Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
Pakutakse õhu kvaliteedi mõõtmist.
 
Trefunk 07. veebruar 2014, kl 12.23
Hei,
eile helistati kaasale ja öeldi, et helistatakse firmast, mis sooviks tulla korterisse õhu kvaliteeti kontrollima - tasuta ja puha.
Kaasa jäi nõusse ja lubati siis varsti mõõtma tulla.

Kas kellelgi on sellise tasuta kontrollimisega kogemusi?
 
eiole 07. veebruar 2014, kl 12.59
aga sedasorti teenust kasutaks kohe ise ka,võiks numbri avalikustada ,tahaks helistada!
 
EuriTester 07. veebruar 2014, kl 13.15
Mina testin Teie Euro paberaha puhtust.
 
no tõesti 07. veebruar 2014, kl 13.28
segane, lased pätid tuppa ringi vahtima, kas on midagi varastada.
Kui sul sellist teenust on vaja otsi ise korralik teenusepakkuja, pealegi ei anna see õhu kvaliteedi kontroll sulle muud kui teadmise, et tuuluta rohkem ja pese hallitus maha, kui see sul kusagil on.
 
... 07. veebruar 2014, kl 16.30
"kontrollimine" on jah tasuta ja arvata võib, et teie õhk on selle "mõõtmise" tulemusel ka väga halb ja teile hakatkse mingeid vidinaid õhu puhatsamiseks pähe määrima. edu!
 
uskumatu 07. veebruar 2014, kl 22.27
Uskumatu, et nii naiivseid inimesi leidub.Kunagi ammu vene ajal, kui piima müüdi klaaspudelis, mis tühjana maksis 20 kopikat, olevat üliõpilased teinud sellist äri,et palusid ka õhuproovi piimapudelisse võtta, pudelile kork peale ja pudel ukse taha panna.Neil oli siis ainult vaja pudelid kokku korjata ja rahaks teha, a'20 kopikat.
 
kogenu 10. oktoober 2014, kl 11.53
Eile mõõdistati minu elamises õhu puhtust elektroonilise aparaadiga,mis tegi minuti jooksul kindlaks,et näitajad on 4kuni 10 korda halvemad,kui normid lubavad.Ma muidugi ei ostnud kohe 970 euri maksvat õhupuhastit ära.Täna pöördusin Terviseameti labori poole,et lasta nendel kontrollida oma elamise õhu kvaliteeti.Nemad ei tea midagi niisugusest aparaadist mis ühe minuti jooksul kontrollib kõiki vajalikke näitajaid.
 
melody 09. veebruar 2015, kl 19.00
Täna helistati mulle ja pakuti sedasama tasuta õhu mõõtmist. Kas keegi on selle teenusega vahepeal kokku puutunud ja mida nad tegelikult pakuvad? Tädi tegi telefoni otsas pettunud ja pahast häält kui ma keeldusin kommenteerimast miks ma ei soovi võõraid inimesi oma koju sellise ettekäändega ringi kolama.
 
* 12. veebruar 2015, kl 09.38
Melody, nad hakkavadki sulle pähe määrima seda hirmkallist õhupuhastajat.
 
U 20. veebruar 2015, kl 18.02
SEE ON SUUR PETTUS,SAATKE KÕIK KUKELE.EESMÄRK ON TEILE PÄHE MÄÄRIDA ÕHUPUHASTIT.Äsja mu abikaasa langes just selle mõõtmise lõksku.Kinnitatakse et tehakse koostööd allergialiiduga,vale puha.Uks kinni lüüa ilma süümepiinata.
 
