Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
alkoholism
 
abi ei kuskilt 19. oktoober 2016, kl 14.51
Kirjutan,sest ei tea mida ette võtta. Hakkasin elama inimesega,kes on alkohoolik. Algul ei saanud sellest nagu aru, õhtuti õlled või vein tundus nagu normaalne. Aga nyyd, reedel tuli ka ta töølt ãra, valetas,et lăks naisest lahky ja elukoha muutus ja ei ole võimalik enam tööl käia..... see selleks, nyyd olen ka mina loobunud mõttest,et ehk saame elu korda. Ma ei tee enam kodus midagi, isegi syya mitte. Söön ise vãljas. Koju minnes ostan talle pudeli viina või 3l veini. Just meelega ostan,tahan näha kas saab ykskord kyllalt sellest alkost, või ei. Lisaks tuleb see ka odavam kui korralikku õhtusööki valmistama hakata.
Tean ka seda ,et tahtejőudu tal pole. Tal o olnud ampull, aga hakkas sellega jooma, siis oli nii halb hakanud,et läks nö metsa surema,,,,,aga jäi ellu, ega see ei tapa ju. On proovinud ka antabust, võtab, joob ikka ja järgmise pąeva veedab wc-s. Ega vist lahendust polegi:(, vähemalt sain kõik endast vãlja kirjutada. Aitäh.
 
pi 19. oktoober 2016, kl 15.04
Wismaris on käinud?Seal ikka arstid ja ravimid.Aga jah enne kui alkohoolik ei saa aru olukorra tõsidusest pole midagi teha.
Sa ise oled ka ajuvaba.Ostad alkohoolikule viina.Viin peab teie majas olema tabu.
 
abi ei kuskilt 19. oktoober 2016, kl 15.11
Wismaris muidugi käis, kus seda ampulli siis pannakse.... ja ostangi viina ,ąkki saab lõpuks oma isu täis. Tahaksin teda regelikult aidata, aga ei näe väljapăąsu. Ja kui mina seda alkot ei osta,saab ta seda ikka kuskilt
 
maniila 19. oktoober 2016, kl 16.16
mida sa soiud, saada see alkohoolik kus kurat. oled ema Theresa või?
 
kullerkupp 19. oktoober 2016, kl 16.20
öeldakse, et alkohoolik ei hakka enne loobumisele mõtlema kui on täiega poris. sellest lähtuvalt võib viina ostmine ja talle pakkumine millalgi mingi tulemuse ehk andagi. aga.... mõtle sellele, et alkoholi liigselt tarbima hakkamisel oli/on oma põhjus. too inimene on valinud probleemide lahendamise asemel põgenemise, alatihtisest põgenemisest on aga aja jooksul välja kujunenud alkoholism. niisiis, alkoholismi ravist või alkoholist loobumisest nüüd enam ei piisa. vaja oleks selgeks saada, mille eest ja miks ta põgeneb.selles osas saadki teda ehk aidata
 
Ambros 19. oktoober 2016, kl 17.30
Vahet pole, kas vead talle promilliga jooki ise koju või koperdab ta omal käel alko järele. Koppa tal küll ette ei viska, naiivne lootus. Kui tahad oma koju viinaninast diivanikaunistust, siis jätka samamoodi. Kui muud plaanid on, siis viska kiiremas korras ta oma kodunt välja.
 
Noor moor 19. oktoober 2016, kl 18.05
Ma kohe kindlasti ei soovitaks endale võtta (või jätta, kui juba olemas on) viinaninast diivanikaunistust. Liialt sageli kaasneb alkoholismiga elukaaslase või pere kallal vägivallatsemine.
 
pi 19. oktoober 2016, kl 18.25
Minul naabrimees jõi ennast surnuks.Jumala noor mees oli.Oli eelnevalt Kiirabihaigla intensiivis kuu aega kuna maks ütles üles.Mõtlesime et kui nüüd välja tuleb siis kindlalt jätab joomise maha.Aga näe võta näpust,mehike jätkas samas tempos edasi.
Alkohol on siiski nagu narkootikum,pääsemist ei ole.Ainult väga üksikud suudavad sellest välja tulla.
 
