Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
coaxil-kes kasutanud?
 
eleri 17. veebruar 2008, kl 13.27
psühhiaater määras ärevuse ja depressiooni tõttu coaxili.võtan 5. päeva, isu on veic vähenenud, aga muud nagu ei tunne. kes on coaxili kasutanud-kuidas pikaajaliselt mõjus ja mis kõrvalnähte tekkis ja millal aru saite, et nüüd on parem st kaua aega võttis, et rohi mõjuma hakkas?aitäh.
 
n 17. veebruar 2008, kl 13.48
poole aasta pärast tundsin et on parem
 
kasutaja 17. veebruar 2008, kl 14.59
Mina võtan sama rohtu. Dep. kaasnev ärevus.Täna on kümnes päev.Oluliselt midagi muutunud pole, ehk kui siis vähemaks on jäänud kõhus ebamugavustunne. Ärevust ka parasjagu.
Helistasin arstile ja rääkisin oma nädala kogemusest. Ütles, et algul kui 2 0,5 xanaxist jääb väheks, siis võin võtta 1,5 2 mg päevas jagatuna üksikannustesse.
Võtan Coacili 3x päevas, aga xanaxtit olen püüdnud mitte üle 1 mg päevas võtta.
Sõltuvust ma ei karda, sest rahusti võtmiseks on ju näidustused olemas ja enesetunne läheb peale võtmist paremaks.
Aga minu puhul on see võib-olla liiga nõrk ravim ka.Arst ütles, et vaatame veel nädala ja ehk siis kirjutab uue rohu hoopis.
 
eleri 17. veebruar 2008, kl 15.17
to kasutaja

mina võtan ka 3 x päevas 1 tablett. lisaks kirjutas arst karbi 0,5 mg xanaxit. kolmel päeval olen pidanud võtma ka 1 o,5 mg xanaxi, sest ärevus muidu läheb päris hulluks, tunnen, et lähen lolliks peast ja kaotan kontrolli kõige üle. tahaks juba end rahulikumalt tunda. psühhoteraapias hakkan ka käima, aga arst ütles, et enne peab antidepressant (ehk siis see coaxil) kasvõi natukenegi mõikama hakkama, et alles siis psühhoteraapia ka juurde.
 
to eleri 17. veebruar 2008, kl 20.45
Kaua oled võtnud? Kas sulle ei tundu või ei tundunud, et võtmise alguses ärevus läheb nagu veel suuremaks?
Kuidas sa öösiti magada saad?
 
eleri 17. veebruar 2008, kl 22.07
olen võtnud nüüdseks 6 päeva. esimesed 2 päeva olin veic uimasem,kuid nüüd on jälle see "endine" mina tagasi, st olen jälle ärevuses, st rohi pole oma mõju avaldanud. ma loodan et hakkab avaldama. ööseks võtan 0,5 mg xanaxit, aga on ka öid kus ei pea võtma, jään niisama ka magama.
 
ka kasutaja 17. veebruar 2008, kl 22.23
Eleri!
Kirjuta mõne päeva pärast taas, kuidas sul selle rohuga läheb.
Enamik vast seda teemat ei loe, aga ärevikele on see teretulnud info.
Loodame, et lähiajal läheb meil olemine paremaks.Minul ka organism alles testib seda Coaxili. Saame näha, kas võtab omaks.
 
ma 17. veebruar 2008, kl 22.25
esimene ravim üle aasta, millel pole kõrvalnähtusid (aasta jooksul proovinud vist 5). võtnud praeguseks poolteist kuud tasapisi annust suurendades. 1 tbl 3x päevas võtnud ligi 3 nädalat. pole märganud raviefekti, aga mul on seda vist vara oodata: korduv mõõdukas/raske depr lisandunud ärevusega.
 
eleri 17. veebruar 2008, kl 23.01
mul on diagnoosiks paanikahäire ja ärevushäire depressiooni sümptomitega. kirjutan jah siis paari päeva pärast uuesti,kuda enesetunne ja andke teie, teise coaxilikud :) ka teada, kuda teil on. jõudu paranemisel!
 
