Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Alumise otsa hädad
 
vanale lehmale 28. november 2009, kl 16.03
Just-just, sellistelt günekoloogidelt võiks tegutsemisload ära võtta, kes siin soovitavad klotrimasool salvi tupe määrimiseks. Mullegi on seda naistearstid sada korda soovitanud, olen käinud arstide juures Tartus, Viljandis, Otepääl.

Miks siis soovitatakse määrida kreemiga, mida tegelikult ei tohigi intiimpiirkonnas kasutada???
 
Marvi 28. november 2009, kl 17.32
Liz, võid mulle meilile ka kirjutada. Ma katsun seeneblogisse ka sääraseid juhtumeid kirja panna.
Minul on ka ALATI dieetide ajal asi väga hulluks läinud, täpselt samamoodi - seen hakkab vohama nii mis kole. Mina olen oma dieete muidugi väga radikaalselt teinud ja üsna järsku alustanud. Nüüd alles hiljuti lugesin, et isegi dieedile peab järk-järgult üle minema, mitte päeva pealt kõik menüüst välja jätma.

Aga ikkagi on see hea märk, see näitab, et dieet töötab. Teiseks näitab see, et sul ikkagi on seen, olgugi, et günekoloogid pole isegi külvist seda välja suutnud võluda. :) Seen lihtsalt hakkab vihaselt vastu võitlema, aga tegelikult kaua ta võidelda ei suuda, kui vahepeal talle toitu juurde ei anna.

Värskes õhus tempokas kõnd (mitte kiirkõnd! u 6km/h) tuleb praegu kindlasti väga kasuks, sest siis saavad rakud palju hapnikku, aga seen just vihkab hapnikku.

Et seest enesetunne normaalsem oleks, soovitan panna tuppe Helluse keefiriga niisutatud isetehtud tampoone (võtad niidi, keerad vati sinna külge). Isetehtud tampoonid on paremad, sest need poe omad lähevad keefiris leotades kohe väga suureks ja teiseks hakkavad nad ka tupest niiskust välja tõmbama.
 
liz 29. november 2009, kl 14.55
mul täna juba palju parem olukord,ilmselt see biolatte.ee järgi söömine on palju kaasa aitand,kui nii edasi läheks siis oleks hea küll,pingutan igatahes selle nimel.Joon palju raviteed ja käin palju kõndimas,nii väga-väga loodan et äkki hakkab järgi andma,annan kindlasti tead kuidas läheb,aga siis juba sulle meili peale
 
Marvi 29. november 2009, kl 18.22
Lisaks raviteedele tuleb juua ka paljast vett. Just vesi puhastab! Vesi ei tohiks olla külm, vaid soe (40C). Kui soe vesi niisama alla ei lähe, siis pane sidruniviil (kooreta!!!) sisse.
Minul on ka juba parem, kuigi ma ei tee nii karmi dieeti nagu sina. :)
 
Marvi 29. november 2009, kl 18.43
Biolatte lehel on veel huvitavaid artikleid. Üks näiteks on siin, see räägib rikutud mikrofloorast:
http://www.biolatte.ee/index.php?go=article_detail&article_id=4

Mis see seen muud on, kui rikutud mikrofloora.
 
liz 01. detsember 2009, kl 22.48
marvi,ma kirjutasin sulle meilile,aga meil tuli tagasi,et tõrge,kirjutan siis siia,ehk trehvad lugema.Sain täna onko proovi teada,vastus on halb,pean homme arsti juurde minema ,siis ta seletab,täpsemalt ja teeb lisa uuringud,ei oska midagi mõelda,eks homme näeb,mis saab ja on.
 
heh 02. detsember 2009, kl 01.06
Minul kadus seen ära peale antibeebipillide lõpetamist. Ennem olin ka sellega pidevalt hädas.
Ainult et nüüd muutusid munasarjad polütsüstilisteks.
 
Marvi 02. detsember 2009, kl 18.38
Imelik, meil muidu töötab täitsa kenasti. Proovi uuesti! Jube lugu igatahes, aga alati võib olla valevastuseid.
 
