Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Refluks
 
:( 27. märts 2008, kl 09.35
Tunneks huvi sama häda käes vaevlevate inimestelt, et:
mis on sümptomid, kas kasutate pidevalt ravimeid või olete mingil kindlal dieedil- millest olete pidanud loobuma, mis toiduained tekitavad suuremaid vaevusi.
Ma ei oska lihtsalt endaga enam midagi peale hakata :( ja tahaks kellegagi kogemusi jagada.
Sümptomiteks on mul pidev röga klimp kurgus (halb maitse suus) ja nina kinni- väga häirivad hingamisraskused, ärritusköha. Kohati ka natuke kõrvetisi söögitorus. Pole just suurem asi dieedipidaja kunagi olnud, kuid tundub et pean hakkama rohkem kontrollima mida söön, joon. Arsti juures vaid sai selgeks fakt, et diagnoositi refluks, kuidas nüüd edasi elada ja mida teha, see info jäi suht väheseks.
 
mmmm 27. märts 2008, kl 12.17
Räägid nagu minust :)
Kaua võtsin kogu aeg tablette, mulle aitas omeprazol. Oli paremaid ja kehvemaid aegu. Nüüd sõin jälle tablette, küll 2 korda päevas, nii kui ühele tabletile läksin, polnud jälle hea. Dieeti pidada ei suuda.
Nüüd lugesin kuskilt taruvaigust. Käisin apteegis, ostsin seda vene taruvaigutinktuur (apteeker soovitas) ja linaseemneid. Jätsin tablettide võtmise järele ja alustasin nendega. Kolm korda päevas 20tilka segatuna leige veega pool tundi enne sööki ja kaks korda päevas 2 teelusikatäit linaseemneid, loputasin teega või veega alla ja õhtul tassitäis maoteed(apteegist). Ma ei taha midagi öelda aga
ütlen siis sedasi, tasub tõesti proovida :) Mina saan oma mao kehvast olukorrast aru kohe nii, et nii kui hommikul silmad avan ja ennast voodis pööran ajab nagu midagi maost ülesse ja siis see köha. Praegu on ok. Igavesti tõhus ja odav ravi võrreldes pideva tableti neelamisega.
 
lou 27. märts 2008, kl 16.36
Minul on ka refluks ja samad vaevused.Mingi voldik anti arsti juurest kaasa.Seal olid soovitused,et mitte süüa vürtsikaid,happelisi toite-nt.tomat,kurk,sidrun.Juua ei tohi gaasilist ja haput ja kahjuks ka veini mitte.Sööma peaks korraga vähe ja tihedamini,magades peaks padi kõrgem olema.
Mul on ka purk omeprazoli,aga võtan harva seda,nii et 1 purk on olnud juba 5kuud.
Põhimõtteliselt tuleb ise vaadata,mis vaevusi tekitab ja siis seda muuta!
 
sama siin 27. märts 2008, kl 17.56
Minul diagnoosis refluksi hoopis kurguarst.Pidi olema veel ösofagiit- kurk ja söögitoru punetab.Ja muid vaevusi mul nagu polegi, kõrvetisi ega maovalu ka mitte. Nina on mõnikord ka kinni ja rögaprobleemid, aga mitte kogu aeg. Neelan juba teist kuud Nexiumi ja Cerucali, söömist enam-vähem jälgin. Ja kui päris aus olla, siis paremaks pole läinud, ennem hullemalt kurk valutab. Perearst kirjutas saatekirja gastroskoopiaks sondi neelama, kuigi ma ei tea, mis see mulle annab, ega see kurgu punetust ära võta.Söömisest ei saa ma ka järeldada, et mõni asi väga hullusti mõjutaks. Mulle hoopis tundub, et rohud teevad seda seedimist veel probleemsemaks, või oskan ma nüüd rohkem tähele panna.
Peaks vist ka hoopis linaseemnete ja teega katsuma.Taruvaigule olen kahjuks allergiline.
Nüüd küsimus kaaskannatajatele:KAS OLETE SONDI NEELANUD ja KUIDAS KURGU- JA SÖÖGITORUPÕLETIKUST LAHTI SAITE JA KUI RUTTU?
Siin foorumis on päris palju refluksihaigeid. Kas ongi nii või arstidel jälle uus moodne diagnoos, enne olid muudkui närvid ja allergia, kui ravida ei osanud.
 
