Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Alumise otsa hädad
 
ka arst 20. november 2009, kl 16.11
See vana lehm on ikka naljakas günekoloog. pensonäri asi, ei tea ta enam mitte midagi ravimitest egaseenestki.
hea, et ta veel booraks-glütseriini ei soovita- see oli omal ajal megahea seenevastane rohi, ainult et toksiline ka inimesele.
Ilma retseptita on saada 1% klotrimasooli kreem. TÄPSELT sama kreem, 1% klotrimasooli kreem on retseptiravim. Seega- seda võib ka tuppe panna.

Eelpool toodud Canestin 2% kreem on retseptivaba. 2% Canifug kreem on retseptiga saadav. Mõlemad toimeained identsed.
Mis vahe on retseptiravimitel ja käsimüügil: retseptiravimiga saad Haigekassalt soodustust kui ravimi hind ületab 50.-. Käsimüügi eest maksad ise + kõrgem käibemaks.
Kindlasti võib seda 1% klotrimazoli kreemi kasutada ka tupe määrimiseks, kõik tupekoolid on täpselt sama koostisega, mis sisaldavad klotrimazoli. Varvaste vahele aitab ta ka kui seal on tegemist candida albicansiga. Kui varvaste vahel on mõni muu seeneline, siis ilma terbisilita hakkama ei saa. Terbisil aga candida vastu ei aita ja seda pole vaja tuppe toppida.
 
n37 20. november 2009, kl 16.15
mina täna soovisin arstile minna, aga numbreid pole enne veebruari!!!!! ja ei saanudki. aga täna tuli pruun voolus, millest küll? päevad lõppesid 10 p tagasi. pole nagu aeg. mida teha küll.
 
ka arst 20. november 2009, kl 18.33
no kuulge,rahvas!
Seene ja muu sellise probleemiga võib vabalt ka perearsti poole pöörduda. nendel on võimalus ka günekoloogidele kiirnumbreid saada.
Aga sellise imeliku veritsuse korral tuleb teha esimese asjana ära rasedustest!
 
roosamanna 21. november 2009, kl 10.38
niih, mina käisin eile oma perearsti juures ära. Tehti korralik uriinikülv ja saadeti laborisse. Kuu lõpus saan vastused teada:)
 
liz 23. november 2009, kl 17.13
Marvi kas oled oma olukorrale mingi lahenduse leidnud?
Ma kasutasin oma gyno-pevaryl tupeküünlad ära ja võtsin fluconazole kapsli ära ja kipitus ja sügelus kadusid ära,eilsest hakkasin kasutama järelravina nagu arst määras, vagisan küünlad ja tänasest jälle uuesti kipitus tagasi.Aru ei saa kas olen allergiline nande suhtes või milles asi.Eile olin ka vahekorras,kasutasime kummi,arvan et äkki mul ongi probleem kummist tingituna,sest jama hakkas siis pihta kui spiraali välja võtsin ja kummi hakkasime kasutama.Kas kumm võib tekitada sellist kihelust,Kui keegi oskab mingit nõu anda ,siis palun
 
Marvi 23. november 2009, kl 23.21
Vahepeal läks mul jälle see nn põiepõletik ägedamaks. Nn sellepärast, et analüüsid mingit põletikku ei näita. Praegu on parem, aga päris korras ikka ei ole. Ma kahtlustan, et äkki läkski hullemaks Mylti-Gyni pärast, sest selle tulemusel läks esimestel päevadel justkui paremaks, aga siis ilmus jube seen välja. Kusjuures mul on peaaegu alati seenevastaseid looduslikke alternatiive kasutades seen hullemaks läinud, klotrimazoli ka ei taha enam kasutada, kuna paranemine on ajutine.

Ühesõnaga ma olen ikkagi järeldusele jõudnud, et kõikides minu hädades on ilmselt süüdi seen, kardetavasti isegi põiepõletikus. Praegu söön taruvaigutablette, joon palju, teen põldosjatõmmisega istevanne. Mõtlen ka homöopaadi külastamise peale.

Nüüd lugesin ühest ingliskeelsest seenefoorumist, et seent ei tohigi väga karmide meetmetega alla suruda, hakkab hullemini vastu võitlema. Isegi looduslike vahenditega tuleb kasutada samm-sammulist lähenemist. Minu seene ägenemised ongi olnud ilmselt sellega seotud, et olen kõike väga radikaalselt teinud. Näiteks lülitasin vahepeal radikaalselt menüüst välja kõik teraviljad ja piimatooted, aga seen läks selle peale väga hulluks.

