Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
Arutelu: nafta jm sodi vabad tooted
 
Helen 07. mai 2009, kl 22.11
Tellisin omale just Vaarikaseemne õli (on loodusliku UV kaitsega SPF 28-50), vedela Castille seebi (oliiviõli seep), lisan sinna eeterlikku õli retsepti järgi ja proovin kasutada shampoonina, pidi väga hästi vahutama ja ka juukseid niisutama, palsamiks puhast kookosõli ... eks näeb kas toimivad :)
 
to Helen 07. mai 2009, kl 22.27
äkki avaldad, kust tellisid? :)
arvatavasti välismaalt, kui palju saatekulu läks?
 
Helen 07. mai 2009, kl 22.34
Tellisin:
http://www.akamuti.co.uk Postikulu oli 6 naela (17,9 on kurss).
 
Hm 08. mai 2009, kl 00.02
Helen,
Kui sulle sobib seebipõhine šampoon (seep= rasv+leelis, seebikivi või banaanikoorte tuhk vms loodusevärgendus. See on veidi teine asi kui lihtsalt tahke šampoon nagu näiteks Lush), soovitan sellist kohta:
http://chagrinvalleysoapandcraft.com/shambar.htm
Ka väga lahe koht!
Aga taoliste juukse seepidega pestes tuleb ALATI kerge äädikaveega üle loputada. Muidu jäävad rasvapulgad pähe :)

Mina olen läbi teinud kahe aastase ökošampoonide katsetamise, sh ka juukseseepide. Tellinud nii netist kui katsetanud meie ökopoodide kaupa ja mulle vähemalt see asi ei istu.
Aga paljud ökokad kasutavad ja on väga rahul.
Olen õnnelik oma keemiapommist Alterna otsas :)
 
to Hm 08. mai 2009, kl 01.28
aga kas sa seda eestis müüdavat avaloni ka proovisid? see ka ei sobinud? jättis rasuseks juuksed?
 
Helen 08. mai 2009, kl 08.35
Lushi tahkeid shampoone olen ma proovinud päris hea oli aga nagu ikka SLS sees. Charginvalley'st olen ka juba ammu kuulnud aga mulle meeldiks siiski vedela shampooniga pead pesta. Castille seebi/shampooni kohta olen väga häid review'si lugenud, võib ükskõik milleks kasutada, lisad oma maitse ja vajaduste järgi eeterlikku õli. Kusjuures ma paar päeva tagasi võtsingi kasutusele õunaäädika veega juuste loputamise, väga mõnusaks teeb juuksed ja nii läikivaks (mul blondeeritud juuksed)

Hetkel kasutan Avaloni Biotiini shampooni ja palsamit, täidsa rahul olen, tulemus sama mis salongi toodetega, minujaoks vähemalt. Aga tahan veel looduslikumat katsetada, kui ei sobi jätkan Avaloniga.
 
Hm 08. mai 2009, kl 08.55
Avalon sai jah läbi proovitud - lausa 4-5 erinevat šampooni ja paar palsamit (mango palsam ja teepuu šampoon olid parimad) Rasuseks ei jätnud aga pesema pidi küll tihemini ja ma ei viitsi eriti tihedalt juukseid pesta. Ses mõttes ei sobinud. Ja muidugi mul lähevad juukseotsad õudselt katki. Selles osas on Alterna ainuke asi mille puhul on näha, et asi tõesti toimib.
 
s 08. mai 2009, kl 09.32
Sekundeerin Hm-ile. Olen samuti katsetanud ilmselt sadu ökošampoone ja jõudnud veendumusele, et not my cup of tea. Ja seda Avaloni kasutasin hambad ristis 3 kuud ning ootasin, et ehk midagi muutub paremaks - juuksed olid pidevalt nagu võileib peas kinni ja sõna otseses mõttes koledad. Jätkan ka keemiapommidega- keemia on ju siiski ka osake loodusest.:P
 
JJ 08. mai 2009, kl 12.20
Mina olen Avaloni kasutanud nüüd nädala. Juuksed on hoopis teistsugused, aga sugugi mitte peadligi, vaid kohevad, sealjuures ilma mineraalse "libeduskihita". Välja on tulnud loomulik lokk, mille arvasin juba beebipõlve jäänud olevat. Sealjuures on mul väga pikad ja rasked juuksed, aga näe, vedrutavad nüüd lainetada.