:( 27. märts 2008, kl 18.32
Arstile läkin ka eelpool tood sümptomite pärast, saadeti: kurgu-nina arsti juurde kõik ok, tegin kilpnäärme uuringud (vereproovi, ultraheli)- ok, mandlite vereproovi- ok. Lõpuks siis gastroenteroloog- neelasin sondi (see oli väga vastik), öeldi et tõesti mao söögitoru vahe ei sulgu korralikult, ning kurk on ärritatud. Olen tarvitanud Nexiumi- kuuride kaupa, mitte koguaeg ja viimane kord ei näinud erilist paranemist.
Toiduainetest mainiti ka tomat jne..., aga olen veidike uurinud aluselisi ja happelisi toiduaineid, siis näiteks siin näitab hoopis midagi muud http://home.bluegrass.net/~jclark/alkaline_foods.htm , sellepärast ka huvi kuidas teised oma toidu valikuga arvestavad. Moehaigus või mitte, kuid miski peab põhjustama, röhatsusi, maomahala üles tulekut ja muid sellega kaasnevaid ebameeldivusi. Oma ninakinnisuse tõttu olen söönud ka allergiravimeid, kuna siis oli kevad ja et äkki midagi õhus põhjustab seda- aga aastaringselt??
Seda olen muidugi täheldanud et stressirohkemal perioodil muutub asi küll hullemakas. Siis magu ka stressab.
 
sama siin 27. märts 2008, kl 18.56
to :(
Aitäh huvitav info eest, tuleb välja, et isegi makaronid ja riis on happelised või kuidas.Nojah, mina katsun ka tomatit, kurki, suitsutatud/praetud lihatooteid mitte süüa, hommikul joon ikka tassi koorega kohvi.Ega siis elu ei saa täitsa seisma jääda.Kõige tähtsam on vist ikka see refluks kontrolli alla saada ja siis võib mõistlikult kõike süüa, grillihooeg ju tulekul.Minul algas kõik peale viirushaigust- põdesin lausa kaks kuud järjest ja sress oli ka, enne käisin sünnimärgi opil. Ilmselt on meie magu kõigi nende asjadega väga tugevalt seotud.Aga ma olen terve elu stressanud ja väga-väga ebatervislikult toitunud. Mind ikkagi huvitab, mis see refluks siis on, www.korvetised.ee sain Benno Marguselt oma vaevuste kirjeldamisel vastuse, et mul refluksi ei tohiks olla, soovitas perearst või kurguarsti poole pöörduda.Sealt ma ju diagnoosi saingi.Seetõttu mullegi tähtis siin foorumis mõtteid vahetada.
 
:( 27. märts 2008, kl 19.39
Sondi neelasmisega saad täpsemalt teada, kas on refluks ja ka söögitoru põletik.
Mul mingeid haavandeid ei olnud ja sellepärast ma ei saagi aru kuidas see asi mul nii hullult kurgule ja ninale mõjub. Enamuses inimestel on kõrvetised- no see on küll nüüd väga vana haigus.
Aga see mõõga neelamine on päris vastik protseduur, kuid üle elatav ;)
Alguses tegid mul rohud olemise kergemaks, kuid siis olid nad vist tugevamad. Lähen esmaspäeval jälle perearstile asju arutama.
 
lisaks 27. märts 2008, kl 20.19
mine...netist-kroonilised haigused, seal on sinu probleemi kohta oma lehekülg ja dr.benno margus vastab küsimustele. sealt saad teada, millist toitu süüa ja millist mitte.
 
mmm 27. märts 2008, kl 20.43
Minumeelest algas ka minul kõik kinnisest ninast ja pidevast tatist, mis kurku vajus. Ja siis hakkas see jube kõha. Ja siis hakkas toitu ülesse ajama ja ma ikka kohe hommikul ülesse tõustes tundsin, kuidas maost vajus ülesse. Aga mina hakkasin panema mingeid nohutilkasid ninna. Vist veidi hormooni sees igal õhtul sutsu ja nüüd juba kuu aega ja nina on läinud paremaks ja kõha ka ära kadunud. Olen ikka hullult neid tablette neelanud. Ise ka süüdi muidugi et söögiga ei hoia. Aga tõesti, praegu on taruvaik, linaseemned ja tee aitanud. Soovitan soojalt proovida, see võib muidugi individuaalne olla. Aga jah, stress ja pinge ja kevad ja sügis hoogustavad kehva enesetunnet.
 
