Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
Arutelu: nafta jm sodi vabad tooted
 
Helen 03. juuni 2009, kl 13.28
to päike:

Postikulu sõltub paki suurusest, kui ära registreerid ja tooteid korvi tõstad, siis checkout'ist näed.
 
Kristi 05. juuni 2009, kl 23.15
RTD Coco Sulfate is a solid, high active, anionic surfactant in fine noodle form. Its intended application is as the primary foamer in topical personal cleansing products. RTD Coco Sulfate is the sulfation product of Coconut Alcohols using an SO3 process, and is typically greater than 90% pure Sodium Coco-Sulfate.

Unlike Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Coco-Sulfate is manufactured without removal of all the higher molecular weight fatty acids that are integral to Cocos Nucifera (Coconut) Oil. Cleansers made with RTD Coco Sulfate instead of Sodium Lauryl Sulfate will therefore typically have denser and creamier foam and may be translucent rather than clear.

The standard grade of RTD Coco Sulfate is made with commercially available Cocos Nucifera (Coconut) Oil feedstocks. An “organic certified feedstock” grade, made from organic certified Cocos Nucifera (Coconut) Oil feedstock, is also available upon request.
 
Kristi 05. juuni 2009, kl 23.27
Ja teemasse veel, loodusperes müüdavad lavera tooted ei sisalda igasuguseid "lisasid".
Ajakiri Öko-Test Cosmetic and Welness Guide 2008 tunnistas Lavera/Laverè Euroopa parimaks roheliseks kosmeetikabrändiks.

Teiseks jäid dr Hauschka ja kolmandaks Weleda.

Hinnati kvaliteetseimate toorainete ja keskkonnahoidlike pakendite kasutust. Võrdluses oli 33 brändi, millest 4 said väga hea, 2 hea, 12 rahuldava ja 15 mitterahuldava tulemuse.

Katastroofilise tulemuse said Colgate Palmolive, Loreal, Chanel, Estee Lauder, Clinigue, Yves Rocher ja Avon.

Kes vähegi inglise keelt jagab, neile lugemiseks
http://www.lavera.co.uk/index.php?option=com_content&task=view&id=42&Itemid=53#Q2

Kasutan ja julgen soovitada. :D
 
JJ 06. juuni 2009, kl 00.45
Tere, tüdrukud!

Rõõm näha, et arutelu on endiselt kuum.
Oma üle-Atlandi-reisilt ja Londonist ostsin kahelt firmalt kaasa mõned sodivabad tooted - nahale ja juustele. Katsetan ja annan teada. Uurisin Londonis ühest looduslikumate hooldustoodete poest, kus näiteks Korres müügil oli, ega neil Korrese Materia Herba sarja pole. Ei olnud. Kahjuks polnud aega muid tooteid uudistama jääda. Silma hakkasid veel meil tuntud Nuxe, Ren, Thann, aga oli ka firmasid, millest midagi ei teadnud.

Muide Alpenglow tahked shampoonid ja näokreemid on ka nüüdseks pika-pika tarneajaga minuni jõudnud. Kasutada ja katsetada loodan lähipäevil ja annan märku, kuidas säänne asi eestlase karujuuksele sobib.

Avaloni palsami jätsin mina pärast silikooniinfot sinnapaika. Samas palsamivabadus ei ole juukseid kuidagi muutnud. Ma ei tea, kuidas teiega, aga ma ei kammi märgi-niiskeid juukseid, mis SLS-vaba shampooniga tunduvad pärast pesu takuse ja karusena. Ikka kuivast peast ja juuksed tulevad "pusast" lahti kergesti.

Neile, kes endiste palsamite ja juuksehooldustoodete silikoonidest lahti tahavad saada, soovitan ikka üht eelnevat SLS-i sisaldavat, aga silikoonivaba peapesu, pärast seda võtke kasutusele sodivabad tooted. Jätke juustele ka kohanemisaega. Arvestage ka sellega, et kui olete silikoonivaba juustepesu peal, aga kasutate ikka näiteks juuksegeele, lakke, vahtusid jm, mis nimetatud koostisainet/-aineid sisaldavad, jääb see endiselt teie juustesse ning SLS-vaba shampoon ei suuda jääke välja pesta.