LIZ 02. detsember 2009, kl 20.49
Olen terve päeva ainult nutnud,kuigi tean et see ei aita ja eks püüan hakata oma mõtteid kontrolli all hoidma,sest see paanitsemine teeb ilmselt asja veel hullemaks.Tehti uued proovid,vastuse saan kahe nädala pärast,arst ütles,et pole veel hullu,et annab korda teha,tegi mulle puust ette(paberil)et kuidas ja mida opereeritaks,arvas,et ilma opita ilmselt hakkama ei saa.Uskumatu lugu,ma olin suht kindel,et ega see proov küll midagi ei näita ja näe mis tuli...,aga mõnes mõttes hea,et välja tuli,saab ravima hakata.
Kõige hullem minu jaoks on praegu see,et kolm kuud tagasi suri mul täditütar,kellel ka onko proov halb oli.
Meil edasi ei lähe,ilmselt minu arvutis viga,sest mul praegu asendus arvuti.teine remondis.Mõte üldse ei liigu,ääretult kurb on.
 
Marvi 03. detsember 2009, kl 00.56
aga mis test see oli? Tavaline emakakaelast võetud pap-test või midagi muud?
Tead, enne kui opile lähed, uuri igasuguseid alternatiivseid võimalusi ka!
Mulle endale on väga inspireerivana mõjunud Soomes elava eestlanna lugu, kes agressiivsest teise staadiumi lümfivähist praktiliselt kolme kuuga paranes, pH-dieediga. See pole mingi raamatust loetud lugu, ma olen seda inimest ise näinud.

Teine samalaadne, aga palju hullemast vähist jagu saanud lugu on jõudnud nii filmi kui raamatusse, ka blogisse:
http://en.wikipedia.org/wiki/Crazy_Sexy_Cancer

Sisuliselt on sama asi, ta kasutas ka juurikadieeti ja kerget sporti.

Liz, pane ise oma meil, saan pikemalt rääkida.
 
Naine 03. detsember 2009, kl 10.59
Tänapäeval on varases staadiumis avastatud asjad ikka ravitavad.Oleneb kuna avastatakse,kui kiire on sellega tegutsemine.Väga palju on väikese Eesti kohta emakakaelavähki ja rinnavähki.Sellepärast kutsutakse kontrolli iga aasta vähemalt.Need asjad ei anna tunda ka enne kui juba hilja.Endal ka avastatud emakakaela düsplaasia,vähieelne seisund ,ootan oppi.Ka on hirmus hirm,et kauaks neid päevi antud on.Ise veel küllalt noor ,et surra.
 
Marvi 03. detsember 2009, kl 12.55
Liz, mul tuli veel pähe, et äkki sa üritad kirjutada otse outlookist. Mine lihtsalt oma meili ja kirjuta sealt, ära otse selle lingi kaudu ürita.
 
yle 03. detsember 2009, kl 22.27
Mul ravis seene ja põieka Mooncupi kasutuselevõtt. Kas keegi on smadele järeldustele jõudnud?
 
kass 04. detsember 2009, kl 09.42

Minul ka analoogne probleem. Ei sügele nagu tavaline seen aga pestes on vahel valus. Vahel pole nädalaid midagi. See on nagu kuivusest osat, need lõhed. Kõige paremat abi olen saanud käsimüügi Femigelist. Peale seda pole hetkel enam jamaks läinud. Ise seostan seda seedimisega, mõni aeg juba on keel kollane, hommikul halb maitse suus, toit nagu ei seed ära. Näis, mis saab.
 
liz 04. detsember 2009, kl 11.20
ma kirjutan sulle meilile nädalalõpus,laup. või pühap,
 
roosamanna 04. detsember 2009, kl 12.28
tere hommikut või lõunat juba.

