Kööginõu
kuidas teha kanasupile klimpe
 
kathy 03. märts 2006, kl 09.47
palun , kes oskaks head nõu anda, asi selles, et minu tehtud klimbid lagunevad ära!!!!
 
moona 03. märts 2006, kl 09.58
Oma kogemustest võin öelda, et klimbitaigen tuleb teha hästi kõva. Minu ema ikka ütles, et lusikas peab tainas püsti seisma, siis saavad head klimbid. Teen nii: klopin munad soola-pipraga lahti, lisan vett ja jahu ning märja teelusika otsaga võtan taigent ning lasen supisse või puljongisse. Aga olen kuulnud, et tehakse ka väga õrnad klimbid, st. vedelast taignast, aga mulle sellised klimbid ei meeldi, siis jääb supileem sogane.
 
salsa 03. märts 2006, kl 10.05
Teen nii nagu moona, aga võtan sedasama kanasupi leent vahepeal natuke ja jahutan ära ning kasutan klimpides vee asemel. Annab maitset.
 
katariina 03. märts 2006, kl 10.14
ei ole nõus sellega, et klimbitaigen peab tugev olema. ise teen sellise hästi paksu hapukoore sarnase, niiet lusika peal püsib aga aeglaselt ära hakkab valguma.

1,5 kulbitäid kuuma puljongit
1 muna (+1 munakollane)
50 gr võid v margariini
soola

jahu nniipalju, et paras
 
katariina 03. märts 2006, kl 10.14
irw@kulbitäid, eks ikka kulbitäiT
 
Nele 03. märts 2006, kl 10.36
Nõus Katariinaga, mitte mingil juhul kõva taigen, just paksu hapukoore sarnane. Soola asemel panen Vegetat, seal sool sees ja annab hea maitse.
 
Nänn 03. märts 2006, kl 12.45
Mina teen ikkagi paksu taigna, nagu esimesed kommenteerijad. Vedela taignaga- kuidas te korralikud klimbid saate? See ju voolab ja supp läheb sogaseks ja klimbid laiali? Paksu taignaga sulpsad lusikaga supi sisse ja sellised nad jäävad ka...
 
salsa 03. märts 2006, kl 12.57
Kui üks ütleb, et teeb paksu hapukoore taolise taigna ja teine, et nii paksu, et lusikas sees peaaegu püsti jääb, siis pakun, et need taignad ei erine üksteisest konsistenti poolest kuigi palju.
 
zza 03. märts 2006, kl 13.33
Aga mina teen sellise keskmise taigna :). Liig vedel ei tohiks tõesti olla, nii et mööda suppi laiali hõljub. Aga katseta nt keevas vees - pane vähehaaval jahu juurde kuni klimbid hoidma hakkavad - siis on õige. Sest mida vähem jahu sega hõrgum maitse siiski.
 
muia 03. märts 2006, kl 15.09
Mina olen ka teinud poolpaksu taigna, ja need enne suppi sisse panemist teises potis, vee või puljongiga valmis keetnud. Frikadelle teen samamoodi, siis ei jää supp hägune
 
Renee 05. märts 2006, kl 10.25
Sa proovi ka riivjuust-jahu pooleks klimpe (mina eelistan kõvu klimpe, aga see on tõesti puhtalt maitse asi). Juustu-jahuklimbid on täitsa head.
 
Em 14. märts 2006, kl 16.33
Mina võtan kuuma supileent piisava koguse, kohe segan sellesse jahu ja klopin korralikult läbi.Lõpuks lisan muna ja klopin tihedaks pehmeks taignaks.Nii ei kleepu klimbid supis omavahel,leem jääb selge ja maitsev.Klimbid ise on pehmed ja mahlased.Supile raputan hakitud tilli.
 
Jaani40 05. oktoober 2020, kl 22.05
Järgisin siin kuuma puljongiga retsepti ja elu esimesed klimbid tulid megahead.. ehk see taigna paksus oleneb ka külmast ja kuumast vedelikust sest viimases ju jahu juba paisub/küpseb..
 
klimbifänn 09. jaanuar 2021, kl 17.06
soovitan soojalt proovida teha klimbid jahu ja manna pooleks, klimbid jäävad mõnusalt sõredad, mitte klombid. ja kindlasti ei pane ma kunagi klimbitaignasse vett, ikka ainult puljongist teen klimbitaigna. ise teen kana-klimbisuppi vähemalt 2 korda kuus, meie peres ülivõimas lemmik. ja tänu mannaklimpidele olen õpetanud klimbisuppi hindama mitu inimest, kes enne klimbisuppi jälestasid.
 
annukas 17. jaanuar 2021, kl 19.50
kunagine hea soovitus eralda pelmeenidest liha ja saad klimbisuppi ja frikadilli suppi. ausalt ise pole proovinud
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!