Teie JJ
 
T. 08. juuni 2009, kl 13.17
see on hea teema,ennastki pani see oma kreemid ,shampoonid üle vaatama. eks minusugusele algajale ökosõbrale raske vahet teha,mis aine ,see nüüd oligi halb,mis enam-vähem ok..niiet on väga hea ,kui keegi viitsib ja mõistab selle asja lahti seletada.
minu poolt JJ.-le,Helenile jt suured tänud ja loodan,et annate nõu,jagate oma kogemusi ka edaspidi siin või juba uues sodivabad tooted 2 teemas ;)
aitäh!
 
päike 08. juuni 2009, kl 19.02
mina sain oma handmadenaturalsi tooted kätte ja kasutanud neid nyyd nats..kogemused..

green people peppermint hambapasta-väga hea, ei ole tugevat piparmyndi maitset, aimatav pigem..hambad peseb väga hästi puhtaks.

aafrika black soap..võib kasutada shampooni asemel ka, väga hea minu sygelevale peanahale..võttis sygeluse ära peale esimest korda juba, nahk jääb väga hästi niisutatuks peale pesu(mul on väga kuiv nahk).nägu pestes jääb pärast mõnus puhas tunne ja kreemitamise järgi vajadust ei tunne.

100% extra virgin shea butter, ylirahul..kandadele, kyynarnukkidele,kuivadele huultele..kõik, mis vajab sygavamat toitmist ja niisutamist.

100% virgin coconut oil, kehakreemi asemel:) mõnusalt kookoselõhnaline,nagu olema peabki..jällegi väga hea toode..kasutusel ka peanaha niisutajana enne pesu.

antibakteriaalne kätepesuseep lavendli ja manukaga on mõnusalt mahedalõhnaline ja isegi lapsele meeldib lõhn väga rääkimata
siis suurtest.

ja siis antibakteriaalne näopesugeel, peseb ilusti puhtaks ja ei jäta kiletunnet..ka mõnus.

kõikide toodetega väga rahul
 
... 08. juuni 2009, kl 19.37
Kuidas Hauschka šampoonid on?

Vesi (Aqua), suhkrutensiid (Decyl glucoside), betaiin (Betaine), naatriumkookosglükosiidtartraat (Sodium coco-glucoside tartrate), sorbitool (Sorbitol), glütserüülkaprülaat (Glyceryl caprylate), naatriumtsitraat (Sodium citrate), naatriummüristoüülglutamaat (Sodium myristoyl glutamate), põld-lambaläätse (Trigonella foenum graecum) tõmmis, hariliku rosmariini (Rosmarinus officinalis) tõmmis, India neemipuu (Melia azadirachta) lehtede tõmmis, naatriumkokoüülglutamaat (Sodium cocoyl glutamate), kolmelehelise makadaamia (Macadamia ternifolia) pähklite õli, apelsini (Citrus aurantium dulcis) eeterlik õli, parfüüm (Parfum), Limonene*, Citral*, raudnõgese (Urtica urens) tõmmis, vesilõhustatud nisuvalk (Hydrolyzed wheat protein), vesilõhustatud piimavalk (Hydrolyzed milk protein), alkohol (Alcohol), hariliku aprikoosipuu (Prunus armeniaca) seemnetuumade õli, punavetikas (Chondrus crispus), guarkummi ehk guaaraoapõõsa (Cyamopsis tetragonoloba) seemnete kummi, ksantaankummi (Xanthan gum), hariliku paprika (Capsicum annuum) tõmmis, raudoksiid (CI 77491).

Mida see sorbitool ja suhkrutensiid näiteks endast kujutavad?
 
maria 08. juuni 2009, kl 20.50
hauscha tooted on sodivabad.
 
to päike 09. juuni 2009, kl 01.06
Kas Sa tellisid aafrika black soap`i tahke või vedelseebina?
 
JJ 09. juuni 2009, kl 01.15
Dioksiin toodetes:
http://www.organicconsumers.org/bodycare/ShoppersSafetyGuide.pdf

Mitmed meilgi müügil olevad tooted on sildistet *vaata ette (VE)* või *ohtlik (O)* märgiga.

Shampoonidest ja palsamitest näiteks (mille meil tavakaubanduses müüdavast ära tunnen):

VE:
Garnier Fructis fortifying shampoo for normal hair
Dove deep moisture beauty body wash
L'Oreal Kids Orange Mango Smoothie Shampoo
Johnson and Johnson's Head to Toe Baby Wash
Huggies Baby Wash Shea Butter
Huggies Extra Natural Baby Wash
Lil' Bratz Mild Bubble Bath
Ajax Dish Liquid Lemon


O:
Clairol Herbal Essences Drama clean refreshing shampoo
Head and Shoulders 2 in 1 classic clean dandruff shampoo + conditioner
Pantene Pro-V Moisture Renewal shampoo
Mitmesugused Disney pesuvahendid lastele (Disney Clean as Can Bee hair and body wash; Pixar Cars Piston cup bubble bath)
Hello Kitty bubble bath
Johnson and Johnson's kid's shampoo watermelon explosion
Palmolive Pure and Clear Sparkling Fresh Concentrated dish liquid
 
päike 09. juuni 2009, kl 08.31
vedela..mulle meeldivad vedelseebid rohkem.
 