Minu perearstist polnud abi. Kardan, et tea millal jälle asi välja lööb.
Tegi uriinikülvi ja sain vastused. Perearst ütles, et ei ole võimalik täpselt määratleda. Et olevat ühte ja teist bakterit jne.
Võrdles seda salatiga, et olevat kartulit ja peeti jne.
Rohtu seetõttu ka midagi ei määranud uut.
Vot nii jäigi asi.
 
kaaskannataja 05. detsember 2009, kl 13.47
"hea" oli lugeda, et ma pole oma alumise otsa hädaga sugugi ainus naine. samad tundemärgid- kipitus, õhetus ja nagu hõõguv tunne tupe piirkonnas, õnneks ei sügele. Eriti hull oli alati peale vahekorda. Kahtlustasin juba mingit haigust, kuigi ise korralik ja mehes polnud põhjust ka kahelda.
Kevadel lõpetasin beebipillide võtmise ja peale analüüse ütles arst, et mul on seal nagu selline keskkond, mis maos ülehappesuse korral. Mingit ravi ei määranud, libesti tegi vahekorrad libedamaks :) ja kõik.
suvel olukord leebus, sügise saabudes jamad jälle tagasi, analüüs ütleb, et seent ei ole, kuid sain raviks Doxy-M-ratiopharm tablette. Selle ravimi ainus positiivne märk-enam ei aja see kipitustunne mind nii tihti pissile, kuid kipitus pole kuhugi taandunud. Lähen aga jälle arsti juurde tagasi.
Pole vahet, kas olen vahekorras olnud tihemini või harvemini.
* ei mingit kahtlust ka selles, et kogu see jama on hulluks läinud suure stressi ja hingelise üleelamise pärast ja loodan, et kui saan tagasi hingelise tasakaalu, siis paraneb ka tervis nii saba alt kui mujalt ka.
* kas keegi on proovinud astelpajuõliga määrida?
 
Marvi 06. detsember 2009, kl 22.57
Liz, mida arst rääkis? Kas sa ei saa ikka meilile kirjutada?
Mida see Doxy-M peaks tegema? Mina kardan küll, et tavameditsiin ei suuda meiesuguseid aidata.
Hingeline tasakaal tuleb kindlapeale alati kasuks. :)
Astelpajuõliga ei ole proovinud, aga Vipise saialille-astelpajuõli peal on kirjas, et ei tohi alla otsa määrida. Ei tea, kas see kehtib ka tavalise astelpajuõli kohta.
Ma ise olen proovinud naistepunaõli, aga ei mõiganud.
Praegu on jälle nõksa parem, isegi päevad hakkasid seekord täpselt õigel ajal. :) Võimalik, et Hiina massaaž ikkagi mõjub.
 
liz 07. detsember 2009, kl 12.57
marvi,tead ma kirjutasin sulle eileõhtul pika kirja valmis(oma meilis) ja kui panin saada,siis lõi teksti ette,et proovige uuesti,et hetkel mingid serveri hooldusedjne.ma nii vihastasin ,ja terve õhtu ma uuesti oma meilile ei saanud.Kindlasti proovin sulle täna õhtul uuesti kirjutada.
 
liz 08. detsember 2009, kl 06.39
Marvi,kas said kirja kätte?
Astelpajuõliga olen proovinud ,aga tulemast ei olnud.Kindlasti tasub proovida biolatte artiklite järgi toitumist,sest olen seda nüüd pea kaks nädalat teinud ja hetkeks küll rahu majasja selle eest olen Marvile lõpmata tänulik,sest tema mu sinna biolatte lehele suunas.Samal ajal kasutasin ka linex forte tablette kolm korda päevas.
 
Marvi 08. detsember 2009, kl 16.48
väga kummaline, mingit kirja pole tulnud. proovi uuesti. saada lihtsalt testkiri mõlemale aadressivariandile.
 
liz 08. detsember 2009, kl 17.40
Saatsin testkirja
 
unustatud mure 08. detsember 2009, kl 21.32
mina sain tupeseenest lahti meresoola vannidega, alukaid pesin lasteseebiga ja triikisin iga kord peale pesu jalgevahelt.... muidugi alukaid mitte ennast :)))
 
