Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Hapukapsasupp
 
nii ongi 21. november 2006, kl 12.38
Veel hapukapsa supist: vanas Venes keedeti, õigemini hautati suppimalmpotis. Ained laoti potti, vesi peale ja lasti keema tõusta, siis pisteti pott ahju. Valmistamist alustati õhtul, supp haudus öö läbi ahjus ja hommikuks oli valmis.
 
kartul 21. november 2006, kl 13.07
aga vot kartulieid ikkagi ei panda hapukapsesupile
 
Eesti rahvuslikud toidud 21. november 2006, kl 14.43
Paikkonniti pannakse küll kartuleid, isegi põldubadega keedetakse!
Kellele ei meeldi kruubid supi sees, võib need asendada eraldi keedetud kartulitega, sest hapus vedelikus kartul ei pehmene. Oad lisatakse, nagu kruubidki, kohe alguses.
 
käkk 21. november 2006, kl 21.25
kõik liha-kapsas-kruup kohe külmalt keema ja vahtu ei korjagi - ja midagi ei juhtu, ma teen kogu aeg nii. liha on ju eelnevalt pestud, pole mingi verine rupski. Ja niikuinii see vedelik jääb kenasti hägune, nii et pole üldse oluline.
 
Hedy 22. november 2006, kl 13.46
Mina olen läinud lihtsamat teed ja keetnud aja kokkuhoiu-mõttes hoopis purgi praekapsastest.lisan pannil pruunistatud sealiha koos sibulaga ja mõned kartulid.
Kusjuures väga maitsev tuleb ja kiirelt valmib.
 
mina ka 22. november 2006, kl 13.48
ei saa aru, mis vahu riisumisest siin jutustatakse?
liha läheb ju koos kapsaga potti ja mingit vahtu ei ole vaja riisuda.
 
vanasti 24. november 2006, kl 10.06
Ei ole suur toidutegija, aga tuli tahtmine ka sõna sekka öelda. Meie peres, kui mina laps olin (see oli väga ammu), siis küll kapsasupi sisse kartuleid ei pandud. Kruupe pandi ning enamasti tehti ikka sealihaga ja rasvasemaga. Eriti hea oli järgmisel päeval soojendatud kapsasupp külama sealiha ja kartulitega.
 
ka supi fänn 24. november 2006, kl 11.37
kõikse pealt panen läbikasvanud sealiha keema, koorin vahu, peale seda klaas kruupe, kapsadm terve sibula , loorberilehe ja muutkui lasen keeda ( ca 2-2,5 tundi) . umbes 10 mintsa enne valmis saamist lisan ka riivitud porgantit. Mis aga puutub kartulisse, siis alati teeme juurde ahjukartuleid. meie pere lemmik
 
kaevur 14. jaanuar 2010, kl 23.42
hapukapsasupi isu tuli, ei hakanud uut teemat tegema, aga kindlasti on mõned retseptid veel puudu.
Ja miks lihata hapukapsasuppi dieeti ei tehta?
 
anni 16. jaanuar 2010, kl 16.58
Igal perenaisel ja perel on oma retsept, mille järgi seda kõige õigemat kapsasuppi keeta. Minu jaoks on kõige õigem ja parem selline variant: panen külma veege keema tüki taisemat liha ja tüki triibuliha (sealiha ikka, mitte loomaliha). Kui on keema läinud, riisun vahu pealt. Kui enam vahtu ei tule, panen potti kruubid, porgandiga hapukapsa, sibula (eriti ilusat värvi anna supile koorimata sibul), soola, terapipra, loorberi, köömned. Keedan tasasel tulel kuni supp valmis. Liha tõstan supist välja, söön liha supi kõrvale leiva peal ning määrin lihale veel ohtralt kanget sinepit. Supi kõrvale käivad veel külmad keedukartulid, kuid lapsepõlvest mäletan, et supi kõrvale söödi vahel ahjus pannil küpsetatud kartuleid.
 
angelina 16. jaanuar 2010, kl 17.27
mina ei lisa köömneid. võin köömnetega tehtud suppi süüa, aga nii pole kõige parem. köömned maitsevad ainult peenleivas. kuhu te neid keedetud kartuleid panete? kas tükeldate pärast supi sisse? mu vanaema tegi ka nii, aga ise ma kartuleid ei taha selle toidu juurde. pigem rohkelt liha- läbikasvanut ja rasvasemat.
ahjutoidud (ka supid) on alati paremad, sest küpsevad kogu auruga, kaua ja ühtlaselt.
 