P.S. See porgandiõli, mida ma ka üksvahe kasutasin, sisaldab säilitusainet. Ostsin vist Ülikooli apteegist.
 
myy 09. mai 2009, kl 10.12
Teie arutelu lugedes tekkisid mul mõned küsimused. Äkki keegi võtab vaevaks mind natuke valgustada.
Mul on aknele kalduv, kuid vahel pindkuiv nahk, nii et vajan tooteid mis ei ummistaks poore kuid samas niisutaks korralikult. Nahaarst on öelnud et pean valima tooteid mis on õlivabad, et need ei ummista poore. Siit tekkiski küsimus et kuidas siis erinevad õlid mõjuvad probleemsele nahale? Olen kogu selles õlimaailmas täielik võhik. Silma on jäänud et Jojobaõli peaks sobima ka probleemsemale nahale. Ja väga huvitav oli Heleni tellitud Vaarikaseemneõli just SPF-i pärast.
Olen tänulik kõigi vastuste eest :)
 
Helen 09. mai 2009, kl 12.54
Mul on ka sama nahatüüp, hetkel kerge akneravi ka peal (Differin + DalacinT), nahaarstile ütlesin, et kasutan looduslikke tooteid, ta ei arvanud sellest midagi halba. Kasutan Weleda Iirise sarja ja mudaseepi. Meigi eemaldan Iirise puhastuspiimaga, siis pesen mudaseebiga, siis Iirisetoonik, lõpetuseks Iirise niisutuskreem (Weledal olemas ka väikesed pakendid proovimiseks).

Akamuti õlisi ja seepe pole veel kätte saanud, annan teada kui kohal ja natuke aega kasutanud olen. Nende näohooldus sari tundub ka väga huvitav, neil ka ankele kalduva naha jaoks tooted olemas (must aafrika seep, teepuuõli näovesi, Rescue Creme teepuu õli ja lavendliga jne). Kui Weleda otsas, arvatavasti proovin ka Akamuti'li mõned näohooldus tooted.
 
maria 09. mai 2009, kl 17.07
avokaadoõli ja jojobaõli sobivad ka põletikulisele nahale väga hästi, võib lisada paar tilka lavendli eeterlikku õli,rahustav,põletikuvastane-yleyldse maailma yks parimaid eeterlikke õlisid.
 
elen 09. mai 2009, kl 18.16
kõik õlid ei ummista poore, ma ei tea, kust nahaarstid-kosmeetikud vastupidise on võtnud (tegelikult võiks siin mõni vastava hariduse saanud inimene selle kohta kommenteerida). kui on huvi mõne õli vastu, googelda seda (nt: "almond oil" comedogenic). neid õlisid, mis on kõrgema komedogeensuse astmega, võib rasusele nahale ikka kanda, aga nt kasutada maskides ja pärast nahk õlist korralikult ära puhastada.
 
maria 10. mai 2009, kl 14.48
leidsin veel yhe sarja,mis on öko testi läbinud hindele väga hea..

lastele mõeldud aga ausalt öeldes olen isegi kasutanud, vannivaht eriti hea:)ja beebiõli ka.
ei sisalda kahjulikke värvaineid,lõhnaaineid,mineraalõlisid ja sulfaate.

hipp
 
maria2 12. mai 2009, kl 07.35
elave tooted.

saab tellida eestisse,hind suht ok.
 
p. 12. mai 2009, kl 08.49
Tekkis siin seda teemat lugedes küsimus õlide kohta. Palun seletage algajale, milliseid õlisid võib kasutada kuival / tundlikul nahal ? Kuidas Te neid kasutate ? Mida tähendavad baas jne. õlid ? Kust neid võimalik osta ? Ja veel kas neid rasvasid jne. on võimalik kasutada ka pesemiseks, tähendab siin ühele lingile minnes oli kookoserasv jne. Ise olen seni kasutanud Eucerini tooteid.
 
Ann 12. mai 2009, kl 12.41
kus see oriflane mutt nüüd kadus? ei tahagi tõestada, et oriflame on looduslik.
 
to p 12. mai 2009, kl 13.11
google ehk abiks:) ehk oskad kasutada?:)
 
Helen 12. mai 2009, kl 13.41
To p.

Kookosrasv ja muud rasvad on ikka niisutamiseks mitte pesemiseks, eelpool antud linkide Akamuti (ingl keelne) ja Balscand (eesti keelne aga vähem tooteid) kodulehel on infot milleks mingi rasv/õli kõige paremini sobib.
 
päikest 12. mai 2009, kl 14.50
võrratult sõbralikud need 100% loodusefännid. Surevad kõik,kes julgevad iitsatada midagi. To p. Soovitaksin sul kasutada algatuseks kõige klassikalisemat oliivõli või jojoba õli,viimast soovitaksin ainult suvel. Kui oled algaja,siis alguselt õrnalt tupsuta kergelt õlise vati või millegi muuga õhtuti nägu.Siis näed,kuid nahk reageerib. Googeldada võid muidugi juurde veel,kuid mõistan,et soovid kuulda teiste kogemusi.
 
maria 12. mai 2009, kl 17.26
kuivale tundlikule nahale soovitaksin avokaadoõli,virsikuseemne, kuningakepiõli ja jojoba baasõli, kõik peavad olema 100% kylmpressi omad.

nende omadusi siis pikemalt lahti kirjutama ei hakka, palun vaata netist.