:( 27. märts 2008, kl 20.46
Kui mõtled lehekülge korvetised.ee, siis seal on korduvalt käidud- see ei anna suurt infot mida ja kuidas refluks haigusega peale hakata. Ja neti arstide peamised soovitused on: konsulteerige oma perearstiga või spetsialistiga.
Siit otsisin saatusekaaslaste kogemusi.
 
kaaskannataja 27. mai 2010, kl 22.27
Minu soovitused alljärgnevad, ehkki minul pole ninakinnisust ega ka erilist kurguärritust mitte, kuigi häälepaeltele koguneb küll pidevalt midagi. Aga suus on hapu maitse, keele servad punetavad, lausa villid tulevad peale, ja rinnus ja ka seljas on vahel ikka väga tugev valu. Vahel viskab ka maosisalduse söögitorru.
Mitte mingisugust kohvi juua ei tohi (vast ehk viljakohvi, ehkki ma ei tea, kas seda on praegusel ajal olemas), samuti ei tohi süüa šokolaadi ega juua kakaod. Ei tohi tarbida piparmünditeed, see ärritab magu väga, ehkki võib rahustada närve. :) Mitte midagi rasvast, mitte midagi praetut. Kellel on veel laktoositalumatus (minul on), peab hoiduma ka piimast, sest see tekitab sel juhul tohutult gaase ja nõrk maolukk saadab need happeliseks muutunud gaasid üles söögitorru, põhjustades seal põletikku. Süüa tuleb vähemalt 4 tundi enne magamaminekut, hiljem enam mitte. Ei midagi haput. Juua ainult gaseerimata vett. Istuge sirgelt, magu ei tohiks kokku suruda. Tuleb püüda vältida füüsilist koormust.
Raviks on Nexium, kergematel juhtudel piisab Gasecist (omeprasool), samuti kummelitee (keskmiselt tõmmanud, leige, juua pool klaasi enne sööki paar korda päevas. Minul on haigus tõsiselt kallal, võtan vajadusel veel ka Maaloxit või Almageli. Ravi väga pikk, kestab palju kauem kui näiteks maohaavandite ravi.
Linaseemnejahu soovitan küll, seda võib segada pudru hulka, võtta sisse veega või kuidas tahes. Osa inimesi teeb sellega midagi kama sarnast, aga mina pole haput kartes seda teha julgenud. Rohelist teed talub magu hästi.
Soovin kõigile edu.
 
Laura 27. mai 2010, kl 23.00
Mina mõtlen ikka seda, et mida siis üldse võib süüa?

Mitte mingisugust kohvi juua ei tohi (vast ehk viljakohvi, ehkki ma ei tea, kas seda on praegusel ajal olemas), samuti ei tohi süüa šokolaadi ega juua kakaod. Ei tohi tarbida piparmünditeed, see ärritab magu väga, ehkki võib rahustada närve. :) Mitte midagi rasvast, mitte midagi praetut. Kellel on veel laktoositalumatus (minul on), peab hoiduma ka piimast, sest see tekitab sel juhul tohutult gaase ja nõrk maolukk saadab need happeliseks muutunud gaasid üles söögitorru, põhjustades seal põletikku. Süüa tuleb vähemalt 4 tundi enne magamaminekut, hiljem enam mitte. Ei midagi haput. Juua ainult gaseerimata vett. Istuge sirgelt, magu ei tohiks kokku suruda. Tuleb püüda vältida füüsilist koormust.

No mina siiamaani jõin hommikul kohvi piimaga, sõin jogurtit läksin tööle. Tööl söön alati lõunaks mingit salatit kerge lihaga, a'la kana või midagi ja õhtul liha salatiga. Vahel läheb ka lõuna ja õhtusöök vahetusse. Kuna juurvilju eriti ei söö on tomatid kurgid olnud alati salatis ja nüüd ei või?
Mida te siis üldse sööte?
 
mees 25. august 2012, kl 01.05
Minul on näiteks selline lugu, et tegemist on arütmiaga, lisaks siis refluksi sümptomid, valud rindkeres, kätes, hääl läheb vahel täitsa ära peaaegu.
Olen süda uurinud mitu korda ja ei midagi. Kord siis sattusin erakorralisse jälle rinnas pistvate valudega. Erakorralise arst kontrollis, siis küsis hunniku küsimusi ja seletas, et arütmia tuleb refluksist.
Ma ei ole nüüd uuesti arstile tagasi veel läinud, et mõõka neelata, aga minu huvi on just selles, et kas kellegil on veel mingi seos arütmia ja refluksiga olnud.
 
liina 25. august 2012, kl 12.41
minul ka arvatakse südamerütmihäired ja refluks olevat seotud.
aga mul ei ole kõrvetisi, mul valud rinnus, kohatine köha ja ebameeldiv lõhn suust.
 