peaaegu tüssamise õnge läinud. 20. veebruar 2015, kl 21.43
Minule helistas sama petturist tädi, ning tutvustas firmat millest helistab- see algas t- tähega, kuid käis nii kiirelt, et ma ei suutnud meelde jätta seda. Kõne oli üsna pealesuruv, et nende firma teeb kodudes puhta õhu mõõtmise uuringuid Tartumaal, ning soovivad ka minule mõõtma tulla, mina küsisin, et miks mulle see tasuta mõõtmine tehakse, et asjal peab olema mingi tagamõte, tädi kinnitas, et ei ole ära muretse. Korraks nõustusin, kuid peale kõnet vaatasin Googlest selle laadseid teenuseid Tartu piirkonnas, kuid tuli info vaid see, et tegemist on petturitega kes saadavad sinu kodu müügimehe. Veel oli kahtlane see number millelt helistas niiöelda firma sekretar, infot numbri kohta internetist ei leidnud, saatsin sms- et keeldun ja homme minu juurde neid ei oota. Siis tuli ikka hommikul sms neilt, et on kell 13.00 kohal, helistasin neile ja seletasin omi seisukohti telefoni teel, tädi oli järsku ebameeldiv ja ülbe, jube sokk oli kui kell 13.00 oligi mingi suvaline eraauto minul hoovis ja mingi tüüp piilus ukseklaasidest sisse, saatsin ta viisakalt minema. Järgmise päeva firma Sms oli ka minu üllatuseks järsku firmal teine nimi OCEAN AIR OÜ, tädi telefoni number oli 56357233, ja lubatud eraautoga spetsialisti nimi oli Rainer Sirel. Olge nendega ettevaatlikult, sest nende äriskeem on kliediga manipuleerimine, loodan, et tarbijakitse tegeleb selle firmaga. VÄGA EBAMEELDIV KOGEMUS.
 
Kord 27. veebruar 2015, kl 22.52
Tegelen ise päriselt õhumõõtmistega ja juba aastakümneid. Õnneks on mõõtmised ja mõõteriistad niivõrd kallid, et keegi ei lähe nendega tasuta mõõtma. Lisaks saadakse ka nende mõõtmiste tulemusel teada mõni üksik komponent. Kui üritada mõõta näiteks 20 näitajat, siis võiks see maksta terve varanduse.Ka eeldab õhumõõtmine tavaliselt väga kõrget kvalifikatsiooni ja head haridust.
 
xxx 12. aprill 2015, kl 10.24
uus nr. on 55533243
 
u 12. aprill 2015, kl 16.57
...lisatakse oma mesijutus et tehakse koostööd ALLERGIALIIDUGA.Kui noormees on kohal teeb ta mingeid mõõtmisi ja oi oi oi küll on teil toas ikka toolmune halb õhk!Enne noormehe tulekut on olnud mul aken tunde lahti kodu koristataud ja korras.Kui noormees tuli panin just akna kinni ja ikka õhk on liialt tolmune.Kõige lõpuks kraamitakse kotist välja suur aparaat mida hakatakse siis mulle pähe määrima.Inimesed ärge minge õnge!
 
m 16. aprill 2015, kl 16.42
Mulle ka helistati samal numbril ja lollike jäin nõusse ka selle jutu peale. Hiljem uurisin asja ja suutsin visiidi siiski tühistada pärast paaripäevast helistamist. Ma ei tea kas see oli seotud omavahel, aga mõne päeva pärast kolkis õhtul hilja mingi sell algul uksele, siis vahtis aknast sisse ja kutsus mind ukse juurde. Ma loomulikult ei läinud, aga ümber maja luusiti veel pikalt.
 
artikkel sellest 18. aprill 2015, kl 05.25
Õhu puhtuse mõõtja osutus müügimeheks1
17. oktoober 2014 20:56
Tarbija24 poole pöördunud naine oli häiritud tema jaoks tundmatult ettevõttelt Ocean Air OÜ saadud telefonikõnest, milles taheti kangesti tema koju tulla õhu puhtust mõõtma, ilma et oleks tutvustatud helistamise tõelist eesmärki.

http://tarbija24.postimees.ee/2956983/ohu-puhtuse-mootja-osutus-muugimeheks
 
Õhumüüja 28. aprill 2015, kl 16.43
Firma nime ei jätnud meelde, aga täna helistati samasuguse pakkumisega ka mulle. Kuna kõik sisuline on eespool juba öeldud, siis lihtsalt infoks, et number, millelt helistati, oli 55585737
 
n. 03. mai 2015, kl 18.44
Äkki on see firma ikka Lux-Eesti
 
nojaaa 03. mai 2015, kl 22.24
mõni läheb ikka õnge ka.
aga ma saan aru neist, kes elavad linnas, tiheda liiklusega tänava ääres - vb tõesti on abiks.

mina muidugi ei lase ühtki müügimeest üle läve- olgu lux või viasat või kesiganes.
minumeelest on need vidinad lihtsalt ülehinnatud.

imelik, eestimaalased on ju niii vaesed, aga paljudel on kirbid ja muud sellised vidinad..
 