Kui ma taruvaigutabletikuuri läbi teen, kavatsen proovida veel üht proovimata varianti:
http://biolatte.ee/?cid=15
Vähemalt Biolatte Madame tupekapslid tõid leevendust, aga ma kasutasin vaid ühe purgi ära, oleks pidanud ilmselt vähemalt 2 jutti ära kasutama.

Kui kellelgi on Biolatte v homöopaatiaga seenetõrjumisel kogemusi, kuulaks hea meelega. Arstide suhtes olen ma ausalt öeldes juba lootuse kaotanud.
 
jane 24. november 2009, kl 15.08
olen ka seenega võidelnud 2 aastat ,vähemalt iga kuu kui mitte tihedamini.suhe hakkab juba lagunema,sest seksuaal elu puudub praktiliselt.sest kuidas sa naudid voodielu ,kui see on valulik.palun,andke ka mulle nõu,kes on peale ikka aastaid seenest lahti saanud,tavalised ühekordsed kapslid(retsepti ravimid ei aita).kui siis ainult nädalaks kaheks on rahu majas.ei oska ka mida teha,arstid kehitavad samuti õlgu.ise kardan juba tulevase rasestumise ees,sest iga kuu tugevat antibiootikumi süüa????lõppeks se lõputu õudus juba....
olen 23 aastane naine....
igasugused küünla variandid läbi proovitud,samuti jogurti tampoonid jmt.....lahendust ei kuskilt?ehk teab keegi venemaal mingi head ravimit mis oleks tõhusam kui eesti omad???minu mõistus on otsas....
 
mann 24. november 2009, kl 15.46
kas kellelgi punasest dida-st on abi olnud?
 
Marvi 24. november 2009, kl 16.12
Jane, proovi esialgu tupesiseselt Femigeli (teepuuõliga geel) ja äkki tasub sulgi proovida seda Biolatte Hiivaxit koos piimhappebakteritega. Muidugi on see kallis lõbu, aga mina igatahes olen otsustanud proovida. Uurisin ühelt konsultandilt ka selle kohta, pidavat olema väga tõhus vahend.
 
Marvi 24. november 2009, kl 16.47
Soovitan lugeda ka järgmist kirjutist:
http://www.biolatte.ee/index.php?go=article_detail&article_id=6

Õunaäädika asemel on parem hoopis Molkosan. Aga see kõik võtab aega, tulemused tulevad heal juhul alles kuu-kahe pärast.

Ettevaatust, Molkosan ei pruugi kõigile maitsta! Soovitan lahustada suuremas koguses vees, piisa mahlaga.
 
klots 24. november 2009, kl 18.33
Issake, ma olen viimasel ajal täpselt samasuguste hädade küüsis. Ma ei saa üldse aru, kust need äkitsi tulid. Mul pole mitte kunagi varem olnud probleemi, et seks on valulik või mingid arusaamatud kihelused ja nüüd siis juba umbes kuu aega on.

Ma ise kashtlustasin natuke ka hormoontablette, olen juba aasta aega nn teisel tiirul (st korra jätsin kasutamise järgi 1,5 aastaks). Te sööte hormoone, kes ka vaevuste küüsis?

Partner on mul ka oma mees ja tõesti usun, et usaldusväärne.

Plaanisin ka arstil käigu uuesti ettevõtta, kuigi kevadised proovid olid kõik korras :(
 
LIZ 24. november 2009, kl 21.47
MARVI,see biolatte.ee oli küll suureks abiks,mõtlesin et trükin selle välja ja lähen sellega perearsti juurde,sest mul need sümptomid olemas,silmanägemine halvenenud mõne kuuga,pokaalist sampusest jään purju,tasakaalu kaotus, neelus valud ,igeme poletik,nina kogu aeg sügeleb jne,jne järelikult mul see seen ikka täiega vohab ja see kestab mul nüüdseks juba terve aasta,ausalt öeldes,siis täitsa hirm tuli seda artiklit lugedes.Tänasest küll alumises otsas kihelus peaegu olemata,aga selle eest hakkas suus ja neelus põletav tunne,tegin eile ja täna kuuma sooda vanni(keegi siin kuskil soovitas seene vastu).
Kas keegi on teadlik mis analüüsiga pärmseent kindlaks tehakse,mis nagu kõige tõhusam on,kas ikka vereproovist või uriinist või süljest. Olen viimased päevad ka kõvasti jõhvikamahla joonud.Kui kellelgi midagi laheneb andku teada
 
Marvi 24. november 2009, kl 22.19
Ausalt öeldes ma täna tõsiselt mõtisklesin, mis mõte on üldse günekoloogi või uroloogi (nefroloogi) juurde minna, sain küll perearstilt saatekirja, kui ma olen ise juba üsna veendunud, et kõik hädad ongi seenest. Ka perearst kinnitas, et tõesti, tõesti seen võib selliseid sümptomeid anda, isegi põiepõletikutaolisi vaevusi põhjustada, kuigi põletikku analüüsid ei näita.

