Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Soovin minna kirikusse
 
meie ISA palve 08. veebruar 2015, kl 20.30
"termin Jehoova tunnistajad tuleb Piiblist, kus Jumal ise nimetab oma teenijaid sõna-sõnalt just nii."

Sina võid ju Vana Testamendi usku olla kui tahad, seal on neid ebajmalakummardajaid küllaldaselt, kuid 2 Kor 6:18 on öeldud ilusti: "ja mina olen teile ISAKS ja teie olete mulle poegadeks ja tütardeks".
Jehhoova tunnistajate usk on ammu võetud luubi alla kuna seda peetakse ahistavaks usuks.
moosimadu 08. veebruar 2015, kl 20.37
Küsimus Vahitorni-rahvale, uste taga käivatelt hingeküttidelt ma pole vastust saanud: kui Jehoova tunnistajate liikumisega liitunuid on nende endi hinnangul kümme miljonit või enamgi, siis kuidas saada aru piiblitõlgendusest, mille kohaselt peale karmi maailmalõpumadinat pääseb taevasse ainult 144000 pühendunud jehoovatunnistajat?
Mis saab ülejäänud jehovistidest, kas nemad on juba ette ohverdatud, "collateral damages" või nii?
 
aga 08. veebruar 2015, kl 20.44
ülejäänud käivad uste taga edasi.:D
 
Vagadusest 09. veebruar 2015, kl 04.42
To "huvitav" 8.02.15. k 20.15

Vaga võrdub v a g a n e , mitte räuskaja, enesekiitja, agressiivne, tänitaja, kleepuv "õpetaja" ja oma tarkuse paksult pähemäärija.

Kui jehoovalased niiii kõvad-kanged Jehoovakiitjad on, siis on nende õige paik kloostris! Kus neid ei sega maise elu elajad, eralduses ja teineteisemõistmises kiidetagu seal lõpmata intensiivsusega!
 
Soovitus 09. veebruar 2015, kl 04.46
Jehoovatunnistajad peaksid oma aktiivse energia suunama ISLAMIUSULISTE usku pööramisele.


(kaks kärbest ühe hoobiga)
 
Aga enne lugegu seda 09. veebruar 2015, kl 08.09
http://www.tunnistaja.ee/jehoova-tunnistajad/

Räägitakse kuidas käib jehhoovakate elu kardinate taga.
 
nohh 09. veebruar 2015, kl 20.39
alati võib ju minna nende koosolekule oma silmaga kaema

ja vagane ehk vait ei tähenda vaga inimest
vaga on jumalakartlik

huvitav, et mitte ühtki muud religiooni ei rünnata niivõrd kui Jehoova tunnistajaid, juba see iseenesest on tõendiks, et asi on õige
 
???? 09. veebruar 2015, kl 20.47
Mis asi on õige? Sellise usu kombel inimeste vaimne vägistamine ? Perekondadest eraldamine? Laste kaasakiskumine? Vereülekannetest loobimune kasvõi oma lapse elu ohvriks tuues?
 
muig 09. veebruar 2015, kl 20.48
ilmselgelt ei ole moosimadu suhelnud mitte ühegi Jehoova tunnistajaga nii et ta kõrvad oleks oma küsimuste vastustele avatud, iga JT suudab vastata nii lihtsale küsimusele Piibli põhjal (mida mitte ükski ristiusu kiriku liige ega isegi vaimulikud ei suuda Piiblist isegi mitte leida)
moosimadu 09. veebruar 2015, kl 21.01
No ja kas seda vastust on raske siia uuesti kirjutada?
Ma ei ole oma küsimusele saanud ammendavat vastust, väide, et see on nende inimeste arv, kes hakkavad taevas koos jumala endaga valitsema teeb kohe selgeks, et jehoovatunnistajate seas on klassivahe . on võrdsed, kes elavad paradiisis maa peal ja on veel võrdsemad, kes istuvad bossi enda kõrval. Kuhu selles valguses panna "kõik on jumala ees võrdsed"? Ja kes teeb valiku, ilmselt siis jumal ise? Kuidas suhtuda tema erapooletusse, seega suuremal pugejal on suuremad võimalused?
 
No 10. veebruar 2015, kl 09.32
mida teab sarviline taevast? Ega vist rohkem kui siga pühapäevasest päevast.
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 09.37
Kas see oli vastus mu küsimusele?
 
veel suurem muie 10. veebruar 2015, kl 10.32
muig Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ilmselgelt ei ole moosimadu suhelnud mitte ühegi J
> ehoova tunnistajaga nii et ta kõrvad oleks oma küs
> imuste vastustele avatud, iga JT suudab vastata ni
> i lihtsale küsimusele Piibli põhjal (mida mitte ük
> ski ristiusu kiriku liige ega isegi vaimulikud ei
> suuda Piiblist isegi mitte leida)



Ei tea ükski jehhoova tunnista seda vastust. Nende jumal peab olema küll väga jõhker, kes valib omast 7 miljonist lapsest välja vaid 144 000, keda enda juurde lasta. Piiblis on palju peidetud sõnumit, mille tähenduse üle vaieldakse isegi tänapäeval. 144 000 on inimese "kroonlehtede" x 1000. Kui inimene oma taassündidega on täiustunud ja tal ei pea enam siia maa peale sündima, siis on kõik "pitserid" avatud ja ta ühineb Jumalaga (on Jumala palge ees). Jehoova kummardajatel on "võti roostes"...Aga kummardage siis edasi...
 
