Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
odav aga tervislik toit
 
yx 17. aprill 2007, kl 13.51
Ainult köögiviljadest menüüga on väga raske kaalu säilitada.

Ja kes ei ole märganud, siis need praegu poodides müüdavad kartulisordid pole enam samad, kui see mida 15a tagasi söödi. Või vähemalt Tallinnas on müügil vaid vaid vesine tärklisekartul.
 
xxl 17. aprill 2007, kl 13.53
Kui probleem selles, et kaal 50 kg ja kesise toidu peal kipub veelgi langema ja raha pole siis eeskätt soovitan igasuguseid putrusid. Need annavad kaloreid ja tervislikud. ja suppe. Need nii kalorikkad pole aga liha või juurviljapuljongid on tervisele kasulikud.
 
fff 17. aprill 2007, kl 14.14
Palun pane siia see räimehautise retsept. Huvilisi rohkem kui üks.
 
kiire toidu huviline 17. aprill 2007, kl 14.19
200 g hakkliha (10 eeku) + 1 pakk kiirpada (ca 15 eeku) = ühepajatoit (25 eeku) 2 söögikorraks ( 1 kord 12,50 eeku).


300 g keedetud kartulit (ca 3 eeku), 1 keedetud muna (1,50 eeku), 1 väike mugulsibul (max 1 eek), 1 hapukurk (hind teadmata), tilk õli, mingit olemasolevat maitseainet = salatiks lõikuda (hind jääb alla 100 eegu).


Jne, jne.
 
kiire toidu huviline 17. aprill 2007, kl 14.22
salatisse on üks 0 ülearu saanud :P.. 10 eeku ikka
 
:( 17. aprill 2007, kl 14.47
Tunnistan, et minul ei tekitanud ükski pakutud toit erilist isu. Kõik need kapsahautised, jahukastmed ja pudrud zzzzzzzzz Mina sõin lapsepõlvest neist isu täis. Juurvilju suudan vaid toorelt süüa, riivitud progand ananassiga... midagi sellist. Kartulit ka ei söö. Kiirnuudleid teen vahest hommikuks, segan kodujuustu, ketsupi ja toorsalatiga. Õhtul näksin niisama. 50 kilo ei ole küll mingi imekaal, mida nälgimisega vaid saavutab.
 
*vastaja * 17. aprill 2007, kl 15.02
Oleneb ikka inimese pikkusest; nt. 170 ja enam pikkuse juures 50 või vähem kaaluda on ikka haiglaslik kui tegemist on täisealise inimesega.
Esimene küsimus oleks , et palju on toiduraha päeva kohta ja teine küsimus on maitse-eelistused ; muidu ei oska midagi eriti pakkuda.
PS. keegi ütles, et poekartul on vesine aga kas te sellist kohta nagu TURG teate;)
 
vana eestlane 17. aprill 2007, kl 15.09
Hernesupp on üks hea asi, annab jõudu, on tervislik. Saab odavate kontidega keeta, mida turult ikka leida on. Ja isegi piimaga hernesuppi meil kodus vanema keetis ja mina keedan ka- leotan koos kruupidega herneid üle öö, siis keedan paar tund, kuni pehme, valgendan piimaga ja sorts hapu- või kohvikoort ka peale, rukkileiba kõrvale- väga mõnus. Ja odrajahukörti ka keedan hommikuks, esivanemad sellest peamiselt elasidki ju ja näe, alles oleme.
Mulgipuder ka väga hea ja tervislik ja hapukapsasupp. Ma muide näen ette, et mõni kindlasti hakkab irvitama hernesupijutu peale, et kuidas kõht sellele reageerib. Aga oh imet- selliste vanaaegsete söökide peale on minu kõht küll aina mõnusasti täis ja mitte midagi ebaviisakat ei põhjusta.
 
mel 17. aprill 2007, kl 15.18
to vana eestlane

mina usun küll, et neid vana aja toite oleks päris lahe aegajalt süüa. hernesupi keetmine võtab aga jubedalt aega ja seepärast põhiliselt tegemata jääbki.
 
to :( 17. aprill 2007, kl 15.23
Kui raha on vähe, sööd igasuguseid asju.
 