proovi 26. august 2012, kl 08.19
proovi looduslikku ravimit KLUKS...infot leiad massuno.ee
 
ahah 02. november 2012, kl 12.21
Minu diagnoositi samuti peale sondi neelamist kerge refluks. Samas kõrvetisi nagu pole eriti, kuid mao sisu üles tulemist olen täheldanud. Enim vaevab aga pidev iiveldustunne, mis läheb kergemaks peale röhitsust. Kas teistel refluksi põdevatel on samuti iiveldustunne ja röhitsused. Mul miskeid valusid ei ole ja tüüpilist kõrvetist ka mitte. Kahtlen juba, kas tegemist ikka on refluksiga.
 
to ahah 02. november 2012, kl 13.37
kas sul koguaeg iiveldab? Mul hakkab juba hommikul ja nii päev otsa :S
Kas sa mingeid ravimeid ka kasutad muidu?
 
hädalistele 03. november 2012, kl 16.28
Mind aitab suuresti Alminox. Kui tunnen, et hakkab midagi nagu üles ajama, võtan ühe tableti ja kõik saab korda, ei tule kibedat maitset kurku ja suhu. Alminox on apteegi käsimüügis retseptita.
 
asti 04. november 2012, kl 14.40
mul ka diagnoositud refluks, kuid minu puhul on imelik see, et arsti diagnoosis selle järgi mida ta mõõga neelamise ajal nägi, mul aga endal ühtegi kaebust ei ole.
Kui tunnengi et magu hakkab justkui valutama või vaevama, siis söön hapukapsast, haput õuna või kindlasti midagi haput.
ja läheb üle.
no kuidas niiviisi saab olla?
päris tõsiselt.
arst ütleb et see ei ole võimalik, peale hapu söömist läheb kindlasti hullemaks.
no ei lähe, hoopis paremaks läheb.
 
kristallike 13. aprill 2014, kl 19.37
terekest kaaskannatajad! on rütmihäired selleni, et pandi stimulaator, ei aita õieti ükski ravin, isegi nexium mitte,linaseemnejahu kohta öeldakse, et refluksiga ei tohi võtta! ei kujuta ette millega see lõppeb,üritan vältida keelatut aga polegi õieti mida süüa peale hirsipudru. tatar peab olema hästi pehmeks keedetud, kõik mis on teraline ärritab.nii,et ei oska midagi soovitada,operatsioon olevat võimalus aga see on ka väga riskantne.lugedes astit meenub kusagilt,et alahappesusel pidid samad sümptomid olema, äkki on hoopis alahappesus?tervisi kõigile
 
viimasele kristallikesele 13. aprill 2014, kl 20.17
kas sul tõesti mõjutab refluks südant ja rütmi? Kes seda usub? Minu ükski arst seda uskunud pole;(Kuna need testid,,kus kontrast ainet kästi juua ja siis tagurpidi keerati ei näidanud refluksi?
 
eger 14. aprill 2014, kl 08.19
Kogesin paar päeva tagasi järgmiseid vaevusi: allaneelatud toidu kulgemisel makku oli tunda kerget valu selja keskel. Iga suutäie jõudmist makku oli seljas tunda. Pidevalt oli tunne nagu tahaks luksuda või röhitseda aga midagi nagu ei väljunud kõrist. Kui otsisin lugemist selle kohta siis leidsin kohad kus mainiti, et kergete taimsete toitude ja aluselist reaktsiooni tekitavate toitude rohkel söömisel võivad vastavad vaevused tekkida. Maole oleks vaja midagi mis melle seedimiseks vaja rohkem maohapet. Siis kulgeb kõik normaalselt. Pidingi tunnistama, et olen varemgi seda kogenud aga mitte nii selgelt ja seda siis kui söön palju toorsalateid köögiviljadest.
Kui nüüd paar päeva on toortaimset välditud, on kõik normis. Vaevused kadusid.
 
El 26. mai 2014, kl 15.26
Dr Oz ütles, et refluksi puhul ei tohi süüa/juua tsituselisi, konserve,kokteile, sibulat, praekana, tomateid, kohvi, śokolaadi. Head on banaan, mandlipiim,kaerahelbed.
 
nii 26. mai 2014, kl 18.40
El soovitused õiged, lisaks veel toore kartuli mahl ning veelgi parem, naturaalne õunaäädikas(jah, hapu) veega hommikul tühja kõhu peale, pikka aega. Minu tuttavat loobus lisaks veel gluteeni sisaldavatest toitudest ning probleem kadus täielikult.
 
