Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
Arutelu: nafta jm sodi vabad tooted
 
kats 01. mai 2009, kl 22.02
aga vot lollile, s.t. mulle palun seletage küll lahti mis neis kreemides paha sees on ... ja mis see SLS on ja miks ta halb on. ei jaga koostistest midagi. vaatan alati milleks kreem mõeldud on ja kui näos mõnus tundub, siis järelikult kõlbab ta kasutada.
 
kätlin 02. mai 2009, kl 12.18
http://www.cosmeticsdatabase.com/special/sunscreens2008/findyoursunscreen.php?brand_id=105&query=search+terms, kas mida väiksem skoor, seda parem nahale? parem mis suhtes? ei ummista poore? pole lisaaineid nii palju?
 
Lolo 02. mai 2009, kl 13.07
mõned inimesed arvavad, et looduslik on vaid see, mis sa puu otsast või metsa alt korjad.
noh ütleme nii, et keemia tunni ajal nokkisite nina, beibed.
 
Njämmm 02. mai 2009, kl 18.17
Essexi hüdrogeel on minu lemmik. Sisaldab vaseliini, on seal peal kirjas, see naftaprodukt, aga no krt mina küll aru ei saa, mis vaseliinis halba on. Seda on ju ammust aega kosmeetikas ja ravimites kasutatud. Kui talvel suu kuiv ja lõhki - ööseks vaseliini ja hommikuks suu terve. Kui nohu ja nina ümbrus ära hõõrutud ja punane ja põrguvalus - sama asi. Kiirendab haavade paranemist ka, olen kuulnud. Just ostsin endale Essexi hüdrogeeli suure pudeli, nahk on mõnus ja pehme, imehästi niisutab, nõu proplem! :)
 
Helen 02. mai 2009, kl 18.52
Et miks mineraalõli siis nii halb on? Copy-Paste:

Mineraalõlid kosmeetikas (paraffinum liquidum, vaselin, petrolatum, ozokerite, cera microcristallina, hydrogenated polyisobutene, paraffinum, cyclomethicone (silikoonõli), parafiinid, steariin)- Odavad kosmeetikatooted põhinevad reeglina mineraalõlil. Fossiilsete kütuste tootmisel tekkivaid mineraalõlisid kasutatakse kosmeetikatööstuses laialdaselt, sest nad on odavad, värvitud, lõhnatud, erinevalt looduslikest taimeõlidest peaaegu ei tekita allergilisi reaktsioone, moodustavad nahal kaitsva kihi ja tekitavad tunde, nagu oleks nahk pehme ja niisutatud. Mineraalõli moodustab nahale kile, mida võiks võrrelda plastkilega. Mineraalõlide kattev kiht takistab hooldavate komponentide imendumist ja jääkainete eraldumist. Selliste õlide molekulid ummistavad oma suuruse tõttu poorid, laskmata nahal hingata. Naharasu pinnale tungimise protsess on häiritud ning see põhjustab vistrike teket. Teatud mineraalõlid on isegi kantserogeensed, need võivad ärritada nahka ja silma limaskesta, samuti ummistada poore. Selliseid kreeme kasutades kogunevad toksiinid ja bakterid nahka ning selle tagajärjel tekivadki komedoonid, vistrikud ja nahk muutub elutuks. Mineraalõlid takistavad naha normaalset ainevahetust ning pikaaegsel kasutamisel hoopis kuivatavad nahka. Seepärast ei tohiks kuiva või tundliku näonaha hooldamiseks mitte kunagi valida kreeme, mille peamine koostisaine. Mineraalõlid raskendavad naha loomulikke funktsioone. Nahk muutubki õlist sõltuvaks ja õlide kasutamist on raske lõpetada. Mõistmaks, miks mineraalõli pole tervise- ja ilutoodetes kaugeltki mitte ideaalne, tuleb kõigepealt teada, et elu maa peal koosneb põhiliselt süsinikust, hapnikust ja vesinikust. Elustaimed ja muud organismid koosnevad elussüsinikust. Miljoneid aastaid tagasi eksisteerinud elu on kivistunud ehk “surnud” süsinik. Kasutades mineraalõli sisaldavaid kosmeetikatooteid, püüate elustada oma elavat keha surnud materjaliga. Ainult elustaimedest - elava süsiniku allikast - pärit õlil on taastavad omadused. Miks siis kasutatakse nii paljudes toodetes mineraalõli? Vastus on üks: hind. Lisaks sellele, et mineraalõli on värvitu ja lõhnatu, seisneb selle peamine eelis selles, et vähesed taimeõlid suudavad sellega hinnas konkureerida. Enamus kosmeetikuid ei soovita osta mineraalõlisid sisaldavaid kosmeetikatooteid. NB! 100% tava beebiõlidest on mineraalõlid.
 