gucci 17. aprill 2007, kl 15.27
Issake kui lollid siin mõned on.. keegi ei ole küsinud, mida TEIE sööksite ja kui palju on normkaal. Inimene on selgelt SALE, TAL ON VÄHE RAHA ja soovib TERVISLIKULT süüa. see, et mõni siin ennast kartulitest kõriauguni on pidanud sööma ja praegu pigem kiirnuudleid armastab, pole asjakohane.
 
irr 17. aprill 2007, kl 15.56
juurviljasupid on väga tervislikud, puljongikuubik juurde ja saad 10-15eekiga 3L suppi. ahjukartulid värske salatiga (porgand, kapsas).

kui liha jaoks napib raha, siis osta sojaliha - 15eeki kott, on sama tervislik (või enamgi), kui päris liha, ning maitseb ka jube hästi, kui maitsestad normaalselt.

igasugu pudrud - tatar, hirss, oder, jms - praetud sibulaga on minu arust iga puder hea, eriti veel kui klaas piima kõrvale võtta:)

magustoiduks: turult osta puuvilju ja želatiini, tee tarretisi. maitsev, vähekaloriline ja odav (sõltub muidugi, mida sisse paned)
 
to fff ja teised huvitujad-räi 17. aprill 2007, kl 16.21
Uurin isalt täpselt järgi ja panen homme üles :)
 
to :( 17. aprill 2007, kl 16.27
"Tunnistan, et minul ei tekitanud ükski pakutud toit erilist isu."

Aga milliseid toiduaineid ssa taritad ja mida sööd hea meelega? Kindlasti on võimalik peaaegu igasugustest (kui see just must kalamari ja linnupiim :) pole) toiduainetest maitsvalt ja suht odavalt süüa teha, kui natuke vaeva näha ja kaubanduses silmad lahti hoida.
 
test 17. aprill 2007, kl 16.52
 
... 17. aprill 2007, kl 17.23
Mina ostaks purgitoite. Väga head ja odavad!
 
.. 17. aprill 2007, kl 17.25
ma ei viitsinud kõike lugeda, aga seda ütleks küll, et muna on niivõrd täiuslik toit et seda ei tohiks praadimisega nullida....muna on mõtet süüa ainult keedetult.
 
xyz 17. aprill 2007, kl 17.26
No odav nüüd purgitoit küll pole, hea - maitse asi, mulle isiklikult ei meeldi, hädapärast saab teha purgisuppe, kui ühtteist lisada ja üle maitsestada. Aga purgisouste, putrusid jms. ei ostaks küll ealeski.
 
Leevike 17. aprill 2007, kl 18.20
Odavat ja tervislikku toitu on muidugi raske leida. Odav ei ole meil sageli tervislik. Tuletaks meelde kus-kus` ì- sellest saàb ka teha mitmesuguste mitte kalliste , aga enamvähem tervislike lisnditega toitu.Näit. salatit värske kurgi v. muude aedviljadega ,lisaks sidrunimahlaga salatikaste, sibul v. petersell; sooja toiduna kanapalakeste või kasvõi mõni suitsu v. praetud kalatükikestega. Ka riisitoidud tulevad suht. odavad- risotto näiteks.
 
poleoluline 17. aprill 2007, kl 19.35
Siin pakututest meeldib mulle kõige rohkem muna. Härjasilmana või keedetud poolkõva. Ja hinna kvaliteedi suhe on minu meelest korras.
Õhtuti kodus olles wokin mõnikord külmutatud juurvilja hakklihaga. Liha on muidugi kvaliteetsem ja värske juurvili parem, aga ma olen laisk inimene. Mis puutub hinda, siis pool pakki Härmavilja "Põllumene lemmikut" maksab 6.50 ja kodune hakkliha umbes 100g on 5 krooni. Rasva pole mõtet juurde panna, kuna hakkliha on piisavalt rasvane. Kõigile muidugi ei pruugi maitseda ja ma ei tea, kas on tervislik
 
@!#$ till 17. aprill 2007, kl 20.23
@!#$ till
 
kaali kas 17. aprill 2007, kl 20.24
delfi tsenseerib sõna k aalikas ära. :D väga haige.
 
