Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
odav aga tervislik toit
 
näljane 17. aprill 2007, kl 11.20
soovitage, mida süüa kui raha ei ole ja ainult makarone ei taha süüa. praegu olen juba 50-kiloseks nälginud sest toit on nii kallis. kuidas süüa võimalikult väikse raha eest võimalikult mitmekülgselt?
 
asd 17. aprill 2007, kl 11.25
tatar on suhteliselt odav. turult osta juurvilju juurde (porgand @!#$ kapsas), maitseaineid (need viimased ei saa kiiresti otsa ka) pakk juustu kui saad lubada ja tee vormirooga ahjus, tervislik ja kui ainult endale teed siis saad vähemasti 2 päeva suurest hautuspotitäiest süüa.
 
saab ikka 17. aprill 2007, kl 11.31
Hommikul puder , keefir. Lõunaks tükk kanaliha, praetud, kõrvale toorest kapsast, porgandit, peeti jne. Õhtuks supike leivaga või makaronike. Mõni õun, saab väga odavalt. Kokku tuleb vast paarkümmend krooni või ei tule sedagi. Aga söödud ja sisaldab ka enam-vähem kõike vajalikku.
 
Margit 17. aprill 2007, kl 11.31
No aga miks sa siis nälgid? Hangi tööots.
 
k 17. aprill 2007, kl 11.32
ja huvitavamaks saab seda juurviljavärki teha igasugu maitseainete, kastmetega. kui nende jaoks muidugi jätkub raha.
 
ponta 17. aprill 2007, kl 11.35
Mina teen viimasel ajal väga tihti nii tööle kaasa kui koju ühepajatoite. Iga kord erinevatest köögiviljadest. Vahest kanalihaga vahest ilma lihata. Tihti teen ka püreesuppe kas ühest või mitmest erinevast köögiviljast. Kah hea tööle kaasa võtta.
Köögiviljad- @!#$, kartul, kapsas natuke porrut jms ei ole väga kallis. Kana ei ole kah üle mõistuse kallis.
Oleneb muidugi eelarvest. Kuna mul ülalpidada veel töövõimetu ema siis rahaga üsna kitsas aga sellise menüüga oleme hakkama saanud. Mõnikord ka head-paremat endale lubanud, näiteks kord kuus (tihti Rimi kalapäevadel, siis saab odavamalt) seda punast kala natuke ostnud ja sellest väga maitsvat kalasuppi teinud.
Igasuguseid suppe saab teha, kah tervislik ja maitsev toit.
 
näljane 17. aprill 2007, kl 11.35
Margit, mine @!#$, pole sinu asi, miks ma nälgin. sellest polnud üldse juttu, MIKS ma nälgin vaid sellest, kuidas odavalt head sööki teha. mine tee omaette teema kui tahad.
 
ponta 17. aprill 2007, kl 11.36
mis värk selle kaalikaga = k.a.a.l.i k.a.g.a on, ma ei saanud aru, seda ei "avaldatud" ju siis ei ole kombekas sõna :)
 
kata 17. aprill 2007, kl 11.38
räime saab erinevalt ja väga maitsvalt teha, seamaks on odav ja kasulik, supikana on turul ka alla 20 kr kilo - mine käi silmad lahti ja mõtle
 
kaaleste 17. aprill 2007, kl 11.55
Oleneb palju sul raha toidu peale on?
saab teha suppe. Saab teha ühepajatoite. Saab teha vormiroogasid.
Muide räimehautis on väga maitsev, mul teeb isa seda nii, et võib koos haudepotiga alla neelata :) Ise saab teha ka vürtsiräime, väga maitsev on.
Tatra ja muid putrusid.
Näitek üsna odav päevamenüü: hommikul omlett ühest munast(soovi korral praadida alla natuke sibulat, üks viiner, muna kloppida veega)
Päeval tatrapuder kanalihaga ja lisandiks nt. karulaugu(turul 1 punt 3-4 krooni)kodujuustu kaste.
Õhtul nt ka-alika-kana vormiroog(ka-alikas natuke keeta ja lõunasöögist jäänud kanaga kihiti haudepotti panna, vahele võib panna veel kui on tomativiile või mõnda muud köögivilja. Ja peale valada muna-piima klops ja natuke riivjuustu.
 
