Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Selveri lehtaigen
 
k 27. detsember 2016, kl 22.07
Olen üle keskmise küpsetaja aga poest ostetud lehtaignaga hakkama ei saa.Need ei kerki üldse!Olen proovinud erinevaid aga tulemus on ikka sant.Osakab keegi mulle selgitada kuidas saavutada soovitud tulemust?See tähendab krõbedat,hästi kerkivat taignat.Poes müüdavad on nii puhevil.
 
oled taigen tõesti 28. detsember 2016, kl 00.19
Ma saan aru, kui inimene eksib üks kord, aga kaks korda järjest "lehtaigen" kirjutada on liig, mis liig.
 
---------- 28. detsember 2016, kl 09.30
Lehttaigen lähebki küpsedes "puhevile", kihid eralduvad. See ju lehtede mõte ongi. Kui sinna mitte väga rasket katet peale laduda.
 
uvitav 28. detsember 2016, kl 11.00
et läheb puhevile aga ei kerki?? Ikka ise saad aru mida räägid?
 
Kus ta siis saab, 28. detsember 2016, kl 17.48
kui ta ei teagi , mis see sõna "puhevil" tähendab!
Vist mõni pagulane siin.
 
k 28. detsember 2016, kl 18.33
On jah liig,tegijal juhtub.Aga ikkagi miks taigen ei kerki?Peale pole laotud mingit rasket kuhja.Olen kasutanud ka teiste firmade toodangut,pea sama seis.On küpsetamisel mingi nipp mida ma ei tea?Olen pannud alati saiakesed eelkuumendatud ahju,mitte sooja ahju.
 
:) 29. detsember 2016, kl 01.02
Mismoodi saab olla, et lehttaigen ei kerki? St ega ta kerkima ei peagi, aga lehed peavad eralduma ja küpsetis kohevaks ja õhuliseks muutuma.
Paned 200*C eelkuumutatud ahju ja iga poetaigen küpsetab oma mahu 3 korda suuremaks 10-15 minutiga.
 
k 29. detsember 2016, kl 10.54
Vaat ei kerkinud mitte üldse.ei mingit kohevust.Nii hullusti pole mul varem juhtunud.
 
kohevil 29. detsember 2016, kl 11.04
aa tegelt ma tean mis lollil juhtus. Ei pannud ahju õige temperatuuri peale. Nüüd vahutab siin halvast lehttaignast. ja nimetab neid "saiakesteks". ei noh.
koolivaheaeg ....
 
:) 29. detsember 2016, kl 11.11
Pidin ka just küsima, et kas ahju temperatuuri oled kontrollinud? Nt eraldi termomeetriga?
 
k 29. detsember 2016, kl 16.20
Ahju temp oli 210 C ja panin eelkuumendatud ahju.Tean ülihästi mida tähendab lehelisus,aga see ei saa tekkida kui taigen ei kerki.Kui oskuseid pole siis saab tõesti teha vaid kandilisi pirukaid,oskusi rohkem siis saab teha ka saiakesi.Olen surmkindel et see oli taigna viga ilmselt on midagi sinna sisse pandud vähem kui retsept ette näeb.Kui oleksite ise ka sellise jama endale kaela saanud oleks olnud tulemus sama.Ninatark või olla igaüks,aga konkreetset abi pakkuda saab vaid see kel on rohkem oskusi ja kogemusi.Tundub et mõni siinne kommija ostab hoopis poest...
 
vaata k 29. detsember 2016, kl 17.57
lehttaignast ei tehta "saiakesi"
kandiline ja ümmargune ei ole siin üldse asjakohane.
 
kle autor 29. detsember 2016, kl 18.42
kuidas sa rullid ja kuidas lõikad, mida sa siis teed, kirjelda, paned ikka kuuma ahju?
 
uudishimust puhevil 29. detsember 2016, kl 18.50
Ei saa aru murest. Autor kurdab, et taigen ei kerki, aga samas on see puhevil. Midagi ei klapi selles kirjelduses.
 
rosinasaiake 29. detsember 2016, kl 19.09
võtab lehttaigna ja sõtkub seda nagu pärmitainast, jätab sooja kohta kerkima ja siis on hädas :-)))))
 
