Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
külmutatud marjadest moosi
 
moos 31. juuli 2005, kl 10.49
korjasin mustikaid ja mustsõstraid, millest osa plaanisin moosiks keeta. kahjuks olin moosikeetmise päeval migreeni tõttu töövõimetu ja edasi tulid tööpäevad, nii siis viskasin kõik marjad sügavkülma. aga moosi tahaks ikka ka ja kas metsa uutele mustikatele saan, ei tea.
sellepärast küsingi, kas külmutatud marjadest veel kõlbab moosi keeta? on proovinud keegi?
 
martake 31. juuli 2005, kl 11.13
Olen. Aga tavaliselt teen lihtsalt kiirmoosi talvel, mis kohe ka ära süüakse. Nii et pikemaks ajaks purki tegemise koha pealt ei oska midagi öelda.
 
kaspi 31. juuli 2005, kl 11.22
Suhkru ja külmutatud marjade suhe võiks olla 1:1. Suhkrut võib ka vähem panna, kui moos kohe ära süüakse. Maitsestamiseks sobivad kaneel ja nelk, mis tuleks keevasse moosi marlikotikesega lisada ning enne keemisaja lõppu välja tõsta.
 
minni 31. juuli 2005, kl 11.29
Paar aastat tagasi viskasin kilo maasikaid külma et hoida kuni punane sõstar valmib, keetsin siis moosiks, kilo maasikaid ja kilo punaseid sõstraid, väga hea moos sai ja seisis keldris jaanuarini st. sai otsa.
 
to minni 31. juuli 2005, kl 12.00
Aga palju siis suhkrut panid?Kas ikka 1:1?
 
kuki 31. juuli 2005, kl 12.39
Kui kasutada tavalist suhkrut, on kilo üsna suvaliste marjade kohta 600 g suhkrut, kui purgid on korralikult steriliseeritud, ja kaaned ka puhtad (piiritus või kuumutatud), siis säilib toatemperatuuril mitu aastat. 1:1 on väga mõttetu ja ebatervislik, seda tegid meie esivanemad suurest ettevaatusest ja sellepärast, et purkide steriliseerimine oli elektriahjudeta keeruline (tuli läbi keeta).
 
Minni 31. juuli 2005, kl 17.42
Suhkrut panin 1,2 kilo kahele kilole marjadele, nagu alati, ja tähtis on muidugi puhtus, selles Kukiga nõus.
 
vall 10. november 2020, kl 16.31
Täna tõi hea sõber 2 kg külmutatud ja siis elektrikaotusel ülessulanud ja uuesti külmunud murakaid. Armastan väga murakaid ja olen alati unistanud teha ise üks murakamoos. Palun öelge, kuidas peaksin moositegemisega alustama. Praegu need veel sulavad köögikapil. Olen ootel!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!