Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
prednisolon
 
Neo 03. aprill 2009, kl 16.23
Vastused nii seinast seina sulle antud. Ei oskagi midagi selle peale ütlema
 
tydrik 03. aprill 2009, kl 16.56
ei oska selle peale midagi teha ka. seepärast ei võtagi mitte midagi. igal arstil/med.töötajal on omad kogemused ja oma ravimetoodika. igaüks omamoodi ja need ei pruugi üldse klappida.
 
saun 03. aprill 2009, kl 20.29
kuidas selle ravi ajal saun sobib? tahaks sauna!
 
? 04. aprill 2009, kl 17.33
ravi ajal jube väsimus ja higistamine. kas see võib olla ravimi kõrvalmõju? õhtul enne magama minekut väga hea enesetunne. päeval jube halb olla. jõudu pole, higistan palju.
 
Zzz 04. aprill 2009, kl 17.45
mürgid hakkavad välja tulema
 
? 04. aprill 2009, kl 17.49
... ja see võtab jõu ära, tekitab nõrkust?
 
Zzz 04. aprill 2009, kl 18.40
Sa oled nagu üks käsn mida pigistatakse
 
b 04. aprill 2009, kl 18.46
see väsimus ja higistamine võib olla ka haigusest endast. ravides peaks inimene ikka tugevamaks muutuma. ei tea, et hormoonravi jõudu ära võtab. higistamise kohta ka ei tea.
 
aga 08. aprill 2009, kl 20.06
kui kaua on hormoonravi mõju veel pärast nädalast ravikuuri? millal see organismist länud on?
 
q 22. aprill 2009, kl 16.02
Kas keegi on võtnud 8 tbl korraga? 40mg? Kuidas see mõjus, kuidas kõrvaltoimetega?
 
q 23. aprill 2009, kl 09.38
Keegi ei ole siis sellises koguses Prednisolooni võtnud?
 
qqq 23. aprill 2009, kl 19.50
mina tean inimest kes võttis 35 mg - Polnud häda neil miskit.
 
q 23. aprill 2009, kl 20.21
Mul tõmbas näo valgeks ja kogu kurgu limaskesta samuti - täiesti valge ja veretu. Pea uimane ka. Imelik veel see, et kui arsti sünul tõstab Prednisoloon vererõhku, langes minu vererõhk 105/66. Mitte mingit tõusu.
 
donna clara 23. aprill 2009, kl 20.23
Ma ei mäleta enam, mitme mg tabletid olid, aga ma võtsin ka korraga 8 tabletti. Mul oli kilpnäärme (üli)mürgine ületalitus ja silamd olid turses ja hakkasid juba koopast välja punduma. Prednisalooni doos oli suur ja praktiliselt 1 nädalal oli nägu juba nagu täiskuu. Kaalu lisandus 20 kilo. Mäluhäireid ei mäleta eriti. Mul läks kogu aur murele, et näen välja nagu peletis. Istusin kodus ja nutsin ja põdesin. Tegelikult aga neist tablettidest asja ei olnud ja kilpnääre eemaldati ikkagi täielikult. Loodan, et ei pea enam kunagi neid tablette võtma::))
 
q 23. aprill 2009, kl 21.12
Appi, kui jube!
Kaal tõuseb ju ikka söömisega, mitte lihtalt haomoonravimist?
Ma võtsin kaks nädalat tagasi Medroli ja see ei ajanud mind sööma ja ei tõstnud kaalu. Iiveldas kogu aeg. Medrool ju ka hormoonravim - metüülprednisoloon. Ma ei tea, miks arst nüüd Prednisoloni määras. Oli vaja vist doosi suurendada. Muud põhjusta ma ei näe. Medroli võtsin 14mg (4tbl) ja Prednisolooni määras 40mg (8tbl). Kaks nädalat pean Prednisoloni võtma. Koos antibiootikumiga.
 
memm 24. aprill 2009, kl 00.24
mulle on ka seda prednisoloni antud 1 kord kui oli vesi südamepaunas, siis aitas ja kõik oli ok ja ravi oli skeemi järgi.Edaspidi vesi ikka ei kadunud täiesti ja süda jupsis, siis oli jälle haigla ravi ja anti tabletidena aga ilma mingi skeemita ja mul hakkas halb neist ja ei võtnudki ühtegi tableti mis toodi,hilisemal ajal pole enam seda hormooni talunud ja kui siis ainult ühekordse annusena allergia puhul. Ja mulle on ka perearst öelnud, et ma ei talu hormoone ja pean olema nende kasutamisega väga ettevaatlik.Ma rääkisin enda kogemust,seda ei saa muidugi teistele üle kanda, kuid arstiga tasuks rääkida kül sellel teemal, kuidas organismi taluvus on.
 
