit ja paremad inimesed.
 
tõde 19. veebruar 2015, kl 18.09
KK Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Eestisse kolimise põhjused: puhtam toit ja paremad
> inimesed.

Puhast toitu leiab igalt maalt, mida väiskem riik, seda väiksem toidu valik ja väiksem öko-toidu valik.

Igas riigis leidub häid inimesi, aga Eestis on majandusliku raskuse tõttu enamik depressioonis.
 
Eelmisele 19. veebruar 2015, kl 18.18
Eesti on palju väiksem riik võrratuna Soomega, kuid toiduvalik märkimisväärselt parem.
 
näideks 19. veebruar 2015, kl 18.24
Lasnamäe Rimi piimatoodete lett..
Helsingis pole sellist valikuvõimalust olemaski.
Sushit saab Eestis igast suuremast toidupoest, Helsingis saad tikutulega otsida.
 
vale 19. veebruar 2015, kl 21.47
näideks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Lasnamäe Rimi piimatoodete lett..
> Helsingis pol
> e sellist valikuvõimalust olemaski.
> Sushit saab
> Eestis igast suuremast toidupoest, Helsingis saad
> tikutulega otsida.

Arvan, et valetad. Kas soome Stokmanis oled käinud?
 
...;D 21. veebruar 2015, kl 15.11
Kuule seal letil vedelev sushi ei kõlbagi syya.
 
kuule VALE 21. veebruar 2015, kl 18.12
Kas sa totu tead, et soome stockad lähevad konkurssi?
Ma ise kahtlen, et sinusuguse tengelpung üldse stockmannis ostelda lubab?
 
vale 22. veebruar 2015, kl 21.45
Saan Soomes 8000 kätte ja võin sulle rotilegi paar šuši viilu lõunaks välja käristada!
 
eesti leib 26. veebruar 2015, kl 08.31
Loomulkult on eesti toit parem. Soomes on ka valik tunduvalt väiksem ja ega igas linnas ja külas pole Stockmanni poodi.
Veelgi hullem on toit koolides, mitu päeva varem valmis keedetud, maha jahutatud ja lôpuks üles soojendatud. Ega lapsed ise ka alati aru saa mida nad söövad.
 
on mida oodata 26. veebruar 2015, kl 16.05
Tööd on siin Soomes tehtud juba paarkümmend aastat, lisaks veel aastaid ôpitud. Eestis elades poleks vôimalik maksta sugulase ülevalpidamist hooldekodus.Pean ka sellepärast siin elama. Aga pensionärina näen ennast Eestis. Siin Soomes on elu tsipa tuimavôitu, tahaks hääbuda ikka meie inimeste keskel.Koduigatsus ainult kasvab aastatega.
 
mees 45 22. märts 2015, kl 08.39
Olin Soomes tööl 10 aastat, kuid otsustasin lõpuks Eestisse tagasi tulla. Sa võid seal olla mida iganes hea oskustöötaja, aga immigrandi staatus on sul alati. Selja taga kirutakse eestlasi, näo ees kiidetakse... See sommide võlts suhtumine panigi punkti, et tulen kodumaale tagasi. Tähtsamaks pean pere, mis sest et kaotasin palganumbris olulise summa. Soome loodus meeldis väga, ja eks selle järgi jään ka igatsema.
 
syyt 24. märts 2015, kl 13.23
mida ikkagi igatsetakse?! tuled tagasi ja näed: poes inimesed varastavad üsna avalikult; laps varastab,aga ema ei tee märkamagi; inimesed söövad salaja poes; poes peab kramplikult aegumiskuupäevi jälgima,sest vaatamata saad kohe tünga; poodides valik väike,aga hinnad kallimad kui Pariisis; teenindus aeglane ja tõrjuv; teed on korrast ära ja kitsad; hämmastab venelaste vaenulik suhtumine tänaval ja kui teed küsida,siis nähvavad"porusski skazõ"; tagasituleku- toetus vist "kellele"? jne.
 
viimasega nõus 25. märts 2015, kl 08.11
Ühest "kehvast" ühiskonnast teise...Kuidas te kodu-igatsejad üldse nii kaua vastu pidasite?
 
kah soomest 28. märts 2015, kl 17.23
Olen Soomes 80ndatest. tulin abielu kaudu. lahutasin pärast 2aastast pörgut. jäin, sest ajad ju olid hullud.
Oleks läinud maailma edasi. aga siis oli veel nöuka pass.kui Nöukogude Liit lagunes. tuli Eesti pass. oleks vöinud siis veel kaugemale minna, Aga otsustasin- et tahan last. Laps saab täiskasvanuks tuleval suvel ja ma olen otsustanud et lähen tagasi.
pöhjuseks on- et ma ei tunne end vööral maal hästi- kuigi olen eland siin juba ligi 30a. ma ei käi rahvayritustel- kui, siis hoian suu kinni.
Virolainen on söimusöna . ytles keegi soomlane möni aeg tagasi. Omal maal (eestimaal) ma kindlasti ei häbene olla eestlane. ja see et Eesti rahvas on kade ja öel ja mis veel, pole minu asi.
Olen eestimaal syndind- ja keegi ei peaks tulema näkku karjuma, et Virolaine kao ära sinna kust tulid
 
eesti soost mees 08. aprill 2015, kl 11.09
kah soomest Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Virolainen on söimusöna . ytles keegi so
> omlane möni aeg tagasi. Omal maal (eestimaal) ma k
> indlasti ei häbene olla eestlane. ja see et Eesti
> rahvas on kade ja öel ja mis veel, pole minu asi.
>
Virolainen on tulnud sellest ajast, kui Virumaalt Soome piiritust/viina smugeldati - ei näe mingit sõimusõna. kas "põder" soomlase kohta on sõimusõna?

Häbenemine on oma peas kinni - soomlane on kultuursem, kui keskmine eestlane, sest ei ole nii ennast täis ja ülbe. Eestlust ei ole häbenenud ei vene ajal, ega ka praegu - see on sul peas kinni.
 
ei ole ta midagi 08. aprill 2015, kl 15.13
kultuursem, see soomlane! vaidlen vastu, olen näinud neid tõesti IGASUGUSEID, eriti praegused noored on kasvatamatud, keskealised on samasugused õelad ja kadedad ja kahepalgelised nagu eestlased. Päris eakad on viisakad. ja eestlane on ses mõttes sõimusõna küll, et koheselt peavad silmas vargaid ja litse. mina ei julge ka eriti kusagil suukest lahti teha avalikus kohas. poes muidugi arutame oma ostusoove soome keeles, aga olen kuulnud, kuidas eestlased LÕUGAVAD eesti keeles ja nii ennasttäis seltskonda annab otsida...
 
leanne 08. aprill 2015, kl 19.13
Igaüks vóib seal elada kus tahab
 
to kah Soomest 30. mai 2015, kl 16.53
Kõike Kaunist Sinule ! Mul sama saatus ja hullemgi veel kooselust soomlasega.
Koju lähen minagi..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!