Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
mehe suurejoonelised plaanid
 
juhe 07. veebruar 2007, kl 22.05
VABAabielu?
 
laen mehele 07. veebruar 2007, kl 22.18
APPI! Paljude jaoks on kooselu nagu äriühing. Laenasin mehele raha aga vaat kui hea ma olen protsenti ei võtagi?
Kuhu jääb armastus ja kooselu tunnete pärast?
 
n, see teine 08. veebruar 2007, kl 07.55
APPI! mõne jaoks on kooselu nagu äriühing, kust saab raha pumbata, ilma et peakski protsente pangale maksma! Kuhu siis armastus jääb ja kooselu tunnete pärast?
 
mimmu 08. veebruar 2007, kl 09.41
Kui on põnev reis, siis ära loobu. Küsi mehelt, kas ta on nõus maksma selle osa, mis sinul puudu jääb. Äkki ta hoopis kardab sind rahapakkumisega solvata? Tänapäeval on igasuguseid imelikke mõtteviise käigus. Kui ta tõesti ei taha maksta, siis võtaks mina laenu. Tore reis koos armsa inimesega on seda väärt.
 
Anne (ka rahad eraldi) 08. veebruar 2007, kl 11.11
/Aga kui mul/mehel enda rahast ei jätku ema/isa ravikulude kinnimaksmiseks? Kui ollakse pere, siis on ämm-äi ka ju pereliige ja üksteise abistamise kohustus kehtib ka ämma-äia suhtes/

Siin kehtib ikka ainult VERESUGULUSE reegel.Ämmad ja äiad on ikkagi võõrad inimesed.Neid peavad ravikulude korral aitama omaenda lapsed, vennad-õed, tädid-onud.Mitte miniad või väimehed!Saavad ju oma sugulased pangalaenu võtta vms.Pealegi on meil vältimatu abi siiski Haigekassa poolt finantseeritav asi.
Ei ole ametlikult abielus ja ei tahagi olla.Olen täiesti rahul sellega, et mul on oma palk ja mehel on oma palk.Kumbki ostame omi asju oma rahade eest.Vajadusel laename teineteisele ja hiljem maksame tagasi.
Täiesti absurdne tundub mingi jutt ühisest eelarvest.Mismoodi saab olla ühist eelarvet, kui partnerite SISSETULEK ON ERINEV? Ma saan aru, kui kummalgi täpselt sama, siis saab kokku liita.Aga mis mõtet sel on?
Isegi paarituhande kroonine palgavahe tekitaks juba ebavõrdse olukorra, kus üks peab "karistuseks" teise lõbusid ka kinni plekkima.Mina ei ole nõus sellise asjaga! Kui on vaja koju midagi suuremat osta (telekas, külmkapp vms-saab ju kokku leppida, et sina mees ostad külmkapi, mina ostan teleka).Meil just nii oligi.
 
arusaamatu 08. veebruar 2007, kl 11.19
Räägite siin ühisest eelarvest ja ühistest kulutustest.
Mis imeasjad teil siis ühised on?
Ok, eluasemekulud saab jagada 50:50. See on ka kõik.
Me oleme tavaline kooselav paar, mõlemad käime tööl.
Kumbki ostab endale ise oma riided, hügieenitarbed, kosmeetika, arvuti, auto ise ju.
Toit-mehed söövad rohkem, naised vähem.Tööinimesed söövad enamasti väljaspool kodu lõunad ja maksavad oma palgast oma toitu.
Õhtul koju sööki ostes kord käib naine poest läbi ja ostab oma raha eest toitu.Mõni teine õhtu lippab mees poest läbi ja ostab oma raha eest.
 
tore:( 08. veebruar 2007, kl 11.41
Hea on kuulda, et ma ei ole ainuke, kel mehega eraldi rahakott - ja et on veel inimesi kelle arvates see on normaalne. Minu vanematel on siiani eraldi pangakontod (peale 25 aastat abielu), kuid loomulikult on kulutused omavahel ära jagatud ja see paistab toimivat. Samas on mul sõbrannasid, kel rahakott mehega ühine ja siis peab mehelt luba küsima, kui soovib endale näiteks paari kingi osta - see on ju kah natuke veider. Ma saan aru, et teatud suhetes see ühine rahakott toimib, aga mitte igas suhtes.

Aga reisiplaanidest niipalju, et mees on hetkel sellega maha rahunenud ja nõustus, et aega veel on ja et mõtleme selle üle...
 
