et Eestis tuleks koolidest kõik füüsikaõpetajad välja vahetada selliste vastu, kes ka ISE füüsikaseadustest aru saavad. Veri ja vererõhk on TÄIESTI ANALOOGNE suvalise vedeliku liikumisega torustikes ja anumates - samad seadused torude läbimõõtudest, rõhkudest, takistustest jne. Kui vesi TORUDES ei voola, tõstes seal järjest rõhku, ei ole probleem ju PUMBAS (südames), ikka torudes (soontes) - mitte nagu kangesti tahtis väita "rõhk 08. august 2011, kl 15.46".
Füüsikaseadused ju väidavad, et PUMBA (südame) sama jõudluse juures, mida peenemaks lähevad torud (veresooned), seda suuremaks tõuseb surve/rõhk torudes (veresoontes).
Alumine kõrge vererõhk näitab just seda, et et südame puhkemomendil (kahe löögi vahel) veri ei jõua ENNE uut lööki EEST ÄRA minna, vabastamaks soontes ruumi uue verekoguse jaoks.
Füüsikaseadused väidavad ka seda, et kui toru läbeb KÜLLALT peeneks, siis ei jätku mitte ühegi PEALE PUMPAVA (surve)pumba võimsusest vedeliku läbisurumiseks pea olematust avast-torudiameetrist.
Ja inimkeha IGA RAKK, mida on kehas miljardeid, ongi see olematu läbilaskevõimega "toru" osa. Mehhaanikas sellisel puhul rakendatakse kitsa koha teisele poole TEINE PUMP - imemispump.
Loodus on inimorganismile ka andnud teise "pumba", mille PEAMINE ÜLESANNE ongi venooset verd EDASI TOIMETADA /lükata/pumbata teiselt poolt rakku. Selle "teise pumba" nimi peaks igale natukenegi koolis käinud inimesele olema tuttav - DIAFRAGMA. Inimeselt ei nõutagi ju rohkemat - lihtsalt võimaldage diafragmal täita oma OTSEST ülesannet - pumbata venoosset verd. Mida on selles nii keerulist, et mitte taibata - ÜLE POOLTEL juhtudel on kõigis südame-ja veresoonkonna haigustes süüdi lihtne tõsiasi - inimesed EI HINGA diafragmaga! Hingake diafragmaga ja te ei suuda ära imestada, milline tervistav mõju sellel on.
Lühidalt - süda pumpab AINULT arteriaalset verd, venoosset verd pumpab AINULT diafragma.