Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Võitlus ärevusega..lihtsalt ei jaksa enam....
 
Naine34 16. oktoober 2015, kl 17.36
Alates augustist tekkisid esimest korda elus paanika-ja ärevushood. Oli ikka väga hull ja hirmutav...keha läbivad külma-ja kuumahood, jalad külmetasid,õhetus, südame pekslemine aga mis kõige õudsam, nii jube hirmutunne,et ei osanud kuidagi enam olla. Olin esimese ataki ajal veel 3 väikese lapsega üksi kodus ja istusin terve öö kahest saadik üleval ning plaanisin iga sekund kiirabi kutsuda. Järgnev päev oli kohutav. Olin kui musta pilve sees, maailm tundus masendav ja tundus, et õnnetunnet pole olemas. Läksime perega välja, lootsin, et aitab...aga ei. Siis hakkasingi uurima, et mis võiks viga olla. Tegin igaks juhuks ka mõned uuringud, et vaadata kas ehk mingi tõsine terviserike. Kõik oli korras. Olen ennast alati pidanud rõõmsameelseks ja kõigega toime tulevaks inimeseks ning väga raske on aru saada, miks mul nüüd selline hirmus asi kallale on tulnud. Ma ei kujutanud eluski ette, et selline tunne olemas on. Natukeseks ajaks sain leevendust tänu veistesüdamerohu tinktuurile ning Nervostrong kapslitele aga kusagil kuklas hingab see ärevus ikka kuklasse. Kardan väga, et see jääbki minuga kaasas käima...tahan meeleheitlikult oma normaalset elu tagasi. Elu on ju ilus....mul on kõik....hea mees, armsad lapsed, uus kena maja, suurepärane töökoht...palju armastust....
ja nüüd siis see koll, kes peas kükitab.
Antidepressante ei taha...kas kellegil mingit tulemusrikast varianti soovitada?
Aitäh ette.
 
' 16. oktoober 2015, kl 17.49
Kui 34 aastane inimene arvab et alkohol ravib paanikahäireid siis võiks esimese asjana lasta oma mõistust kontrollida.
 
?! 16. oktoober 2015, kl 18.39
Mis selle põhjustas, armukesest lahkuminek?
 
toktor 16. oktoober 2015, kl 18.44
Ajakirjas Archives of Sexual Behavior avaldati uuring, milles tõestati, et mida kauem on naine seksita, seda suurem ärevus tal tekib. See pole aga vaid seksipuudus, mis naise tuju mõjutab - nimelt leidsid teadlased, et spermas on toimeaineid (melatoniini, serotoniini ja oksütotsiini), mis võivad tõsta naise tuju, kui ta seksib kondoomita. Inimesed, kes hoidusid seksist, said stressirohketes olukordades (nagu rahva ees kõnelemine) kehvemini hakkama kui need, kes olid olnud vahekorras vähemalt ühe korra viimase kahe nädala jooksul. Seksi ajal vallanduvad ajus kemikaalid, mis aitavad pingeolukordades paremini rahu säilitada.
 
Naine34 16. oktoober 2015, kl 18.59
Mõistusega ongi jah asjad ju korrast ära :) Alkoholi ei tarvita, niipalju, et 2 korda päevas veistesüdamerohu tinktuuri. Viimasel ajal võtsin vaid enne magamaminekut. Olen püüdnud kodu ja töö kõrval olla aktiivem kui varem...nõelravi seansil käisin korra, aitas vaid päevaks...vabastavat hingamist proovisin, seda püüan jätkata...aga mure, et kas on keegi sellest täielikult ka vabaks saab?
Mehega koos elanud 10 aastat, tal olid südamega probleemid ja eks see vist ka mõjutas....seks....jah, olen nõus, et ehk aitaks...aga 3 lapse kõrvalt oleme õhtuks nii läbi, et jaksame vaevalt voodisse ronida..oleme selle poole veits unarusse jätnud küll. Armukest pole pidanud...vahest peaks? :P
 