JJ 10. juuni 2009, kl 12.59
Mõned katsetustulemused:

NY. Origins.
Ostsin puhastuspiima ja niisutava näokreemi (SPF 15). Mõlemal magusapoolne sidrunilõhn, mõnus. Näopiima olen kasutanud sedasi, et hõõrun nahale ja loputan maha. Ei tööta väga hästi eesmärgil, milleks ta proovi pärast hankisin, s.t. mineraalmeigi mahavõtmiseks tuleb protseduuri kindlasti korrata. Kreem tundub viisakas, jätab naha pehmeks. Antud firmal on veel mitmesuguseid naha- ja juustehooldustooteid, millest viimased sisaldavad küll säilitusaineid. Saab tellida netist.

London. The Organic Pharmacy.
Sodivabad shampoon ja palsam. Juuksed on pehmed ja kergelt töödeldavad. Päris mõnusad, aga ka mõnusalt kallid. Hind kokku 39 naela. Saab tellida netist.

Alaska. Alpenglow.
2 tahket shampooni, kaks näokreemi (pole veel kasutanud), glütseriiniga näopuhastusvesi. Shampoonidega kogemus selline, et minu juuksed on kas kohanemas (väidetavalt võib see aega võtta isegi 10 pesukorda) või mis, aga hetkel on olukord jube:) Mõistagi on tegu minu elu esimese tahke shampooni katsetusega. Samas sama juukserutiini peal abikaasa (ehk siis eelnev pesu Avaloniga) jne ei tunneta tahke shampooniga mingit vahet. Tema juuksed on üliviisakad, pehmed ja normaalsed, ka ei vaja ta loputamist õunaäädikalahusega. Mugav on tahkel kujul pesuvahend tema jaoks samuti.
Glütseriiniga näopuhastaja - jällegi päris hea asi, aga kasutanud olen vähe. Vajalik on pärastine loputus, aga nahk on ülipehme.

Sedakorda siis sedaviisi.
 
to JJ. 10. juuni 2009, kl 17.40
selline küsimus Sulle,et mida Sina Nude shampoonidest arvad?
mind natuke hirmutab ,et see shampoon vahutab liiga palju..ja maksab liiga vähe:)jätsin oma salongitooted nüüd tolmu koguma ja ostsin Nude shampooni-palsami asemele aga äkki olen sattunud selle vahetusega räästa alt vihma kätte?:)
aitäh,kui viitsid vastata..
 
JJ 10. juuni 2009, kl 17.55
Nude'i pole kasutanud ja pole ka veel käes hoidnud, aga küllap lähinädalal jõuan. Mind ennastki huvitab, mis seal sees on. Mul tavaliselt on nende SLS-vabade asjadega see lugu, et ei vahuta kuigivõrd. Hind on mõistagi soodne ja kui komponentidega kombes, katsun asja järele.
 
. 10. juuni 2009, kl 18.10
leidsin huvitava koha,kus paljude shampoonide looduslikkus või kahjulikkus on ükshaaval väljatoodud:Pantene,Neutrogena,Tigi, Avalon,Loreal,Sebastian,Avon,VO5, jne 170 shampooni...
http://www.cosmeticsdatabase.com/browse.php?category=shampoo&&showmore=products&start=0

samal lehel saab vaadata ka kreeme, make-up tooteid(nt ripsmetuššid!), hambapastad, jne,jne
kokkuvõtteks ütlen ainult üht-kogu see info võtab sügavalt ohkama.
 
. 10. juuni 2009, kl 22.09
vigade parandus ,shampoone on seal ikka 1692 ,mitte 170.
 
päike 10. juuni 2009, kl 23.52
naljakas,et minu sls vabad tooted vahutavad samapalju peas kui shampoonid millel sls sees.

kasutan avalon organicsi praegu
 
ntc 11. juuni 2009, kl 10.38
Nude šampoonid/palsamid on minu jaoks kõige paremad üleüldse, mida proovinud olen, erinevalt teistest looduslikest ei tee juukseid takuseks ja kuivaks.
 