http://www.aroomipood.ee/index.php?go=product&cat_id=11

http://www.balscand.ee
 
Liis 12. mai 2009, kl 18.26

Puhast looduslikku toodet saab ikka puhtast loodusest.Kõik, mis on purki pandud, on siiski konserv - seega looduslik see enam pole, ükskõik, mida kiri potsikul näitab. Võta üks ravimtaimede raamat ja leiad igale probleemile lahenduse.
Nahapuhastuseks soovitan teha õhtuti tassike kummeliteed, poole võid sellest ära juua ja teine pool jaga kaheks; õhtune näopuhastus sooja kummeliteega ja hommikune külmaga.Nii lihtne see ongi.Sobib ka saialill, või punetava naha puhul piparmünt.
Apteekides on päris suur valik erinevaid ravimtaimi.Ise olen sellist meetodit kasutanud ligi 20a. ja tulemus on väga hea.
Kui nahk jääb kuivades "kiskuma", siis toiduosakondades on müügil kookoserasv. 250 gr. umbes45.-Sellega võid nahka kergelt tupsutada, imendub kiiresti ja ei jäta nahka läikima. Seda võid kasutada ka juuksemaskina, hoiad tunnikese peas, pestes tuleb hästi maha ja viimasele loputusveele lisad nats sidrunimahla.Tulemus on OK!
Nende ravimtaimedega katsetamine on päris huvitav kogemus ja eriti
puusse panna ei ole võimalik.Kuna kõigest, mida nahale määrid imendub suurem osa ka verre, siis võid ise arvata, millest on tingitud tänapäeval nii suur hulk erinevaid haigusi. Edu!!!
 
to liis 12. mai 2009, kl 23.30
päris nii see ikka ei ole,et kõik mis purgis on konserv:)

100% kylmpressiõlid on täiesti naturaalsed, nii polegi vahet kas kasutad nahal või söögitegemisel nt salati sisse.

on ka ökoloogiliselt puhtaid firmasid- teevad selliseid kreeme, mis on nii puhtad,et võid syya kui tahad..hind muidugi ka vastav.
 
JJ 13. mai 2009, kl 00.39
Teema oli: nafta ja muu sodi vabad tooted. Teema kommentaatorid: mürgivabad (palun).
:)

Ma polegi veel siiamaani selgust saanud, milline õli minu nahale hetkel parim on. Kibuvits on vist siiski esirinnas.

p. - baas- ehk alusõli tähendab, et sellele võid mitmesuguseid muid eeterlikke õlisid juurde lisada. Enamusi eeterlikke õlisid puhtalt nahal kasutada ei tohi, seega ongi vaja alust, millele nad "toetada":) Andeks mu kohmakas kirjeldus.

Tundliku naha puhul väldi igaks juhuks õlisid, mille kohta on ka kirjas, et ei sobi näiteks õietolmuallergikutele või pähkliallergia korral. Ülal on neutraalseid õlisid juba soovitatud.

Edu!
 
eh 13. mai 2009, kl 07.43
Liis, Su kookosrasv on ju samuti purgis :P
 
to eh 13. mai 2009, kl 11.40

Purgisuppide all pidasin ma silmas neid hirmkalleid firmatooteid, kus firmamärk maksab rohkem, kui asi väärt on. Aga selle kookosrasva kohta võin ainult kiidusõnu öelda.Sellest võib hakata aretama, mida iganes, kasutada nats loomingulist mõtlemist ja kõiksugu muid looduslikke saadusi...:):):)
 
Helen 13. mai 2009, kl 14.47
Kookosrasv on tõesti supper, ühe "näpuotsatäiega" sai terve keha sisse kreemitatud (mul on väga kuiv ja allergiline nahk), imendus kergesti, samas nahk jäi hästi niisutatud, ei jää sellist kleepuvat tunnet nagu kakaovõiga.
 
eh 13. mai 2009, kl 15.42
tean-tean. kasutan isegi.
küll aga pole ma nõus, et nii kui purgis, kohe keemia - on täiesti võimalik keemiavabu kreeme ja õlisid toota. baasiks näiteks see sama kookosrasv (hea, sest säilib kauem kui teised rasvad)
näiteks eesti ingli pai näoõlid ja näoveed on 100% looduslikud.
 
JJ 13. mai 2009, kl 16.00
Eh, oled sa kindel? Mind on ammu huvitanud, mis on see emulsion ointment ja base gel Ingli Pai purgil, s.t. nende koostised - hirmus tobe, kui oleksid mineraalõlil põhinevad. Selle kohta infot ei ole ja netist pealiskaudselt ei suutnud ma Ingli Pai mailiaadressi ka leida (helistamiseks olen liiga laisk ja koostisaineid tahaksin saada kirjalikul kujul).
 
Helen 13. mai 2009, kl 16.38
Mina ka ei usu Ingli Pai looduslikkusesse, kui vaadata netis müüdavaid (hulgimüüjad) kreemibaase, siis oi-oi mis keemia seal sees on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!