Ormoon 24. aprill 2009, kl 10.29
Hormoon mõjutab ainevahetust. Ja selle kaudu kehakaalu. Kuna inimene sööma peab, siis mõnedel paigutab muutunud ainevahetus selle söögi niimoodi ära, et kaal tõuseb.
Individuaalne värk.
Medrol/Prednisolon maitse asi mida määrata. Ilmselt mis retsepti kirjutades ennem pähe tuleb.
 
no 24. aprill 2009, kl 10.57
nädalane kuur ei tee kedagi paksuks!
 
Ormoon 24. aprill 2009, kl 11.01
Nädalane loomulikult ei tee. Sööge julgelt.
Kaal tõuseb kui ravi kuudes
 
ahaa 24. aprill 2009, kl 12.06
Võtsin prednisoloni 40 mg. alustasin 40 mg-st ja siis hakkasin trepina alla tulema (ravi veel käib, täna võtsin 25 mg). Söön nagu meeletu, pearinglus ja kõige hullem on jõhker janu. Suu kuivab, paha maitse on suus, joon vett 3-4 liitrit päevas (vahel rohkemgi), kusjuures välja ei tule. Vetsus hädal käin max 2-3 korda ja suuri koguseid ei lahista. Kõik see vesi, mis ma endale sisse kaanin on ka sees. Samuti tuli kõhukinnisus. Pole juba nädal asjal käind. Ma vist lähen varsti lõhki: söön juurde, joon vett nagu hull, aga midagi välja ei tule.
 
sama siin 24. aprill 2009, kl 19.55
just, janu on mul ka! pearinglus on jube. aga isu mul ei ole, süda on täiesti paha. võtan 30mg korraga ja alustasin ka 40-st. homsest alates jälle doos väiksem. mul tõmbab ninaaugud kinni, kui näppudega laiali tõmmata, saan ninga hingata, kui lahti lasta, siis nina kinni. see hormoon nagu kuivataks kõike minu sees, sh limaskesta. jutu järgi pidavat hingamise lahti tegema. mul on hingamisteedes niivõrd vastik tunne nagu ei oleks seal tilkagi niiskust ja hingamine läheb raskeks, mitte ei kergenda. kohati on nii halb, et minestuse tunne tuleb peale. nagu mingi hingamislaiskus, et lihased ei suuda tööd teha.
mulle määratigi see bronhiidi ravi toetuseks. aga selle asemel, et hingamisteedes rohkem niikust oleks, et saaks puhtaks, on tunne, et see kitib kõik veel hullemini kinni. ei meeldi mulle see ravim. väga vastik! ma mõtlen, et selleks, et seda määrata, peab olema enamus ravimised hea tulemuse andnud. sellest ravist peab olema kasu! ma loen siin, et ei ole sellest kellelgi mingit erilist kasu olnud. ma tunnen end nii vastikult, et enne ravi olin praegusega võrreldes täiesti hea enesetundega.
öösel magada ei saa, uni on lühike ja katkendlik. kõige jubedam on see uimasus ja ei näe korralikult. silmade fookus oleks nagu kõõrdi keeratud.
 
? 24. aprill 2009, kl 21.26
mis asi on steroidmüopaatia? prednisoloni kõrvalmõju. kui ravimiga kaasas olev infoleht on tavainimesele siis miks ei ole seal võõrsõnade asemel lihtsaid seletusi, millega tegu? vaatasin, et mitme ravimiga kaasas olev info on selline, et mitte midagi ei saa aru. ladina termineid täis.
 
apoteeker 24. aprill 2009, kl 22.05
see on eestikeelne sõna. küsi apteegist. küsi arstilt. ära igaksjuhuks enne suhu pane. osad asjad ongi pandud nimelt nii, et aru ei saaks. Muidu hakkavad mõned inimesed kõiki neid mõjusid tundma. Loeb ja tunneb, loeb ja tunneb.

