Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
Arutelu: nafta jm sodi vabad tooted
 
JJ 13. juuli 2009, kl 11.50
Üks asi on komedogeensus, teine asi see, mis meie organismi imendub ja muid hädasid põhjustab.
 
riin 13. juuli 2009, kl 13.23
kas ja kus müüakse tartus vaarikaseemne- ja kookosõli?
 
eke 13. juuli 2009, kl 13.58
kookoseõli saad ilmselt igast ökopoest. ise tõin indiast aga nt mõnedes gurmeepoekestes on müügil, kuna kasutatakse ka toiduvalmistamiseks :)
näkku ei soovita määrida, ummistab poore aga peale dushi kehale on mõnus. juukseotstesse olen ka tõmmanud enne meres ujumist, kaitseb soolast tekkivate pusade eest.
vaarikaseemneõli kohta tahaks ise ka teada? kas ainuke võimalus seda saada on tellida kusagilt ameerikamaalt neti kaudu?
 
Helen 13. juuli 2009, kl 14.51
Ei pea Ameerikast tellima, saab ka Inglismaalt http://www.akamuti.co.uk/products/new/raspberry-oil-various-sizes-from-10ml/ Postikulu alates 3,5 naela.
 
Ducray Keracnyl 14. juuli 2009, kl 18.12
<http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm#inglist>

Selle tabeli järgi on cyclomethicone'l ideaalne tulemus - ei ummista poore ega ei ärrita nahka. Kas ta siis tekitab mingit vähki vms?
 
auh 15. juuli 2009, kl 21.59
Seoses eespool nimetatud ARTISTRY'ga: need ei ole mingid biotooted!!!!

Lugege omati mis aineid seal sees on. Mõni üksik asi on isegi üsna OK, aga enamus on ikka samasugune pahn nagu kõik muugi.

Kui hakkasin uurima lähemalt nii pool aastat tagasi loodusliku ja öko kosmeetika kohta ja kahjulikke ainete kohta kosmeetikas, siis võtsin kõik oma vannitoa tooted üksipulki läbi. Peaaegu mitte midagi ei jäänud alles kasutamis kõlblikuks, kaasaarvatud teatud "naturaalsed" ARTISTRY tooted, kus oli hunnikus parabeene, lõhnaaineid ja palju muud veelgi kahjulikumat!!!

Amway'ga tegelejad ei tea vist ise ka mida nad tarbivad ja müüvad - räägivad vaid edasi seda juttu, mida neile räägitud ja õpetatud.
 
laura 15. juuli 2009, kl 22.09
Ja teema algatajel:

Apteegist ja Supermarketist, ilusalongist ei leiagi enamasti midagi mis oleks sodist vaba.

Külastada tuleks ökopoode, loodustoodetepoode, mida juba väga palju on ja seal kriitilise pilguga ringi vaadata. Mugavaks teeb asja ka see, et enamasti on neil olemas kodulehed ja e-poed ka, kus tootevalik ja koostisosad kirjas.

TALLINNAS:

Maa = Kaubamaja B1 Galeriis

Parim Pood = Rotermanni keskuses ja Herne tn 6, www.parimpood.ee

Ökosahver = Mulla tn, www.sahver.ee

Looduspere pood = Viru keskus, Ülemiste keskus, Pirita TOP www.looduspere.ee

Loodusand = Nõmme, Jaama tn 3, www.loodusand.ee

Roheline tuba = Paldiski mnt 93a / Humala 2a, www.rohelinetuba.ee

e-poena vaid:
www.rohelinevihmavari.ee
www.mahekaup.ee
 
laura 15. juuli 2009, kl 22.15
Meenus, et ka Nõmme turul on ökopoeke, veits kallis küll võreldes teistega.

Ja parandan-lisan

Mahekaup = TAMMSAARE KESKUS, www.mahekaup.ee

Ökoviis ökotooted = Kakumäe ja Torupilli Selveris, www.okoviis.ee
 
JJ 15. juuli 2009, kl 22.41
Teate, ökopood ei tähenda seda, et näiteks seal müüdav kosmeetika oleks sodivaba. Ikka leiab sulfaate jmt.
 
to JJ 16. juuli 2009, kl 05.54
Sellepärast ongi hea, et on sellised teemad nagu see, kus saab kogemusi vahetada, muidu peaks terve poetäie kauba koostisosade silte läbi lugema.
 