JJ 11. juuni 2009, kl 12.35
Avalon vahutab ka mul, ma võrdlesin siis tahke shmapooniga (shampoo bar) ja The Organic Pharmacyga.
 
Helen 11. juuni 2009, kl 13.05
to .

(Sama link on juba ka ülevalpool antud)
http://www.cosmeticsdatabase.com
 
JJ 11. juuni 2009, kl 13.15
Loetelu The Organic Pharmacy bukletist, mille kaasa sain.
Tasub vähemalt diagonaalis silmadega üle lasta.

Otsesed kantserogeenid (vähkitekitavad ained) toodetes:

Benzyl Acetate
Butyl Benzylphthalate
Butylated Hydroxyanisole (BHA)
Butylated Hydroxytoluene (BHT)
"Coal Tar Dyes"/"Kivisöetolm"(?) D & C Red 2,3,4,8,9,10,17,19&33, Green 5, Orange 17, FD&C Blue 1,2&4, Green 3, Red 4&40, Yellow 5&6
Crystalline Silica
Diaminophenol
Diethanolamine (DEA)
Triehtanolamine (TEA)
Dictyl Adipate
Disperse Blue 1, Disperse Yellow 3 (värvained)
Fluoride
Formaldehyde
Glutal
Hydroquinone
Methylene Chloride
Methylisothiazolinone ja methylchloroisothiazolinone (säilitusained)
Nitrophenylenediamine
p-/Para-Phenylenediamine PPD (ajutistes tätoveeringutes, tumedates juuksevärvides)
Phenyl-p-phenylenediamine
Saccharin (sahhariin)
Talc (talk, aga ainult pulbrilisel kujul, sissehingatuna, eriti genitaalpiirkonnas kasutatuna - on seotud munasarjavähi tekkega)
@!#$__@!#$__@!#$_

Saastained ehk peidetud kantserogeenid teiste, kantserogeensete ühendite koostises:

* 1.4 dioxane
In Ethoxylated Alcohols, including PEGs, Oleths, Polysorbates, Laureths, Nonoxyl; kasutatud juuksehooldustoodetes (meie vanade tuttavate SLS ja ALSi sees)

* Arseen ja tina (Arsenic and Lead)
In Coal Tar Dyes, Polyvinyl Acetate, PEGs (polyethylene glycols)

* DDT ja muud petsitsiidid
In Lanolin, Quaternium

* Diethanolamine (DEA)
In DEA Cocamide/Lauramide, Quaterniums

* Ethylene Oxide
In Ethoxylated Alcohols, incl. PEGs, Oleths, Polysorbates, Nonoxynol

* Formaldehyde
In Poloxymethalene Urea

@!#$__@!#$__________________

Nitrosamiinid - vähkitekitavad ühendid, mis tekivad teiste kantserogeensete koostisainetega kokkupuutumisel:

Bromonitrodioxane
2-bromo-2nitropropane-1,3-diol
DEA
DEA_Cocamide, Lauramide ja Oleamide
DEA-MEA/Acetame
DEA-Sodium Lauryl Sulfate
Metheneamine
Morpholine
Padimate-O
Pyroglutamic Acid
TEA
Tea-Sodium Lauryl Sulfate
@!#$__@!#$_________________


Endokriinsüsteemi (hormonaalsüsteemi) mõjutavad ained:

Parabeenid (methyl, ethyl, propyl, butyl, tuntud ka hydroxy methyl benzoate nime all). Vähemalt kolm uuringut on näidanud, et parabeenid imenduvad vereringesse ja tekitavad hormonaalsüsteemis häireid. Ka on neid seostatud rinnavähi tekkega.
Benzophenone-3
Butyl Benzyl Phthalate (BBP, BzBP): juukselakid, küünelakid, parfüümid
Butylated Hydroxyanisole (BHA)
Butylmethoxydibenzoylmethane (B-MDM)
Dibutyl Phthalate: juukselakid, küünelakid, parfüümid
Diethyl Phthalate (DEHP): juukselakid, küünelakid, parfüümid
Homosalate (HMS)
Methyl-benzylidene Camphor (4-MBC)
Octyl-dimethyl-PABA (OD-PABA)
Octyl-methoxycinnamate (OMC)
Resorcinol

@!#$__@!#$_______________
!!!!!

