Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Alumise otsa hädad
 
Marvi 16. november 2009, kl 14.37
Pikemat aega juba alt kipitab ja aeg-ajalt ka sügeleb, vahekorrad on valulikud. Mõnda aega tagasi oli probleemiks ka seen, kuid juba kuu aega nähtavat seent pole, kuid kipitus ja ebamugavustunne on alles. Ma ei oska seda enam ka mingil moel ravida. Mis jama see on, ei tea. Hulluks ajab.
 
eveliine21 16. november 2009, kl 14.42
Kindlasti pane arstile aeg kinni ja uuri kas kuskil saaks erakorraliselt ära käia. Hiiu suguhaiguste kliinikus saaksid ka tasuliselt kiiresti analüüse anda.
Sul võib olla seen või ureoplasma või veel midagi hullemat.
Tee endale ja maailmale teene ja käi arsti juures asap.
Vahepeal võid apteegist osta seene ravimi Clotrimasooli -käsimüügist saab tuubi salviga. Ülejäänud ravimid on retseptiga ja küünaldena.
Hea mõte on ka osta tupe mikrokliimat tasakaalustavaid preparaate- mine küsi apteegist- käsimüügist saab.
Neid on kasulik kasutada a la 1x nädalas niisamagi.

Loodan, et saad terveks.
 
Vana lehm 16. november 2009, kl 14.48
Ära sa jumala eest seda käsimüügi klotrimasooli endale tuppe pane, inimesed võiks ikka teada ka mida nad siin soovitavad. See klotrimasool, mis käsimüügis on, on jalaseene jm sellise jaoks. See mis tuppe pannakse, see on ikka retseptiravim. Ja tean ma seda sellepärast,et olen günekoloog. Selliseid tuleks karistada, kes ilma teadmisteta igasugust jama soovitavad. Niimoodi pole hiljem võimalik enam inimest aidata. Nüüd eveliine21 võta kõigiga ühendust kellele sa seda soovitanud oled ja palu vabandust. Peaks su IP aadressi üles otsima ja su vastutusele võtma. Sina ei pea neid inimesi hiljem ravima, meie aga küll.
 
Marvi 16. november 2009, kl 14.56
Asi selles ongi, et ma olen käinud juba korduvalt arsti juures. Aasta jooksul juba kolm korda, nii riiklike kui tasuliste. On võetud ka analüüse, kõik on korras, isegi seent ei ole. On uuritud ka ultraheliga. Samas probleemid on juba sisuliselt üle aasta kestnud, vahelduva eduga kergelt taanduvad ja siis jälle süvenevad, päris ära pole läinud.

Samas on mul siiski kahtlus, et päris kõiki analüüse pole võetud. Aga ma ise ei oska ka midagi rohkem välja pakkuda, et mingit analüüsi ise nõuda. Kui mul oleks konkreetne diagnoos välja pakkuda, ehk siis tehtaks veel uuringuid, aga lihtsalt sümptomite põhjal laiutavad arstid käsi ja soovitavad pesta intiimpesugeeliga ning kanda puuvillast pesu, mida ma teen nagunii.
 
Marvi 16. november 2009, kl 15.02
Günekoloog, selles osas on sul tõesti õigus, et see käsimüügi klotrimazol pole ette nähtud tuppe panemiseks.
Aga oletame, et ma oleksin sinu patsient. Mis analüüse sa selliste kaebustega inimeselt võtaksid? Kas on olemas mingeid looduslikke vahendeid, mis ärritusnähte vähendaks? Femigel aitab mõneks ajaks, aga päris ära ei võta. Äkki mingi ravimtaimeleotisega vannid?
 