liz 09. detsember 2009, kl 06.55
Marvi saada mulle testkiri aadressil tv7@hot.ee
 
liz 09. detsember 2009, kl 06.57
aa leidsin juba su kirja postkastist
 
oehhhh 23. september 2013, kl 14.38
tehke mdma'd.päriselt aitab. seda kasutataksegi tegelikult mõnelpool teraapilise vahendina. mul võttis kohe kõik alumise otsa hädad ära mõneks nädalaks.. no nüüd on jälle kohal
aga üldiselt.. olen ka 23.. on olnud 2 aborti, ja nüüd 3 aastat juba põletik põletiku otsa. arsti juures käimised pole midagi aidanud, ütlevad et kõik ikka korras ja normaalne, kirjutavad küünlaid.
nüüd siis sain vastuse et kaks vormi ureaplasmat korraga.. samas olen ainult ühe parnteriga selle aja jooksul olnud. ma ei tea.. praegu ka valutab alumine ots ja iga päev erinev voolus ja lõhn sealt alt, seksimine on juba ammu ebameeldiv, lõhna pärast. appikene. ma ei tea mida teha.. ise arvan et peaks ehk kliimat vahetama, eestist ära sõitma.
 
Kah-häda-all-otsas 08. märts 2018, kl 13.58
Tere!

Selle teema arutelu toimumise ajast on nii kaua möödas, aga kas ehk keegi vanadest olijatest juhtub nägema ja saaks ehk meenutada, kas ühel hetkel ikka läks kirjeldatud alumise otsa häda üle või miski ravi aitas? Marvi, kas juhtud nägema?

Mul on ka pidev kipitus ureetra kandis, kuid proovid on kõik korras - nii naistearsti poolt, kui ka uriiniproov. Ometi saadab mind iga päev kõrvetustunne.

Kuna on ka kummalist voolust (paksem, lumivalge, pastalaadne, tükiline, kuid lõhnatu), siis viimane naistearst arvas, et see võib olla selline seisund nagu laktobatsilloos või tsütolüütiline vaginoos. Mis tähendab siis heade bakterite (laktobatsillide) ülekasvamist ja liigse happe tekitamist. Ravi on soodalahusega... vahel tundub, et aitab, vahel hakkab justkui hullem...

Igatahes mina olen kimpus juba 2,5 kuud ja kuskilt abi ei leia. Omaenda vedelikud justkui kõrvetaks ureetrat ja tupeava kogu aeg.
 
ohhhh 09. märts 2018, kl 17.55
No klotrimasoolsalv on ikka seene ravim küll ja ka tuppe panemiseks. Minugünekoloog on Eestis vähemalt üks tegijamaid üldse ja ma tõesti ei usu, et ta oma patsientidele mingit jama ajab. Olen omal ajal ise seda salvi kasutanud ja väga hästi mõjus seenele, nii et ma ei tea ,kes siin keda suisa vastutusele tahab võtta. Ja kahtlen ,kas ikka tegu siin günekoloogiga, kes kiire töö tõttu diagnoosid sassi ajab!? Ehk ajab ka klotrimasoolsalvi näiteks tsinksalviga sassi. Ühesõnaga mina seda juttu ei usu ja punkt.
 
no mis hirmus haigus see oli ? Küsib eesti mees 14. märts 2018, kl 21.34
Marvi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pikemat aega juba alt kipitab ja aeg-ajalt ka süge
> leb, vahekorrad on valulikud. Mõnda aega tagasi ol
> i probleemiks ka seen, kuid juba kuu aega nähtavat
> seent pole, kuid kipitus ja ebamugavustunne on al
> les. Ma ei oska seda enam ka mingil moel ravida. M
> is jama see on, ei tea. Hulluks ajab.
Igal juhul küsiksin üle --Varsti on 9,aastat möödunud
Kas oled Marvike 2018 NÜÜD terveks saanud
Kas Vahekord on üldse enam võimalik
 
Bladder 21. märts 2018, kl 11.31
Kui kellelgi on kogemusi või diagnoositud selline seisund nagu: “tsütolüütiline vaginoos” või “laktobatsilloos” või lihtsalt "pikaajaline tupe, tupeava või ureetra kipitus, mis ei ole seen, suguhaigus ega põletik", siis ootan kirju aadressil: laktobatsill@gmail.com

Koos äkki on kergem - hea kogemusi-nippe-teadmisi jagada ja edasi minna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!