Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kvetiapiin, mis asi see on ?
 
h'mmingus 20. november 2012, kl 20.58
arst kirjutas uue rohu, lisaks AD-le, xanaxile ja unerohule :S
 
loe 20. november 2012, kl 21.10
pakendi infolehte
 
mina 20. november 2012, kl 22.48
Tõsi- loe infolehte.
 
Nneka 20. november 2012, kl 23.16
See on antipsühhootikum. Kas üks ja sama arst (psühhiaater) on kõik need rohud korraga tarvitamiseks välja kirjutanud?
Firmanimi enamasti Seroquel, määratakse ka nt. teatud sümptomaatikaga depressiooni puhul. Aitab magama jääda, stabiliseerib tuju, sageli tõstab ka isu ja veel mõni toime...
 
h'mmingus 21. november 2012, kl 05.42
korraga jah :o
Seroquel pidi vist väga kallis olema ?
 
h'mmingus-le 21. november 2012, kl 09.37
kas sul siis depressioon, ärevus või unehäired, et nii palju rohtu? Mul n depressioon, ärevus ja unehäired, võtan ka seroqueli 200 mg, espritali 30 mgja rivotrili pool ööseks. Mis Ad ja unerohi sul on? Ja mitmene xanax sul on? Mul xanax xr 0,5 mg.
 
kapula 21. november 2012, kl 13.31
Päris hullud segud siin mõnedele välja kirjutatud. Aga üks küsimus, miks teile ööseks Rivotrili kirjutatakse? Minu teada on see epilepsia ravim.
Minu raviarst ei taha mulle une soodustamiseks või ärevuse maandamiseks midagi kirjutada, ainult AD. Seepärast jääb nii mõnigi kord ööuni kehvaks. Ja kui mul on niigi täitsa zombi olla siis peale kehva ööd olen täiesti lootusetu, uimane käpard.
Selline tunne, et oktoobrist märtsini olen nagu talveunes vms. Lihtsalt vegeteerin.
Ja on äkki mõni hästi toimiv taimne vahend, mis aitaks uinuda? Või on need meiesugustele liiga nõrgad?
 
kapulale 21. november 2012, kl 13.37
ja millega sina siis maadled? Mulle kirjutas arst haiglas rivotrili ööseks. Mis AD sa võtad siis, et magada ei saa? Lase ka endale seroqueli kirjutada ööseks.
 
ka kapulale 21. november 2012, kl 17.41
Näha on, et su raviarst on idioot, laseb sul lihtsalt piinelda.....mine kellegi asjalikuma juurde. Tavaliselt ongi nii, et tekivad paanikahood, need kujundavad püsiva ärevuse ja sellest kõigest saab alguse lõputu ja lootusetu deprekas, tavaline muster ju! :(
 
viimasele 21. november 2012, kl 19.23
kas sa ise võtad ka rahustit või AD?
 
teema autor 21. november 2012, kl 20.38
mul on sotsiaalfoobia, unehäired jne jne :D

2 mg xanaxit hommikul, õhtul 10 mg cipralexi ja 2 tabletti imovanet.

muide viimanekord kui arst uue rohu veel juurde kirjutas see seroquel siis tõstis veel AD doosi 20 mg päevas :D

ma pole veel 25 aastanegi :(
 
teema autorile 21. november 2012, kl 20.44
aga miks sa seda cipralexi õhtul pead võtma?
 
teema autor 21. november 2012, kl 20.54
alguses võtsin hommikul paar kuud, erilist vahet pole millal...
 
teema autorile 21. november 2012, kl 21.19
milles sinul välendub sotsiaalfoobia ???
 
Nneka 22. november 2012, kl 00.01
Aga mis su põhidiagnoos(id) on? Unehäirete ja sotsiaalfoobiaga ju ometi cipralexi ja seroqueli välja ei kirjutada.
Pole minu asi kommenteerida ja ma ei tea üldsegi su lugu, aga kõik need koos pikaaegselt kasutamiseks..hmmm... Kas arst on psühhoteraapiale ka suunanud? Mitmekesiste probleemidega võiks sellest nii mõndagi kasu olla.
 
aita 22. november 2012, kl 11.26
See rohi on tegelikult eelkõige skisofreenikutele mõeldud. Kuid nö. trevetele mõjub ta uinutavalt. Mina võtan seda ööseks 50mg ja magan rahulikult hommikuni.
 
mina 22. november 2012, kl 16.23
võtan seroqueli ööseks 200 mg aga ikka ärkan öösel üles ja käin söömas vahepeal.
 
appi 22. november 2012, kl 16.48
Miks kaks imovanet?
 
naine 22. november 2012, kl 20.14
minule tahetakse ka kirjutada cipralexi , tundub selle parast et ma ei ole nii edev na ma ei vaata inimestele silma, see on selline häbelik iseloom.ja mul on vistrikud ja selle parast ma tunnen ennast halvasti kui keegi jõllitab mulle näkku. kas siis tõesti siin maailmas peavad kõik olema ylbed ja litslikud. või on minul väärastunud arusaam . vabandust kui liiga otsekohene
 
naine 22. november 2012, kl 21.04
miks ma valelik olen ma räägin nii nagu on
 
uskumatu 23. november 2012, kl 10.09
to h?mmingus
Kuidas on võimalik sellise ravimiannusega üldse vegeteerida? Äkki peaks sealt midagi vähendama? Kas oled konsulteerinud ka teiste arstidega?
 