Hm 02. mai 2009, kl 19.23
Mina täielikku looduse-usku pole. Paljud head asjad on keemiat täis (ravikosmeetika näiteks). Tõenäoliselt ei saagi paljut kosmeetikas valmistada ilma keemia lisanditeta. No AHA tooteid pole veel looduslikke näinud (vähemalt mitte selliseid kus on mingi mõistlik, no 10?, protsent happeid sees).

Lolo, aga hari meid rumalaid!
Too mõni näide!
Sest lõppude lõpuks, kõige, KÕIGE algprodukt peab ju olema meie loodusest, Maalt.
Nahfta on samuti täiesti looduslik :D
 
JJ 02. mai 2009, kl 19.36
Mina pole looduse usku senikaua, kuni mittelooduslik tervist-elu-nahka jne ei riku. Mul aga rikub.

Helen on ilusti lahti kirjutanud, et mineraalõli takistab naha enda ainevahetust ja jääkproduktide-rasu eraldumist. Minul just sellega probleem ongi. Nahk on pealt pindkuiv ja rasu ei saa välja. Kui rasu välja ei saa, tekib varem või hiljem põletik. Selle tagajärjed aga paranevad (s.t. nahk uueneb taas omaenese tooni) kuni 2 kuud. Ja sellised "põletik kadunud, aga uuenev nahk punetamas" laigud ei meeldi kellelegi.
Lisaks parabeenid; alkohol jne.

Kui inimesel on nahk korras ja normaalne ja ka tavakreemid mingisuguseid hädasid ei põhjusta, (peale vähese pooriummistuse, mis allub kergele koorimisele) siis milles küsimus. Kasutaksin ise ka tavalist toodangut. Kui aga naha olukord on komplitseeritum, siis ei jää muud üle, kui leida põhjus, miks seis selline on, eks ole? Likvideerime ikka põhjuse, selle asemel, et eluaeg tagajärgedega maadelda.
Mina jätsin täna raha Korrese, Thanni ja Avaloni letti.
 
to JJ 02. mai 2009, kl 20.37
Sa võiksid teada anda ka siis kuidas need tooted mõjusid. Ennast huvitavad kõige rohkem Korrese tooted, aga peale shampooni-palsami pole ma muud veel jõudnud kasutada.
 
mul ka tundlik nahk 02. mai 2009, kl 22.44
Eestis on üks mujal maailmas väga tuntud ja eksklusiivne bränd http://www.sparitual.com/index ja hinnad on ka täitsa ok :)

kodulehelt võite lugeda aga nagu mina aru olen saanud siis neil parabeenid ja muu staff sealt toodedest puudub aga toime on fantast eriti keha kreemid ja koorijad ja lakid püsivad ka 2 nädalat täitsa uskumatu avastus oli ..
 
Njämm 03. mai 2009, kl 00.54
Kuule, Helen, kui copy-paste, siis võiks nagu mainida ka kuskohast copypaste, mis selle mõte muidu on? Kas seda kirjutab mõni nafta-vabade toodete müügiagent? Lugesin isegi huvi pärast läbi. Vaseliinist vistrikud, no selle peale annab ikka tulla, irw.
 
JJ 03. mai 2009, kl 01.51
Korreselt ostsin kibuvitsaga näokreemi (normaalsele ja kuivale nahale). Pärast mõtlesin, et kuigi testrina nahale proovitud meekreem jäi esiotsa rasvasem, läks sel lihtsalt imendumisega kauem. Aga imendus ja nahk jäi väga siidine. Ja see lõhn...
Nii et üsna kindlasti ostan selle kreemi ka.
Cosmeticdatabase'i järgi on enamus Korrese tooteid ohutusvahemikus 0-2. Thannil on need isegi 3-4.
 
njämmile 03. mai 2009, kl 12.13
mule tekitab ka vaseliini sisaldav kreem vistrikke. miks see niiiiii uskumatu tundub? inimeste nahk on erinev, mõnel tundlikum, mõnel allergilisem
 
Helen 03. mai 2009, kl 13.54
To njämm:

tekst on copytud Looduspere'st, kui natuke googeldada leiab sama teksti veel mitmest kohast.