@näljane 17. aprill 2007, kl 12.06
Miks sa siis makarone sööd. Kartul tuleb ka sama odav. Kartul ja kaste ja päev otsa on kõht täis. Kastme võid lausa 2 päevaks teha kui raha vähe on. Väike hpukoor 6.- krooni; natuke soola; tilk piima; supilusikatäis jahu; 100-200 gr, vorti või hakkliha ja saad ühele inimesele 2 päeva toidu. Lisaks siis kartul või puder või makaronid. Kui veel klaasi teed ja paar viilu leiba ka saad lubada siis pole kohe kõht kindlasti tühi.
Oleneb muidugi palju sul see võimalikult väike raha on aga ma eeldan ikka, et 25.- päev on lubatud. Alla selle ei oskaks ise ka midagi kombineerida.
 
aga 17. aprill 2007, kl 12.21
osta näiteks värskeid räimi ja prae neid. Ja turult saab kindlasti odavamalt ka kraami. Ah, öeldakse ju, et puudus teeb leidlikuks...
 
Krässu 17. aprill 2007, kl 12.23
Minul kappi alati varutud makarone,tatart,riisi,jahu,erinevaid pudruhelbeid.Neid hea kasutada kui rahadega tuuga.Kõrvale peeti,kapsast,porgandit vms.Väga hea on ühepajatoit.Saab korraga mitmeks päevaks ette teha.Kõrvale saab nosida leiba.Leiva jaoks ikka mõni kroon yle jääb.
 
tictac 17. aprill 2007, kl 12.47
need vorsti- ja jahukastmed, mida siin soovitate, pole ju tervislikud, nagu teemaalgataja soovis. odavat rämpsu oskab igaüks osta, aga kvaliteetne tooraine (korralik liha, kala, mitmekesine juur- ja puuviljavalik, erinevad piimatooted jne) võib tõesti kalliks minna, kui raha vähem. aga muidugi süüa putru, juurviljapadasid, suppe. põhiline nipp on ise tegemine ja menüü planeerimine. ostad näiteks väikse tüki head loomaliha, poolest teed hea kastme kartulite juurde, teisest järgmine päev suppi või pajarooga. näed rohkem vaeva: ostad korralikud kodumaised toorained, puhastad, koorid, hakid, teed lihast puljongid, keedad, hautad, küpsetad..
 
mh the second 17. aprill 2007, kl 12.51
No ma ei tea... 1 muna hommikusöögiks on ikka jõhker nälgimine, ütleks ma. Ainult veega klopitud ka veel... Mis sealt saab, hädavaevu 150 kcal kätte?

Lõunaks kana. Mhmh. Kanafilee maksab ca 40 krooni (kaks fileetükki). Kui teed lõunaks ühe tüki ära, siis, andke andeks, õhtuks sellest tükist küll ei jätku. Niiet kanaga toidud kõige odavamad ikka ei tule - kui tõesti supikogud jms välja arvata. Juust on ka nii üüratult kallis - selleks, et maitset annaks, ei piisa vaid kübekesest.

Ühesõnaga mina pole suutnud tõeliselt tervislikku toitu odavalt teha. Ausalt öeldes kui vahepeal toitusin kanast, köögiviljadest ja muust sellisest (välistasin makaronid ja kartulid kui suhteliselt ebatervislik kraam), siis läks nii jube palju raha, et selle nalja lõpetasin peagi ära.
 
jah 17. aprill 2007, kl 12.58
aga kui sa juba 50 kilo praegu kaalud ja jatkad juurviljade ja hautiste soomist voi yhte muna hommikuks, siis oled varsti ju 40 kilo? sa ei tohiks enam kaalu kyll suurt langetada, peaksid sooma kaloririkkamaid sooke, liha aga jallegi on muidugi kallis. toiduhinnad on yldse lainud yle moistuse kalliks minu arust.
 
saara 17. aprill 2007, kl 12.58
vaesed üliõpilased ja sõid ikka praetud kartulit. see küll kallis ei tule. samuiti igasugused juurviljahautised ja supid, kusjuures sinn polegi liha vaja. samuti pudrud mistahes viljadest on tervislik ja odav. ega siis kallis toit polegi tervislik. just need mida nimetasin palju tevislikumad
 
val 17. aprill 2007, kl 13.01
to kaaleste

räägi sellest isa tehtud räimehautisest kui raatsid?
 
yx 17. aprill 2007, kl 13.02
Kui odav peaks odav olema? Ainukeste odavate ja tervislikkudena meenuvad erinevad Soome makaronid, kilo hind tuleb umbes 17kr ja olemas on tumedad, kaera-, rukki- ja neljavilja. Maitselt on ka paremad kui harilikud makaronid ning sobivad ka paja- ja ahjuroogadesse.
 
karvapea 17. aprill 2007, kl 13.03
mh the second räägib täiesti õiget juttu. Ühesõnaga, see teema on mulle tuttav ja ODAV ei ole tõesti mitte tervislik ega mitmekülgne - kui sa just tooreid juurikaid ise ei kasvata.
 