Steroidide kasutamisest tekkinud lihashaigus.

Kõiki kõrvatoimeid ei ole võimalik korraga saada, kuna need on ilmnenud erinevatel inimestel kes on seda ravimit kasutanud.
 
:( 24. aprill 2009, kl 23.19
minul on sellest ravimist:
pearinglus, uimasus, segasus, hingamisraskus, isutus, väsimus, lihasnõrkus, pea "paks", silmanägemine kehv, tatt läheb paksuks, janu, rahutus, keha vibreerib.

pean kogu aeg ringi tuiama, paigal olla ei saa, mõelda ei suuda, silmad on segased, istuda ei saa, sest siis on raske hingata, lamada veel jubedam.

mismoodi see mind küll ravib? ma olen nagu ravimisant!
 
aiiiia 25. aprill 2009, kl 00.36
ma siiamaani maalden lisakilodega, kuigi kuurist juba aasta möödas, juurde võtsin mingi 6 kilo, aga ma olen ka väga lühike, nii et igavene häda. lõpetasin, sest näonahk läks väga halvaks ja nüüd ma siis tean, miks ma kahe sekundiga inimeste lauseid unustasin :)
 
:( 25. aprill 2009, kl 08.50
ma olen seda võtnud vaid 3 päeva ja täna hommikul on nägu nii paistes nagu viimasel parmul. silmad ka nagu hiinlasel. mingeid kilosid ei tunne tulevat, oksele ajab, süüa ei saa. kusjuures mingit südamekloppimist ei ole. pulss 58 hoopis ja vererõhk samuti liiga alla langenud.
 
:( 25. aprill 2009, kl 16.39
täna võtsin vaid 20mg ja ausõna, palju parem on! suurema doosiga hakkasin maha surema. ei ole elus end hullemini tundnud. ega see 20mg ka mingi hea tunde tegija ole, aga arst lubas langetada, kui nii halb on. pea on ikka uimane ja vererõhk langeb. aga mitte nii järsult ja mitte nii palju. pealegi suutsin süüa! ja lugeda - silmanägemine töötab, isegi aju on sõber :)
kõige olulisem - ma saan sama hea mis normaalselt hingata! eile olin lämbumas.
 
aga 25. aprill 2009, kl 20.25
mul täna selg väga valutab ja vahetult enne pissimist lööb valu alakõhtu. mitte just suur valu, aga valu siiski. kas siin võib olla mingi seos sellise kõrvalmõjuga:
hüpofüüsi ja neerupealiste koore funktsiooni häirumine ja neerupealiste koore atroofia.
mina ei saa aru, mis asi on hüpofüüs ja atroofia.
jalad ja käed on paistes ja hommikul olid silmalaud ka paistes.
olen muidugi palju joonud ka, sest janutab.
 
netist 25. aprill 2009, kl 20.35
Atroofia e. kõhetus (atrophia) – kohastuslik e. adaptiivne protsess, mis on kompensatoorne protsess ning seisneb elundi või koe mahu vähenemisesfunktsionaalselt aktiivsete elementide (parenhüümirakkude) mahu ja arvu vähenemise teel, millega kaasneb ka elundi funktsiooni langus. Muutused atroofia puhul tekivad tavaliselt järk-järgult pikema aja jooksul. Atroofia on ka oma olemuselt taaspöörduv e. reversiibel, st. kui on likvideeritud põhjus, kaob ka atroofia.

Hüpofüüs on peaaju alumiselt pinnalt rippuv hormoone tootev endokriin- ehk sisenõrenääre. Hüpofüüs reguleerib ja kontrollib teiste endokriinnäärmete (näiteks munasarjade ja neerupealiste) tööd ning seetõttu paljusid organismis toimuvaid protsesse.
 
Apotheker 26. aprill 2009, kl 10.29
Võta kergelt. Hüpofüüs ja neerupealis ei puutu kaugeltki veel asjasse. Muud ravimit ei võta?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!