Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
D-vitamiin
 
naine55 26. oktoober 2016, kl 20.18
Kas olete teinud D-vitamiini analüüsi ? Mina tegin, sest tahtsin teada, kui vähe mul seda on. Norm on 76 ja mul on 23. Nii et pean hakkama seda nüüd hoolega manustama.
 
pi 26. oktoober 2016, kl 20.57
80% eestimaalastel on D vitamiini puudus.Sest päikest on meil nii vähe.Ise võtan D vitamiini juba mitu kuud.(suvel ei võtnud)Enesetunne(meeleolu) on hoopis parem.Imelik et alles nüüd hakati seda D vitamiini puudust uurima.Oleks võinud hakata D vitamiini juba aastaid tagasi võtma.
 
moblad oleks 26. oktoober 2016, kl 21.03
võinud olla juba sadakond aastat tagasi.
 
eelmisele kohukesele 26. oktoober 2016, kl 22.24
Vaata vitamiinide tähtust ning oskust diagnoosida vitamiinide puudust inimorganismis osati juba 60 ja rohkemgi aastat tagasi.
 
eelmisele kohukesele 22.24 27. oktoober 2016, kl 01.33
sellele ei pööratud tähelepanu ja vareteste ka tihti ei tehtud selle jaoks.

see küsija naine peaks ehk 20 000 ühikut päevas nüüd võtma. küsigu perearstilt ka. kuid vähese manustamise korral, nii 2000 ühikut, ei pruugi muutust ikkagi tekkida. st raiskad raha ja kasu ei midagi. tulemuse saavutamiseks pead nagunii aasta otsa enne tarvitama, kui tulemus vereproovis kajastub.
 
Laura 27. oktoober 2016, kl 10.41
Jah, tegin ka perearsti juures analüüsi ja näit on väga madal. Ostsin Eesti apteegist D-vitamiini tilku, näit ei paranenud. Oluliselt paremaks läks alles, kui ostsin Iherbist kanged tabletid, 5000 ühikut päevas. Link siin: http://www.iherb.com/healthy-origins-vitamin-d3-5-000-iu-360-softgels/18335?rcode=fgz843

Iherb sooduskood, 5 dollarit alla esimesel tellimisel: FGZ843
 
Sissy 27. oktoober 2016, kl 10.46
Lugege läbi hiljutine Delfi artikkel D-vitamiinist .Ja nii ongi. Meie perel kolmas hooaeg,meile parim 5,000 IU täiskasvanule.Tellime Ameerikast.Teeme kaks tellimust-enne varasügist ja enne varakevadet. Tellimisest siin foorumiski juttu olnud.Isiklik kogemus-elukvaliteet paraneb märgatavalt.
 
sügisel peaks ju pakatama suve jooksul kogutud päikesest 27. oktoober 2016, kl 12.24
oktoobris juba? saaks aru kui kevadel on vähe.
 
issi 27. oktoober 2016, kl 13.35
ei ole kunagi mingit keemiat tarbinud, ja tunnen end väga hästi. Suurem osa hädadest (ja ma-ei-tea-mille talumatusest) tuleb heast fantaasiavõimest ja ettekujutamisest.
 
Soovitan ka võtta 27. oktoober 2016, kl 13.42
Lasin ka proovi teha ja perearst käskis ka võtta ühe ühiku asemel 2 ühikut. D vitamiini hulk oli minimaalne ja tänu sellele ei aita ka magneesiumi-kaltsiumi vitamiinid. Ei ole D vitamiini, mis seda organismis seoks.
 
maniila 27. oktoober 2016, kl 14.53
mul tunne, et pingutatakse oma nabas urgitsemisega ikka täiega üle! mine metsa alla kepikõndi või sörki tegema ja unusta see vitamiinide jura ära. lemmikloom aitab ka väga hästi, võtad ikka kassi kaissu nurruma ja ongi vitamiinid käes.
 
jah 27. oktoober 2016, kl 16.27
Õige, maniila!
 