molly 19. jaanuar 2010, kl 10.53
mina kupatan liha alati kõigepealt ära st.lasen 2-3 min keeda, siis kallan selle koleda vahuse keeduvee kraanikausist alla, pesen lihatüki ja poti puhtaks, lasen uue vee potti, panen liha, kapsad kruubid (just selles järjekorras)potti ja keema.Ei tee ühtegi suppi ega sülti ilma, et lihasaaduseid enne ei kupataks.Proovige ja te näete missugune kõntsane vaht seal tuleb ja missugune on teie pott kui selle vee sealt ära kallate.
Köömneid soovitatakse h.kapsale panna sellepärast ,et köömned on teadupärast sellised asjad mis aitavad vähendada gaaside teket. ja h.kapsas ju neid gaase tekitab ,nagu ka hernes ja uba
 
poluvernik 19. jaanuar 2010, kl 13.32
mäletan lapsepõlvest, et hapukapsasupi juurde keedeti tingimata mundrikartuleid ja söödi külmi kartuleid kuuma supiga, et kõhutäis toekam oleks. See siis Peipsiääne komme.
Ema tuletas kunagi oma lapsepõlve meelde ja keetis hapukapsasuppi ubadega ja väga hea sai.
 
Nelle 19. jaanuar 2010, kl 13.39
Ma teen ka nagu Molly. Vanasti ei kupatanud, aga nüüd kupatan. Ka hernesupiliha ja kooti ja seajalgu ja supikonte. Hapukapsad ja kruubid pannakse alati külma vette, seepärast see vahuriisumise-variant ei tööta, kupatamisel jama ja juurespassimist ka vähem. Kartuleid ei pane, pole kuulnudki enne, et pannakse. Porgandi üldjuhul riivin. Liha vaagnale viiludeks ja siis sinepiga leivale.
 
üügu 20. jaanuar 2010, kl 00.00
liha soovitan võtta 3/4 kapsa kaalust. Kõik külma veega keemaja ära unusta kruupe ja hakitud sibulat! Köömneid lisada nati-nati ainult sel juhul,kui kapsale hapendamise ajal pole juba lisatud. Liha oleks väga mõnus kui oleks eelnevalt olnud soolas. Vä
rske liha puhul-kohe,kui potist välja võtad,raputa jämedat soola peale! Porgand supis-kui ununeb ,ei juhtu midagi ja supile annab meeldiva kollaka varjundi. Kartuliga on niimoodi: Suppi keemise ajal mina ei pane,kuid mõnikord,kui on "mundris tuhleid", koorin ja lõikan supi sisse küll. Aitab jahutada. Vanaisa oli mul selline sell,et pani taldrikusse supile sisse külma kartuliputru. Maitse asi,peaasi,et ei tee vähe! Head isu!!
 
Lull 21. jaanuar 2010, kl 14.28
Pole kunagi kapsasupile loorberit lisanud!Ülejäänud asjad teen täpselt nii- liha,kapsad,kruubid keema.Suhkurt panen päris palju,sest meeldib magus maitse.Samuti ei pane sibulat.Vahel riivin porgandit juurde,kui kapsas teda vähe on.
Venelased teevad supid reeglina ilma lihata.Kapsasupile lisavad nad vahel ka seeni (telekast nägin)
 
! 21. jaanuar 2010, kl 16.19
hapukapsasupile ei lisata suhkrut, mis rumal jutt. ega te magushapukapsast ei tee. vaid pannakse ohtralt läbikasvanud liha, mis hiljem väljatõstetakse eraldi ja süüakse koos leivaga.
liha, kapsas, kruup. hiljem lõpus köömned (kui meeldib muidugi) ja soola vajadusel. 2h keetsmist ja kogu moos
 
!?!? 21. jaanuar 2010, kl 19.24
Ei ole rumal jutt, pannakse ikka suhkrut ka, kas natuke või rohkem - vaat see on juba vaidlemise koht ja pere(naise) harjumustes kinni.
 
angelina 21. jaanuar 2010, kl 19.53
mina lisan samuti suhkrut. meeldib magusam kapsas (ka praetult, mulgikapsad jms).
 
