Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Hapukapsasupp
 
ei oska 19. november 2006, kl 22.41
Palun head hapukapsa supi retsepti. Tahan oma kallile abikaasale ühte tema lemmiksuppidest valmistada aga ei oska:( Aidake!
 
pätu 19. november 2006, kl 22.46
mina teen nii : panen hapukapsad keema,poole keemise pealt lisan tükeldatud kartulid.panen panni tulele ja praen sibula kergelt võis koos riivitud porgandiga.lisan tomatipasta sibulale ja porgandile ja lisan potti kapsa juurde.pipart,soola.vahel lisan hapukapsa borsh(purgi oma).
vanaema aga teeb nii : pool pehmetele hapukapsastele lisab kartuli,odrakruubi,porgandi.vahel paneb soolapeki kah hulka.
 
nii ongi 19. november 2006, kl 22.57
Teen nii: panen potti tükikese looma-ja tükikese sealiha , peale hapukapsa ja pestud odrakruubid. Kallan vee peale ja tulele. Lasen supi keema tõusta ja keeran kuumuse vähemaks. Nii keedan ma suppi oma 3-3,5 tundi, siis maitsestan soola, pipra ja suhkruga. Hapukapsa supp on seda parem, mida kauem teda keeta. Venelased, kelle rahvustoit on hapukapsa supp, hautavad seda suppi praeahjus nagu meie mulgikapsaid.
 
kossu 19. november 2006, kl 23.00
mina panen külma veega loomakondid keema,kui vaht riisutud,siis hapukapsad ja veidi kruupe,siis keeb ikka paar tundi nõrgal tulel,1-2 kartulit (tervelt)viskan kah sisse,vahepeal praen pannil riivitud porgandi,ja väikesed kuubikud pekki,siis võtan kartulid välja,kahvliga teen puruks,kallan porgandi ja kartuli potti tagasi.Tomatipastat ja sibulat ei kasuta,kuna peres ei sööda seda.Maitseaineid muidugi ka(sool,pipar,paar loorberit).Aha jah,kui kondid keenud,siis tükeldan liha kondi küljest lahti ja liha potti tagasi.(kondid naabri kutsale;)
 
nii ongi 19. november 2006, kl 23.01
Ja veel, õiget hapukapsasuppi ei keedeta koos kartuliteda, vaid söömisel lisatakse taldrikusse kuuma supi sisse külm terve kartul.
 
kossu 19. november 2006, kl 23.12
nii ongi,sul õigus,aga pole võtta alati seda külma kartulit,ma lihtsustan enda jaoks söögitegemist;)))
 
nii ongi 19. november 2006, kl 23.21
kossu
Ega mu viimane postitus sinu kokakunsti halvustamiseks olnud kirjutatud. Igal kokal oma retseptid. Ma lihtsalt unustasin selle oma esimese retsepti lõppu lisada.
 
borš 19. november 2006, kl 23.46
kle nii ongi, tegelikult käib vene köögi retsepti järgi terve keedkartul borši sisse mitte tavalise hapukapsasupi sisse! Hapukapsasuppi, õigesse, nagu seljankassegi, ei käigi kartulit üldse!
 
* 19. november 2006, kl 23.52
kas bors on vene rahvustoit? esimest korda kuulen, see on ukraina rahvustoit. ja kartuli jutt on borsis on ka jama.puudub s katus.
 
una 19. november 2006, kl 23.52
Kuna minul hapukapsad porgandiga, siis neid ei lisa.Panen suppi läbikasvanud liha, veel parem, kui pruunistan selle sibulaga ja siis supile. Meie pool süüakse hapukapsasuppi kartulipudruga, supp tuline ja külm puder.Tegelikult see nii ei ole, et mida kauem keedad, seda parem, hoopis nii öeldakse soojendatud supi kohta, mida rohkem soojendad, seda parem.
 
to * 20. november 2006, kl 01.53
kust välja lugesid, et rahvustoiduks pakkusin? Luuetasid ise? Aga vene KÖÖKI kuulub boršikka küll, vene toitude kokaraamat igatahes nii väidab
 
ei oska 20. november 2006, kl 06.38
Arvan et nüüd juba oskan natuke. Aitähh teile kõigile heade nõuannete eest! Aga seda küll ei teadnud et kartul sinna supi sisse ei käigi.
 