Keitin 08. veebruar 2007, kl 13.28
Et siis siit kommentaaridest võib välja lugeda, et erineva palgaga inimesed ei saa kunagi hakata koos elama. Teada on, et arstiõdede palgad on väiksed. Seega kui nemad tutvuvad mehega kel suurem palk, siis näiteks koos eluasemelaenu nad võtta ei saa ja mitte kunagi ka koos elama hakata kuna 50/50 kulude puhul naine ei saaks seda maksta ja seega ka mitte kunagi oma mehega koos elama hakata.
Sama kehtib ka üürides, et elukohavalik sõltub sellest kui palju jaksab vaesem pool maksta?

seega saavad koos elada ühe palgatasemge inimesed, sest muidu kui naisel raha otsas enne kuulõppu, kuna oli haige ja pidi ravimeid ostma, siis on kas nälgas või laenab mehelt raha, et süüa osta?

Tunded, armastus, ühtekuuluvus - need pole väärtused. antud teema põhjal

Kui elada päevast päeva arvestades, et üks päev lähme lahku ja siis peab asju jagama on ka masendav. Tuleb mis tuleb so what.

Leian, et kui koos elavad erineva palgaga inimesed panustavad asjade ostu eraldi, siis ka lahku minnes ju jääb rohkem panustanud osapoolele rohkem. Ilmselge.
 
K (rahakotid eraldi) 08. veebruar 2007, kl 13.55
"Et siis siit kommentaaridest võib välja lugeda, et erineva palgaga inimesed ei saa kunagi hakata koos elama"

No meil on ka palgad erinevad mitme tuhande võrra, elame aastaid koos ja kumbki majandab oma palga piires. Pole probleemi. Eluasemelaenu mees võttis laenu üksi, maksab igakuist pangale ka üksi ja mina ei pretendeeri mehe korterile.Mina maksan 50% kommunaalkuludest, kuna tarbin ka vett, elektrit jms.Söögi ostame mõlemad oma raha eest, kord poes maksab üks, kord teine.
Reisimaminekute sihtkohad sõltuvad sellest, kas meil mõlemal on see summa enda eest välja käia või mitte.Me istume maha ja arutame läbi, kas mõlemad saame 6000 kr reisi alla panna või peame odavama koha valima.
 
rahul 08. veebruar 2007, kl 14.51
/Kui elada päevast päeva arvestades, et üks päev lähme lahku ja siis peab asju jagama on ka masendav/

Hoopis masendavam oleks see kui lahku minnes peaks kummutit pooleks saagima hakkama (kuna "mõlema raha kokku pannes" osteti).

Palju normaalsem on see, kui lahkumineku korral:
-üks võtab oma ostetud arvuti, pesumasina ja teleka kaenlasse, --teisele jäävad tema ostetud pehme mööbli komplekt jms.
Kumbki teab, mis asja ta ostis ja pole mingeid vaidlusi.Selge sott.

/Leian, et kui koos elavad erineva palgaga inimesed panustavad asjade ostu eraldi, siis ka lahku minnes ju jääb rohkem panustanud osapoolele rohkem/

Kuidas sa seda ebamäärast "rohkem" mõõdad? Suva numbri järgi, et 20 asja jätame rikkamale, 10 asja vaesemale poolele? Aga suur vahe on ju, kas me räägime 1000 kr maksnud mikrolaineahjust või 30 000 maksnud TV-st.
 
n, see teine 08. veebruar 2007, kl 15.00
/Kui elada päevast päeva arvestades, et üks päev lähme lahku ja siis peab asju jagama on ka masendav/
Minu arvates on ka palju masendavam mõte, et kui lahku peaks minema, siis läheb kulluks kiskumiseks, kuna pole arvepidamist mis kellel kuulub. Siis jääb ikka naine kaotajaks, sest püüa sa mehega kakelda. Siis põgened seljasolevate riietega kiunudes kuuse alla. Ei ole meeldiv mõte-
 
Mia-pooldan selget sotti rahas 08. veebruar 2007, kl 15.09
No just, meil samamoodi, et tema täpselt kes mida koju ostis.
Palju lihtsam kui täpselt on teada, kes millise mööblitüki või tehnikavidina omanik.Ei saa tekkida vaidluskohtagi, äramineja laob enda ostetud asjad kolimisauto peale ja ongi korras.
Aga sookaaslased, kes jauravad siin "meil kõik raha ühine "- see jutt kehtib niikaua kuniks on lahkumineku päev kätte jõudnud.Siis olete teie olete need, kes lahkute suhtest ainult komps hilpudega kaasa võtta:) Sest tegelikult mees ostis mööbli, teleka, külmkapi, pesunasina, auto jne. On ju nii?:)
 