paanik 18. veebruar 2008, kl 00.58
jah, olen võtnud vist ainult 3 päeva, kohutav enesetunne oli, hirm läks veel suuremaks ja enam ei julgenud võtta, reaalsustunne kadus sellega täielikult, ma eriti ei soovitaks jätkata, sest näha on, et ta sulle ei sobi! Tegelikult ega AD-d ei ravigi paanikat ja ärevust, ja mis diagnoos - depressiooniSÜMPTOMITEGA??? Deprekas kas on või teda pole!
Huvitun väga - kes on sinu arst?
Paanikat-ärevust leevendab esialgu ikka alprazolaam, siis peab proovima psühhoteraapiat - aga psühhoterapeut peab olema tasemel arst, mitte mingi "psühholoog", võiks proovida ikka välja uurida, mis on paanika-ärevuse PÕHJUSED.
AD-de pikaajaline tarbimine on täiesti mõttetu, kui järele jätad, siis võõrutusnähud on jubedad ja lühikese ajaga on kõik jälle tagasi! Nad teevad tuimaks, ükskõikseks - zombiks! Ja see zombi seisund siis arstide arvates vähendab paanikahoo tugevust ja likvideerib ärevuse - ongi kogu AD raviskeem! Mitte midagi püsivat ei tule, mõni tarvitab neid kogu elu ja mingit asjalikku ravi ei saagi...kurb, kuid tõsi!
 
to paanik 18. veebruar 2008, kl 12.59
Eleri ju mainib, et võtab ka xanaxit.
Coaxili kasutuslehel on ju selgelt kirjas, et antud ravim on dep., ärevus-ja paanikshäirete raviks.
Väiksemates maakondades puuduvad psühhoterapeudid. Kõik ei ela suurlinnades.
Tundud selline õel olevat.Ja lisaks kujutad ette, et oled arstidest targem.Sina ja paljud teised. Mis Zombist te kogu aeg räägite.Õige ravi korral ei zombistu keegi ja arst lubab alati ravi alguses doosi omale meelepäraseks seada. Alustada võib väga väikeste annustega. Et organism harjuks rohuga.
 
eleri 18. veebruar 2008, kl 13.26
to paanikelan tartus. käin väga hinnatud psühhiaatri juures, kes on depressiooni ja ärevusala spetsialist. vb sina, paanik, loed vaid eestikeelset pakendi infolehte coaxili jne kohta, tutvu natuke ka välismaiste ravimuuringute ja muu depressiooni alase kirjandusega, küll sa siis aru saad, miks mulle selline ravim kirjutati. nt vaata seda linki ja loe tähelepanelikult, see on coaxili kohta:

http://www.tianeptine.com/
 
eleri 18. veebruar 2008, kl 13.30
to paanik

lisaks ärevuse ajal aktiveerub närvisüsteemi see osa, mida inimene ise kontrollida ei saa, eriti kui tal on ärevushäire.
ja diagnoos ärevushäire depressiooni sümptomitega on olemas, selle diagnoosi jaoks on lausa rahvusvaheline diagnoosikood. mine vaata seda tü psühhiaatria kliiniku lehelt lehelt:

http://www.kliinikum.ee/psyhhiaatriakliinik/Programm/ravi/RHK/RHK10-FR17.htm

nõme, et inimene tuleb siia arvustama, omamata ise mingeid teadmisi.ja eks need vihased kommenteerijad on need, kellel endal pole probleemi vaid käivad siin end välja elamas.
 
vist tean 18. veebruar 2008, kl 15.10
Paanik ongi vist see Zombi. Sellise teksti peale muud ei oskagi öelda.
 