Nagu siit Delfistki lugeda võib kirjutavad arstid ainult tupeküünlaid, kreeme ja määravad Flucanozoli, mis lõppkokkuvõttes on heal juhul ainult ajutine lahendus ja ilmselt koormab kohutavalt organismi. Ainus lahendus tundubki olevat ainult mingi kombineeritud hookuspookus ja täielik elustiili muutus - piima-, kohvi- ja suhkruvaba dieet, Biolatte, Molkosan, homöopaatia, aktiivne eluviis (mõõdukas sport, värske õhk, rõõmus meel). Viimase osa viimane komponent on muidugi eriti keeruline antud olukorras, aga tuleb kas või vägisi end rõõmsaks ja aktiivseks sundida. Ma olen vähemalt oma mõtetes juba viie tiibetlasega algust teinud. :)
<http://@!#$/Article/article/5865>

Kindlasti annan oma võitlustulemustest teada, kavatsen selle raske protsessi jälgimiseks isegi blogi kirjutada. Ausalt, nii kõrini on nendest alumise otsa hädadest, et tuleb lihtsalt täispanga peale minna.
 
seeneline 24. november 2009, kl 23.10
Paljud kirjutavad ,et küll põiepõletik kordub ja sügelus tuleb tagasi ja muu ravi ei aita. Kõigepealt tuleb igasugune ravi teha läbi koos sexpartneriga.Muidu pole mõtet ravidagi,annate samad bakterid edasi-tagasi.Sest egas need bakterid ainult alt poolt ei levi,vaid levivad ka suudlemisel,mineti või keeleka tegemisel.olen ise põdenud mõningaid põletikke,mida olen saanud suudlemisel.Veel kindlam ,sexige kondoomiga,eriti ,kui partnereid rohkem. Kui klotrimasooli mokitsatele määrida,siis määrige seda poisile ka ots selle kreemiga sisse.Muidu seentest lahti ei saa. Tavaliselt on nii,kui alumises otsas on probleeemid,siis on ka akne kerge tulema.
 
mia 25. november 2009, kl 02.16
minul tekitas kondoom jälle kihelust ja kipitust, nii et ka see võib põhjustakas olla
 
Marvi 25. november 2009, kl 14.29
Seeneline, minul on aastaid 7 juba ainult üks partner. Seeneravi on mees juba paar korda saanud, aga ta on saanud just minult need paar korda seene tagasi. Pealegi pole mul tuvastatud ühtegi põletikku, seega on väga raske midagi ravida. Isegi aknet pole.

Muide, mis põletikud suudlemisel levivad? Too mõni konkreetne näide!
 
LIZ 25. november 2009, kl 15.27
Marvi,aga mis sümptomid su mehel olid enne ravi saamist0550
ja kas sul on kõik suguhaiguste proovid tehtud,ma arvan et mul kõiki proove vist tehtud küll ei ole ja äkki ongi mõni nendest haigustest,sest miks muidu nagu üldse paremaks ei lähe.Olen nüüd 2päeva sooda vanni üle keha teinud,hommikul oli täitsa norm olek,nüüd juba all väike kipitus tunda ja suus nagu tulekahju.Tahtsin täna perearstile minna,aga arsti polnud,hakkan tänasest biolatte.ee järgi toituma,vaatan kas on abi,lõunaks sõin kohupiima,värskrt kurki ja hapukoort kohupiima peale,tegin ka nõmmliivateest teed,õhtuks teen kala ja tatart.Kirjutasid et perearst saatis sind uroloogi juurde,aga miks ta ise ei võiks korralikke proove pärmseenele teha,või perearst ei tagele sellega. Tegelikult on küll mul biolattest lugedes pooled (või isegi rohkem )sümptomid olemas.
Tahaks ka teada mis põletikud suudlemisel levivad
Veel küsiks,et naistearst tegi mulle bakt. külvi,aga praegu alles hakkan mõtlema,et mida see bakt.külv näitab,analüüs oli muidugi korras
 
