Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
alumine vererõhk
 
mumm 13. september 2010, kl 10.22
Millegipärast kerib minu alumine vererõhu näit öösel üle 95, kas keegi oskab midagi soovitada. Alles hiljuti tehti südame uuringud ega leitud midagi . Olen muidugi ülekaaluline ja liigun vähe.Selline jama on olnud nädala jagu.
 
merkake 14. september 2010, kl 11.08
95 ja öösel ei ole mingi katastroof, seda enam et ainult nädalake. võib olla magad halvas asendis ja kaelasooned on kinni, siis viskab rõhu üles.
Tean, mida räägin, enne õlavöötme massaazi alumine rõhk 90-110, peale massaazikuuri 80-85
eriti kui oled ülekaaluline, siis võivad kogu kehas olevad "pekised" kohad suruda mõnedele suurtele veresoontele, mis takistab normaalset vere liikumist ja vererõhk on esimene mis reageerib.
see polegi nagu haigus, lihtsalt mõned inimesed reageerivad ülekaalule ja kehaasendile, teised ei reageeri kohe mitte.
mõlemad inimtüübid võivad olla muidu täiesti terved inimesed.
 
merkake 14. september 2010, kl 11.10
95 ja öösel ei ole mingi katastroof, seda enam et ainult nädalake. võib olla magad halvas asendis ja kaelasooned on kinni, siis viskab rõhu üles.
Tean, mida räägin, enne õlavöötme massaazi alumine rõhk 90-110, peale massaazikuuri 80-85
eriti kui oled ülekaaluline, siis võivad kogu kehas olevad "pekised" kohad suruda mõnedele suurtele veresoontele, mis takistab normaalset vere liikumist ja vererõhk on esimene mis reageerib.
see polegi nagu haigus, lihtsalt mõned inimesed reageerivad ülekaalule ja kehaasendile, teised ei reageeri kohe mitte.
mõlemad inimtüübid võivad olla muidu täiesti terved inimesed.
 
merkake 14. september 2010, kl 11.10
95 ja öösel ei ole mingi katastroof, seda enam et ainult nädalake. võib olla magad halvas asendis ja kaelasooned on kinni, siis viskab rõhu üles.
Tean, mida räägin, enne õlavöötme massaazi alumine rõhk 90-110, peale massaazikuuri 80-85
eriti kui oled ülekaaluline, siis võivad kogu kehas olevad "pekised" kohad suruda mõnedele suurtele veresoontele, mis takistab normaalset vere liikumist ja vererõhk on esimene mis reageerib.
see polegi nagu haigus, lihtsalt mõned inimesed reageerivad ülekaalule ja kehaasendile, teised ei reageeri kohe mitte.
mõlemad inimtüübid võivad olla muidu täiesti terved inimesed.
 
meedik 14. september 2010, kl 12.21
Miks sind huvitab öine näit? Kas sa öösel ei maga? Miks sa üleval istud ja näitu mõõdad?
 
mumm 14. september 2010, kl 15.11
Ärkasin üles, kuna tundsin end kuidagi halvasti ja siis mõõtsin.
 
merkake 14. september 2010, kl 16.03
no halva une või ehmatuse peale on normaalne et inimese vererõhk reageerib kaasa
öösel vererõhku mõõta ja sellest järeldusi teha või diagnoosi panna on ülim rumalus, kui palju see ülemine näit siis oli?
 
mumm 14. september 2010, kl 17.16
Ülemine 133. Normaalne ju.
 
mumm 14. september 2010, kl 17.16
Ülemine 133. Normaalne ju.Paaar ööd olen niimoodi ärganud ja mõõtnud.
 
merkake 15. september 2010, kl 10.56
ülemisel pole viga jah, pakun välja esialgset varianti, et ülekaal ja kehaasend on see mida muutma pead.
võta mõni muu padi või vaheta madratsil alumine külg pealmise vastu
katseta ja hakkab parem
 
jane 13. veebruar 2011, kl 11.39
kuidas läinud on,teema-algataja?
 