JJ 16. juuli 2009, kl 13.38
Just-just. Looduspere müüdava Lavera toodete koostistest leidsin üht ja teist.
 
Terje 17. juuli 2009, kl 14.58
asjakohane kutse koolitusele: 23.juulil võimalus osaleda seebi tegemisel. Õidest ja rasvadest, tulemuseks täiesti naftavaba nahasõbralik seep ning kaasa oskused seda ka ise edaspidi kodus valmistada. http://www.hobipunkt.ee/pood/?2042,koolitus-seebi-valmistamine-seebikivist-ja-rasvadest-23.07.2009-kl-17.00
 
n59 18. juuli 2009, kl 08.19
Kust talust-tootja käest te oma mahetooted (juur- ja puuvilja) ka ostate? Teete ikka ise mahlad-moosid? 80% naha tervise jaoks tuleb seestpool.
 
elluke 18. juuli 2009, kl 10.28
Vat minu nn ökondus piirdub ainult kosmeetikaga aga kui on võimalus saada sõbra käest juur- ja puuvilja otse talust siis ikka ostan, odavam ka.
 
l 18. juuli 2009, kl 10.37
No mina keetsin siis eile pesupähklitest ollust, millega peaks väidetavalt saama pesta nii ihu kui juukseid. Ei tea- kasutanud veel ei ole, aga olen ausalt öeldes skeptliline. Tegin mingil vasati lehel oleva õpetuse järgi.
http://vasati.co.ee/pesupahklid.html
Hiljem leidsin kuskilt mingi märksa teistsugusema õpetuse ning pole kindel, kas tegin ikka õigesti. See ollus on nimelt vesivedel- ma ei kujuta ette, kuidas sellega siis pesta saab ja kui pestagi, kas ka puhtaks saab.:D Eks katsetan. Lõhn vähemalt on hea, kuna lisasin mandariini eeterlikku õli.
 
JJ 18. juuli 2009, kl 12.22
l: võibki vedel olla.

Mina kasvatan osa vidinaid ise (võiks rohkem). Praegu on maasikapeenar, ürdid, salatid, looduslikult kasvab aias metsmaasikavälu, metsmustikas ja -vaarikas.

Juurikaid tellin mõnikord Ökosahvrist, mõnikord ostan turult, mõnikord saan maalt, mõnikord tavalisest poest;)

Mahlapress on ka kasutuses, aga alati ei lähe sinna sisse puhtast kontrollitud ökokaubandusest saadu.

Moosi ikka ise. Keeta ei viitsi, teen toormoose ja panen sügavkülma. Samas ma ise moosi eriti ei söö, selleks on meespere.

Puuviljadega selline lugu, et enne söömist leotan neid oma tubli tunnikese. Viinamarjadele nii pikk leotus hästi ei mõju, järgmisel päeval tabab neid vanadustõbi elik omandavad kergelt rosina välimuse ja maitse;) Mitmesugused muud viljad aga taluvad leotamist hästi. No näiteks murelid, kirsid, nektariinid, tsitruselised, ploomid, õunad jne. Kaubanduses müüakse ka vahendit, mis puuviljadelt vahakihi maha võtab (sisaldab see aga ma-ei-mäleta-mis säilitusainet ise). Mõnikord siis kerge 30sekundiline leotus sellega ja edasi puhtas vees sodi ja mürke välja.
 
m 29. august 2009, kl 17.21
Autor: ka küsimus
Aeg: 05-18-09 22:36

aga milliseid looduslikke higistamisvastaseid vahendeid te proovinud olete? otsin juba pikemat aega sobivat. nt dr. hauschka omades olen pidanud pettuma.

- weleda tsitruse deodorant on normaalne, aja pikku lõhn tüütab ära. roosi deodo lõhn mulle ei meeldi. koostisained suudab igaüks ise välja googeldada. aga nüüd kasutan deodorandina lihtsalt vesi + sidrunheina eeterlik õli selles samas weleda deodo pudelis. ahjaa natuke soola panin ka sisse.
 
m 29. august 2009, kl 18.10
Autor: l
Aeg: 07-18-09 10:37

No mina keetsin siis eile pesupähklitest ollust, millega peaks väidetavalt saama pesta nii ihu kui juukseid. Ei tea- kasutanud veel ei ole, aga olen ausalt öeldes skeptliline. Tegin mingil vasati lehel oleva õpetuse järgi.
http://vasati.co.ee/pesupahklid.html
Hiljem leidsin kuskilt mingi märksa teistsugusema õpetuse ning pole kindel, kas tegin ikka õigesti. See ollus on nimelt vesivedel- ma ei kujuta ette, kuidas sellega siis pesta saab ja kui pestagi, kas ka puhtaks saab.:D Eks katsetan. Lõhn vähemalt on hea, kuna lisasin mandariini eeterlikku õli.