kullerkupp 16. oktoober 2015, kl 19.08
üsna keeruline olukord. kõigepealt oleks sul hea teada, et mida pikemalt raviga viivitad, seda kindlamini see koll su pähe end kükitab. kui soovid meeleheitlikult oma normaalset elu tagasi, siis asu kellegi spetsialisti abiga välja selgitama, mis praegust olukorra põhjustab. kusjuures otsida on mõistlik seest-, mitte väljastpoolt. seniks aga tuleks hoiduda selle kolliga oma sisemuses võitlemast. sellepärast, et mida rohkem võitled, seda rohkem ta end ilmutab. hea oleks kui saaksid ta lausa unustada, kasvõi mõneks ajaks, selleks leia omale tegemisi, mis su tähelepanu võimalikult haaravad. aga ole valmis, et koll tuleb ikkagi kui talle vähegi võimalust annad. siis tuleks temaga oma sisemuses dialoogi pidada, vestelda, mitte tõrjuda. ärevus on muidu täiesti normaalne tunne, mida tunnevad teatud olukordades kõik inimesed, sul on see hetkel lihtsalt veidi üle nö normi. aga kõik normaliseerub ajapikku kui vastavat abi otsid
 
endine ärevik 16. oktoober 2015, kl 19.13
' Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui 34 aastane inimene arvab et alkohol ravib paan
> ikahäireid siis võiks esimese asjana lasta oma mõi
> stust kontrollida.


ALKOHOL? Kuskohas on kirjas, et Autor alkoholiga ärevust ravis?!
 
mõni omngi lollakas 16. oktoober 2015, kl 19.19
no nõuandeid oodates peab siiski arvestama, et mõni teksti läbilugeja ei loe tegelikult ja päriselt ongi lollakas. see alkohoolik siin, kes igalpool alkoholi näeb.
 
endine ärevik 16. oktoober 2015, kl 19.21
Naine34

Ära muretse, see EI kesta igavesti. Minul kestsid need 18-19 aastat, aga kindlasti on võimalik ka kiiremini lahti saada.
Ärevuse põhjus on väga lihtne: sul on alateadvuses mingi hirm. Sa kardad kas tuleviku või oleviku suhtes midagi. Praegu on kõik hästi, AGA või-olla ühel päeval kauges tulevikus enam ei ole... Sa ei mõtle sellele, aga see HIRM istub kuskil sees. Sa isegi ei tea, et su sees selline hirm on. Aga on. See võib mis tahes olla. Alateadvus mõtleb, et äkki kunagi juhtub kellegagi mingi õnnetus. Alateadvus mõtleb, et kunagi 50 aasta pärast oled vana, haige ja üksik. Sina ei tea, et sinu alateadvus seda mõtleb.

Ärevushäiretest saab inimene AINULT ISE lahti. Räägid ise endaga, kui vaja, siis kas või kõva häälega. Ise küsid, ise vastad.
Praegu - kui mul pole juba 8 aastat häireid olnud - tagantjärele tundub kõik nii lihtne, aga tookord ma seda ei teadnud. Et inimene ISE ravib ennast terveks.
 
sama häda 16. oktoober 2015, kl 19.21
Mina ei ole saanud, küll olen ma õppinud vältima olukorda kus foobia ja paanika nagu tormilaine üle pea kokku lööb. Nii saan vähemalt kuidagi elatud ja isegi rõõmu tunda. Piiratud on elu küll, aga inimene harjub kõigega. Ise peab leidma positiivset ja mitte ennast hulluks muretseda ja lasta hirmudel stressi toota pidevalt. See süvendab olukorda. Kui sul alles alguses see asi, siis võimalik, et saad päriselt terveks. Kui lapsepõlvetraumasid kuskilt kaasa lohisemas ei ole, siis mine tea, kõik on võimalik, aga milleski ei saa ka kindel olla. Seda näitab vaid aeg.
Soovitan sul psühhiaatri juurde aeg kinni panna ja paluda saatekirja psühholoogi juurde, kes teeb ka kognitiiv-käitumisteraapiat. Põhiline töö on oma negatiivsete mõtetega. Tegelikult on ka palju kirjandust selle kohta, aga alustama peaks ehk siiski kellegi juhendamisel. Muidu saatekirja psühholoogi juurde võib anda ka perearst.

On tore, et sul on pere, hea mees ja armsad lapsed. Need jäävad kõik sulle alles ka siis kui sa vahepeal pead selle ärevuse pärast n-ö põrgus ära käima. Ära võta seda kui katastroofi. Paljud kannatavad selle all. Eks see haigete elu olegi selline läbi raskuste tähtede poole. Kukud masendusse ja siis pead jälle sealt välja tulema, nägema ka head ja seda nautima.
 
dr 16. oktoober 2015, kl 19.41
menses käib korrapäraselt?
 
keep 16. oktoober 2015, kl 19.52
Sa viimane mine sitale .
 
dr-le 16. oktoober 2015, kl 19.55
Aga sul endal?
 