tessa31 27. mai 2014, kl 21.37
Refluks võib südamerütmi häired teha küll. Lugesin inglise keelset postitust kuskil, et põhjus seisneb selles et seedeensüümid ei teki õiges koguses või tekivad hilinemisega, magu ei tühjene õigel ajal (otsige "gastroparesis")See aga mõjutab kuidagimoodi südant. Mao üle- või alahappelisus annavad sarnaseid sümptomeid aga on risti vastupidised asjad, põhjus miks ühele hapu sobib teisele mitte. Hakkas huvitama et mis on põhiline mao happelisust kontrolliva ravimi toimeaine? (kas hydrochloric acid, misiganes ta eesti keeles ka pole)?
Eestis ei tundu keegi huvi tundvat veel, mis asi on toidutalumatus (see pole sama mis allergia) kuid võib olla väga mitmete tõsiste vaevuste põhjuseks. Nisutalumatus, ekstreemsel juhu tsöliaakia näiteks. Suhteliselt keerulised diagnoosida seega on lihtsam mingi diagnoos seoses "närvidega" panna.
 
tessa31 27. mai 2014, kl 21.39
kopeerin ühe lõigu, loodan et enamus saab aru: "Reflux is almost never caused by too much stomach acid. Reflux is caused by the lower esophageal sphincter (LES) opening at inappropriate times. Some foods (chocolate, coffee, alcohol, onions, peppermint), certain drugs (demerol, NSAIDS, etc.) and lifestyle habits (going to bed right after dinner, tight waistbands and overeating) can all make the LES relax and open at inappropriate times. Also LOW stomach acid can cause reflux, because adequate stomach acid triggers the LES to stay closed during digestion. See "Why Stomach Acid is Good For You" by Jonathon Wright, MD for more info about reflux and low stomach acid. He also talks about gastritis, which can be caused by food allergies, celiac disease, prescription drugs and even H. Pylori bacteria."
 
tessa31 27. mai 2014, kl 21.42
veel üks lõik sealt foorumist: "Hi,
I met my doctor recently to talk about the pounding heart beat symptom after eating meals and got some answers. According to him, it happens due to delay in gastric emptying. The food break down flow process in your body is in haywire and there's a timing mismatch between the time the food enters and the production of enzymes in pancreas. This causes the new food we eat to accumulate in the GI tract, which can then cause blockage. Also I learned that the neurons that transmit signals to our abdominal muscles to function correctly get weak and can contribute to the delay in gastric emptying too. All this can cause different mechanisms in our body to kick in and cause the pounding heart beat. My doctor said eventually the mechanisms will fix themselves but it can take up to 2 years. For now, the best thing to do is to eat smaller meals. He also told me to take Triphala, ancient Indian herbal medicine which was invented 2000 years ago so I got it and now using it after every meal. BTW, my doctor is also gluten intolerant and have had some of these symptoms as well ;)

Triphala wiki link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Triphala "
võin tõlkida kui keegi aru ei saa
 
tessa31 27. mai 2014, kl 21.44
viimase ravimi kohta ei oska öelda kas Eestist seda saaks.

Ääremärkusena veel-mina sattusin seda foorumit lugema peale seda kui mul pärast söömist tekib südame tugev kuid rahulik tagumine. Väga häiriv muide. Arvatavasti ongi kerge refluks, kuna osad toidud ja kohvi panevad mao valutama ja tekitavad rõhitsusi ja kõrvetisi.
 
opist 14. oktoober 2014, kl 22.32
Kas kellelegi on tehtud ka see operatsioon, mis aitab neid lukusteid parandada? kuidas seda oleks võimalik saada? Kas peab siis tõesti kõrivähki ootama, kui on ju võimalus, et operatsiooniga saab asja parandada. Andke tagasisidet!!! Asjalood väga rasked ja reflux aastakümneid vaevand. Ülekaalu ei ole.
 
sherlock 14. oktoober 2014, kl 23.19
ma olen nüüd toidusedelist eemaldanud,kõik nisud,rasvad,suhkrud jne just selle tõttu,et pealesöömist ka joomist tekib kõhus kolmnurgas tunne,et toit ei lähe edasi.Tekivad minutitega vahelöögid,raskus tunne kõhus jääb kestma isegi kolmeks tunniks.
Toidutalumatus see ei ole,kuna olen nüüd taimetoidul.Ülekaal see ei ole,kilmpääre korras.Kõik korras aga puperdus ja tahhükrdia jäänud.Kahtlustasin songa,kuid puperdamine tuleb ka tühja kõjhuga(korisev kõht)Mingi spasm tekib.
refluksi kui sellist pole,sest käisin selle kontrastainega UH,kus ei tuvastatud ei songa kui ka mitte toidu tagasivoolu.
Küll aga sain neuroloogilt diagnoosi ,lühidalt POTS.Mis on vere mahuga ja asendipõhine probleem,kes viitsib googeldab.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!