* Propylene Glycol
võib põhjustada kontaktdermatiiti
on seotud kesknärvisüsteemi häirete ja depressiooniga

* Sodium Lauryl Sulphate
naha, silmade ja hingamisteede ärritaja
võib kahjustada maksa, kopse ja immuunsüsteemi
on esinenud reproduktiivhäireid (lastetusprobleemid)
 
iti 11. juuli 2009, kl 20.01
kas keegi teab midagi Nuxe toodetest????:-D
 
JJ 12. juuli 2009, kl 15.23
Lugesin Kaubamajas Nuxe'i etikette ja minust jäid need ostmata.
 
Targad 13. juuli 2009, kl 01.42
Mis te Ducray Keracnyl sarjast arvate? Kas on ka sodi täis?
 
Targad 13. juuli 2009, kl 01.56
Aa leidsin lõpuks koostisosade nimekirja ka netist selle kreemi kohta, mis mul on (tuubi peal on muu jutt ja paki koos seal olevate lehekestega jõudsin lolli peaga juba ära visata)

Ingredients: Water, triethylhexanoin, glycolic acid, cetearyl alcohol, cyclomethicone, glyceryl stearate, polymethyl methacrylate, sodium hydroxide, ceteareth-33, disodium phosphate, lactic acid, bisabolol, citric acid, fragance, salicylic acid, Serenoa serrulata, stearyl glycyrrhetinate, xanthan gum, zinc salicylate.

SLS-i vist pole, aga kuidas muu on?
 
boo 13. juuli 2009, kl 01.59
No kui vaadata seda nimekirja http://www.alkalizeforhealth.net/Ltoxiccosmetics.htm, siis pole väga looduslik koostis aga ma pole mingi keemik ka, võtan ainult neti info järgi.
 
Targad 13. juuli 2009, kl 02.08
Huvitundjatele link selle kreemi juurde ka
http://www.derma.ee/products.php?pid=239

Oehh, see cyclomethicone on vist jah mingi silikoonõli. Kahju, väga hea kreem tundus olevat (rasuse naha oma), aga kui ta pikas perspektiivis poore hakkab ummistama oma silikooniga, siis pole mõtet.
Kas keegi oskab alternatiivi soovitada? Need looduslikud happed võiksid ikka sees olla, tundub, et need olidki need parimad koostisosad (need erinevad acid'id)
 
Targad 13. juuli 2009, kl 03.06
Jälle mina.
Kas keegi võiks sellest cyclomethicone'st rohkem rääkida?

Vaatasin just huvi pärast järgi Avene Diacneali hoolduskreemi koostisosad mis nahaarst mulle paar aastat tagasi soovitas (suht sama tüüpi kreem nagu see Keracnyli oma, rasusele komedoonsele nahale) ja seal on ka see cyclomethicone sees. Kas arst on loll (Pille Konno oli, keda vist peetakse ikka heaks arstiks) või pole see cyclomethicone ikka nii halb?
Ja jälle - kui keegi teab sodivaba alternatiivkreemi, siis soovitage palun.
 
cat 13. juuli 2009, kl 09.13
Nt dimetikoon on isegi päris punniravi kreemides nagu Duac, Differin jms. Mina jätsin need üldse ära, kasu neist nagunii polnud, samuti sellest samast Diacnealist.
 
Hm 13. juuli 2009, kl 09.37
cyclomethicone - Silicone with a drier finish than dimethicone
silicone - Substance derived from silica (sand is a silica). The unique fluid properties of silicone give it a great deal of slip, and in its various forms it can feel like silk on the skin, impart emolliency, and be a water-binding agent that holds up well, even when skin becomes wet. In other forms, it is also used extensively for wound healing and for improving the appearance of scars (Source: Journal of Wound Care, July 2000, pages 319–324).


Igasugu tugevate toimeainetega kreemide kohta (tretinoiini, aha jms kreemid) arvan ma nii, et neid ei saagi täiesti ökolt teha. See on muidugi isiklik arvamus aga miks pole siis veel leiutatud loodusliku aha kreemi milles oleks mõistlik % aha happeid?

Teine asi on see, et kui vaadata komedogeensusee tabeleid on mineraalõlid, silikoonõlid jms nö "kunstlik staff" ikka vähem koedogeensed kui nii mõnigi looduslik õli või rasv.
Ka on allergiaoht väikesem.
Nn apteegikreemid peaksid aga olema kõige universaalsemad ning kahandama ohu komedogeensusele, allergiale võimalikult väikeseks.



Eelistan looduslikku kosmeetikat aga kasutan ka tõelisi keemiapomme - need samad aha-kreemid ja tretinoiinikreem.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!