Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Ei oska enam kuhugi pöörduda
 
nipitiri 13. aprill 2015, kl 13.34
Olen viimased paar nädalat täiesti väsinud ja jõuetu. Ei jaksa midagi teha ning söögiisu ka pole. Isegi kaalus olen alla võtnud. Tavaliselt olen hea isuga ning kaalus alla ei võta naljalt ka siis, kui tervislikult toitun ja palju liigun. Pea, kukal, kael, kõri ja kõrvad on justkui paistes. Silmad hommikul valusad ja õrnad valutorked ka kuklas, kõris ning kõrvades. Ka ülaselg kuidagi valutab ja tulitab. Väljakannatamatut valu siiski pole. Lihtsalt väga vastik on olla ja puhkus midagi paremaks ei tee. Stressi ka nagu pole olnud. Palavikku ka pole.

Perearst lasi teha vere üldnäitajad, mis olid tema sõnul korras. Kurku vaatas ka, see ka korras. Laiutab käsi ja ütleb, et tema ei oska enam midagi teha.

Vb oskab siit keegi nõu anda, kuhu pöörduda? Pole end tõesti elusees nii halvasti tundnud.
 
uba 13. aprill 2015, kl 14.13
Lihtsalt soovitused, mida proovida, kuna ei tea, mis viga. Proovi erinevate toitudega näiteks. Ära tarbi magusaineid (nagu coca light jms). Ega sa pole neid tarbinud viimati?
Ja otsi ikka keskkonnategureid enne ja kui ei leia ühtki siis võib arvata, et kõik haigused saavad alguse halvasti mõtlemisest. Ja anna teada ka, kui midagi paremaks läheb ja kas läheb.
 
nipitiri 13. aprill 2015, kl 14.18
Söön tervislikult, jälgin hoolikalt lisaaineid jne. Coca-Colat jõin viimati teismelisena. Proovin positiivsemalt mõelda, aitäh sulle uba :) Siiski tundub mulle, et see asi on minu kontrolli alt väljas.
 
Hille 13. aprill 2015, kl 14.37
Kontrolli kilpnääret. Raua sisaldus veres ok?
Küsi nõu tel 1220, et mida veel kontrollida lasta.
 
1mees 13. aprill 2015, kl 14.38
Depressioonist võib ka see olla.Las psühhiaater vaatab ka sind üle.
 
Miki 13. aprill 2015, kl 14.39
kuidas magamisega on, unevõlg?
 
nipitiri 13. aprill 2015, kl 14.52
Magan normaalselt, unevõlga pole. Aga väsinud olen ikka ja söögiisu pole. Need ongi põhilised kaebused. Ei tahaks enam alla võtta, kondiklõbin taga juba. Neelatada on ka raske, aga mitte valus ning kaelast alates terve pea kuidagi raske ja kange või pinges. Tunne on selline, nagu kõik pekk koguneks kaela ja kõri ning kukla piirkonda, kuigi näha pole midagi ja katsudes ka aru ei saa. Uimane olen ka.
 
nipitiri 13. aprill 2015, kl 14.54
Hemoglobiin on 153
 
selgeltnägija 13. aprill 2015, kl 15.18
Needus peal ja kanalid kinni
 
nipitiri 13. aprill 2015, kl 15.21
Ja kuidas neid kanaleid siis jälle lahti saada? :)
 
foorum 13. aprill 2015, kl 15.28
Määri kaela Ortofeni saviga . See om sul tavaline vitamiini puudus . Võta D - vitamiini , magneesiumi , kaltsiumi ja undeviiti siis ärkad kolme päeva pärast ellu !
 
n45 13. aprill 2015, kl 15.31
kaks nädalat tunned ennast halvasti. no ma olen jõuetu kogu elu olnud ja halva enesetundega. lihtsalt kannata ära, käi massaažis kui võimalik. kui juba pikka aega halb, siis ehk tuleks uuesti arstile minna, lasta veel analüüse teha. kui analüüsid midagi ei näita siis tuleks minna psühhiaatri manu.
 
selgeltnägija 13. aprill 2015, kl 15.45
http://www.teadus.ee/?p=923
 
n45 13. aprill 2015, kl 16.11
Võid proovida depressioonitesti sellest raamatust, mille lingi panen. Siis nagu saad kindel olla, et selles probleemi ei ole. Muidu söögiisu kadu ja jõuetus on küll depressiooni sümptomid, aga nad võivad vabalt olla ka mõne muu haiguse sümptomid. Ärevushäire ka tekitab väga halba enesetunnet ja jõuetust, aga siis on enamasti probleeme ka uinumisega.

http://raulpage.org/depress/depress2.html#3
 
aju_keenius 13. aprill 2015, kl 16.58
Soovitan antidepresandid, rahustid, unerohud ruttu sebida ja kõik on hästi jälle. Kõik saab korda.irw
 
xxcv 14. aprill 2015, kl 01.06
turjale külma pole saanud? proovi soojendada turja ja kaela piirkonda, neuroloogi juurde võiks perearstilt saatekirja küsida, kui ebamäärased valud üle ei lähe.
 