Vaseliin on mineraalõli ja enamus "apteegi" kreemid koosnevad põhiliselt mineraalõlist.
 
Helen 03. mai 2009, kl 13.57
Tänu Hm'i soovitatud lingile leidsin väga huvitava loodustoodete sarja Akamuti, arvatavasti tellin nende lehelt midagi proovimiseks.

http://www.akamuti.co.uk
 
Logona näiteks 04. mai 2009, kl 14.17
Keegi ei ole soovitanud veel ökopoodides (Tln Herne tn ja mujal)saada olevaid sarju - LOGONA, SANTE jt. tootjad

Tegemist on sertifitseeritud looduskosmeetikaga, samas on see taskukohasem kui hirmkallis Dr.Hauchka või Weleda...
 
JJ 04. mai 2009, kl 15.13

http://betterhealthsherpa.info/bn.html

Leidsin ise ka veidi lugemist.
 
Kati 04. mai 2009, kl 16.07
SLS šampoonide ja duššigeelide koostises on naatriumsulfaat mis on küll inimesele kahjulik ja seda just kokkupuutes nahaga. Loomulikult on toodetes SLS kogus minimaalne aga ta soodustab teatud haiguste suurenemise riski nagu vähirakkude arenemist.
 
SLS 04. mai 2009, kl 17.36
Probleem on veel selles ka, et tänapäeval on kõikides laiatarbe ihuhooldusvahendites SLS sees: seebid, dushigeelid, shampoonid, näopesuvahendid, isegi hambapasta!
Ja mõelge kui palju me päevas nende toodetega kokku puutume ja kui suur organ meie nahk on, mida igapäevaselt kahjuliku keemiaga hõõrume.
Nagu ma aru saanud olen, kasutatakse SLS'i selleks, et pesuvahendites tekiks vaht ja et pärast oleks selline mõnus kuiv "puhas" tunne nahal. Tegelikult pole naha/juuste puhastamiseks üldse nii palju vahtu vaja ja kui pärast pole sellist kuiva tunnet nahal, siis see ei tähenda, et me ennast puhtaks ei saanud.
Aga miks seda kasutatakse toodetes nii palju? Odav on. Lisaks on inimesed tänapäeval sellistest vahutavatest pesuvahenditest nö sõltuvuses ja arvavad, et muul moel puhtaks ei saa.
 
JJ 04. mai 2009, kl 19.10
No just.

SLS pidi põhjustama ka juuste väljalangemist. Püüan siin abikaasat ka harida. Tema SLS-iga "rikastatud" shampooni viskasin minema ning torkasin prooviks Avaloni piparmündishampooni asemele;) Juba kurtis, et pesemise ajal pole käe all nii siidine (loe: mineraalõline) tunne.
 
täpselt nii 04. mai 2009, kl 19.19
Ilma SLS-ta shampoonidega pestes tunduvad tõesti juuksed alguses nats ilmelikud, nagu poleks puhtaks saanud. aga kuivades jäävad juuksed väga kenad ja kuidagi palju kergemad. muidugi võib alguses tekkida nö võõrutusefekt, peanahk peab oma rasu tootmise ümber reguleerima ja seetõttu peab juustel laskma uue tootega harjuda.
 
JJ 05. mai 2009, kl 21.52
Mis ma võin nüüd öelda. Esimene pettumus Korrese vallas.
Ostsin juurde 3 in 1 näopuhastusvahendi nende kodulehel leiduva koostiseinfo põhjal. Poes üle ei kontrollinud. Kodus enne pakendi avamist siiski otsustasin pilgu peale visata ja palun väga, 2 parabeni sees, mida kodulehel poole sõnaga ka ei mainita.
Siis nende shampoonid sisaldavad kodulehe järgi nii parabene kui SLS-i:(
Kreemides vähemalt karbi järgi midagi sellist pole, neid katsetan.
 
