Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kolonoskoopia ehk soolte uuring
 
M. 13. detsember 2007, kl 20.00

On ehk kellegil kogemusi siis selle n.n. kolonoskoopiaga.Peab uuringutele minema,aga pole mingit ettekujutust.On väga ebameeldiv?
 
pane 13. detsember 2007, kl 20.33
siiasamasse otsingusse ja saad huvitavat lugemist:) mina nõudsin ise endake uuringuid, kuna aegajalt tugevad kõhuvalud, nyyd selle uuringu aeg kirjas ja kaalun tyhistamist - sest no loe ise, mida inimesed selle ajal tunnevad, lisaks see soolte mulgustamise oht biopsiaga... no ma ei tea!
 
kogemus olemas 13. detsember 2007, kl 21.26
päev varem ei tohi süüa ja pead jooma nagu enne oppilahtistavat vahendit, et sooled puhtaks saaks. valus on küll ja ebameeldiv, kuigi väga mõistlik tegija oli keskhaigla silmakliiniku majas. ise näed ekraanilt oma sisemise ilu kõik ära. tervise nimel kannata ära, vähemalt saad selge pildi, mis sul seal on.
 
h 13. detsember 2007, kl 22.26
mine parem selgelnägija juurde see näeb ka paljusid asju
 
läbielanu 13. detsember 2007, kl 23.12
see lahtistava vedeliku joomine tähendab et veedad vähemalt pool päeva lakkamatult vetsupotil. uuringu valulikkusest on juttu olnud, pärast oled näljast nii nõrk, et ei jõua midagi teha, seega arvestada tuleb, et kaks päeva on nässus. isegi põsekoopaloputus on palju meeldivam.
 
rita 14. detsember 2007, kl 13.14
aetakse tagumikust sulle toru sisse. Rõve igaljuhul. Pärast kaob vähemalt siis söögiisu ära.
 
soss 14. detsember 2007, kl 19.36
vot see uuring oli tõesti jube! ma olen küll kõike kogenud, aga karjuma võttis! ole tubli. kui seda jõledat vett jood, siis kalla tassi sisse ja pinguta kohe see tassitäis sisse. 3 liitrise purgitäie pead ära jooma(läila ja soe, meenutab merevett). aga jõudu sulle. uuring oli mul keskhaiglas. hiiu arstid olid mõnusamad!
 
kaasa 15. detsember 2007, kl 13.43
Palun kolonoskoopia kohta veel infot: kui kaua kestab, kas tehakse ka tuimestust ja milliseid või antakse rahusteid - ja kas protseduuri läbiteinu on võimeline omal jalal ja üksi koju minema?
 
M. 15. detsember 2007, kl 14.45

Sai siis ära käidud.Võttis aega poolteist tundi.Sest arsti sõnul polnud ta selliseid sooli varem näinud.Muidu tavaline aeg pidi pool tundi olema.Ebameeldiv on,aga kannatab ära.Tuimestust ei tehtud,ehk oleks pidanud nõudma.Kuna kehakaal küllalt suur siis üks õde vajutas koguaeg täie jõuga veel kõhu peale.Aga sellest kõigest toibud ruttu.Näiteks sondi neelamine on jubedam.Edu teistele.
 
to kaasa 16. detsember 2007, kl 00.41
aega ei mäleta, tundus valu tõttu igavikuna, tuimestust ei tehta, mingi rahustisüst tehti, aga see ergutas veel rohkem meeli, tehti teine ka mis muutis mu nii ärksaks, et isegi arst sai aru, et tuleb kohe lõpetada, enne kui valudest midagi hullemat tekib. koju läksin omal jalal, nõrk ja oimetu olin küll, aga mis mul üle jäi. samas usa president andis selle protseduuri ajaks isegi riigijuhtimise üle nii, et...
asja muutis hullemaks veel et sain ennem arstilt sõimata, et kõik mu vaevused on antibeebipillidest ja miks ma neid võtan, sest sellist asja kui menstruatsioonivalud pole ju olemas. tal muidugi pole, ta ju mees, tema päevad on kõik võrdselt head.
 
