Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Kas panna konjak ise vaati vananema?
 
Wally 05. oktoober 2016, kl 23.26
Mida arvate, et kui poest osta VS konjakit ja valada see tammevaati (pisikesse sellisesse kuhu mõned pudelid mahuvad) seisma näiteks 12 aastaks siis kas see konjak seal vääristub mingiks XO-ks või ei? Pudelis konjak igatahes ei vanane.
 
Tjahh 06. oktoober 2016, kl 02.05
Milleks? Et 12 aastaks elul mõtet oleks, et midagi oodata oleks, siis äkki veenduda, et anumas ülimõru jook? Kas polnud oluline säilitada (12 a) ühtlane temperatuur?

Olen väga skeptiline eksperimentidele, tahad valmis asja viia tagasi poolproduktiks...

Kas poleks siis põnevam võtta viinamarjamahl, panna see mulksuma, seejärel destilleerida ning saadus panna tammevaati laagerduma. Sellel võiks olla jumet.
Maaks 06. oktoober 2016, kl 09.23
Vaadis võtab kaua aega, kasuta spetsiaalseid laaste! Ostad Aramise pudeli ja puistad laastud sisse, lased 24h seista ja ongi Hennessy(made in alutaguse).
http://www.kodupruul.eu/product_info.php?product...
Karl Kindermacher 06. oktoober 2016, kl 09.58
1) Erineva kasvukohaga tammed on erineva toimega. Liikidevaheline erinevus niikuinii.
2) pead arvestama sellega, et päris kenake hulk alkoholi "läheb inglitele", nagu prantslased ütlevad. S.t. hingab läbi vaadi välja. Laagerdama pannakse ikkagi kangem kraam, kui see, mis pudelisse jõuab.
3) kui vene keelt valdad, siis võta JuuTuub appi - Siberi mehed teevad seal igasuguseid "väga suurpäraseid jooke, paremaid, kui Hennessy". Või nagu just neil päevil lugesin ühe inglase sulest: "Läbi kolmekümnesekundise naudingu otsejoones põrgupohmelli"

Aga igasugune katsetamine on tore ja huvitav, eriti söökide-jookidega. Kui tulemus ei meeldi, saad 12 aasta pärast uuesti proovida.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!