njahh 27. oktoober 2016, kl 16.37
ärge selle D vitamiiniga nüüd üle ka pingutage. Hüpervitaminoos pole ka suurem asi, te ju ei taha ometi hüperkaltseemiat või muud taolist jama saada.
 
pi 27. oktoober 2016, kl 19.07
Ma ei saa aru mis peab mingist Ameerikast vitamiine tellima?
Eestis on ju kõik olemas https://apteek.apotheka.ee/product/8639/lysi-omega-3-kalaoli-d-vitamiini-kapslid-n120
Benu apteegist saad poole odavamalt sama vitamiini (4.50 euri eest.)
 
oopisniipidi 27. oktoober 2016, kl 22.51
et mina olen täiesti kindel..
kuna
see promo nüüd käib ja tegelikult on tegu siiski mingitpidi kehale võõraste asjadega, siis ma oleks natuke ettevaatlik tõesti ja läheks kepikõndi tegema..
lapi targad teavad, et põhjamaine inimene saab d vitamiini õues ka läbi silma.. ei pea end paljaks kakkuma... ja ei pea olema päike selleks seniidis.. piisab kui lihtsalt on nähtaval. seda aega peaks õues olemiseks maksimaalselt ära kasutama.
vottak
aga kuna meie inimesed on siseruumides liiga palju, siis on jama jahh, aga see keemiliste vitamiinide kõrvalmõjust veel ei teata midagi.. eks kunagi kindlasti leitakse et see oli tegelikult jama soovitus... need meeletud tilgad midagi mida ei tea..

pealegi on loodus nii ette näinud, et kõik oleks tasakaalus, ehket ainult d vitamiini enadale sisseajad on lollus, kui ei tea, mis millega koos toimib..
segane jutt, aga ma olen teid siiski veits hoiatanud - ise teate nohh...oma kere...
Helve Tamm 28. oktoober 2016, kl 08.54
Kindlasti laske mõõta oma D vit taset, sest see on ikka organismile väga tähtis ja põhiline kust seda saame on päike. Vanemaealistel ei imendu ka nii nagu noortel. Igal aastal mõõdan ja kogu aeg puudu, kuigi söön neid meie apteegi 1000IU. Nüüd tellisime terve perega I herbist 5000IU. Kevadel paistab kui uuesti mõõdan.
Kepikõnd muidugi füüsisele kasuks, kuid D vit küll sealt ei saa kui väljas päikest pole!
 
Dr. House 30. oktoober 2016, kl 01.50
5000IU- 10 000IU pävane kogus. Jaotatuna. Algul võid vähem võtta, et keha harjuks. Pärast järjest doose suurendades. Tean, kes tarvitavad alates 50 000IU kuni 500 000IU nädalas. On müügil 20 000IU. Hea võtta üks tablet nädalas. Pärast päevas. Nii palju võta, kui enesetunne kannatab. Võib tekkida alguses suurte kogustega südamepekslemine jne. Kui hakkab halb, siis vähendada kogust või puhata mõned päevad. Kuid normi peab taseme saama. Kindlasti magneesium ,K2, kaltsium ka!

1 μg kolekaltsiferooli või ergokaltsiferooli võrdub 40 IU. 25 μg = 1000IU jne.

100IU tõstab 1ng/Ml 2.5 nmol/L
1000IU tõstab 10 ng/ml 25 nmol/L
Imendub vähem.

Võtad mõned kuud ja teed testi ja vaata näitu. Kuidas tase tõuseb. Kui ei tõuse kuidagi, siis tasipisi tõsta 10 000IU päevas. Testi uuesti!
Järelikult peab võtma 5-10 tableti päevas. Kuid sinu tase on ikka väga madal, Kohe väga. Norm tase on 200nmol/L ja sinna on väga pikk tee. Kui jõuad 76nmol/L tasemeni, siis läheb D- vitamiini taviteamine lihtsamini. Usun, et läheb sinnagi lihtsalt. Soolte, vähi jt. probleemidega tarvitavad 100 000IU päevas!
 
njahh 30. oktoober 2016, kl 09.41
ja miks ma pean nii suuri koguseid võtma, kui see toob kaasa halva enesetunde ja südamepekslemise?