ärevushäire 16. oktoober 2015, kl 21.17
see võib juhtuda igaühega, sõltumata soost, vanusest, rahalisest- või perekondlikust seisust. Mis peamine, kes ei ole seda tundnud, või läbi elanud, see ei suuda seda tunnet mõista ja sellest aru saada. Sellepärast on nii mõnedki perekonnad lahku läinud, kui üks pool ei suuda mõista, mis teise poolega toimub, ning teda selles olukorras toetada. Olen samas olukorras ja tean, mida sa tunned. Kas see on mööduv häire, see vastus on igas inimeses endas, mulle ei ole mingid teraapiad mõjunud siiani, kahjuks...
 
arvan 16. oktoober 2015, kl 21.22
Ma arvan, et kui mehel on süda haige, sinul ärevushäire, siis saate üksteist toetada küll. Kõik sõltub mõlema tahtest.
 
Naine34 18. oktoober 2015, kl 09.29
Tänud asjalike arvamuste eest :) Kahjuks vist on nii, et kui tead, et pole selle hullu kolli küüsis üksi, siis aitab ka natukene ;)
Päeval on täitsa hea olla aga kardan öid...olen terve elu hea magaja olnud aga nüüd siis selle jama tõttu ärkan mitu korda üles ning ei suuda kohe uinuda, hirmutunne hiilib kusagil ja paaniliselt püüan tugev olla, et mitte jälle seda külmalainetust tunda...tavaliselt siis loen midagi ( kujutage ette, Harry Potteri raamatud aitavad) ..nüüd viimasel nädalal on lisandunud paar füüsilist tundmust, tuim valu maos ja klomp kurgus.
Milliseid tundeid kogete, kallid kaaskannatajad?
Päikest!
 
njahh 18. oktoober 2015, kl 12.49
aga äkki proovid nii, et sa ei mõtle pidevalt oma ärevushäirele? Kui sa kogu aeg kardad, et äkki tuleb peale, siis tulebki - alateadvuses kütad end kogu aeg üles.

Kui sul tulebki see mõte pähe, siis suru see kiiresti maha ja mõtle millelegi praktilisele. Kasvõi sellele, et vaja poest kartulit osta või lapse sokid ära pesta. Ja teegi neid asju. Ja pealegi saad sa endale sisendada, et su hirmul pole mitte mingisugust põhjust ja et tegemist on puhta lollusega. Kui süda hakkab väga puperdama, siis vaigista teda köhatustega või suru keelepärale (nagu okserefleksi esilekutsumisel). Need võtted mõjutavad vegetatiivset närvisüsteemi ja süda rahuneb.

Ise kasutan just seda, vahel õnnestub paremini, vahel kehvemini, aga toime olen seni ilma tablettideta tulnud. Esimestel kordadel olin päris laps, kui kogesin tunnet, et suren kohe ära. Ega siis sellist asja nagu ärevushäire tuntudki. Mesi rahustas.

Kõige parem abi oled sa ise ja selleks on vaja muuta eelkõige oma mõtlemist ja seda tuleb teha teadlikult. Ei tohi lasta emotsioonidel üle pea kokku lüüa.
 
Naine34 18. oktoober 2015, kl 15.11
Viimasele: sul on täiesti õigus, et mõelda ei tohi..aga eks ma olen uus selles jamas ja alles õpin seda kontrollima. Nii kahju vaid, et üldse selline asi ellu astus...pidasin end ikka tugevaks...ei ärritu kergelt, rahumeelne...võibolla elasingi emotsioonides liialt sissepoole, oleks pidanud vist metsas karjumas käima:)
Oli ka kaks aastat suht keeruline periood, mehel tervisehädad, elukoha ehitus..kogu aeg käis mingi siblimine.
Jumal tänatu, et vähemalt tööl käin, rõõmuga lausa tulen, seal keskkonnas on palju tegutsemist ja ei saa enda hädadele mõelda.
Südame puperdamise ajal olen aktiivselt kõhuhingamist proovinud, aitab ka mingil määral aga seda keelepärale surumist ei teadnud, aitäh:)
 