nipitiri 14. aprill 2015, kl 07.56
Kui nüüd mõtlema hakata, siis olen küll külma saanud. Arvad, et siis mingi närvikahjustus? Täna lähen perearstile, kindlasti räägin temaga sellest.
 
nipitiri 14. aprill 2015, kl 12.46
Lisandunud on veel vasaku käe suremine. Päris ära ei sure, aga selline tunne on. Tuim ja väike ning sõrmusesõrm on tuimad.
 
n45 14. aprill 2015, kl 15.38
Siis jah neuroloogi juures vaja käia.
 
nipitiri 14. aprill 2015, kl 19.28
Mingi ime läbi sain homseks neuroloogile aja. Keegi oli oma aja ära öelnud. Ellen Raju... on kellelgi kogemusi temaga?
 
Pada Hermiine 14. aprill 2015, kl 19.41
Põhjusi, mis vaevusi põhjustavad, leidub palju. Soovitan aga alustada lihtsamast - d vitamiini taseme kontrollist. Just kevaditi on see enamikul väga madal kui juurde ei võta. Mäletan, et mõned aastad tagasi oli mul juba jaanuaris d vitamiin normaalse miinimumi juures (50 ühiku juures) ja hetkel aprill, seega suure tõenäosusega sul kindlasti d vitamiini puudus. Seega - alusta d vitamiiniga minimaalselt 5000 iu päevas, lisaks d vitamiiniga hea mõte magneesium ja K2 vitamiin. D vitamiin aktiiveerib kaltsiumi, aga K2 suunab selle luudesse. Kui võtta ainult d vitamiini ja mitte K2 saada, võib see aktiveeritud kaltsium sul verre ringlema jääda ja palju pahandust teha. Kuna K2 lisandit eriti eestis saada poole, võid osta Brie valgehallitusjuustu/vanemat Gouda juustu ja seda vähemasti 100 g süüa - saad paraja koguse K2-mk7 kätte.
 
nipitiri 15. aprill 2015, kl 09.18
D-vitamiin oli mul normis, pererst juba kontrollis. Kas K2 puudusel tekkisid kergesti sinikad? Mul tõesti viimasel ajal tekivad sinikad kergesti ja kaua läheb aega, enne kui ära kaovad.
 
spets 15. aprill 2015, kl 14.36
Selle Ellen Raju kohta ma midagi positiivset küll ei ütle. Käisin tema juures mitmeid kordi oma karpaalkanali sündroomiga. Tema põhiline fraas oli - no mida te ise tahate? Süsti või mida?
 
üks 16. aprill 2015, kl 20.47
Kas puugihaigusi on kontrollitud? Borrelioos võib välja lüüa aegu hiljem, kui puuk kunagi üle kõndis.
 
nipitiri 17. aprill 2015, kl 14.03
Kui palju aegu hiljem? Perearst pole nõus tegema, ütleb et see võimatu.
 
Saab 17. aprill 2015, kl 14.16
teha ka tasuliselt borrelioositesti.Soovitan ka.
 
nipitiri 17. aprill 2015, kl 14.27
Juba uurisin, esmasp teen ära. Ei viitsi selle perearstiga vaielda.
 
ehk abiks 17. aprill 2015, kl 14.39
Perearstile alati loota ei saa, ma läheks http://www.quattromed.ee/ laborisse ja teeks järgnevad testid:
B12
Ferritiin
D vitamiin
fT3
fT4
TPO
Borrelioosi markerid

Olen seal laboris käinud teste tegemas, sest südamerahu maksab ka midagi. Kui arst keeldub sind aitamast lihtsast pôikpäisusest, siis on asi professionaalsusest kaugel.
Endal seisab laborisse minek ees nii kui jala kodumaa pinnale saan.
Kahtlustan, et kilpnäärme töös on midagi nihu aga arst keeldub tegemast teste (ei ole piiri taga need arstid ja med-teenused paremad midagi), sest jumal hoidku ma arstist targem paistan.
Ükskord juba juhtus nii, et teadsin täpselt mis viga aga arst keeldus saatekirja andmast, samuti keeldus tegemast kôige lihtsamat testi, mis annaks suuna kätte.
Valega sain selle analüüsi ja siis oli kobisemata saatekiri ka kohe olemas.
 
Reshet 19. aprill 2015, kl 16.25
Kontrolli kilpnààre, hemoglobiin, kliiniline veri jms tehtud? Soovitaks neuroloogile minna ja perearstilt veel küsida mingeid uuringuid, analüüse, saatekirju(peab kaua ootama, mida kiiremini tegutswd seda parema aja saad)
 
nipitiri 20. aprill 2015, kl 20.21
Hemoglobiin on mul lausa 153, kliiniline veri korras. Tehti ka peale MRT, homme saan teada, kas aju on ikka alles. See nädal ka endokrinoloogile. Eks annan teada teile, kuidas läheb ja mis viga.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!