hp 23. november 2012, kl 15.01
sama toimeainega on ketipinor. Võtan õhtul magamiseks ainult 25mg-st pool ja piisab. Mida väiksem kogus, seda parem uinumiseks. Suurem kogus on jah skisodele.
 
kk 23. november 2012, kl 21.12
Kolm nädalat tagasi kasutasin ad-d Fluxi ja enesetunne oli väga halb,öösiti ei maganud.Arst kirjutas siis kvetiapiini 25 mg jA võtan pool tabletti ööseks,et saaks magada,Päeval kasutan alprazolami o,5mg 3 korda päevas.
.Enesetunne on paranemas.Rohud kirjutati paanika- ja ärevushäirete vastu.
 
ka foobik 23. november 2012, kl 22.44
Ka mina võtan sotsiaalfoobiaga cipralexi.
Kallis teemaalgataja-äkki peaksid AD-d vahetama?
Natuke palju tundub jah neid rohtusid...
Või siis hoopiski arsti vahetama.
Mind isiklikult teeb juba 1 neist rohtudest uniseks, väga ei kujuta ette et kõiki neid koos võtta.
Eraldi olen kõiki neid katsetanud.
Milles sul see sotsiaalfoobia väljendub?
 
kah sotsiaalfoobik 24. november 2012, kl 18.05
Ka mina võtan kolme erinevat rohtu. Sertraline ja pool tbl Rivotrili hommikul, kell 17 jälle pool tbl Rivotrili, õhtul kuni 100 mg kvetiapiini. Olen 4 kuud tarvitanud, enesetunne on parem. Kuid arsti sõnul pean arvestama pika, kuni 2a raviga :(
 
Nneka 24. november 2012, kl 19.19
Täitsa huvitav. Ma ei ole üldse psühhiaatrias pädev muidu, tean vaid põhidiagnoose ja määratavaid ravimeid ning toimeid.
Aga puhtisiklikult tundub mulle, et sotsiaalfoobia puhul 2 aastat 3 erineva ravimi tarvitamine tundub kummaline.
Sotsiaalfoobia ja üldise ärevuse puhul võiks nagu individulaane ja grupina psühhoteraapia olla üks keskseid ravimeetodeid peale farmakoteraapia.
 
ka foobik 25. november 2012, kl 13.14
kah sotsiaalfoobik-mille vastu see Rivotril on? Ärevuse?
Ka minul on olnud pikk AD ravi. Loomulikult oleks hästi hea ka psühhoteraapia ravimi kõrvale.
Isiklikult käin individuaalses teraapias aga ainult sellest ei piisa...Vajan ka ravimeid.
Grupiteraapiasse vist ei julgeks minna:)
 
kah sotsiaalfoobik 25. november 2012, kl 14.13
Mul Rivotril paanika vastu, st rahunemiseks. Minul on nii, et enne ravi ei suutnud võõrastega suhelda, näit. võõras kohas isegi mitte teed küsida, ei suutnud käia suurtes kaubanduskeskustes, kus palju rahvast, samuti olid välistatud kõik koosolekud, ühisüritused tööl. Asi viis lõpuks selleni, et hakkasin isegi tuttavaid vältima, tööle ja töölt koju valisin pikema tee, kuid samas sain kindel olla, et ei pea ühegi tuttavaga kokku põrkama. Kõik need nimetatud olukorrad tekitasid minus jubeda tunde, näit rahvarohkes kohas hakkas mul nii halb, tekkis õhupuudus, pearinglus, neelamisel kramp, kohin peas ja kõrvades, täitsa surmahirm oli.
 
kah sotsiaalfoobikule 25. november 2012, kl 15.38
kas sul süda ka paha on vahest? Ma ka võtan Rivotrili, ööseks pool tbl-i, mul muidu depressioon ja ärevus ja rahutus.
 
kah sotsiaalfoobik 25. november 2012, kl 16.05
Jah koos nende kirjutatud sümptomitega tekkis ka iiveldus vahest, aga mitte alati. Põhiline oligi õhupuudus, takistus neelamisel, pearinglus, surin - kohin peas ja kõrvades. Korra isegi kukkusin kokku kaubanduskeskuses, lihtsalt viskas pildi eest. Õnneks olin koos mehega, ta teadis mu olukorrast, kuid teadlikult viis mind sellistesse kohtadesse, arvates, et saan sellest kõigest niimoodi ehk ise üle. Aga siis ta mõistis , et mu olukord on piisavalt tõsine, et pöörduda psühhiaatri poole abi saamiseks. Ilma Rivotrilita ei kujuta hetkel oma elu ette. Esimsesel kuul oli veel paar sellist nn paanikat, aga enam pole olnud. Lisaks muidugi veel AD, mis peaks meeleolu muutma ja õhtul kvetiapiin, et magaksin hommikuni. Kuid tahaksin selle kvetiapiini ära jätta või välja vahetada, sest see tekitab mu jalgades vastikut tunnet, tõmblusi ja ka sellist tunnet, nagu keegi näriks mu jalgu seestpoolt. Detsembri algul jälle arstile, siis räägin talle sellest. Algul ma ei saanud aru millest see tekib, aga lugedes pakendi infolehte, oli see kõrvaltimete all kirjas. Pole ravimeid ilma kõrvaltoimeteta, aga hetkel ei saa ka ilma ravimiteta, nagu surnud ring.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!