rõhk 08. august 2011, kl 12.42
Ei saa ka kuidagi alumist korda, ikka tahab 90 ligi ja üle olla ja pulss kiire, üle 80. Pea uim ja hingamine veider. Ainuüksi alumisele pole vist midagi teha/võtta?
 
ehk 08. august 2011, kl 14.30
Magnettormid? Augusti eriti pingeline planeetide seis? Augustis väga palju magnettormi päevi, täna üks neist näiteks...
 
arvan 08. august 2011, kl 14.36
Et kilpnäärmes viga, sellised asjad tekivad ületalitlusest, aga siis peaksid ka kõhna olema, kuidas kaaluga lood on....samuti võib viga olla neerudes ja 133 pole normaalne ülemine, ikka madalam peaks olema. Endokrinoloogi juurde, edasi kui korras seal, siis nefroloog.
 
rõhk 08. august 2011, kl 15.46
kui alumine rõhk kõrge, siis ikka häired südames (püstijalu põetud müokardiit?)?
 
rõhk 08. august 2011, kl 16.47
no ma tunnengi, et süda nagu kurgus, pea uim, kõrvus vilistab, pulss 90 piires
 
Arvan ka 09. august 2011, kl 11.51
et Eestis tuleks koolidest kõik füüsikaõpetajad välja vahetada selliste vastu, kes ka ISE füüsikaseadustest aru saavad. Veri ja vererõhk on TÄIESTI ANALOOGNE suvalise vedeliku liikumisega torustikes ja anumates - samad seadused torude läbimõõtudest, rõhkudest, takistustest jne. Kui vesi TORUDES ei voola, tõstes seal järjest rõhku, ei ole probleem ju PUMBAS (südames), ikka torudes (soontes) - mitte nagu kangesti tahtis väita "rõhk 08. august 2011, kl 15.46".
Füüsikaseadused ju väidavad, et PUMBA (südame) sama jõudluse juures, mida peenemaks lähevad torud (veresooned), seda suuremaks tõuseb surve/rõhk torudes (veresoontes).
Alumine kõrge vererõhk näitab just seda, et et südame puhkemomendil (kahe löögi vahel) veri ei jõua ENNE uut lööki EEST ÄRA minna, vabastamaks soontes ruumi uue verekoguse jaoks.
Füüsikaseadused väidavad ka seda, et kui toru läbeb KÜLLALT peeneks, siis ei jätku mitte ühegi PEALE PUMPAVA (surve)pumba võimsusest vedeliku läbisurumiseks pea olematust avast-torudiameetrist.
Ja inimkeha IGA RAKK, mida on kehas miljardeid, ongi see olematu läbilaskevõimega "toru" osa. Mehhaanikas sellisel puhul rakendatakse kitsa koha teisele poole TEINE PUMP - imemispump.
Loodus on inimorganismile ka andnud teise "pumba", mille PEAMINE ÜLESANNE ongi venooset verd EDASI TOIMETADA /lükata/pumbata teiselt poolt rakku. Selle "teise pumba" nimi peaks igale natukenegi koolis käinud inimesele olema tuttav - DIAFRAGMA. Inimeselt ei nõutagi ju rohkemat - lihtsalt võimaldage diafragmal täita oma OTSEST ülesannet - pumbata venoosset verd. Mida on selles nii keerulist, et mitte taibata - ÜLE POOLTEL juhtudel on kõigis südame-ja veresoonkonna haigustes süüdi lihtne tõsiasi - inimesed EI HINGA diafragmaga! Hingake diafragmaga ja te ei suuda ära imestada, milline tervistav mõju sellel on.
Lühidalt - süda pumpab AINULT arteriaalset verd, venoosset verd pumpab AINULT diafragma.
 
eelmisele haritlasele 09. august 2011, kl 12.01
kuidas on tahatud see, et süda venoosset verd ei liiguta ? veenid ja arterid on teatavasti ühenduses läbi kapillaaride.
 