:) 29. detsember 2016, kl 21.05
k kirjutab, et on proovinud erinevaid, aga tulemust sant kõigiga.
No ma ei ole ühegi otsa juhtunud, mis ei küpseks õhuliseks.
Ja mingit nõksu pole kasutanud. Sulatan üles, panen täidise peale, sisse või rullin vahele ja ahju 200* juurde. Kõik.
 
palun seleta 29. detsember 2016, kl 23.59
Kuidas näeb välja toode, mis ei kerki, aga läheb puhevile? Siis oskaks ehk keegi Sulle nõu anda.
 
k 30. detsember 2016, kl 09.14
Loe teemaalgataja jutt uuesti läbi.
 
puhvaika 30. detsember 2016, kl 11.18
"Poes müüdavad on nii puhevil."
 
njahh 30. detsember 2016, kl 12.34
no aga kui poes müüdavad ei sobi, võib ju taigna ise teha.
 
hihiihii 31. detsember 2016, kl 23.41
autor vist kirjutas, et poes müüdavad lehttaignast SAIAD-PIRUKAD on puhevil, mitte taigen.
 
Rull 03. jaanuar 2017, kl 19.49
Rullid väga tihedaks kokku?
 
ma 05. jaanuar 2017, kl 15.17
ei saa teemaalgataja jutust täpselt aru, mis tal selle taignaga juhtub, aga mõned vead, mis tuttavad on teinud.

üks kurtis, et koogipõhi küpses padjaks, servad madalad, keskelt nagu mägi - selgus, et ta rullis taigna küpsetusplaadi suuruseks, aga jättis lihtsalt servad lõikamata ja nii ei saagi ju servad kõrgeks kerkida.

kolleeg kasutas sama retsepti mis mina, aga tema pirukad olid väiksed ja kõvad junnid.
mind kutsuti vabal päeval teda õpetama, tegime koos taigna ja küpsetasime sellest esimese portsu pirukaid, kõik õnnestus suurepäraselt ja jätsin ta omapead. järgmised pirukad, mis ta üksi samast taignast tegi, olid nagu tal ikka, väiksed, kõvad junnid ...
järgmisel päeval vaatasin kõrvalt, lasin tal endal teha taigna, rullida, teha pirukad, aitasin ainult munaga määrida ja küpsetada. esimesed pirukad olid täiesti super ja arvasime, et võin koju minna, aga ... kordus täpselt sama mis eelmisel päeval!
õnneks olin ma alles majas, jõin sõbrannaga meie kohvikus kohvi, kui ülemus tuli ja mind tagasi kutsus.
seekord ma ei teinud tõepoolest enam muud, kui ainult vaatasin, et jälile saada mida tema teistmoodi teeb kui mina.
ja saingi :) selgus, et ta lihtsalt määris pirukaid nii rohke munaga, et kleepis taigna servad kinni, nii et pirukad ei saanudki kerkida.
ex-riigiametnik 05. jaanuar 2017, kl 17.04
Poes müüdavad väga "puhevil" pirukad on üldjuhul pärmilehttaignast, mitte tavalisest lehttaignast. Tavalisest lehttaignast saad näiteks Napoleoni koogi, mis ei ole "puhevil".
 
k 06. jaanuar 2017, kl 15.00
Tänan ex-riigiametnikku ja ma asjaliku vastuse eest.Nüüd ilmselt tean mis vea ma tegin.Ilmselt mängis rolli ka liigsoe köök.
 
Lõpp hea kõik hea 06. jaanuar 2017, kl 17.39
K sai asjaliku vastuse ja ostab nüüd pärmilehttainast. Jääme põnevusega ootele.
 
julgen 15. jaanuar 2017, kl 19.50
siiski arvata, et ka taigen polnud suurem asi. Osad valmis lehttaignad ei taha enam rullimist, aga nad on paksud. Olen ise ka koorikuid küpsetanud.Kõige jubedam oli maxima külmutamata lehttaigen, aga sealsed külmutatud Mantiga lehttaigna lehed pakendis on väga head. Hea on ka või-lehttaigen, aga too üsna kallis.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!