Vana lehm 16. november 2009, kl 15.27
Eucerini intiimpesugeel aitab paljudele. Proovi, kui sul selleks raha on, garantiid küll ei anna. Kas sul endometrioosi on kontrollitud, see annab vahel selliseid tunnuseid. Tegelikult pakuks ma ikkagi seent. Tsütoloogiline uuring, lase uurida tupe mikrofloorat(kas on Clue rakke, herpest, papilloomviirust, ureaplasmat, mükoplasmat, trihhomonoosi jne).Mitte, et sul midagi neist olema peaks, aga kindlam on lasta ikka ära teha. Lase teha immuunmeetoditel uuringud, kindlasti kliiniline ja biokeemiline vereanalüüs. Kõlab kangesti mükoplasma moodi, aga see on selline viirus, mis pesitseb ka varjatult ja analüüs alati ei näita. Võib olla atroofiline vaginiit või bakteriaalne vaginoos või kandidoos jne. Neid haigusi on palju. Aga soovitan sul need analüüsid ära teha, ja kui su günekoloog ei aita, siis ehk on su perearst targem. Soovitan sul lugeda ka www.inimene.ee
, seal on vastavate haiguste süptomid ja ravi ka olemas, ning ehk saad sealt vastused. Kui vastused käes, saad ka ise vaadata, millise näitaja referentväärtus kõrgem on, kui normis ette nähtud.
 
Marvi 16. november 2009, kl 15.45
Suur tänu võimalikke variante soovitamast! Võtan nimekirja kaasa ja suundun järgmise arsti juurde. :)
Muuseas, millises kliinikus sa ise töötad? Tuleks ehk hea meelega sinu vastuvõtule. Kirjuta palun mulle e-mailile!
 
liu 16. november 2009, kl 16.27
Kle Vana lehm, mina sulle küll poleks arstipabereid andnud, günekoloog või asi. Mükoplasma ei ole mitte viirus vaid bakter
 
R. 16. november 2009, kl 16.33
Lase kontrollida veresuhkrut! Just selliste nähtudega läks tuttav arstile.
 
Vana lehm 16. november 2009, kl 17.12
Aitäh Liu. Kiire töö kõrvalt kirjutasin. Aga kena, et on tähele panid. Jõudu ja tervist ikka kõigile:)
 
Vana lehm 16. november 2009, kl 17.28
PS: Unustasin öelda, et mõni bakter ja seen on selline, mis lööb välja just siis, kui on stressirikkam periood, siis tekib ägenemine.Sellepärast võib ka juhtuda, et rahuperioodil verepilt ei näita, või näitab referentväärtus küll väikest tõusu, aga haiguspilt sellest välja ei kooru. Ise enam ei tööta, olen juba pensionär. Aga mul on palju toredaid kolleege, keda võin soovitada. Dr. Gluško ja dr. Linkolm - Kadak Regionaalhaiglast ja dr. Külli Idla Klikk Kliinikust on väga pädevad ja toredad inimesed, kellele oma muret kurta. Ma usun, et nad võtaksid hea meelega teid vastu. Eks see ole vist kõikide asjadega nii, et tuleb lihtsalt teada, kelle juurde tasub minna. Ilusat õhtu jätku.
 
K 16. november 2009, kl 18.38
Imelik günekoloog.Mina isiklikult olen küll saanud apteegist ja ilma igasugu retseptita justnimelt intiimpiirkonna jaoks salvi,mida justnimelt ISE peale määritakse.Tösi ei olnud otse klotrimasool vaid seda sisaldav ravim.
 
Vana lehm 16. november 2009, kl 19.12
Intiimpiirkonnas kasutatav klotrimasoolsalv on tõesti ainult retseptiravim. Ma olen kuulnud, et mõnes apteegis antakse ka ilma, aga see ei ole legaalne, õnneks või kahjuks. Seda salvi ei pea, tõsi küll, günekoloog välja kirjutama, võib paluda ka perearsti, et ta hädast välja aitaks.
 
