Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
kotletid lõhe hakklihast
 
redis 03. mai 2006, kl 14.33
soovitage mingit head lihtsat lõhe kotlettide retsepti.

improviseeriks ise midagi kokku, aga ei tea, kuidas see suht püdel-vedel hakkliha käitub :)

jutt käib siis sellest lõhe hakklihast, mida säästukates müüakse. mitte mingist stockmanni kalaletis värskelt hekseldatavast ;)
 
Juuli 03. mai 2006, kl 15.06
Mina olen teinud nii nagu tavalisi kotlete; sibul, muna, riivsai, vahel ka toorest kartulit, maitsestan sidruniga kalamaitseainega, enne pannile panekut riivsaiast läbi.
 
redis 04. mai 2006, kl 11.43
ok, tänud.
proovin ära, loodetavasti ei lagune laiali :)
 
siuke 04. mai 2006, kl 12.18
500 g lõhehakkliha
2 muna
1/2 kl piima
(sibulat)
200g riivsaia
soola, pipart
rasvainet praadimiseks

Kõik kokku segada, kui liiga kõva saab, siis piima juurde.
Märgade käte vahel vormida koltetidm ja küpsetada pannil mõlemalt poolt, pärast tõsta köögipaberiga vooderdatud kaussi külili nõrguma
kui üleliigset õli väga palju on.

Valget veini kõrvale ja ongi kohul pidu.
 
KOTLETT 04. mai 2006, kl 12.20
anna siis teada kuidas välja tulid.tahaks ise ka proovida.
 
redis 04. mai 2006, kl 12.28
ok, täna teen ära ja kui homme elus olen, siis muljetan ;)
 
kalamehe naine 04. mai 2006, kl 14.31
mina olen teinud kotletti ka särgedest. Enne puhastan ja keedan kergelt ära, siis liha 3 korda läbi hakklihamasina koos tükikese soolapeekoniga (jääb rasvasem). Sekka paar muna, veidi jahu, soola, pipart, sibulat, muskaati. Paneerimiseks riivsaia. Tulid kah väga nämmad.
 
redis 04. mai 2006, kl 14.50
mul pole õngeritvagi, rääkimata veel särgedest :D
 
koha 04. mai 2006, kl 15.46
teate ikka ka kuidas seda lõhehakkliha tehakse - lõheliha see praktiliselt ei sisalda ja paras keemia on ka, samahästi võiks riivitud plastikust kotletti teha.
 
Juuli 04. mai 2006, kl 17.39
to koha
Lõhehakkliha tehakse lõhe kõhuäärtest ja muudest kalajääkidest, mis fileerimisel järele jäävad. Kui kala on sinu arvates keemia, siis ok.
 
aga mina 04. mai 2006, kl 19.35
panen keedetud riisihelbeid sekka, neid heleni omi. nordicu omad ei meeldi. liialt väiksed
 
kape 04. mai 2006, kl 23.40
Mina tegin sellest samast säästuka omast risottot! Sibulat, porgandit, maisi; Segasin eelnevalt keedetud riisiga, maitseks tilli ja kalapuljongit! Lõpmata hea oli!!!
 
KOTLETT 05. mai 2006, kl 10.49
hommikut REDIS!no kuda need kotletid siis välja tulid? kas olid head? mis sa sinna sisse siis lõpuks panid?ootan huviga.
 
redis 05. mai 2006, kl 13.13
päevast KOTLETT!

läksin suure õhinaga seda hakkliha ostma, aga võta näpust... otsas mis otsas. hinnasilt oli ainult alles jäänud.

ei viitsind teise poodi ka enam minna, uus katse siis nüüd täna :)
esmaspäeval räägin, kuidas õnnestus.

ilusat nädalavahetust!
 