klge 17. aprill 2007, kl 13.18
Alles 10 aastat tagasi kasvasid lapsed karuli -kastme peal ja juurikaid lisaks ning oma aia marjad ja õunad ja kasvasid terved- tugevad inimesed. Igasugused jahukastmed on igatahes tervislikumad kui hamburgerid ja keemiat täis poetooted; samuti on korralik soe toit tervislikum ainult juurikate närimisest või makaronidest. Need arvukad poetooted nii poolfabrikaatidena kui valmistoiduna on ikka viimase 10 kui isegi mitte öelda 5 aasta leiutis.
Pidevalt ainult makarone süüa on kindlasti palju ebatervislikum kui sooja toitu teha.
 
test 17. aprill 2007, kl 13.21
 
karvapea to: klge 17. aprill 2007, kl 13.26
Ära hakka keskelt lugema, vaid algusest - jutt käib odavast toidust :))
 
klge 17. aprill 2007, kl 13.28
to karvapa: kartul ja kaste ongi odav toit ja kõhu saab korralikut täis. Kui juurikaid ka veel õnnetub kõrvale saada siis on kõht ilusti täis.
Missugune see siis veel odav toit on kui seda ei ole tavaline kartul ja tavaline piimaksate või jahukaste.
 
mh the second 17. aprill 2007, kl 13.32
10 aastat tagasi veetsid lapsed iga oma vaba hetke õues mängides, turnides, joostes - ja ka siis oli mõne kehaehitus pontsakam kui teiste oma. Tänapäeval kahjuks on elu veidi teistsugune.

Aga jah, vaieldamatult on kartul, lihatükk ja juurikad tervislikum kui võileib, burgerid jms jama. Aga mõelge veel, kui tervislik on aeg-ajalt k.aalika, porgandi ja kapsa kõrvale ka baklažaani, kabatšokki, jääsalatit jms süüa. Ja vot see ei ole odav nali.

Üks mõte menüüst (ei ole odav, aga see-eest tervislik):
hommik: 2 praetud muna, viil-kaks täisteraleiba, klaas tomatimahla, värske kurgi salat
lõuna: loomalihahautis kabatšoki, baklažaani, purustatud tomatite ja kikerhernestega
õhtu: ahjukana lillkapsahautise ja kerge kastmega.
vahepaladena: greip, pähkleid

Arvutage nüüd kokku, palju selline menüü läheb. Talvel.
 
xyz 17. aprill 2007, kl 13.36
Kui turul on võimalik käia, siis saab ikka lihakraami ka palju odavamalt kui poest. Osta kanakoiba, keeda, saad puljongi ning sellest suppi teha. Liha võid tükeldada ja sellega kartuli, pasta või riisi juurde kastet teha. Mul üks tuttav tegi vaesel ajal kanapugudest kastet ja hautist, väitis, et olla päris OK olnud. Juurikad on poes enamvähem samas hinnas kui turul, Säästukas ja Maximas teinekord odavamadki. Tükike läbikasvanud liha kuubikuteks tükeldada ja praadida koos sibulaga, kruubi- või tatrapudru sisse segada, või mulgiputru teha - jälle toitev söök ja võib rohkem valmis teha. Juurde näiteks peedi, porgandi või hapukapsasalatit, et vitamiinid kah olemas oleksid.
Vanad head kodused toidud on ju igati head.
 
ss 17. aprill 2007, kl 13.42
no ei ole ikka porgand või kaali-kas kallis ka talvel. ei ole ka kapsas. ei pea ju väljamaa köögivilju sööma. poolikust kapsast annab teha süüa mitu korda. kilost porknast ka ja mis nad siis maksavad. samuti igasugused kruubid, tatar, kaerahelbed on küll odavad
 
k 17. aprill 2007, kl 13.44
küsiti odavat ja tervislikku. see ei pea ju tingimata maitsev olema ;)
 
kaaleste 17. aprill 2007, kl 13.46
"Kanafilee maksab ca 40 krooni"
Kes rääkis kanafileest. Meie ostame nats odavamat koiba või tiiba :) Või terve kana aga siis eriosadest teeme erinevaid toite :)
Ja ühe muna omlett inimesele + leib+ tee ei ole hommikuks vähe. Mul ei ole hommikuti eriti isu.
 
kaaleste 17. aprill 2007, kl 13.47
"räägi sellest isa tehtud räimehautisest kui raatsid?"

Raatsin küll aga retsept isa oma ja peas ei ole. Jätta kontakaadress küsin ja saadan kui huvitab.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!