roosamanna 16. november 2009, kl 19.41
hmm, arukas teema, arukad inimesed.
Küsiksin siin teemas samuti nõu.
Lähen nädala lõpus perearstile, kaebuseks põiepõletik. Või siis mingi väljaravimata bakter.
Esimene kord kui sattusin arstile tehti kiire uriiniproov ja anti pihku Nycomedi Nitrofurantoin kollased tabletid.
Abi neist aga ei ole. Võtavad kiiresti põletiku maha, aga olen juba 4-5 korda uuesti põletikku tundnud. Sel reedel oli taas, võtsin kohe neid tablette, lisaks Uropsept käsimüügiravimeid, hoidsin öösel soojas ja eile oli kadunud.
Kas nad nüüd siis teevad korralikud analüüsid ja kas mees peaks ka saama mingid antibiootikumid peale, et äkki kannab minu enda bakterit mulle pidevalt tagasi?
Ma ei oska nagu perearstile seda hästi seletada.
 
Marvi 16. november 2009, kl 20.43
roosamanna, ka minul oli hiljuti põiepõletik, mis ausalt öeldes siiani kergelt tunda annab. Tegin läbi 10päevase AB kuuri ja olen pärast seda raviteesid joonud, kuid ikkagi pole nagu päris korras olemine. Tundub, et korraga ongi kõik hädad kuhugi alumisse otsa koondunud, kuigi muidu olen aastaid täiesti terve olnud.

Igatahes üks on kindel - põiepõletik ei taandu lihtsalt antibiootikume süües, peab tegema pika ja põhjaliku järelravi, et asi ei korduks. Kui sümptomid on taandunud, tuleb alati ravi veel paar nädalat jätkata - raviteesid juua v jõhvikaid süüa, palju vett juua. Samas kohvi ei tohi juua!!!
Mina läksin viimases hädas koguni Hiina massaaži, kus tehti kupuravi ja tehti nn kanaleid lahti. Igatahes oli see väga valus kogemus, aga ilmselt aitab, sest praegu, kui kuur on pooleli, on juba enesetunne paremaks läinud. Vaikselt loodan, et ehk aitab see kõikide nende kiheluste ja sügeluste vastu ka. :) Massöör ise on õnneks arsti haridusega ja oskab võrrelda tavameditsiini ja alternatiivide plusse ja miinuseid. Igatahes esimese soovitusena käskis ta mul palju SOOJA vett juua (väike sidruniviil võib sees olla) ja meresoolaga jalavanne teha.
 
roosamannale 16. november 2009, kl 20.48
mees peaks minema kõigepealt ikka arsti juurde, et uurida kas tal ka mõni põletik kallal.
seksi ajal tuleks kindlasti piinlikku puhtust järgida, enne ja pärast seksi pissil käia, et uhuks halvad bakterid kuseteedest välja. ja piisavalt vedelikku tarbida. soovitavalt jõhvikamahla.

kas günekoloogi juures on kõik uuringud tehtud? mul oli uraplasmoos, mis andis ka selliseid sümptomeid nagu põiepõletik. võb olla mõni suguhaigus.
 
roosamanna 17. november 2009, kl 09.32
Marvi,
Mulle ei määratud tookord antibiootikume. Need tabletid mis sain on lihtsalt tavalised bakterivastased ravimid.


to roosamannale,
günekoloogi juures ei ole nüüd käinud, liiga kallis on rahakotile.
Suguhaigusi ei saa olla, sest kindel püsipartner, keda usaldan.

Mis asi on uraplasmoos?
 
K 17. november 2009, kl 09.46
KadeFungin3(20g vaginalcreme 2% ,3 aplikaatorit)
toimeaine Clotrimazol.

Ilma retseptita.
 
roosamanna 17. november 2009, kl 10.21
K,
ära soovita inimestele niisama neid rohte. Teeb rohkem kahju kui kasu:)
 
n37 17. november 2009, kl 14.13
minul samuti samad sümptomid, mis MArvil. Pärast vahekorda on nii valus, selline tunne, nagu oleks lausa haavad, pestagi valus; see ilmneb tavaliselt hommikul, ka vahekorra ajal kuidagi valulik. ei ole arstil ligi aasta käinud, aega pole saanud ja sellega tegemist, kiire on ka töö ja perega. aga peab vist minema. vana lehm, mis mul viga võiks olla? pole ju normaalne, et seks on valus. (olen mitu last sünnitanud.)
 