Ilmselgelt on tegemist organismi protestiga hobuseannuse vastu - organism annab teada, et seda pole nii palju vaja ja see kogus on tervistkahjustav.
Inimene on ikka nii lolliks ära läinud, et isegi omaenda keha signaale kuulata ei oska...
Ja mingi vitamiini vähivastane toime on selge enesepettus. Selle loogika järgi ei peaks lõunamaades vähkkasvajaid üldse esinema. Ja kui vähiravi oleks nii lihtne, siis oleks see haigus juba ammu maamunalt kadunud.

Ja selline ehib veel end mingi uhke nimega? Muide, dr House´i patsiendid oleks reaalelus kõik surnud.
 
to dr House 30. oktoober 2016, kl 17.14
Sul on ikka müstilised kogused ! Mina ostsin apteegist 4000IU - see oli kõige suurem kogus.
 
videvik 30. oktoober 2016, kl 20.46
D3 tahab saada magneesiumit ja k2 enda kõrvale.
 
Dr. House 30. oktoober 2016, kl 23.31
Siiamaani tänu Dr. House'ile elavad ja tervised korras.

Millest kirjutasin? 125μg-250μg (5-10tuh) päevas mõned kuud ja taseme kontroll.
Mõnel tõuseb tase kiiresti. Mõned tarvitavad 12 500μg nädalas ja tase ei tõuse.

Palju Te päikese käes D-vitamiini absordeerite? ~500μg.

Kui ainult eestist osta, siis 100μg saadaval. Vaata millise hinnaga :D. Saadaval 1250μg 100 tbl. sama hinnaga.
Kuna tase on madal, siis võib tekkida kõrvalnähud tarbimisel, kuniks norm piir käes.

Hobuseklapid peas, kindlasti! D-vitamiinil on vähivastane toime. Rahaahnuse tõttu ei kao ükski haigus isegi, kui mõni teab ja oskab ravida lihtsa vitamiini või toiduga.



Pealkiri: olulisus kehakaalu Annuse vastuse suhe Oral D-vitamiini ja Serum 25-hüdroksü-D-tervetel vabatahtlikel
Teadlased: Ekwaru JP, Zwicker JD, Holick MF, Giovannucci E, Veugelers PJ. 2014.

See uuring näitab, et kehakaalu ja kehamassiindeksi (KMI) oli peamine põhjus, mis määravad kindlaks inimese sobiv annus D-vitamiini. Uuring vaatleb suhet kogus D-vitamiini võtta ja keha vastust, sest tema võimet suurendada D-vitamiini tase pärast toidulisandeid võeti. Jõuti järeldusele, et D-vitamiini kogus on vajalik ülekaaluliste ja rasvunud isikutel on 2 kuni 3 korda rohkem kui summa, mida vajavad normaalne kaal individuaalne.

D-vitamiini tase põhjal vajalik kaal:

Normaalkaalus inimesed vajavad 5000 kuni 9000 RÜ / d

Ülekaalulised või rasvunud inimesed vajavad 12000 kuni 20000 RÜ / d


Ana Claudia Domene
"Coimbra protokolli tugineb D-vitamiini dooside mis ulatuvad 40.000 RÜ 200.000 RÜ päevas.
Paigaldus teaduslikud tõendid näitavad selgelt, et D-vitamiini on võimas mõju autoimmuunhaigused, kuid enamik arstid jätkuvalt ette mitte rohkem kui 1000 RÜ või 2000 IU päevas patsientidele, kes kannatavad sellistes tingimustes. Selles raamatus, Ana Claudia Domene kirjeldab oma kogemusi sclerosis multiplex ja ravi, mis on radikaalselt leevendanud tema sümptomid, võimaldas tal lõpetada kõik tavapärased ravimid ja taastada oma tervist. Töötanud dr Cicero Galli Coimbra, neuroloog praktiseerivad São Paulo, Brasiilia, Coimbra protokoll on ravimeetod, mis tugineb suures annuses D-vitamiini peatada ekslik rünnakute immuunsüsteemi, ja see on võimaldanud tuhandeid patsiente ümber maailma, et hoida oma autoimmuunhaiguste püsiva remissiooni. "