- oh palun ärge peske sellega juukseid! kui ma sellega pesta üritasin, ma kardsin, et jään silmadest ilma. Loputada veega oli ka suhteliselt võimatu. Lõpuks kui kõik selle vedeliku oma juustest ja silmadest välja sain,ei suutnud ma oma silmi mingi pool tundi lahti tehagi, niimoodi kipitasid ja miskit kollast löga hakkas silmaseest tekkima silma sisenurkadesse.
igatahes, seda ei soovita vaenlaselegi.
 
l to m 29. august 2009, kl 18.55
Njah. Minul nii hullusti siiski ei läinud - silmadega midagi ei juhtunud, aga peapesuks (tegelikult üldse mingiks pesuks) see mögin ei kõlba jah. Vähemalt mitte juhul, kui eesmärgiks on puhtad juuksed ja nahk.
 
. 29. august 2009, kl 21.49
natuke mõistust on ka vaja. teete endist päris invaliidid.
 
santa 29. august 2009, kl 22.21
Nüüd ei teagi, kas proovida pesupähklitega pesemist. Ise mõtlesin teha selle õpetuse järgi: http://forums.longhaircommunity.com/vbjournal.php?do=article&articleid=95
 
liisa 30. august 2009, kl 16.14
Nonii: mul on väga probleeme nahk (viimased 15 aastat punnid) ja on vaid üks peitekreem mis pole mul midagi teinud ja ongi odavfirma oma.

kas keegi oskab ka öelda siis kui hullud need ained on:
aqua
CYCLOMETHIDONE
talc
glycerin
SQUALANE
titanium dioxide
quaternium 18 bentonite
zinc oxide
magnesium sulfate
dimethicone
c 12-14 pareth-3
sorbitan sesquioleate
methylparaben
cteyl ethylhexanoate
methicone
tocopherol
butylparaben
polyethylene
parfum
butylene glycol
trimethylsiloxysilicate
silica
alcohol
gentiana lutea root extract
morus bombycis root extract
sodium hyaluronate
glycyrrhiaza inflata root extract
lauroyl lysine
ovum (egg oil)
alonium hydroxide

Niipalju kui ma neid ise guugeldan olen, siis ega midagi head pole. :( Samas on mul väga hele, kahjustatud/armiline nahk ning ilma korralikult peitva kreemita ma kuskile välja ei lähe. Juba töö juures ei sobiks olla ilma. Nii et äkki keegi oskab ka soovitada jumestuskreeme siis juba.

Kunagi proovisin Everyday mineralsi kosmeetikat, seal oli küll üks piisavalt hele toon, aga lõi mu naha väga kiiresti punniliseks samas kui see 'odav kreem' pole veel midagi teinud. Nüüd aga mõtlen natuke ka naha tuleviku peale ja päris kõike ikka enam ei taha peale määrida.
 
maria 30. august 2009, kl 17.10
kes puhast tahab kasutada,see kukuks pikali:) aga kui sinule sobib,siis kasuta..sest, see ju kõik individuaalne.
 
liis 30. august 2009, kl 18.36
no tegelt selles asi on, et nahk on hakanud vaikselt minema rasvasemaks kui enne ja komedoone tuleb rohkem. tahaks ikka välja vahetada. kuigi see kaks aastat mis seda jumestuskreemi kasutanud olen, on mu nahk siiani kõige parem välja näinud lihtsalt viimasel ajal olen täheldanud muutust halvemas suunas jälle.

puhastusvahendi, niisutva kreemi ma suudan vast ise ka leida kogu selle info põhjal, aga just nimelt jumestuskreem on problemaatiline.

nii, et kordan küsimust - oskab keegi soovitada korralikku mitte poore ummistavat kreemi?
 
delfiin 30. august 2009, kl 18.34
mis formula sul edm'i puhul neid punne tekitas? intensive on mõnel problemaatiline, aga teised jälle töötavad.

võid ju ka mingit muud mineraalmeigifirmat proovita. nt mad mineralsil on mingid vedelal kujul kreemid ka. ise pole küll proovinud.
 
liis 30. august 2009, kl 19.12
Näos olid korraga Ivory semi-matte ja Mint concealer.