K 17. november 2009, kl 15.15
Ega ma ei soovitagi siin midagi.Ma lihtsalt vaidlen vastu neile,kes arvavad,et retseptita rohtu ei saa ja et klotrimasoli intiimpiirkonnas kasutada ei tohi.
 
roosamanna 17. november 2009, kl 18.36
retseptita vb isegi saada, aga ma ei ole kindel et ilma arstipoolse soovituseta õige kasutada oleks:)
 
liz 17. november 2009, kl 18.47
mul juba aasta aega sama jama mis teemaalgatajal,olen mitme arsti juures käind ,nii tasulises kui riiklikus,aga kasu ei midagi.Täna käisin jälle tasulises,kirjutati kolm sorti tupeküünlaid ,analüüsid pole ka midagi näitand,sügelus ja kipitus aga nii suur,et mine või hulluks.
 
k 17. november 2009, kl 19.01
kas teil kõigil hädalistel on ikka ka partnereid uuritud? kui neil mingi mitteavalduv põletik või muu haigus, siis võibki see teil pahandust tekitada.
 
Marvi 18. november 2009, kl 18.46
Partneris asi pole. Minul algasid konkreetselt kõik probleemid raseduse ajal, siis sain ka elu esimese seene. Meest on kontrollitud ja me kasutame nagunii enamasti kondoomi, nii et otseselt mehest jamad ei saa olla.

Liz, äkki loetled, mis küünlaid kirjutati? Kas tegemist on retseptiravimitega v on midagi leebemat ka? Mina avastasin eile apteegist uue toote: Mylti-Gyn geeli just sügeluse ja bakteriaalse vaginoosi vastu. Täiesti looduslik toode. Kuigi olen vaid ühe päeva kasutanud, tundub juba parem. :) Vaatame, kaua mõju kestab.
 
gea 18. november 2009, kl 19.27
kas vahekorra ajal oled ikka korralikult märg? ja kui kasutate enamasti kondoomi äkki on sul lateksi suhtes allergia?
 
Liz 19. november 2009, kl 17.52
Marvi,Mylti-Gyn geeli ja ka pesugeeli olen juba kasutanud,
Aga nüüd sain retseptiravimid-Gyno-Pevaryl 150 mg(kolm küünalt)
Vagisan 100mg 2*7 kapslit
Fluconazole Sandos 150mg
aga arst ei oskand ka midagi tarka öelda,sest proovid kõik korras
Mul voolust ei ole,aga hullult kiheleb ja juba pikka aega.Kasutan rohud ära,eks siis näeb
 
rea 19. november 2009, kl 19.25
Kui on kihelus ja kipitus,kas siis sel perioodil on toore hapukapsa söömine kasulik või pigem kahjulik.Jõhvikate söömine küll leevendab,aga hapukapsa?????
 
klups 19. november 2009, kl 20.29
kannatasin 15!!!!! aastat seda jama, opereeriti kaugelearenenud ENDOMETRIOOS, peale seda on aegajalt seen veidi kimbutanud, kuid enne raviti ikka seent ja saadeti psühhiaatri juurde (sest analüüsid ei näidanud midagi)ja seenerohud ka ei aidanud midagi.
Kui on ainult seen siis ta ravi koral kaob vähemalt vahepeal ära, kui ära ei kao, siis on miski muu.
 
njaa 20. november 2009, kl 10.35
minul tekibseen siis, kui pole vahekorraks piisavalt märg. kui kasutan abivahendeid, pole hullu. Ühesõnaga, kui pole märg, siis lõhub tupeseina, hiljem peab tupp end parandama hakkama, näeb vaeva ja vaevast tulebki seen, sest tavapärane mikrofloora on hävitatud v häiritud..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!