Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kas keegi on olnud geenidoonor ja kas olete vastuseid ka juba näinud?
 
Piret 03. juuli 2011, kl 21.53
Nelj aaasta pärast doonorika hakkamist saab enda andmetega tutvuda, kas keegi on saanud?
 
ka doonor 03. juuli 2011, kl 22.28
Kus nendega peaks saama tutvuda`? Mul varsti 4a täis
 
Uugametsa DNA doonor 02. aprill 2020, kl 14.08
Sai antud kolm tilka verd geeniuurijatele pidime saama abi ravis. Uue kampaania ajal küsisin mind apteegis peatanud geenikülvivolinikult et kus mu vanad andmed on. Soovitas pöörduda e mailiga sinna tänna. Pöördusin, aga ilmselt elutusse kosmosesse vastust eikuskilt. Mis vandenõuteooria kui vandenõupraktikud hullemad Andsin kolm tilka verd märts 2007. Kätte jõudis aasta 2018 püha vaikus. Läksin Tartu geenilaborisse asja uurima. Sekretär ehmus poolsurnuks küsides väriseval häälel: "Kuidas te siia sisse saite võõrad meie hoonesse ei pääse." Vastasin talle, et mingi koristajatädi pistis kaardi uksel olevasse pilusse ja kui tema ees uks avanes siis tormasin ka mina tema selja taga sisse. Mõned päevad hiljem kutsuti mind ametlikult vastuvõtule kus anti mulle isegi DNA uuringu tulemused paberkandjal lausa värviprinteriga tehtud. Tulemustest sain teada et geneetiliselt põhjustatuna on mul laktoositaluvus (võin juua piima otse lehma udarast ja kitse nisast) mind ei kimbuta suhkrutõbi (võin suhkrut kühveldada suhu kahe lusikaga korraga) OK jäin tulemustega rahule
 
ALGUSES:: Kõik suured lubadused olid 07. aprill 2020, kl 18.27
Isegi Perearst peaks neid uuringuid ja vastuseid juba vaadata saama..
JA selle VASTUSTE tulemuste järgi --pidi arst määrama vastava ja sobiva ravi
Nüüd pole sellest enam mingit juttu
alissandra 19. aprill 2020, kl 03.21
Perearst ei saa küll midagi vaadata. Iga doonoriga suheldakse näost näkku ja saad ka paberkandjal need andmed. Keegi pakkuma ei tule vastuseid, ise peab registreeruma nende kodulehel kui tahate enda geeniuuringutulemusi teada saada. Teistele isikutele, isegi lastele surnud vanemate kohta mingit teavet ei jagata, ainult otse doonorile endale.
 
.... 19. aprill 2020, kl 10.14
Kuna ma ei ole haiguskindlustatud, siis mind geenidoonoriks ei soovita - minuga ei tule kaasa minu eluaegsed haiguslood. Teadust toetaksin hea meelega, antud juhul on aga tegu ilmselgelt kommertstegevusega. Mis aga puudutab tänaste teadmistega kommertstestimist, siis tasub lugeda neil, kes soome keelt oskavad: https://yle.fi/aihe/artikkeli/2019/11/12/lahetimme-koiran-ja-ihmisen-dnata-suomalaisille-geenitestiyrityksille
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!