muig 10. veebruar 2015, kl 12.03
küsi esimeselt ettejuhtuvalt JTlt seda vastust või saad vastuse
www.jw.org
 
veel suurem muie 10. veebruar 2015, kl 12.27
Milleks? Nagu moosimadu juba mainis, sa ju ei tea, sa ei mõtle oma peaga, sulle taotakse seal pähe pimedat ajupesu, mis on puhas sektantlus. Neid esimesi ettejuhtuvaid JT kummardajad saadad ukse tagant minema, nad tulevad aknast sisse. See sinu "nimega" jumal "päästab" ära 7 miljardist lapsest vaid 144 000? No mai tea, peab ikka mõtlemisvõimetu olema.
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 15.07
Muig- ma küsingi praegu. Vastust pole, tundub.
Kuidas siiski sobib jumalaga, kelle ees kõik õndsad on võrdsed pilt 144 000 eriti võrdsest ja ülejäänutest kui taevasest pööblist, kellel pole erinevalt väljavalituist jumala aujärje kõrvale asja?
Nii, et kuidas selle klassivahe-asjaga siis jääb?
 
.-.. 10. veebruar 2015, kl 18.22
klassivahe on suur
Jumal ise ütleb, et need mehed kes heidavad teise mehe kui naise juurde on rõvedad ja samuti need naised kes heidavad teise naise kui mehe juurde on ka rõvedad ja ei aita mingi pirin kaasasündinud häda üle, rõvedad on ja kõik
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 18.45
.-.. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> klassivahe on suur
> Jumal ise ütleb, et need meh
> ed kes heidavad teise mehe kui naise juurde on rõv
> edad ja samuti need naised kes heidavad teise nais
> e kui mehe juurde on ka rõvedad ja ei aita mingi p
> irin kaasasündinud häda üle, rõvedad on ja kõik

Mis see teema nüüd siia puutub?
Küsimus käis nende kohta, kes jt-de veendumuse järgi armagedonist päääsevad.
 
...---... 10. veebruar 2015, kl 21.50
armageddonist pääsevadki need kes pole rõvedad
 
to ...---... 10. veebruar 2015, kl 21.59
laps-jehhoovakas püüab oma usku selgitada.:) Kuidas siis ikkagi jääb selle 144 000 "pääsenuga" ?
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 22.28
to ...---... Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> laps-jehhoovakas püüab oma usku selgitada.:) Kuid
> as siis ikkagi jääb selle 144 000 "pääsenuga" ?


See "tarkpea" ei ole jehoovatunnistaja, need vähemalt ei eksi piibli tsiteerimisega.
 
see 10. veebruar 2015, kl 22.52
"tarkpea" korjas kuskiltki ühe nicki üles ning püüdis siin provotseerida.
Kunagi oli Postimehe üks artikkel, kuhu ilmus ka üks provotseerija kes müttas nii et higi laubal: et Jumala nimi olevat just see ja Jeesuse nimi on just too. Et kes neid nii ei nimeta, neid see "pääsenuks" ei saa...
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 22.59
Ok, tont nende jehoovatunnistajatega, oma küsimusele vastust ma ilmselt ei saa.

Olgu mu suhtumine religioonidesse milline tahes- väskeima piiblitõlke eest peab jehovistidele au andma. Korralik töö. Ma loen seda kui head legendide kogumikku, mida see siiski ju on ja hästi tõlgitud lugude keerdkäikudesse kergem süveneda.
 
n56 11. veebruar 2015, kl 09.50
Kui teema juurde tagasi tulla- soovitan kindlasti minna lihtsalt jutlust kuulama. Ainuüksi seal pingil istumine rahustab. Mul oli väga raske aeg, käisin kirikus. Oli momente, kui ainult nutsin lahinal, sest kogudus palvetas minu pere heaks. Kergem hakkas.
edu sulle...
 
uhhh 11. veebruar 2015, kl 12.27
sm Moos lausa peab oma vaenuga kõik teemad ära lagastama, satanistina talle loomulikult kirik ei meeldi, seda põlguse lehka on juba kaugele tunda
moosimadu 11. veebruar 2015, kl 15.56
Ikka vaatan siia, ehk on mõni asjalik vastus mu selgele küsimusele ka kirjutatud, aga ei midagi:-)
 
milleks 11. veebruar 2015, kl 16.43
Mine ka Kaarli kirikusse või Jaani kirikusse.
moosimadu 11. veebruar 2015, kl 17.40
 
kõriauguni 12. veebruar 2015, kl 09.34
Tõesti on inetu kuidas moosimadu lihtsalt tuleb ja hakkab igas teemas provotseerima, esinema. Kuidas sellist küll päriselus suudetakse välja kannatada?! Ja ehkki jehoovatunnistajad mõnes asjas mööda panevad, on nad siiski tõele lähemal kui moosimadu. Ütlesid, et homoseksuaalsuse propageerimine, millega moosimadu siin üliagaralt tegeleb, on surmapatt. Kirjutan alla sellele! Kui ka pääseb rohkem kui 144 000, siis vaatamata sellele ei ole moosimaol vähimatki väljavaadet nende hulka pääseda. Siin taidlemine ka ei aita.
moosimadu 12. veebruar 2015, kl 10.32
Sina, kellel on kõriauguni- äkki seekord oleks viisakas ja ei pööraks teemat minu isiku arvustamiseks? Kui sa sellega imekombel toime tuled, reserveerin sulle nimelise kutse oma kunagi niikuinii vältimatule matusele, oleks vähemalt mõni veidrik kohal, kes sündmusest siirast rõõmu tunneb.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!