Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Kuidas teha mulgikapsast?
 
fiona 05. september 2006, kl 19.30
Ma nii väga armastan mulgikapsast,kuid ise ei oska teha,poest kogu aeg ostan,Õppetage,kuidas siis seda valmistada?
 
k 05. september 2006, kl 20.10
kruubid,hapukapsad ja soolaliha keema.keedad vaiksel tulel kuni pehmed.soola maitse järgi.
 
fiona 05. september 2006, kl 20.18
Kas kõik korraga keema?Ja milline see soolaliha veel on?
 
k 05. september 2006, kl 20.31
kõik korraga ikka.soolaliha ,imelik küsimus!liha mis on soolane.aga võid ka tavalise liha panna,siis läheb lihtsalt soola rohkem.
 
kummitus 05. september 2006, kl 20.38
mina lõikan läbikasvanud liha suuremateks kuubikuteks,smoorin veidi aega potis,siis panen kruubid,lihale peale,siis hapukapsa,vett lisan nii palju,et põidla otsaga vastu kapsaid mõõtes jääks põial vee alla(jube loll selgitus,ehk said aru),ja siis vaiksel tulel ikka tükk aega keema.Pärast segan kõik läbi,lisan soola ja suhkrut,meil tahetakse sellist magusamat mulgikapsast.Kui vesi vahepeal ära keeb,siis lisan juurde.
 
fiona 05. september 2006, kl 21.47
kummitusele tänud!Homme hakkan siis tegema oma lemmik toidu!
 
una 05. september 2006, kl 22.02
Mina praen läbikasvanud soolaliha ja sibula, praetud liha jätab hea maitse.
 
Raili 06. september 2006, kl 08.14
Mina panen potti vee,kapsad,tangud.Praen lihakuubikud ja sibul,panen ka need potti ja hautan kohe mitu tundi.Teen talveks kah suurema koguse ,kuumalt purki ja keldrisse.Hea töölt tulles võtta.Kartulid juurde ja õhtusöök valmis.
 
MK 06. september 2006, kl 08.48
Mina panen selle värgi ahju _ pole vaja karta põhjakõrbemist ja poti juures valvamist.
 
mina 06. september 2006, kl 11.06
Panen kapsad ,kruubid ja liha ,potti üksteise peale ning ei sega siis ei hakka põhja ka.Peale valan muidugi vee.
 
Neitsi 06. september 2006, kl 12.53
Juba aastaid teen täiesti lollikindlalt niimoodi:
Ostan 3 kg hapukapsast, läbikasvanud liha ja muidugi odrakruupe.
Liha kogus on suvaline, meie tahame ikka rohkem. Pott on mul 8 liitrine. Põhja läheb umbes 2 kg kapsast, siis lihatükid üksteise kõrvale, tavaliselt kogu pinna ulatuses.Liha peale puistan küllaltki ohtralt soola ja odrakruupe. Ülejäänud kapsas läheb kõige peale. Meie pere tahab samuti natuke sellist magushapukamat ja sellepärast riputan kõige peale nii paar supilusikatäit suhkrut. Vett panen niipalju, et kõik see nasvärk oleks kaetud. Algul panen pliidi kuumema peale kuni podisema hakkab ja siis möllab seal kaane all nõrgal kuumusel (minu pliidil 1) umbes paar tundi. Käin siis juba katsumas ja need natuke krõmpsud kapsad on ka väga head, paar alustassitäit läheb ära nagu limpsti. Kogu see aeg ei tohi üldse segada, kui vett jääb vähemaks, võib seda juurde panna. Alles siis kui valmis on, segan läbi. Mitte ilmaski pole põhja kõrbenud! Kuna mul on suur pere, siis on ka sellised kogused, aga ülejäägi olen samuti purgiga külmkappi pannud.
 
messu 06. september 2006, kl 13.39
kas talveks keldrisse tehes liha ka sisse, kas hukka ei lähe? tahaks ka teha!
 
Raili 06. september 2006, kl 15.09
Ei ole läinud hukka.On kevadeni seisnud.Ma teen välipliidi peal õues,sellepärast teen suurema koguse.Ei taha talvel elektripliidil teha,võtab palju voolu,sest peab ju kaua haududa laskma.Ja liha muidugi ka sisse.
 
aga 06. september 2006, kl 21.21
meie pere hapukapsast ima köömneta ei söö.
 
kukyeve 07. detsember 2018, kl 16.24
Kruupidest rääkides - mina pesen kruubid tulise veega ja panen siis kapsastest eraldi keema ja lasen 20 min. podiseda, siis kurnan ära ja alustan kapsategu: pooled kapsad põhja, siis smooritud liha sibula ning porgandiga ja kogu kruubikogus- pealmiseks kihiks jääb teine pool kapsakogusest.Siis lisan vee, või ubinamahla nii, et peaaegu täiesti kapsad kaetud ja edasi tuleb varuda kannatust - lausa 3 tundi!
 
Qeelmisele 08. detsember 2018, kl 22.41
Miks neid kruupe eraldi keeta? Ei kee muidu 3 tunniga ära?
 
Artišok 10. detsember 2018, kl 02.02
Mõnel pool pannakse kruubid eelnevalt likku, aga eks igal perenaisel omad nipid ja tähetund.
 
suu 10. detsember 2018, kl 15.39
kruubid peaksid selle toidu tummisemaks muutma, mis neist kurnata?olen kasutanud ka riisi.
köömneid panen kindlasti ja suhkrut kohe lahkesti. sibulat... kui vedelikuks võtta õunamahl või õlu, saab veel eriti hea. vbl läheb läbi ka ilma lihata, eriti jõuluajal, mil muudki liha mitmes variandis.
meeldib just selle kapsa konsistents: et ta ei ole vett täis nagu sageli nn praekapsas. arvan, et seda viimast saab ka kuidagi nii teha, et miski seoks selle mahla ära. vbl sutsukese jahuga?
 
brüsseli kapsas 11. detsember 2018, kl 02.17
jahu lisamine rikub praekapsa maitse. lihtsalt hautada nii, et liigne vesi aurustuks.
 
suu 11. detsember 2018, kl 11.27
aitäh, brüsseli kapsas, alustan katsetega.
põhjust on: viimati, kui ühes pidulauas sain ringi lastud kapsakausi suht viimasena ja veel suht raskena oma käsutusse, leidsin sealt tahket ollust ainult lusikatäie, ümberringi aga "lainetas"! vbl oleks kokad pidanud enne laualeandmist toodet kurnama?
Saksamaal panin tähele, et nad ikkagi kasutavad vist mingit paksendajat vms, et kapsad koos püsiksid. seal olen söönud ka ananassiga tehtud praekapsaid, küll olid head.
 
just 01. aprill 2019, kl 13.35
ostsin poest purgi praekapsast. paar ampsu sõin, siis jäi külmkappi seisma. külmana oli imelik, silmnähtavalt mingi rohke valge rasvaga tehtud. aga "meistrid" juba oskavad: toode seisis muutumatuna paar-kolm nädalat.
edasi läks lugu nii, et läks vaja praelisandit ja kähku. panin neile poekapsastele sortsu haput astelpajumahla, kartulikeedu leent jm "toidujäätmeid" lisaks, siis veel köömneid ja tibakese tärklist, mis need rohked veed ära sidus. tulemus oli see, et nõuti lisa!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!