d 17. aprill 2007, kl 20.58
loll eit tee oma kontidest supileem ja oledki söönud arvad et mõni mees tahab konti närida ei tahetakse ikke naist kellel on mida katsuda varsti sul tiss nagu lehmanisa
 
ss 18. aprill 2007, kl 08.11
uuemad olijad ei tea, miks delfi tsenseerib sõna k.aalikas. mina tean. siin oli aegu tagasi üks naljategija, kes kaalika-sõnaga nalja heitis. see muutus tüütuks lihtsalt. ja nii tsenseeritigi.
 
kaaleste- räinehautisest 18. aprill 2007, kl 09.54
Eile küsiti siin räimehautise retsepti. Täpsustasin isalt ja panen kirja:
Väga lihtne. Praadida räimed kuldseks. Siis panna haudepotti, maitsestada(isa paneb soola, pipart, loorberit,natuke tilli ja vegeta segu aga iga üks võib oma maitse järgi panna erinevaid aineid) ja peale tomatipastat(mitte ketsupit) võib ka tomatitükkidega olla. Ja hautada pehmeks. Väga hea asja saab.

Ja veel teine hea räimeroog on räimed marinaadis:
Räimed praadida või paneerida. Valmistada marinaad(vesi, äädikas, sool, suhkur, loorber, vürtd-ka maitse järgi et see tuleks selline magus-hapu) panna valmistatud räimed karpidesse või ka potti, vahele panna porgandirõngaid(maitse järgi nende asemel võib ka muud köögivilja olla aga meile maitseb porgandiga:) Valada marinaadiga üle ja lasta vähemalt öö külmas seista.

Need road on meie pere ühed lemmikud:)
 
teemaalgataja 18. aprill 2007, kl 10.17
tänan paljude vastuste eest :D paljude toitude ette valmistamine jääb mul muidugi selle taha, et pole nõusid (on väike pott ja väike pann, seega toitu ette ei saa väga teha).
mingil hetkel lihtsalt kaob fantaasia ära, mida veel teha saaks. jalutan mööda poodi ringi ja ühtegi ideed ei tule pähe, kõik klassikalised odavad toidud on juba ära proovitud.
20:58 vastanule ütleks, et pea dieeti kui su suur kehakaal paneb kibestumusest saledamaid inimesi sõimama. minu kallim armastab mind nii paksu kui peenikesena, aga sina jääd ikka õelaks inimeseks, kelle elu eesmärk on meestele meeldimine.
 
val 18. aprill 2007, kl 17.07
to kaaleste

aitäh retsepti eest!
tervita isa :)
 
Tervislik 01. märts 2017, kl 15.15
Kookosõli
Palmiõli
Kanepiseemne õli
Seesamiõli
Seedripahkliõli
Kreekapähkliõli
Pistaatsia õli
Pekaanipähkli
Avokaadoõli
Kõrvitsaseemne
Astelpajuõli
Nisuiduõli
Linaseemneõli
Kuningakepiõli
Oliiviõli Riisiõli
Kibuvitsaõli
Sinepiõli
Viinamarjaseemneõli
Sojaõli
Arbuusi seemneõli
Arooniaõli
Pihlakaõli
Aprikoosiseemneõli
Maarjaohakaõli
Inchiõli
Ingveriõli
Nuluõli
Tudraõli
Mustköömneõli
Argaaniaõli
 
Rämpstoidutempel 05. juuli 2023, kl 13.32
Igasuguseid kiir ja valmistoite pole üldse vaja üks tervise rikkumine ja sõltuvuse tekitamine. Olla võiks ainult sool leib ainult rukkist sai ainult nisust käkk ainult kaerast ja sepik ainult odrast mitte konserveeritud ja moosistatud puu ja juurviljad mille hulka kuuluvad ka päevalilleseemned pähklid kinoa ja läätsed ning naturaalne liha kala aga ka täispiim. Ja sellest saab juustu jogurtit kohupiima võid kefiiri hapupiima igaüks ise teha kodus. Ka õlisi praadimiseks ning erinevaid jahusi millest pudru teha võiks ka olla. Magusast ainult mesi ja puuviljad sisaldavad magusat ka. Ja kui on liha siis igasugu süldid vorstid singid pasteedid hakklihad saab igaüks ise teha. Ja ei mingeid restorane pubisi baare kohvikuid ainult töölissööklad. Kui seda rämpstoidutööstust ei oleks kus siis vabaneks töökäsi mida võiks kas kosmose või sõjatööstuses kasutada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!