pole sõnu 19. oktoober 2016, kl 18.46
Miks sa naine ennast selliseks põrandakaltsuks pead, et ennast niimoodi ära kasutada lased?Jotal ainult hea meel, et üks ullikene alkot koju veab.Ja seda, et tal sellest isu täis saaks, ära mitte loodagi. Tema kõrval sa kas lõpetad hullaris või hakkate koos jooma.Jodikut saab aidata ainult tema ise , kui tahab joomise maha jätta.Miks sa sellisega oma elu rikud???
 
njahh 19. oktoober 2016, kl 18.50
ka minu keskeas naabrimees jõi end surnuks. Seega, su lootus, et millalgi küllalt saab, on üpris rumal ja alko kojutassimine on suht pahatahtlik tegevus. Kes ta sulle on? Kui lihtsalt suvakas mees, kellega üritad kodu mängida, siis saada ta uksest välja. Kui tegemist lähisugulasega, siis pead siiski kuskilt abi otsima. Üldiselt aga on nii, et seni, kuni ta ise ei taha loobuda, seda ka ei juhtu. Aga kindlasti ei peaks lähikondsed joomist soodustama, andma selleks raha või alko lausa koju kätte tooma.
Mõnele on kainestavalt mõjunud ka nn kuuse alla sattumine.... aga seda ei oska keegi ennustada.
 
Ambros 19. oktoober 2016, kl 19.27
Mul ka üks tuttav jõi end surnuks. Ta rippus ikka korduvalt elu ja surma piiril. Sisemised verejooksud jms. Mingi aja oli kaine ja siis hakkas uuesti pihta. Nüüd on ta surnud, maks ja ülejäänud organid keeldusid igasugusest koostööst. Kusjuures, ta oli nii kindel, et tuleb sellest välja; ta tahtis elada.
 
Siil-udus 19. oktoober 2016, kl 19.30
algatajale...sa lihtsalt oled otsustanud selle äpuka surnuks joota, selle pärast veadki talle ISE viina koju kätte.. Alkoholism muideks on sõltuvushaigus nagu narkomaania. Kui sellest tegelasest vähegi hoolid, saad kas VIINARAVILE või viskad Tänavale,joodikuga koos elada pole võimalik...või hakkad ise koos temaga jooma...
 
alkohoolik 19. oktoober 2016, kl 20.14
kui rahakotti pole pungitamas, siis Wismarisse ei saa minna

riiklikult ei ole olemas tasuta alkoholismi ravi, siin oleks mõttekoht ka roolijoodikute suhtes, kui inimene on alkoholi probleemiga, siis ravi pole mitu aastat vanglat, vaid võiks meditsiiniliselt läheneda

kes te siin soovitate selline mees pikalt saata, siis võite oma sugulased ja tuttavad ka haiguse puhul kohe pikalt saata
 
xxx 19. oktoober 2016, kl 22.17
Joodikut ei saa teised aidata ! Tuleb endale selgeks teha ,et on alkohoolik ja joomine maha jätta ! Teine ütlus ,joodikut parandab haud !
 
Kahjuks 20. oktoober 2016, kl 09.22
Pole olemas viinaravi. Alkoholism pole kopsupõletik, et ravid välja. Wismaris tehakse kaineks ja saadetakse koju. Edasi on oma valik, kas jääd kaineks või alustad uuesti allakäiku. Suurem enamus joob edasi. Ei aita ampullid ega tabletid, aitab ainult oma tahe. Kui seda pole, siis pole. Olen näinud alkohoolikust sugulase elu kõrvalt ca 25 aastat. Seni on ta elus ja tervise juures, sest on tsüklijoodik. Ilmselt joomapauside ajal maks taastub või on tal eriliselt tugev organism.
 
abi ei kuskilt 20. oktoober 2016, kl 10.07
Kas see, kui inimene tahab teist inimest aidata teeb ta kohe põrandakaltsuks? Tean ,et tahtejõudu tal pole, aga ex tuleb võtta ette veel käik wismarisse, või jäãda ootama, millal organism yles ytleb.
 