KOTLETT 05. mai 2006, kl 14.15
OK ootan siis esmaspäevani.ära siis ära unusta.
 
redis 08. mai 2006, kl 11.07
nohhh tegin siis ära. 250g hakklihale lisasin 1 muna, lonksu rõõska koort, sidrunipipart. ja riivsaia nii palju, et püsiks see mass koos. ilmselt sai viimast liiga palju..., sest kotlettide asemel valmisid mingid mõttetud plönnid ;)

teisaldasin need järgmisel päeval CLEANAWAY-nimelisse sinisesse kontenerisse.

vbla riisihelvestega jäävad söödavad, aga uuesti proovima siiski ei hakka.
 
kotlett 08. mai 2006, kl 13.57
hirmus kahju ,ma nii ootasin positiivsemat kirja.
 
redis 08. mai 2006, kl 15.06
njah, ma ise olin ka suht pettunud. ehk olen lihtsalt vilets kokk ;)

aga muidu saiakattena, sidrunipipraga segatuna oli see hakkliha päris hea.
 
mina 11. märts 2015, kl 16.33
Just teen kotlette.
Lõhehakkliha, sibul, 2 muna, kyyslauk, pipar, sool, kalamaiteaine, couscous. Vedel tainas aga praeb ilusad ja maitsvad kotletid.
nämmm
 
hddd 11. märts 2015, kl 21.03
couscous, kle räägi eesti keeles. 9!aastat tagasi tehtud teema.
 
hm 16. märts 2015, kl 00.31
Lõhehakkliha iial enam ei osta , korra proovisin, ei meeldinud, vänge. Kalakotlette ei tee ma ei saia ega riivsaiaga, ei meeldi. Teen hoopis tambitud keedukartuliga ja haugikotletid tulevad võrratult head.
Haugihakkliha, keedukartul, hapukoor, muna, sibul, sool,valge pipar, hakitud till. Praadida õli-või segus.
 
Ria 16. märts 2015, kl 21.08
Oleneb lõhehakklihast, vahest satub selline, et ainult luutükikesed, aga enamasti on ikka korralik olnud. Kuna teen toite tunde järgi, on raske retsepti kirja panna, aga püüan. 1 kg lõhehakkliha, 2 muna, 2 suurt peeneks hakitud sibulat, riivsaia (niipalju, et mass koos püsiks), soola, pipart, sidrunipipart, paneerimiseks jahu. Segul lasta seista ja maitsestuda vähemalt tund aega. Käte vahel vormida kotletid, paneerida jahuga ja praadida, aga mitte liiga kaua, see kaotab mahlasuse. Minule maitsevad ja valmistan tihti.
 
kindlasti hea 26. märts 2015, kl 20.26
Keegi eestlane kunagi kirjutas oma töömuljeid välismaal. Sellest hakklõhest ka või olid need kalapulgad. Igatahes filee kõrvalproduktidest. Et ribade ja rapetega samasse lendasid tööliste snuusid (vabandage võhiku kirjapilti aga see on see mokatubakas, mis kuskil huule või igeme vahel leos hoitakse) ja vanad juuksekummid. Küll tark soolikas teab, mis võtta, mis niisama läbi lasta.
 
Anuu 28. märts 2015, kl 13.49
Kust seda toorainet siis ikka saab, kui töölised ise ei tooda. Ära ole kade.
 
Ann 03. aprill 2016, kl 11.25
Tehke ise lõhest hakkliha. Mina teen ise ja tean,et puhas mass saab :)
 
u 03. aprill 2016, kl 12.28
just praegu valmistas neid see Põhjamaade kokakunsti- saate boss. lisas kalamassile aint munavalget ja kloppis kõvaks. oligi kogu taigen?
 
n45 04. aprill 2016, kl 09.00
mina olen ka teinud poes müüdavast lõhehakklihast kottlette. lisan samuti muna, pipart, soola - vahel ka toorjuustu sortsukese. tõsi, taigen tuleb suht vedel - aga seda ei pea kätevahel vormima -võib otse lusikaga kuumale pannile panna ja kui ükspool kergel praetud saab edukalt ümberpöörata ja ei lagune nad midagi. samas saab ka tihkemat taigent teha, siis tuleb saia sisse leotada, nii nagu tavaliste kotlettide puhulgi. meie perele küll maitseb.
 
aule 04. aprill 2016, kl 17.12
Riivsaiaga ei maksa liialdada.Taigen tuleb tõesti vedelavõitu.Mina panen ka lusikaga pannile ja lisan kindlasti sidrunpipart.Kui ilusasti ära praevad ,ei valgu kuhugi laiali.
eid_159f40fba96081 26. oktoober 2023, kl 19.04
Jutt jumala õige!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!