liz 26. november 2009, kl 17.41
Olen nüüd kaks päeva söönud ettenähtud asju,joonud nõmmliivatee ja koirohu teed(viimane küll väga-väga halb) ja kipitus tõesti kadunud,aga võibolla on ainult kokkulangevus,sest kasutasin ju alles ka tupe küünlaid.Kirjutage ikka kuidas teil läheb
 
küsin 26. november 2009, kl 18.01
kas te peale ravimite ikka toitumist ka reguleerite? et ei söö asju, millest seen omakorda toitub. nt suhkur ja nisu.
 
liz 26. november 2009, kl 18.16
pole enam ammu suhkrut ,jahu,leiba ega ka midagi magusat söönud ja üldiselt olen tervislikult toitund,palju juurvilju söönud,kõndimas ka käin regulaarselt,aga hädast lahti pole saanud
 
Marvi 26. november 2009, kl 18.31
Liz, nii kiiresti on ausalt öeldes võimatu mingeid tulemusi oodata. Ära neid soodavanne päris üle keha tee. Alumisel otsal ja kehal on erinev pH.

Piimatoodetega tõmba tugevalt tagasi. Biolatte lehel on küll öeldud, et võib tarvitada maitsestamata kohupiima ja jogurtit, aga mina olen seda toitumise-värki põhjalikult uurinud ja tean, et seenega kohupiim siiski ei sobi, üldse kontsentreeritud valk ei sobi ja kohupiimas on just palju valku. Hapendatud piimatooted on ok, aga sedagi soovitatavalt võimalikult maalähedases vormis. Kõik need homogeniseeritud piimatooted on saatanast. Need suurtööstuste piimatooted on kõik homogeniseeritud piimast tehtud. Katsu osta hoopis Pajumäe, Nopri, Saida või Esko talu jogurteid. Mõnele mõjub toitumise reguleerimine väga hästi, aga ära kindlasti kohe väga radikaalseks muutu, jäta esialgu menüüst välja kõik piimatooted (hapendatud piimatooteid võib mõõdukalt), siis tarbi teravilju mõõdukalt, sh jäta välja rafineeritud riis, nisu (koogid, makaronid, küpsised, majonees) ja söö palju salateid, mis ei oleks tehtud tavalise äädikaga, vaid õunaäädikaga ja õliga või lihtsalt õliga. Kvaliteetsed õlid on olulised! Nädalas peaks kuluma pool liitrit külmpressiõli.

Aga ma ei saa aru, mis mõttes suus kipitab? Mina soovitan sul alumise otsa jaoks ikkagi Biolatte tupekapsleid proovida. See pole ka nii hullult kallis, et eksperimenteerida. Minul aitas see päris hästi just vahetult pärast mingi keemiaküünalde kasutamist, aga ma loll ei jätkanud nendega ravi, vaid piirdusin ühe purgiga.

Mehel olid samad sümptomid, mis mul, aga palju leebemalt, sügeles ja oli ebameeldiv tunne.

Liz, ma võtan ennast kokku ja teen selle seeneblogi ära. Panen siis siia lingi ka.
 
Marvi 26. november 2009, kl 18.36
Suguhaiguste proovidest jäi kirjutamata. Mul on tehtud need analüüsid, mida raseduse ajal ikka tehakse ja selle aasta jooksul on tehtud mingi kompleksanalüüs, aga ma tegelikult ei tea täpselt, mida nad uurisid.
 
liz 26. november 2009, kl 19.15
Tegelikult ma ise ka teadsin siiani et piimatooteid mitte tarbida,aga biolattest lugedes ise ka imestasin et kohupiima süüa võib,täna sõin ainult kala ja kurki,ega mul isu ka praegu pole,sest nii hullult tahaks nagu teada saada miks kõik nii on,Mul on veel onko proovi vastus tada saamata,selle saan teada alles 01,dets.Panin juba ka teise arsti juurde aja 14 detsembriks.Aga suus on mul samasugune kipitav ja valus,nagu seal allpool ja tunne et suus oleks nagu nahk katki,kuigi näha seda pole,igatahes hull olukord.Homme hommikul lähen veresuhkrut tegema,sest seda pole mul tehtud.
Magusat ma üldse ei armasta,nii et sellega probleemi pole ja piimatooteid olen ka elus vähe tarbind,piima ,keefiri,petti ma näiteks üldse ei söö ja hapukoort kasutan ainult salatites.
Suguhaigustest on mul tehtud klamüüdia,trihhomonoos,süüfilis,hiv,hepatiit,midagi oli veel ,aga ei mäleta,tehti ka bakt külv,kuigi ma ei tea mida see proov näitab.
Aga kas sa tead kas hapukapsa ja jõhvikate ja pohlade söömine on hea.
 