kullerkupp 20. oktoober 2016, kl 11.50
xxx Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Joodikut ei saa teised aidata ! Tuleb endale selge
> ks teha ,et on alkohoolik ja joomine maha jätta !
> Teine ütlus ,joodikut parandab haud !

saab küll teist inimest aidata, olgu aidatav või alkohoolik. hetkel vajab see konkreetne alkohoolik motivatsiooni oma probleemidega tegelema hakkamiseks. aidata saab muide ka nii, et teine ei aimagi, et aitad. tuleb aga selgeks mõelda, mis on mingil ajal abiks ja mis mitte
 
mhh 21. oktoober 2016, kl 20.45
aitasin kaah üht eluaegset joodikut, kes tänaseks on pikki aastaid alkovaba. mis ime see oli, ei oska arvata. aga seda küll, niikaua, kui aina tahtsin teda aidata ja "käisin kätel", imet ei juhtunud. ime juhtus siis, kui olin enda jaoks teinud otsuse, et lahkun selle jätise juurest. muutus ilmselt minu suhtumine temasse, ta tunnetas selle ära ja nagu imeväel jättiski joomise maha. aga seda ka tänu sellele, et ta ei olnud valmis selliseks muutuseks ja samas ta teadvustas endale, et ilma minuta on lõpp tema eksistentsil siin maamunal, et ta lihtsalt joob end surnuks.
tänaseks on sellest möödas ligi 20 aastat ja täna ma vahel naljaviluks pilkan teda, et kuule, sa peaks ammuilma juba huumus olema, aga ikka veel siin...ta naeratab seepeale imearmsalt ja soojalt ja mina tunnen, et kogu mu pingutus oli siiski asja ette.
igatahes on südamest kahju, kui inimeste elud nii mõttetult lõpevad....kurbusega vaatan vastsündinud beebisid ja mõtlen, vaesekesed, te ei teagi selle maailma õudusi, te ei teagi, kuhu elutee teid kannab...ja näete, teie emad-isad siinsamas armastavad teid tingimusteta...jääks see vaid kestma....
Agne Tamm 22. oktoober 2016, kl 19.41
Tuleb luua uus usk , teetseremooniaga! Kui seda usku ja looduslikku maailmavaadet m6lemad tahavad , siis aitab! P6letada kyynlaid, kaneelisaiakesi syya, kohviga! Selles usus peab olema kindel koht ka seksil, mitte just esimene koht, vaid viirukisuits ja mediteerimine, t@htede vaatamine.....usun teejoomisesse v@ga ,isegi kui m6ni ytleb et yks hein k6ik, ikkagi, hein aitab!
 
jj 23. oktoober 2016, kl 13.51
www.alkoinfo.ee
 
naljatilgad! 23. oktoober 2016, kl 22.31
Ei sellist abi ole jah, nagu eeldatakse, et võetakse joodik ja muudetakse paugupealt karsklaseks. Jotal endal pole vaja midagi teha. Aga nii näivad paljud arvavat.
Joomisest saab vabaneda ainult tugeva tahte abil ja seda peab tegema joodik ise.
 
egoist 24. oktoober 2016, kl 12.54
Mina pean oma elu nii kalliks, et mingi joodiku ümber kasvatamisele seda raisata ei tahaks. Joodikut saab aidata ainult tema ise, naine saab sellisest kooslusest ainult rikutud närvid.
 
n56 25. oktoober 2016, kl 10.15
Joodikust sai täiskarsklane siis, kui oli kõik kaotanud.
Kolisin lastega ära, hakkas abi otsima. Läbis ravi, loobus alkoholist ja suitsust ja elasime imelist elu, kuni raske haigus...
Karsklasega elu oli tõesti imeline- ta oli hoopis teine inimene.
Edu!
 
millist abi otsid? 26. oktoober 2016, kl 13.50
Kuidas sa seda abi ette kujutad? Joodikuks hakkamisel polnud mingit abi vaja, nüüd samuti.
No ei ole olemas sellist abi, millega saaks joodiku hoobilt karsklaseks teha. Abi saab endale anda ainult joodik ise. Teised võivad ehk ka kõrvalt toetada, aga asjaga tegelema peab joodik ise.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!