Täna võtan 60.000 RÜ päevas ja elada normaalset, terve

"See on Ludi Carneiro, kes oli diagnoositud sclerosis multiplex märtsis 2011. Kaks kuud hiljem, Ludi jäi rasedaks oma esimese lapse ja otsustas uurida loomulikum ravi MS. Ta sai teada suurtes annustes D-vitamiini ja oli võimalik ajakava kohtumine dr Coimbra. Ta alustas ravi oktoobris 2011, ajal tema viies raseduskuud.

Ludi on nüüdseks olnud kaks raseduse ajal pärast Coimbra protokolli. Vähem kui kolm kuud tagasi sünnitas ilus ja terve laps tüdruk. See on see, mida Ludi kirjutas hiljuti meile oma kogemusi suurte annuste D-vitamiini siiani:

"Kui ma esimest korda haigeks jäi mul oli nii palju sümptomeid, nõrkus, väsimus, kihelus ja mitmed teised, et ma isegi ei mäleta pärast minu ravi. Ma olen nii tänulik dr Coimbra nähes mind kohe vaatamata oma hõivatud ajakava, läksin tema kabinetti südame täis lootust, ja kui ma kohtasin teda isiklikult, ma teadsin, et ma õigel teel. Täna, viis aastat hiljem, on mul täiesti normaalset elu ja kaks ilusat last, ma olen olnud kaks lihtsat, suur rasedus, ilma vajaduseta katkestada minu ravi. Minu lapsed on nii tugev, terve ja ilus. ainus mälu on mul MS on kerge nõrkus minu vasak jalg, mis ei takista mind tegemast midagi, kõndimine, jooksevad, hüppavad, spordiga tegelemise ja tõste kaalu, kõik, mida ma kasutasin seda enne minu diagnoos. Täna võtan 60.000 RÜ päevas ja elada normaalset ja tervislikku elu. "

Dr.House
 
njahh 31. oktoober 2016, kl 16.09
miks sa kopeerid siia reklaamtekste?

Ja kuidas mõista sinu esimest lauset: "siiamaani elavad." ?
Kas sul on filmielu reaaleluga sassi läinud või mida?
 
njahh 31. oktoober 2016, kl 16.12
absordeerite??? Mida see sõna tähendab?

Juba ainuüksi selline sõnakasutus näitab, et sul endal puuduvad igasugused teadmised, samuti ei suuda kriitiliselt hinnata loetud teksti.
Saa aru, nett on täis kõikvõimalikku pa*ka, kümnest kirjutisest üks võib ehk tõele pretendeerida.
 
Dr. House 31. oktoober 2016, kl 17.02
''absorbeerite'' ''tänaseni/siiamaani elavad'' Ma ei vaata filme. Reaalsustaju on absoluutne! Reklaamist on väga kaugel. Olen väga kriitiline ja tean millest kirjutan ja nett ei ole igasugust paska täis. Kus kohast arst saab info millelegi? Raamatust! Kas raamatud valetavad? Raamatust saab piisavalt infot ja internetti ei ole asja. :D Mõne inimese silmaklapid on totaalselt paska täis! Mõnele ametnikule/arstile ei meeldi tõde. Eetika ei luba. Huvitav millest ma kirjutan, kas suvalise teksti mida netist saadaval?