neiu 02. juuli 2012, kl 23.57
Selle vedeliku joomine oli kõige hirmsam, oksendasin ja muud jutud. Olin siis 15. Uuringu ajaks lasin narkoosi panna, seega ei tundnud ma ei mingisugust valu, peale uuringut käis õhk nagu nalja läbi, tehti ka biopsia. Kokkuvõttes kurnav ja võigas uuring, aga ellu sa jääd, ära muretse :)
 
huvitav 03. juuli 2012, kl 21.19
ma ka kirjutasin kommentaari,kuhu see küll kadus?tahtsin lihtsalt teada,kuidas saab kolonoskoopia puhul narkoosi nõuda? on see võimalik?kas arstid välja ei naera ega vihaseks ei saa?kord olen käinud-see oli jube!peaks uuesti minema,aga kardan....kui just narkoosiga,siis teine asi.JA PALUN MITTE SEDA KOMMENTAARI ÄRA SÜÜA,LUGUPEETUD ASJAPULK!!
 
keegi 22. november 2014, kl 20.48
Kas keegi teab,kui soolte uuringutele minna kas tuimestust tehakse?
 
käinud 23. november 2014, kl 08.21
Kõige ebameeldivam asja juures on piinlikkustunne, muud hullu pole midagi. Ma ei mäleta küll, et valu või ebamugavust oleks olnud. Naiste puhul vahet pole, kui kannatad naistetoolis läbivaatuse ära, siis see on sama. Ausalt.
 
A.... 23. november 2014, kl 11.13
http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?10,11065367,13312505#msg-13312505
 
Ilmaasjata kardsin 26. jaanuar 2017, kl 15.53
Kallid inimesed, palun ärge piinake ennast. Narva haiglas saab antud uuringut teha unerohuga, mis maksab 60eurot. Super hea arst ja teenindus. Ei mingit piina ega valu.
 
eid_1541db656bd1cc 27. jaanuar 2017, kl 07.17
Ilmaasjata kardsin Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kallid inimesed, palun ärge piinake ennast. Narva
> haiglas saab antud uuringut teha unerohuga, mis ma
> ksab 60eurot. Super hea arst ja teenindus. Ei ming
> it piina ega valu.
ÕIGE ---AGA MAKSAD IKKA 60€
JA MAKSAD -----5€ SUUNAJALE ARSTILE ,,
1,, TÖÖTAD JA MAKSAD JÄLLE MAKSUD
HAIGEKASSALE AASTAID -- VASTU EI MIDAGI, JA NII ME MAKSAMA JA JÄÄMEGI RAHA MAKSMA,,
 
Taara 04. august 2017, kl 22.48
Ei ole midagi hullu! Mulle on seda uuringut tehtud korda kuus-seitse ja tänu sellele elan veel, sest õigel ajal saadi jaole ja kõige hullem jäi tulemata.
 
pi 05. august 2017, kl 03.14
Sõbrale just tehti ja narkoosi all.
Ei ole normaalne et inimene peab meeletut valu kannatama.
 
Pille Rebane 14. oktoober 2017, kl 12.20
Käisin ka reedel kolonoskoopias ja enne võtsin Ezicleni see on uus lahtisti,mis puhastab seedesusteemi,mõnus
Kui läksin protseduurile,selgus,et ma ei kannata kanuultuimestusega teha seda protseduuri,seega katkestati ja järgmine kord arst teeb uldnarkoosiga.
Kahetsen,ehk oleks pidanud kannatama ,polnud ju nii valus aga samas peaks ju välja mõtlema midagi inimlikku,sest see protseduur ikkagi on piinarikas .Samas võib ju teha sooleuuringu kompuutriga,kui pole vaja võtta biopsiat ,aga arstid ei paku seda võimalust.
 
Pille Rebane 14. oktoober 2017, kl 12.22
Kindlalt pole võrreldatav,
 
to Pille Rebane 16. oktoober 2017, kl 12.51
Mul seisab see uuring reedel ees.Seepärast küsingi ,et miks ei kannatanud kanüültuimestust,et mis seal oli hullu?Mulle kirjutati lahtistiks see jubeda maitsega fortrans.Igal juhul olen küll väga pabinas selle uuringu ees ja nüüd kardan isegi seda tuimestust kui seda üldse teha lasengi.
 