E 19. veebruar 2008, kl 12.19
Mina pidin võtma Coaxil'i kuu aega 3x päevas(võtsin ka), siis kuu aega 2x(tegelt võtsin kokku 20 päeva) ja siis kui pidin kuu aega 1x päevas võtma, siis hoopis võtsin miski pool kuud ja jätsin yldse ära. Mõjus kyll tegelikult. Suutsin tööd rohkem teha ja ei ärritunud iga lapse jonnimise peale. enne olin lapsele kallaleminemise äärel mitu korda. Muidugi ma ei olnud ka päris hulluks minemas, aga mulle tundub, et mulle see aitas. Arst käskis kyll edasi võtta ja kirjutas retseptigi, aga see on siiani rahakoti vahel ja loodan et ei pea niipea medikamentidest abi otsima :D
 
efka 20. juuni 2008, kl 22.47
Mina olen coaxili võtnud tänase seisuga täpselt 15 päeva. Siiamaani pole küll mingit mõju avaldanud, aga võtan ka aint 2 korda päevas. Psühhiaater arvas, et esialgu vähem.
No ma ei tea... nii tahaks, et mõjuma hakkaks juba. Vahepeal suht lolliks minemise tunne. Ja see nutmine!! Gaad, vahepeal täiesti selgest taevast noh. Üks päev rahulikult joonistasin, kuna üldiselt see mõjub mulle teraapiliselt, rahustab, siis aga keset joonistamist jälle selline nutu- ja paanikahoog :S
nii nõme! Keegi siin ütles, et pool aastat... õudsalt kaua ju! :(
 
Sell 11. september 2008, kl 10.20
Mul käskis arst esimesed paar nädalat võtta 1tbl Coaxili ja siis üle minna 2 tbl peale (kerge depressioon). Ütles, et teraapiline annus on tegelikult 3 tbl/päevas, kuid sageli pidavat kahest aitama. Ent võtta tuleb 4-6 kuud - ka siis, kui enesetunne juba ammu heaks on läinud - et efekt ei jääks lühiajaliseks.
 
angela 27. oktoober 2008, kl 16.16
Hakkasin just seda kasutama aga pea käib jubedalt ringi ei tea kas rohust või niisama?Paanikahoogusid ei ole võtsin eelnevalt cirali.Xanaxit võta ei saa lihase nõrkus tuleb.Kas kellelgi veel käib coaxi tablettidest pea ringi või ei tohi ma seda ravimit võtta?
 
Älis 07. jaanuar 2009, kl 22.43
Võtsin täna esimese tableti. Söögilauas istudes ja mehega rääkides hakkasin end imelikult tundma, ei saanud alguses täpselt aru, mis minuga toimub. Ei suutnud enam keskenduda oma jutule ja tahtmatult ajas naerma. Täiesti loll tunne! Mõne aja pärast muutusid käed nõrgaks ja üleüldine väga! loid olemine tekkis. Kas tõesti üks tablett tekitab sellist tunnet? Arst määras mulle täisannuse 3tbl-i päevas. Ei kujuta küll ennast ette, kui omale neid päeva jooksul kolm sisse kühveldan.
 
depr 13. aprill 2009, kl 12.37
Arst kirjutas äsja mulle Zyloram-i asemel Coaxil-i . Ei ole veel ühtki Coaxil-i võtnud , sest esimene annus on määratud õhtuks . Lugesin kommentaare ja ei oska mingit seisukohta võtta .. Mul puudub hiljutise töökoha kaotuse tõttu ravikindlustus ja ei tea , kas tasub nii kallist ravimit ostma hakata ?? Diagnoos on korduv depressioon ja paanikahood .
 
juba 13. aprill 2009, kl 12.52
palun nõu-ise ka paanikaga hädas ja ärevusega- kas see hetkeline nõrkuse hoog käib selle alla? Lihtsalt mingi hetk tunnen kuidas muutun täiesti nagu süldiks, tunne on nagu ei saaks üldse aru, mis toimub....
hetkel ravi ei saa
 
mõmmi 14. aprill 2009, kl 10.30
to juba: sellised imelikud tunded käivad kõik selle asja juurde. ise tihti sama kunagi tundnud. ravi aitas.
 