Aga ma uurin siis seda Mad Mineralsi, kuna ausalt öeldes olen ma vast ka vedelatega rohkem harjunud.
 
annie 30. august 2009, kl 19.18
Mulle tundub, et suure otsimise peale leidsin 100 % loodusliku šampooni
http://www.eltsere.ee/shop/id/51/task/detail/

Kas keegi on seda ka kasutanud, kuidas sobis?
 
delfiin 30. august 2009, kl 19.35
tsekkasin just madmineralsi veebi. vedel mineraaljumestuskreem on 70% alega (paljud muud asjad ka). nii et tasub praegu ära tellida. :)
 
nude 30. august 2009, kl 20.14
Siin keegi küsis enne Down Under Naturals sarja Nude toodete kohta. Ühte teise teemasse sai koostisosad kirja pandud (pudelilt maha kirjutatud), kopeerin siia ka:

šampoon:
AQUA with certified organic botanicals, GLYCINE SOJA PROTEIN, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, PERSEA GRATISSIMA FRUIT EXTRACT, BAMBUSA VULGARIS EXTRACT, SODIUM METHYL 2-SULFOLAURATE, DISODIUM 2-SULFOLAURATE, SODIUM LAURYL SULFOACETATE, COCAMIDOPROPRYL BETAINE, BUTYROSPERMUM PARKII, GLYCOL DISTEARATE, COCO GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, PANTHENOL (PROVITAMIN B5), PARFUM, SODIUM HYDROXYMETHYLGLYCINATE, POLQUATERNIUM 10, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID

palsam:
AQUA with certified organic botanicals, GLYCINE SOJA PROTEIN, EUCALYPTUS GLOBALUS LEAF EXTRACT, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT, BAMBUSA VULGARIS EXTRACT, CETRIMONIUM CHLORIDE, CETYL ALCOGOL, STEARYL ALCOHOL, QUATERNIUM-18, GLYCERIN, POLYSORBATE 60, PANTHENOL (PROVITAMIN B5), PARFUM, PHENOXYETHANOL, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID

Ise olen seda toodet nüüd umbes kuu aega kasutanud ja juuksed on tunduvalt ilusamaks muutunud. Juuksed on mu üle õlgade pikad ja nüüd kasvatan küll oma värvi välja, ent varasemalt blondeeritud ja seejärel tumedamaks värvitud, nii et juuste 'alumine' osa on väga kahjustatud ja kipub igas suunas turritama (ei ole kahjuks ühtegi silikoonivaba juuste silumiseks mõeldud toodet leidnud). Nende toodetega on seda turritamist aga tunduvalt vähem, juuksed hoiavad enam-vähem normaalselt ja pead pean pesema üle 2-3 päeva. Lõhn on neil veidi liiga tugev ja päris 100% looduslikud nad ilmselt ei ole, kuid kindlasti parem, kui Puhta Looduse jura, mida enne kasutasin.
 
katsetaja 30. august 2009, kl 21.16
Nonii. Olen nüüd 3 kuud olnud nö õlide peal. Nägu puhastan Joiki õliga (OCM vaheldumisis švammide ja rätikumeetodil- oleneb tujust), niisutamiseks kasutan päevasel ajal jojobaõli või kibuvitsaõli, õhtul Joiki siidiseerumit ning silmaümbruses kastoorõli. Algusaegne vaimustus on kadunud. Alguses tundus lihtsalt suurepärane. Praegu aga on otsaesine muutunud punniväljaks. OK see võib olla lihtsalt ajutine või mingitest muudest teguritest põhjustatud nähtus. Olulisim rahulolematuse põhjustaja on see, et mu nahk oleks justkui tunduvalt vananenud. Mu nahk ei tundu kuiv ega kiskuv, kuid samas ta ei näe välja niisutatud, pigem on justkui närtsinud.

Plaanin muretseda uued näohooldustooted- rohkem või vähem looduslikud, polegi nii väga oluline enam.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!