Inimene oli lihtsalt 16. oktoober 2017, kl 15.38
allergiline selle kanüülis olnud aine vastu ja teiseks valetab, talle ei saanud ilma tuimestuseta teha, oli kohutavalt valus ja ebamugav. Tema plära ei tasu kuulata, kuidas ta saab hinnata, kui TALLE EI TEHTUD JU!! See on päris pikk protsess!
Mina ei lase põhimõtteliselt teha,sest Kliinikumis praktikandid ja residendid ja vene moorid, kes sul rahus SOOLE LÄBI TORKAVAD! Aga siis on hullem kui vähk!!!
Kes ei usu , uurige kohtuasju!
 
kust 29. november 2017, kl 19.51
on vōimalik uurida kohtuasju ja mis seal siis jutus
 
ei tea 29. november 2017, kl 20.00
paari nädala pärast minek kolonoskoopiasse. kaalun ka tühistada kuna olen kõhnemat kasvu ja gastroenteroloog ka hoiatas, et ilma narkoosita saab sul raske olema. Samas narkoosiga ka ei soovitanud, kuna on oht soolt vigastada vms. Olen kuulnud, et MRTga on ka vōimalik sooli uurida aga ei tea kas sama mis kolonoskoopia. Üldnarkoosiga keegi ei saa garanteerida , et kõik läheb ladusalt.
 
ohud 29. november 2017, kl 21.51
Vigastamise oht on suurem just narkoosiga tegemisel. Aga nendest praktikantidest ja residentidest saab ju keelduda, sest enne protseduuri täidad nõusolekulehe, kus saab praktikantide kohta ristikesed märkida, et ei nõustu nendega.
 
Praktikandid 29. november 2017, kl 22.08
Samas kui oled narkoosi all Sa ju ei tea, kes tegelikult selle protseduuri läbi viib ( sa oled ju narkoosi all) võivad ka praktikandid protseduuri läbi teha. Olenemata sellest kas oled ristikese märkinud vōi mitte. Ilma narkoosita näed ise, mis toimub. Aga jah, selles protseduuris küll midagi meeldivat pole.
 
Tere 29. november 2017, kl 22.43
Olen vaevlenud seletamatute kõhuvalude käes juba 3 kuud. Käidud ka EMOs tehti KT kōhust ja vaagnast midagi ei tuvastatud, peale soolte malrotatsioon. Patoloogiliselt suurenenud lümfisõlmi pole. Tehti ka peitevere test, ka korras, samas esimese korraga tehtud test peitverest, ei pruugi midagi ohtliku näidata. Tehti ka pärasoole uuring sōrmega, ka korras. Endal krooniline gastriit. Käisin augustis gastroskoopial seal ka nagu kōik korras, väljaarvatud see, et tugev okserefleks segab vaatlust aga muus osas magu korras. Tuleb välja , et seal ka vist kōik korras. Samas oli protseduuri lōppus märgitud lehele plaaniline protseduur. Gastroentereloog määras kalprotektiini testi , esimesel korral näitas põletiku määras Duspatelini Mina küll pole märganud et need rohud aitaksid. Teisel korral oli kalprotektiini põletikunäitaja tunduvalt madalam. Duspatelini küll tarbin aga kasu nendest pole , sest kõht valutab edasi kord valud paremal pool alakõhus, kord vasakul pool siis keskel , iiveldab ka - panin juba endale diagnoosiks vähk, tunnen pidevat survet , pistab , vahel ka teravad valud. Ei tea mida teha. Samas on läbi ja ĺõhki uuritud ja puuritud. Väljaarvatud kolonoskoopia ja koloskoopia , aga neid protseduure kardan meeletult, samas gastroenteroloog ei näe erilist põhjust mind nendele protseduuridele saata, kuna tõenäoliselt ei leita ka sealt midagi- kui soovi on vōime Teie südamerahuks teha. Tunnen et varsti lähen lolliks :(
 
Tere 29. november 2017, kl 23.30
unustasin ka mainida, et sülg jookseb pidevalt suhu, on tekkinud ka alaseljavalud ja pidevalt esineb nõrkus , teravad ja hootised valud paremas küljes- Pimesool lõigati välja 2006 aastal.
Helve Tamm 30. november 2017, kl 07.13
Oih kui palju uuritud! Kui vana Sa oled ka? Aga kas naisteasju ka uuritud? Peale nende on ju veel uuringuid, nagu neerud, pòrn, kaksteistsòrmiksool, maks, sapp. Uuri aga edasi kui ikka valud on!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!