kossu 20. november 2006, kl 08.13
kartuliga koos lihtsalt supp vähe toekam,eriti kui meespoolt toidad,nad tahavad ju,et supp oleks nii paks,et lusikas püsti sees seisab,mis seda lurri muidu helpida;))))
 
lapsehoidja 20. november 2006, kl 08.22
HAPUKAPSASUPP IV

HAPUKAPSASUPP IV

lihtneodav
Päritolu: Maire Suitsu
Lisas: Toidutare Lisa minu nädalamenüüsse
Lisa Lemmikretseptidesse
Lisa kommentaar ja hinda
Kommentaare pole


Hapukapsasupp sealihaga. Valmistamisaeg määramata.



Koostisained
500 g läbikasvanud sealiha
500 g hapukapsast
0.5 sibulat
1.5 l vett
soola
0.5 kuni 1 liha- puljongikuubikut
1.5 porgandit
Valmistamine

Valmistusviis
Pane terve lihatükk, hapukapsas koos vedelikuga ja sibul suurde potti. Vala külm vesi peale. Kuumuta tasakesi keskmisel kuumusel keemiseni. Murenda potti ka puljongikuubik, nii saad tugevama maitsega supi. Lisa teelusikatäis soola ja lase praokil kaanega 1-1.5 tundi keeda. Kui liha on täiesti pehmeks keenud, võta ta supist välja ja lase jahtuda. Riivi porgand supi sisse. Kui ka porgand on peaaegu pehmeks keenud, maitsesta supp lõplikult (magedale soola, hapule suhkrut, vähehapule sidrunhapet jne). Vajadusel lase veel 20-30 minutit keeda. Lõika veidi jahtunud liha väikesteks tükkideks ning pane supi hulka. Kuumuta koos läbi. Serveerimisel pane supile paksu hapukoort. Ka eelmise päeva külm kartulipuder on kuuma kapsasupiga väga maitsev.

Serveerimisviis
Serveeri kohe pärast valmistamist
 
mall 20. november 2006, kl 12.08
Mu mehel ka hapukapsasupp üks lemmikutest ja kuna minu kodus seda kunagi ei tehtud, siis uurisin ämma käest järgi, kuidas tema seda teeb. Ämma supp on hästi paks ja väga rasvase sealihaga tehtud (hapukapsas ja odrakruup lihale lisaks, muud ei midagi). Mina teen kontidest või taisemast sealihast ja vedelama supi. Mehele maitsevad mõlemad variandid. Aga keeta tuleb jah hästi kaua ja nagu mees ütleb - kõige parem on hapukapsasupp teisel päeval soojendatult.
 
pipar 20. november 2006, kl 12.50
supikeetmine imelihtne :)
~2l vett, 700 g sealiha, 1l hapukapsaid, 3 spl. tangu, soola, sibul, porgand.
Liha pannakse koos kapsaste ja tangudega külma veega keema.
Keedetakse tasasel tulel 2-2,5 tundi.
Umbes pool tundi enne keetmise lõpetamist lisada läbihautatud sibula ja pordandiribad. Supiliha pannakse lõikudena eraldi vaagnale.
 
Heidi 20. november 2006, kl 14.14
Lugesin seda supiteemat siin tuli nii suur isu peale, nüüd on supp peaaegu valmis. Kasutasin mõningaid nippe, mida enne ei teadnud. Tänud teile, tulge siis supile - suur potitäis tuli, saab veel soojendada homme.
 
to to 20. november 2006, kl 14.25
Vene kokaraamat valetab. Neile on omane ennast võõraste sulgedega ehtida. Venelased said pirukate, pelmeenide, pliinide, borštši ja paljude teiste toitude tegemise oskuse teistelt, vallutatud rahvastelt,
aga ei häbene seda enda oskuseks kuulutada nagu raadio, telegraafi, elektrilambi, trükikunsti või mille iganes saavutuse.
Venelased väidavad ka seda, et kased on iseloomulikud ainult venemaale, till on põline vene maitseiane jne.
Kui sa natuke ajalugu ja ausaid vene ajaloolasi ja vene kirjanikke uurid, siis saad teada, et vene köök piirdub parimal juhul toidu soolamisega ja kapsasupp oli tegelikult lihata keedetud soolakapsas. Muu tuli alles kusagil 18-19 sajandil.
Eestisse elama tulnud venelased ei teadnud kapsaste-kurkide hapendamisest midagi, selle kunsti said alles siin selgeks, aga osa ei tea seda siaani.
Vaat sellised lood.
Vaata ikka ukraina, valgevene, soome-ugri, tatari, aseri jt. põlisrahvaste kööke, kus on õiged retseptid. Venelased on neid ainult moonutanud ja siis "vene"ga täiendanud.
 