Libe Konn 27. mai 2015, kl 08.31
Helistati eile ka mulle, nr 58507389, alustati sellest, et see ei ole mingi müügikõne :) Järgneva väga kiirelt mahavuristatud teksti mõte oli, et tahavad lihtsalt heast südamest eestlasi nende allergiates ja hädades aidata ja käivad kodust õhku testimas. Kui andsin teada, et tänan, ma ei soovi, ei suudetud kuidagi kõnet lõpetada, pinniti ikka edasi, et miks mitte ja kuidas siis nii... Väga ebameeldiv kogemus.
 
mann 08. juuni 2015, kl 16.37
mulle helistati sama numbri pealt(55585737)... ma vastu ei võtnud igaks juhuks kuna võõras nr... nüüd loen mis siin kirjas on ja mõtlen, et hea, et vastu ei võtnud! tundub mingi kahtlane asi olevat
 
k 09. juuni 2015, kl 13.34
568828499 helistati firmast mingi mereõhk,tülitati korduvalt
 
Positiivne kogemus 30. november 2015, kl 10.48
Mina lasin nad oma koju puht uudishimust, kuna ma ei ole kergelt mõjutatav inimene. Eelarvamused, mis foorumi põhjal tekkinud, olid täiesti asjatud. Keegi midagi pähe ei määrinud aga ma sain väga palju ise targemaks. Nende asjade peale ise ei tulegi. Olen puhtust armastav inimene, koristan tihti aga õhku ei saa ma parimagi tahtmise juures ise puhtaks kui ma seda millegagi ei puhasta.
 
vaata imet 30. november 2015, kl 11.03
Näe, müügimees ka kohale jõudnud lõpuks.
 
Munak 30. november 2015, kl 21.33
Sain ka kõne õhupuhastajatelt. Tutvustas end nii, et jäi mulje kui tegu oleks mingisuguse UURINGUga. Ja küsiti kohe, et millal mulle sobib. No muidugi mitte kunagi ei sobi!
 
Uued uudised 18. detsember 2015, kl 20.14
2015 detsember ja endiselt tegutsevad vanaviisi:(
Nüüd tutvustavad ennast kui Statistikaameti tellitud õhupuhtuse uuringu tegijat. Jahivad vanemaid inimesi, kes ausa näoga müügimeest miskiks ametnikuks peaks.Esimese liigutusega suur õhupuhasti karp autost välja ja ukse poole trügima. Sirge näoga seletab midagi Statistikaameti tellimusest, Allergialiidu sertifikaatidest jne. Esiteks Allergialiit väljastab partneri märke (et ei sisalda allergeene jne), mitte sertifikaate. Teiseks, Statistikaamet ei tee kodudes õhu puhtuse uuringuid. Kolmandaks: Ükski kodukülastust tegev ametnik ei piirdu ainult eesnimega. Pildiga töötõend on kohustuslik. Isegi see ei kohusta kedagi väravast sisse laskma kui tegelikult asja ei ole. Ilus jutt ei maksa midagi, tunkesid saab poest ja töötõendeid saab ka ise printida. Hoidke oma vanakestel silm peal!!!
 
statistikaamet 08. jaanuar 2016, kl 19.04
Statistikaamet saadab meilile eelteate, kui olete valimis.

Mis pole muude küsitlejatega võrdluses ka ametist kena, on, et näiteks turismiuuringu kohta saadeti küll link http://www.stat.ee/77460
aga seal pole piiksugi, et mingis kultuuriblokis küsitakse aasta kohta üksipulgi, mitu raamatut ostetud, mitu kodus ja millist kunsti respondedil kodus on, milline sissetulek, mitu inimest. Ja kuidas neil on sünniaasta kõrval inimese salastatud telefon.
Peopesamaailm.
Kui mingid muud uurijad end statistikutena esitlevad, siis Statistikaamei küsitluste info on ameti lehel üleval.
 
mari 18. mai 2016, kl 16.20
müügimihe jutt puhasti hinnadst ja edasine lepingu järgne maksumus ei kattu absoluutselt.Olge ettevaatlikud Ocean AIR OÜ firma müügimeestega.Meil oli müügimeheks Madis Rosenberg.
 
k2 28. juuni 2017, kl 10.47
Ocean AIR OÜ helistas ja number 55532947 jutt ikka sama, tasuta mõõtmine midagi ei müüda.
naine võttis 10min mõtlemispausi ja tagasi helistati juba sellelt numbrilt 55565369.
 
lugemist :)) 29. juuni 2017, kl 01.08
http://www.uudis.eu/link/797627_M%C3%BC%C3%BCgimehe%20k%C3%BClask%C3%A4ik%20ehk%20kuidas%20mind%20puhta%20%C3%B5hu%20teemal%20hariti/
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!