asd 23. oktoober 2009, kl 00.07
Kellelgi Coaxili ja alkoholiga on kogemusi? Nädalavahetusel tahaks juua, aga ei tea kas tasub. Lahjem ravim pidi olema, ehk võib väikse viina teha?:D
 
co 23. oktoober 2009, kl 04.52
olen võtnud coaxili 3*päevas juba 2 kuud ja ei midagi ja sertraliini 2 hommikul
 
tinnu 23. oktoober 2009, kl 08.41
Hea rohi oli, aitas hästi. Kõrvalmõjusid ei olnud. Alkoga ole ettevaatlik, midagi ei juhtu, ei lähe sa segaseks ega midagi, aga jäta siis tablett võtmata kui on plaanis klaasike teha- ta on hepatotoksiline ehk maksale väga kahjulik koos alkoga.
 
coxi 23. oktoober 2009, kl 10.20
Väga hea rohi,tarvitan juba pool aastat ja hetkel toimub üleminek teisele rohule,kuna ärevus kenasti taandunud.Minul läks ravi alguses ärevus suuremaks aga olgem positiivsed,kohe kohe hakkab paremaks minema.Ärge keskenduge oma ärevusele,tehke endale kindlad ja lühiajalised päevaplaanid näiteks.Mind see väga aitas.Oi kuidas tahaks,et teil ka juba hullud ajad möödas oleks!! Tean,kui halvasti te ennast tunnete,aga ärge jätke ravi pooleli! Mis mind väga kurvastab,on see,et Xanaxit nii kergekäeliselt tarvitatakse.Olen endine väga suur Xanaxi sõltlane,tean,mis on võõrutusnähud jne.Ma ei võta enam kunagi seda rohtu suu sissegi.Nii väga tahaks,et keegi ei peaks selliseid õudusi üle elama,palun püüdke sellest rohust vabaneda nii kiiresti kui võimalik.
Head paranemist!!
 
happy 23. oktoober 2009, kl 20.51
Sama, mis kommenteerijal "n" - olen pool aastat võtnud ja alles nüüd hakkavad tulemused tulema, st meeleolu paranema (aga seegi on positiivses mõttes lausa uskumatu). Võtan 1 tablett 3 x päevas. vastu sõrmi. Siis jätkasin võtmist ja nüüd hakkab pare
Kõrvalnähte pole olnud.
Mis alkosse puutub, ei oska öelda, aga arsti jutust on meelde jäänud, et tableti mõju on lühiajaline, nii 2 tundi.
 
happy 23. oktoober 2009, kl 20.58
Oijaa, et keegi ei arvaks, et ma coaxilist sassis olen, siis märgin ise, et ühe lõigu olen puudulikult maha kustutanud, seetõttu seal teksti vahel see arusaamatu "sokkimine" :)
 
üritan ISE hakkama saada 23. oktoober 2009, kl 21.01
Mulle coaxil ei sobinud...vist. Arst määras, kuna Cipralex ei andnud mingei tulemuis, täisannuse, so siis 3 tabletti päevas. Võtsin esialgu 2 tabletti ja suutsin neid võtta vaid 4 päeva, sest nii meeletult halb hakkas. Mul tekkisid jubeda kõhu(mao)valud, kuuma-külmahood, ajas iiveldama, peavalud jms. Jätsin päeva pealt asja katki ja arstile ka uuesti ei läinud. Ei ole selline rohtudega katsetaja. Nüüd üritan päris ise, ilma rohtudeta hakkama saada. Ma PEAN hakkama saama ;o)

Kõike head Teile,
 
enna 04. november 2009, kl 15.29
Mulle kirjutati ka coahili- mul olevat ärevushäire. Kolm esimest päeva 1 tabl. Kolmas päev magasin 24 tundi järjest. Neljandast päevast 3 tabl Ma ei saa aru, et mingid muutused toimunud oleks, kuigi arst ütles, et kolme päeva pärast hakkab mõju.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!