huviline 09. august 2011, kl 16.32
Kuidas ma saan diafragmaga hingata , kui inimene on ju looud hingama nii, et rinnak tõuseb. kas see diafragmaga hingamine on selline ajutine või peab kogu aeg nii püüdma hingata?
 
alumine rõhk 07. september 2011, kl 13.03
mul täpselt sama seis juba suvest saadik nagu rõhul - "no ma tunnengi, et süda nagu kurgus, pea uim, kõrvus vilistab, pulss 90 piires". ülemine ok, aga alumist ei saa jonksu. samahädalised - mida teinud olete, mida soovitatud?
 
merkake 07. september 2011, kl 20.03
minul alumine vahetevahel 100 või 105 isegi, just arsti juures mõõtes
kardioloog, tunnustatud tohter, ei tee enam teist nägugi, sest teab, et niikui kabinetist ära lähen ja maha rahunen, siis ka rõhk kobib normaalsete näitajate peale tagasi
seega ei ole vaja pabistada, kui vahel harva rõhk paigast ära on, organism peab ju kuidagi reageerima kõigele mis meiega toimub, täis kõht, elumured, tegutsemine-sahmimine jne.
igas käsiraamatus on kirjas, et kui rõhk on PÜSIVALT normist kõrgem, sõna püsivalt tähendab minuteada seda, et 24/7. Seega pole absoluutselt põhjust muretsemiseks, kuid tasuks kindlasti oma kardioloogiga rääkida või lisauuringuid teha. Kui ei ole mingeid muid kaasuvaid või põhjustavaid haiguseid, võib AJUTISELT kõrgenenud vererõhuga (nii ülemise kui alumisega) elada üsna rõõmsalt edasi
minu selline ajutine tõus pea 20 aastat ja mind on uurinud üsna mitu erinevat arsti.
Mitte keegi ei ole tahtnud mind ravida, peale seda kui on teada saanud, et kodus on jälle rõhud enam-vähem
 
alumine rõhk 07. september 2011, kl 22.43
minu alumine on paigast ära juba kaks kuud. nii kaua on ka muud probleemid, millest kirjutasin. ja rahulik olen. lihtsalt väsitab see süda kurgus ja kõrvavilin. rohtusid võtan, aga nagu ei aita seekord. vererõhurohtu söön juba aastaid.
 
anu 08. september 2011, kl 10.44
Mul on alumine kogu aeg 90 -95, vererõhu rohuga läheb ülemine liiga alla, alumist ei võta miski. Käisin kahe kardioloogi juures-ühel jäi koormustest pooleli, sest vererõhk tõusus järsult lakke, teise juurest koormustestile ei jõudnudki, sest järjekord oli kaks ja pool kuud, siis olin just Eestist ära ja järgmine järjekord oli kolme kuu pärast! Saatsin kõik kukele, lõpetasin tablettide võtmise, vererõhku enam ei mõõda ning mõnikord, kui süda peksab, võtan palderjani! Põrgu kõik haigused, elan kaua elan ja mis siis!
 
alumine rõhk 08. september 2011, kl 10.59
no mul oleks kah "sitta kah!", aga see kõrvade vilin on vastik ja tuletab pidevalt seisundit meelde. kui midagi ei tunneks, oleks jumalast ok.
 
julia 08. september 2011, kl 11.39
kui koormustest katkestati, siis peaks ikkagi tohtriga rääkima jah
minul näitks aeti koormustestiga vererõhk 260/105-ni siis arvasid arstid, et vast tänaseks aitab
ma ise seda ei teadnud, pärast testi arsti visiidile minnes alles öeldi
järelikult oli sinu südames mingid sellised muutused, mille tõttu arstid pidasid vajalikuks koormustest katkestada ja seda asja peaks uurima. kui vaja siis ka rohtu võtma
 
LYanika 03. jaanuar 2022, kl 12.16
Alumise e. diastoolse vererõhu kõrge näit võib viidata kõhuaordi kitsenemisele. Südamearstid seda eriti ei uuri.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!