Nelle 22. jaanuar 2010, kl 13.03
Loomulikult pannakse suhkrut, see on nii elementaarne, et ununeb kirjutada.
 
anni 23. jaanuar 2010, kl 12.57
Jäi mõnest kommentaarist silma liha kupatamine enne supi keetmist. Muidugi ei kavatse ma kellelegi ette kirjutada, kuidas suppi keeta, aga liha kupatamine muudab supi maitsetumaks. Vahu saab väga edukalt ära korjata tasasel tulel keetes ja alustades vahu korjamist juba enne, kui vesi keema läheb. Üks mu sõbrannadest kupatab liha enne supi keetmist, peseb mitmeid kordi ja leotab puhtas vees ning alles siis hakkab sellest lihast alles suppi keetma. Ning nii ta ise ja ka pere imestavad kogu aeg, et kuidas need supid alati nii maitsetud välja kukuvad.
 
annile 23. jaanuar 2010, kl 13.53
Õigus, toit jääb nii toimetades maitsetu ja kõik kasulikud ained uhatakse veega ka välja. Kupatada lihtsam, lihtsalt ei pea vahu võtmist valvama.
Maitseained ja köömned, kruubid, kartul on maitse ja harjumuse asi. Ilma lihata suppi võib teha ka väikese koguse õliga-see taimetoitlaste, kaalujälgijate rida. Õige supp läbikasvanud sealihaga, loomalihaga jba teisend.
 
isane kana 23. jaanuar 2010, kl 17.11
neh, Itaalias põle hapukapsast saada, aga kui eestis töllerdan, siis teen ikke. Prääga kah panin raisa tulele.
Hapukapsa zupp on parem järgmisel pääval, tegelt, mida kauem seisab, seda parem- hapneb edase.
Sakslaste moodi võib kapsast hapendada ka ananassiga, või siis zupi keetmiseks enne lisada kapsale ananassi.
Sidrunihappe asemel oleks ehtne sidrunimahl parem.
Need, kes lisavad tomatipastat, võiks ka siis kuivatatud ploome sisse toppida.
 
angelina 23. jaanuar 2010, kl 17.17
Huvitavad avriandid sul, isane kana.
 
a 24. jaanuar 2010, kl 15.17
Ei tea kas pruunistatud kanaga tuleks ka hea?
 
anne 25. jaanuar 2010, kl 08.34
Isase kana kommentaari lugedes tuli meelde üks ammune lugu hapukapsasupi keetmisest.
Olime ülikooli esimesel kursusel majandis kartuleid võtmas, vaheldumisi saadeti meid siis ka kohalikku kööki kokale appi. Ühel hommikul siis kohalikul kokaneiul oli hirmus pohmakas ja ütles hommikul kohe, et nüüd tuleb hapukapsasuppi keeta. Mida polnud, oli aga hapukapsas. Pole midagi, värske kapsas ja sidrunihape kõlbavad ka, ütles. Ja valmis keetis.Päris söödav ja hapukapsasupi maitsega sai, kui poleks teadnud, et värskest kapsast ja sidrunihappega, poleks arvanudki.
 
tts 25. jaanuar 2010, kl 20.14
Kadarbiku hapukapsas ja hea? See mõrkjas plöga? Jah, hapukapsasupi jaoks olen seda mõne korra ka hädaga kasutanud, aga muidu ostan ikka turult. Kuigi ega ka seal enamiku müüjate kapsas mulle ei meeldi, mis meeldib, on Tartu turul Kuusiku talu kapsas.
 
ei kõlba see supp kuhugi . . . 25. juuni 2013, kl 19.34
. . . ei kartulitega ega ka porgandiga,kui tahad õiget hapukapsasupi maitset tunda :( täna just ostsin Salvesti purgisupi-no kartul sees on täiesti sobimatu ja supile sain hapuka maitse sidrunihapet lisades . . .
alissandra 26. juuni 2013, kl 16.07
Mina polegi enam hapukapsasuppi ekstra teinud. Olen kavalam (pigem laisem):)), teen ühe suure pajatäie mulgikapsaid valmis (tavaliselt lambaribide ja sealihalõikudega). Topin selle purki ja kui supi isu, lisa vaid vett ning ongi supp olemas. Kui kapsast vaja, soojenda niisamuti üles. Praegugi veel keldris paari korra jagu mulgikapsast olemas, peakski homme suppi tegema, 5-10 minti ja valmis.
 
kurmaan 27. juuni 2013, kl 12.07
maailma kõige lihtsam supp minumeelest.

Ostan kilose läbikasvanud sealihakänaka, praen ta potis igast küljest, lisan peoga hakitud sibulat ja küüslauku, ja kilo hapukapsast. Segan läbi, ja valan peale keeva vee - mingi liiter-poolteist. Soola ka. Ja pooleteiseks tunniks podisema.
Siis võtan liha välja (kasutan hiljem võileival), jätan supi jahtuma. Söön järgmisel päeval soojendatuna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!