JJ 06. mai 2009, kl 14.14
Veel uudiseid Korrese vallast: neil on Materia Herba sari, millel on ekstra rõhutatud lisaks mineraalõli, silikoonide puudumisele ka PEG-i, propüleenglükooli, ethanolamine'i ja parabeenide vaba koostist. Seda ma veel ei tea, kas Kaubamajas ka seda sarja on (keegi mulle seda igatahes ei pakkunud), aga kui, siis tuleb see valida.
 
to JJ 06. mai 2009, kl 16.17
teises teemas kirjutasid, et õhtuti kasutad näole õlisid. aga miks sa seda päeval ei tee?
mina kasutan hommikul ka õli ja meik istub väga ilusti, nahk on sile ja kuidagi veidi "kõrvade taha tõmmatud" :D

näopuhastuseks soovitan kitsepiimaseepi, pidi ka noorendava toimega olema. eriline lemmik on saviga seep. mingi värskendava toonikuga oleks pärast hea üle käia.
 
JJ 06. mai 2009, kl 17.32
Kohati kasutangi, s.t. olen selle õliasjandusega alles alguses ja katsetamisfaasis. Mõni õli jääb näol pisut rasvasem ja hakkab meigi all poolest päevast läikima. Sestap ma siin katsetangi ja ootan ära järgmisel nädalal saabuva hunniku erinevaid EDM-i formulaid. Glow koos õliga oleks minu näol kindlasti katastroof:)
 
Õlikasutajatele 06. mai 2009, kl 20.49
Kust Te õlisid ostate? Ja mis õlisid kasutate?
 
õli 06. mai 2009, kl 21.05
Hetkel kasutan puhast jojobaõli, saab osta apteegist. Teen näo ja peopesad märjaks, kannan paar tilka õli peopesadele, hõõrun laiali ning siis patsutan näole. NB!: Kuivale näole kindlasti mitte kanda ja vähem on rohkem!! Imendub üsna kiiresti ja tulemus ei jää kindlasti õline. Minu meelest paljud kreemid jätavad märksa rasvasema tulemuse (k.a. rasusele nahale mõeldud kreemid).
Jojobaõli on selles mõttes hea, et selle struktruur sarnaneb kõige enam naha enda rsau struktuurile.

Soovitatud on ka emuõli, porgandiõli, viinamarjaseemne õli. Aga kõiki õlisid ei tohi suures koguses näole panna, vaid peab mingi baasõliga segama (nt teepuuõli ei tasu palju kasutada). Jojobaõli on baasõliks selles mõttes kõige ohutum.
Mitmetel tootjatel on olemas ka õlisegusid (Joik, Haushka, Ingli pai). Ise pole kasutanud veel, aga olen kuulnud häid sõnu nende kohta. Muidugi võib ka ise segada sobiva segu valmis. Õlisid tasub otsida apteegist ja loodustoodete poodidest.
 
õli 06. mai 2009, kl 22.16

leidsin sellise lehe erinevate õlide kohta
http://www.fromnaturewithlove.com/library/carrieroilprofiles.asp
 
kkk 06. mai 2009, kl 22.23
mina ostan õlisid siit http://www.balscand.ee
 
maria 07. mai 2009, kl 19.26
baasõli võib ka kuivale nahale kanda!!! ei pea nahka niisutama veega enne.

eeterlikku õli ei tohi kanda nahale puhtalt vaid segatult baasõliga v.a nt teepuuõli ja lavendel ja veel neid, mida võib ka nahale kanda eelnevalt lahjendamata.
 
Hm 07. mai 2009, kl 21.28
Ma arvan, et pole õli ega taimevõid, mida ma proovinud ei ole :D
Lemmik on nisuiduõli. Aga muide, ka kõige tavalisem EV oliiviõli on ok.
Eks seda peabki proovima ja katsetama, mis sobib ja meeldib.
Mina kasutan tihti ka päeval, kui on kole kiire, tupsutan kergelt näo käterätiga üle enne meikimist aga minu kuiva naha puhul imendub küll hästi.
Ning kasutan kuival nahal ja sellega olen ka nõus, et mõni kreem jätab palju läikivama ja rasvasema naha kui külmpressõli.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!