olen kogenud... 18. oktoober 2015, kl 18.04
Ma siin foorumis ei viska labast nalja, sest võitlesin selle neetud ärevus- ja paanikahäire käes aastaid. Sõin ... arvan kokku bensodiasepiine alates lorazepaamist-kuni clonazepaaminini ikka lahtiste tablettide kujul ühe väga suure ämbri täie ära. Siis tarvitasin u. aasta metüülfenidaati concertat 56mg karpide viisi, mille lõpetasin päeva-pealt ja uskumatu, aga sellega vabanesin bensodest ja nüüd võtan ainult unerohtu ja haigus pole pooleteise aasta jooksul enam endast märku andnud. NB! Tegu pole reklaamiga ja metüülfenidaat kuulub ilma arsti ettekirjutuseta narkootikumi e, psühhostimulaatorite rühma ja tänu selle trahvile tarvitamise eest vabanesin kõigest pahest, ainult ärge parem võimalusel ilma arsti ettekirjutuseta seda tarvitage. Tegelen nüüd aktiivselt metsajooksuga... Tehke seda Teiegi! Head paranemist...Siiras kiri minu poolt.
 
Naine34 19. oktoober 2015, kl 00.13
Tänud enda kogemusest kirjutamast. See niiöelda tõbi on tõesti üks neetud asi...
Proovin esialgu ilma kange kraamita aga eks näis mis ees ootab. Olen alles 3 kuud hädaga kimpus, loodan ikka vabaneda..aga kui loen, et inimestel see aastaid. Appi....
Rahulikku ööd kõigile...saaks terve öö nüüd jutti magatud, oleks super!
 
Uudam & Aadam Co 19. oktoober 2015, kl 15.12
Naine34 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tänud enda kogemusest kirjutamast. See niiöelda tõ
> bi on tõesti üks neetud asi...
> Proovin esialgu
> ilma kange kraamita aga eks näis mis ees ootab. Ol
> en alles 3 kuud hädaga kimpus, loodan ikka vabaned
> a..aga kui loen, et inimestel see aastaid. Appi...
> .
> Rahulikku ööd kõigile...saaks terve öö nüüd j
> utti magatud, oleks super!

Millised on Su vitamiini näitjad? Midagi üle, puudu, elavhõbe tase, kui palju kala sööd? Kui ei maga korralilkult, tervis halveneb. Tablettide närimine hea ka ei ole, kuid väikse vitamiini kuuri võib teha.
Söö D 30µg (julgelt võtta 5 tabletti päevas), B12 ja B grupi vitamiine. Saun, jooksmine. Uni on peamine, mis leevandab olukorda. Muuda toitumist. Proovi rohkem taimset süüa, vähem loomset. Mingi probleem, mure millest ei taha rääkida isegi usaldavamale inimesele keerleb peas? Mis enne oli, juhtus?
Loobuda stimulaatoritest, nt kohv, suhkur jne.

Infoks:
Best Speech You Will Ever Hear - Gary Yourofsky
https://www.youtube.com/watch?v=es6U00LMmC4

The Real Matrix - 101 Reasons to Go Vegan
https://www.youtube.com/watch?v=YnQb58BoBQw

Kuidas olla mõistlikult taimetoitlane?

http://etv.err.ee/v/elusaated/moistlik_voi_mottetu/videod/ed65825e-24be-4c38-a4c1-d7be58955027

http://etv.err.ee/v/elusaated/moistlik_voi_mottetu/saated/3b3d1578-7d57-4aa3-9f7e-3ef125abfe30

Animal Protein -- Meat and Dairy -- Cause Cancer
https://www.youtube.com/watch?v=yfsT-qYeqGM

The Perils of Dairy
https://www.youtube.com/watch?v=TJvrlwnEqbs

Hämmastavad udarad / Täisväärtuslik elu - Walter Veith
https://www.youtube.com/watch?v=tQwe6lrx4b4
 
liiga hea elu.. 19. oktoober 2015, kl 15.39
siis on vaja endale igasuguseid hirme külge saada. Inimene vajab teatud hulgal stressi, ja kui seda pole, tekitab ise. Aur on vaja välja lasta. Kui laps vähki jääb, mees sureb v maja maha põleb, küll siis ka paanikahood kaovad nagu pühitud. Kumba variandi teie valiksite? :)
 
