Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Esihambale kroon
 
Teadmatuses 20. jaanuar 2017, kl 19.57
Plaanis panna esihambale kroon, aga huvitavad kaasneda võivad riskid. Ühesõnaga, kõik see, millest hambaarst kohe rääkida ei taha. Näiteks - kas vastab tõele, et kroonitud hamba eluiga on ca 10 aastat? Millised mured ja ootamatused kaasneda võivad? Kellel kogemusi? :)
 
agaa 20. jaanuar 2017, kl 20.22
mitu aastat siis, kui krooni ei pane?
 
me 20. jaanuar 2017, kl 22.40
no esimene risk on see, et kui juureravi pole hoolikalt tehtud, võib juurde põletik lüüa. siis tuleb kagu kaunidus välja tõmmata.
kui paned portselankrooni, siis iseenesest peaks ta ikka kestma. aga garantiid pole ka ma hammastele.
kui sul esihammas ära on, siis pole nagu eriti mõtet põdeda - nii sa seda ju jätta ei saa.
kui juurt alles ei ole, tuleb implantaat panna. selle riskid on, et õualuu ei võta asja omaks ja lõualuud peab hakkama siirdama.
 
eelmisele 21. jaanuar 2017, kl 09.57
sinul on kõik täitsa sassis. vahet pole mis materjalist kroon. püsivus oleneb rohkem kinnitamisest, korralikust tööst, et poleks põletikku. portselankrooni peetakse hamba välimusega kõige sarnasemaks. metallokeraamiline kroon ei paista samuti ehtsast hambast millegagi erinevat, eriti kaasaegne. lõualuud ei siirdata, et omaks ei võta, vaid selleks, kui hambad on kusagilt kaua puudunud, siis lõualuu väheneb. siirdatakse, et oleks koht, kuhu kinnitada. minul püsisid eelmised kroonid ligi 20 aastat. lasksin vahetada, sest soovisin uusi ja ilusamaid.
 
Teadmatuses 21. jaanuar 2017, kl 10.32
Tänan vastuste eest!
Tegemist on inetu suretatud esihambaga, millega probleeme pole viimased 20 aastat olnud. Kas on arukas ainult esteetilise poole pärast asi ette võtta, kui muid muresid pole. Kas peab hakkama teatud aja tagant vahetama vms?
 
vana aja inimene 21. jaanuar 2017, kl 11.08
Mul pandi vene ajal esihammastele kroonid, siis ei tehtud mingit juureravi ja vastu pidasid nad täpselt 21 aastat.Olid kuldkroonid, eest kaetud valge osaga, välja nägid täitsa loomulikud. Ju siis praegu juureravi ja igasuguste peenemate meetoditega on kroonide iga lühem.
 
teine vana aja inimene 21. jaanuar 2017, kl 12.57
juureravi küll probleeme juurde ei tekita. aga iga juureravi ei pruugi põletikku 100% välja ravida kui lohakalt tehakse. kui suretatud hammas on plommitud ja pikka aega probleeme pole tekitanud, järelikult on korras. ka röntgeniga kontrollitakse üle. vanasti tehti küll juureravi, kui tarvis, kõigest ei kõlisetud nii palju kui praegu ning ravi said tasuta ega pruugigi teada, mida täpselt tehti. kui põletik oli veidikenegi välja ravimata, ning selline hammas kinni plommiti või krooniti, oli kindlalt jama majas. tekkis põletik ja valu, kõik tuli lahti võtta, uuesti ravida või välja tõmmata. märkamatuks poleks see kindlalt jäänud. korralikult tehtud-paigaldatud kroon võib püsida 20a või kauemgi. alati saab uue krooni panna või muu asenduse teha kui tarvis. kes ütleb, et suretatud hammas niigi kaua vastu peab. ega närv, nn elu hambas asjatu ei ole. selle kaudu saab hammas toitaineid. surnud hammas on paratamatult omadega kiiremini õhtal kui elus hammas.
 
maniila 21. jaanuar 2017, kl 13.23
sa ma siin, kroonid pidanud 20 a vastu. kroone pandud ka elusate hammaste peale ja mitte midagi pole juhtunud. aga krooni all on hammas totaalselt ära lagunenud küll. sellepärast ainult ilu pärast ei soovita - oma hammas on ikka oma hammas.
 
Teadmatuses 19. veebruar 2017, kl 12.05
Aitäh vastajatele. Kuigi hammas on surnud ja pildi järgi moodustub 80% täidisest jõudsin otsusele, et kuna vaeva ei tee (juba mitukümmend aastat selline), ei lase seda veel ainult kenama tooni pärast torkida. Tea, mis see kaasa tuua võib. Ootan, vaatan.
Tänan veelkord!
 
kas 20. veebruar 2017, kl 12.58
.... sellele samale surnud hambale mõjuks äkki see uus Colgate -reklaam-kus valgendav pasta+ mingi valgendav pliiats???Juhul,kui see vähe tooni muutnud.Ja kas see ikka tõhus? On keegi seda uut reklaamvarianti kasutanud?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!