pipar 20. november 2006, kl 14.31
aga nn. meie hapukapsasupp? Kus selline hüva roog pärineb - eks ikka ka saksteköögist, nagu enamus roogasid !
 
hapukapsasupp ruulib 20. november 2006, kl 16.01
mina panen pool tundi enne keetmise lõppu umbes kilo riivitud porgandit.jube ilus ja hea kollane supp tuleb nii. maitsestamiseks kasutan köömneid,terapipart,loorberit.ja terve koorega sibul ka algul potti,pärast õngitsen selle välja.
 
kiq 20. november 2006, kl 16.36
Valmistamine:

Võta keskmine 5-liitrine pott ja täida kolmveerand potist veega (kui üle hakkab keema, märkad seda liigagi kiiresti). Seega – ära veega liialda.


Lisa 800-900g häid värskeid hapukapsaid porgandiga, eelistatavalt Kadarbiku talu omi, aga sobivad ka muud, mis sulle maitsvad tunduvad.


Kui porgandit on vähevõitu, võid ka seda õhukeste seibidena juurde lisada.
 
ha,haaa 20. november 2006, kl 16.52
See viimane variant on tõesti tähelepanuväärne:))))))))))
 
kiq 20. november 2006, kl 16.56
Mis sa siis tahad et on kirjutatud kõik mis igal sekundil teha tuleb wä?
 
käkk 20. november 2006, kl 17.09
Vana hea kodune eesti hapukapsasupp:

pane umbes
500 grammine läbikasvanud sealihatükk
1 kg hapukapsast
0,5 klaasi odrakruupi
2 - 2,5 l külma veega potti ja lase keema, ära põe mingi vahu riisumise pärast, aga kui keeb, keera kuumus väikeseks

mingil ajal (aga võib ka kohe keemise algul) lisa 1 suur ribadeks lõigatud mugulsibul, veidi köömneid ei tee ka paha

lõpupoole hakka maitset timmima: kui kipub paksuks jääma, pikenda keedetud veega, aga pigem olgu paksem; kui liha on pehme, võta välja, et vedelaks ei keeks; lisa soola, kui mage tundub, ja ära suhkruga ka koonerda! Loorberileheke, riivitud porgand, mõni pipratera - maitse järgi.

Aga tegelikult on hapukapsasupp hea alles teisel päeval ja hakkab soojendades paremaks minema.
Meie peres on seda aastaid nii tehtud, lapsena ja pubekana veel ei võtnud ma seda suu sissegi, nüüd käivad aegajalt pöörased neelud.
 
supilopsik 20. november 2006, kl 17.15
kig
kuda kokk, nõnda rokk.
 
kakuke 20. november 2006, kl 19.42
Ja oluline on lisada ka küüslauku!
 
m 20. november 2006, kl 20.51
mina teen tunde järgi. ei pane kartuleid ega köömneid. mõni ei pane jälle kruupe.
keegi peale minu niikuinii ei söö.
aga kanarbiku talu kapsad on kõige paremad küll.
 
ei oska 21. november 2006, kl 00.39
Oi aitähh teile kõigile! Oli huvitav lugeda nii supi keetmisest kui ka ajaloost. Kanarbiku talu kapsastest võin ainult und näha sest ei ela Eestis aga muu on kõik saadaval:) Igal juhul proovin ja usun et tuleb väga maitsev.
Aga see on mul veel arusaamatu kuidas selle vahu sealt ära saan kui liha keema läheb sest kapsad ju ka seal läbisegi lihaga. Kes viitsib veel vastata tänan ette!
 
kossu 21. november 2006, kl 08.10
seepärast mina kapsaid ei panegi enne,kui vaht riisutud...aega kapsaid panna pärast küll,nagunii keetmist tahab kaua....
 
m 21. november 2006, kl 09.22
vahtu saab ikka ära võtta,
kasvõi lusikaga ettevaatlikult.
mul on selline väikeste aukudega kulp.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!