Marvi 26. november 2009, kl 20.46
Hapukapsa kohta olen lugenud vastakaid arvamusi. Need tänapäeval poes müüdavad hapukapsad olevat kuidagi kiirmeetodil tehtud, mitte kõik muidugi, aga jällegi suuremad tootjad. Kui hapukapsast tarbida, siis kuskilt turult ostetud või uurida tootjalt, kuidas hapendab.

Jõhvikas peaks olema väga kasulik, sealhulgas ka seent hävitav.

Liz, sul paistab olukord ikka väga hull olevat, kui suu ka kipitab.
Äkki proovid Mirra suutoonikut Dentonik:
http://www.mirra24.ee/dyna/site/cgi/366est?bid=61

Mina olen Mirra toodetega ise väga rahul, edasimüügiga ei tegele.
 
Marvi 26. november 2009, kl 20.52
Ma tekitasin nüüd seeneblogi:
http://puravik.wordpress.com/

Üritan sinna kirja panna seenega võtlemiseks vajalikke materjale ja teada anda ka oma võitlustulemustest.
 
hihhiii 26. november 2009, kl 21.03
väga armas nimi!
 
seeneline 26. november 2009, kl 22.13
Suu kaudu levivad kõik haigused,mis alumise otsa kaudugi.Samuti igeme põletik,herpes,kandidoos,ebameeldiv lõhn suus.Isegi arstid on ajakirjanduses tunnistanud,et tripper on suu kaudu levinud. Haavandid olid suus ,mitte all otsas.Niisamuti ka muud asjad,sest limaskest on sama ,mis suus või all.Kui poisile minetti teha,võib kõik asjad sealt otsast suhu saada.
Kui suus kipitab ja on lööve siis on küllaltki raske arsti juures abi saada.Sest alumise otsa arstid suust proove ei tee.Hambaarstid peale hambaaukude midagi muud teha ei oska,Nii käisingi oma raha eest analüüse andmas .Ja selgus,et olidki alumise otsa tupeseen ülevalt poolt välja löönud. Samuti,kui suus hakkab juba kihelema ja on paha lõhn,siis lasen hambaaugud üle kontrollida. Seal augus võivad ka bakterid ilusti pesitseda. Sõbranna oli aastaid põiega hädas,ei mingi ravi ei aidanud.Lõpuks ,kui mehest lahku läks oli mure ka läbi,põis korras. Ei julge enam mehele minnagi.Mis viga ,ei tea.
 
huvilistele 27. november 2009, kl 00.27
http://www.yeastconnection.com/default.htm
 
liz 27. november 2009, kl 18.02
mirra tooteid olen juba jõudnud proovida,täna rääkisin ka perearstiga ja ta polnud mulle nõus mingeid analüüse tegema sest mul alles hiljuti kõik tehtud ja korras olnud kõik,lõpuks nõustus tegema tavalise vereproovi ,mis siis näitab põletikku.Kirjutas mulle suu jaoks retseptiravimi,hakkan seda siis nüüd kasutama,allpool asi nagu natuke parem,aga ikka on tunda veel.Ma sain sept.lõpus kätele hormoonsüsti kenalog ja see pidi ka mõnedele pärmseene vohama panema.söögiga olen ka ettevaatlik olnud,ei julgegi enam midagi süüa.
Seeneline, mis analüüsid sa lasid tasulises teha,mul perearst ütles et mingi proov seda ei näita kas on seen suus või ei.
 
liz 28. november 2009, kl 12.55
Marvi,palun sult nõu,ma ei tea kas nüüd pingutasin toiduga liialt üle või milles asi.Olen nüüd söönud tõesti neid asju mida lubatud(biolattes) joonud teesid ja teised asjad kõik kõrvale jätnud ja täna hommikul tupest selline paks plögane voolus,mida mul iial pole veel olnud ja nüüd ei oska enam midagi teha ega mõelda.Käisin apteegist ostsin piimhappebakteri kapsleid(linex forte).Kas oskad midagi oma kogemustest öelda
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!