''kümnest kirjutisest üks võib ''ehk'' tõele pretendeerida.'' Üks ehk võib? Järelikult ükski artikkel ei ole tõene? D vitamiin ei ole vajalik inimesele selle väite põhjal? https://www.youtube.com/watch?v=n4QyPA4SRQI
 
njahh 31. oktoober 2016, kl 17.32
sinu postitused annavad ise teada sinu rumalusest. Seega ei pea ma sinuga vaidlemisele rohkem energiat kulutama. Ainuüksi väide, et netist leitav on ehe tõde, räägib iseenda eest.

Kui sa seriaale ei vaata, siis millest selline nimi?
 
ha ha 31. oktoober 2016, kl 18.38
See ei pea paika, et aastaringselt peab inimesel olema teatud konstantne kogus mingit vitamiini, eriti sellist mille saamine sõltub looduslikest tingimustest. Talvisel ajal ei pea Eestis elava inimese D-vitamiini näit olema sama mis suvel.
 
Dr. House 31. oktoober 2016, kl 21.08
''sinu postitused annavad ise teada sinu rumalusest.'', tähendab, arstid kes on teinud uurimust aastaid D-vitamiiniga on rumalad ja nende uurimused ei vasta tõele, kui uurimused internetis avaldatakse.
On ka neid uurimusi kahjuks, kes kinni makstakse, et kallutada uurimusi positiivsuse suunas nt. ravimid jne.
D-vitamiin ei lange niisama, selleks on põhjus nt? Megadoosid selleks, et saavutada kiire tase veres.

http://www.huffingtonpost.com/dr-frank-lipman/vitamin-d-what-you-need-t_b_308973.html

http://cdn.wallpapersafari.com/55/51/vJTaLF.jpg Sellest ka nimi!
https://overcomingms.org/forum/viewtopic.php?f=7&t=2941
Tase võiks olla normis ka talvel, kui saab olla ilma tabletita.
Dr.House
 
Labor 01. november 2016, kl 10.07
Referentsväärtused:

<25 nmol/L defitsiit

25 – 50 nmol/L ebapiisav

50 – 250 nmol/L piisav

>250 nmol/L toksiline

Mõõtke ikka oma D-vitamiinitase enne, kui kukute suuri annuseid sisse lahmima!

Kõik inimesed pole ühtemoodi ja D vitamiini defitsiidi põhjused võivad ka mujal peituda, kui väheses D-vitamiini annuses.
 
Keegi kõrvaline lugeja 01. november 2016, kl 10.11
Dr. House Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ''sinu postitused annavad ise teada sinu rumaluses
> t.'', tähendab, arstid kes on teinud uurimust aast
> aid D-vitamiiniga on rumalad ja nende uurimused ei
> vasta tõele, kui uurimused internetis avaldatakse
> .

>
> http://www.huffington
> post.com/dr-frank-lipman/vitamin-d-what-you-need-t
> _b_308973.html
>
> http://cdn.wallpapersafari.c
> om/55/51/vJTaLF.jpg Sellest ka nimi!
> https://ov
> ercomingms.org/forum/viewtopic.php?f=7&t=2941

huffingtonpost ja wallpapersafari on tõelised teadulike uuringute lugemise kohad :-)))))))))))))))))

Pigem juba DELFI!
 
selge on see , et 01. november 2016, kl 10.18
Eesti inimesed on igasugu toidulisandite ületarbimises kõvad tegijad. Jah D-vit võiks lisaks võtta aga igasuguseid ulmeannuseid
ärge küll enda peal katsetage. Uued normid näevad ette täiskasvanutel 4000IU päevas, tänu millele on apteekides nüüd sellised preparaadid ka olemas, mida veel pool aastat tagasi polnud. Kui mure, siis heaküll, võta see 4000IU päevas. Dr. House võiks ikka oma jutu kinnitamiseks konkreetsetele teaduspõhistele uuringutele viidata, mitte reklaamtekste copida. Olles ise meditsiinialase haridusega, siis panen inimestele südamele- ärge sööge igasugust jama, eriti sellist, mida kuskilt internetist tellima
peab. Eriti ettevaatlik olla palun mineraalainete üleannustamisega (raud, kaltsium!!!)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!