Liiga heale 19. oktoober 2015, kl 22.03
Ränga stressi ja raskete katsumustega võideldes võivad paanikahood esmalt küll kaduda, aga nende asemele tuleb hiljem traumajärgne stressihäire, mis on kordades hullem kui paanikahood.
 
selgituseks 19. oktoober 2015, kl 22.13
Paanikahood on tõesti nagu psüühika anomaalia - häirekella lööb sisse täiesti vales kohas. Ja kusjuures ongi nii, et mõnes raskes olukorras, kus paanikaks ja ärevuseks on tõepoolest ka alust, võib paanikahäirega inimene säilitada täitsa kaine mõtlemise ja tegutsemise. Kannatused, kus põhjus pole väline, vaid enda sees, on ehk hirmuäratavamadki, sest enda eest sa ei põgene kuhugi, välised olukorrad aga võivad laheneda või normaliseeruda. Tegemist on kannatusega ja raskeks teeb selle asjaolu, et inimesed tõepoolest hakkavad hurjutama ja moraali lugema, arvavad et inimene ise mõtleb endale haigused külge või on nõrk, pole õigeid eluraskusi näinud. Tegelikult on siiski enamuses inimestel mingi raske läbielamine selja taga, võib-olla ta ise ka ei mäleta enam seda ega oska mingit põhjust näha. Teate, see võib olla juba enne sündi olnud või oli lapsena kodus hirmuõhkkond. Inimene on suutnud selle unustada, on oma elus palju pingutand, et elu korras oleks ja siis ...
 
njahh 20. oktoober 2015, kl 10.51
pole mul mingit rasket lapsepõlve ega hingetraumat olnud, aga esimesed hirmuhood olid umbes 10 aastaselt. Egas ma siis aru saanud, mis värk on. Alles praegu, aastakümneid hiljem, olen hakanud aru saama, mis kimbutas(b) ja üritanud neid seisundeid teadlikult nn ümber mõelda. Kui seda ei teeks oleks kestev paanikaosakond.
 
Ärevik 20. oktoober 2015, kl 12.29
Paanikahäirest on nii palju lugeda, minult oma läbikogetut kirja ei tule. Läheks väga pikaks samuti :) Ainus mida öelda, miks sa teemaalgataja kardad AD- sid? See et sul on pidevad hirmumõtted rikub psüühikat rohkem kui teha üks kuur rohtudega. On olemas ad mida määratakse isegi lastele ja rasedatele. Kui ise lähiajal jagu ei saa ja hirm ei taandu otsi abi, niisama see mööda ei lähe. Ainult süveneb. lõpuks hakkab tervisele juba füüsiliselt, isegi juba nimetasid klimpi, ängistust kõris. Neid hädasid hakkab tulema riburada, uute sümptomitega. Soovitused ära mõtle sellele on bullshit, need on vasardavad sundmõtted. Mida kauem venitad seda raskem on välja pääseda sellest lõksust. validooli, suhteliselt süütu võid proovida. Aga kui näed, et läheb halvemaks, kiirelt aeg psühholoogile, neil on 3 kuulised järjekorrad.
 
kullerkupp 20. oktoober 2015, kl 17.06
AD-sid ei maksaks siiski reklaamida, neid määratakse niigi liiga tihti, esimese küsimise peale. kui teemaalgataja saab AD-ta hakkama, siis on ju väga hea, ainult seisundi süvenemist/halvenemist ei tuleks küll ära oodata, enne oleks vaja alustada teraapiaga. seepärast, et tõepoolest, iseenesest selline asi mööda ei lähe
 
Paanikahäirete puhul 20. oktoober 2015, kl 17.48
aitab mediteerimine ning ka joogatrenn on väga kasulik.
 
meeste mure ka... 20. oktoober 2015, kl 21.57
?! Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mis selle põhjustas, armukesest lahkuminek?
ARMUKESE EHK VEEL LEIAB ,,AGA
SINNA KOJU UUT MEEST LEIDA ????
OM VÄGA PIKK TEE - TEGUSA MEHE OTSIMISE ERITI RASKE,
 
MEES UURIS ASJA,, 20. oktoober 2015, kl 21.59
Paanikahäirete puhul Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> aitab mediteerimine ning ka joogatrenn on väga kas
> ulik.
LUI OLED 34 .. SIIS HEAD MEEST ON KÜLL KOJU JUBA VAJA...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!