öku 08. veebruar 2007, kl 15.11
Meil on rahakott täitsa ühine. Alguse sai see kohe, kui koos hakkasime elama ja mulle meeldib see väga. Mees ise algatas. Palk on mehel praegu suurem, kuid on olnud vastupidiseid aegu. Suuremad ostud arutame läbi, toit ja elamiskulud lähevad niikuinii maha. Kumbki ei larista üleliia, nii et teisel hari punaseks läheks. Meil on lapsed ka.
Muuseas alles hiljuti pakkusin ämmale ise raha. Tal oli vaja maa välja osta. Täitsa loll vist olen. Aga ta mu mehe ema.
Teemaaalgatajale
Ei oska ma sulle nõu anda. Aga vaata, et mees sind rahaga kunagi kontrollima ei hakka. Annan, ei anna....
 
Mex 08. veebruar 2007, kl 15.34
Meil on aga minu ja meie rahakott, sest mees teenib rohkem. Aga asju me küll ei jaga, kes mida ostab. Mõnele siin aga soovitaks arved alles hoida:))) Pärast kergem jagada!
Ja praegusel ajal läheb kõik nagunii pooleks. Saage oma meestega paremini läbi siis ei teki ka saagimise mõtteid!
Tean ühte klassiõde kellel mees korjas isegi aluskad ära...
Tõmmaku endale pähe! NÕME
 
marge 08. veebruar 2007, kl 16.05
Ja kuhu on kadunud siis see igivana traditsioon, et mees on perekonnapea ja peaks naise ja laste eest hoolitsema. Välismaal muideks on vägagi paljud naised laste kõrvalt kas poole kohaga tööl või kodused. Meil on asi kuidagi väga feministlikuks läinud...ja siis ollakse hädas, mis nüüd saab
 
elukogenud naine ja feminist 08. veebruar 2007, kl 16.55
-Saage oma meestega paremini läbi siis ei teki ka saagimise mõtteid!-

Ainult mingi ajudeta blondiin saab nii soovitada:)

1.Üksi hea läbisaamine ei kesta igavesti-ei sõprade, ei paarikeste ega kellegi vahel.Ikka võib juhtuda, et kasvatakse lahku, minnakse riidu või mida iganes.
2.Te võite hästi läbi saada aga ühel lööb äkki "piss pähe" ja kepib kellegi teisega.
3.Te võite hästi läbi saada aastaid aga mees hakkab näiteks jooma.
No ei ela ju joodikuga vabatahtlikult koos.Tahad lahku minna ja kui kõik kahepeale ostetud-no kuidas sa jagad siis? Või jätad lihtsalt oma asjad kõik teisele ja alustad 0-st? Aga oletame, et oled keskealine juba või veel vanem.Natuke loll oleks ju.
 
feminist 08. veebruar 2007, kl 17.00
See "mees on perekonna pea ja naine kodune"-see jutt ajab üht kaasaegset naist oksele.
Relvaähvardusel ka me ei taha meestest sõltuda, olla mingid mõttetud kodukanad, kel puudub igasugune karjäär, oma teenitud raha ja sotsiaalne positsioon.
Kui mees ütleks kasvõi naljatamisi, et tema on perekonna pea, siis saaks mu käest peksa, esimese ettejuhtuva asjaga lajataks piki pead.
 
hull 08. veebruar 2007, kl 17.11
oi oi, feminist, kas sa ei arva, et láksid oma viimase lausega natuke liiale?
miks ei vóiks mees siis perekonnapea olla? keegi peab ju olema. vói on teil peres kommunism - kóik vórdsed... aga ma ei usu seda , pigem on ikka nii, et sina oled túrannist diktaator ja mees alandlik teener.
 
feminist 08. veebruar 2007, kl 17.37
Keegi ei tohi paarisuhtes tunda end "teisest üle" olevat ega nimetada perekonna peaks.See eeldaks ju, et üks on juht ja teine temale allub.
Paarisuhtes/perekonnas peavad mees ja naine olema VÕRDSED.Võrdsete liit.Üks ei kamanda teist, kõike otsustatakse koos, mõlemad võrdselt panustavad ühistesse kuludesse nagu eluase või kommunaalmaksud.
 
hull 08. veebruar 2007, kl 17.48
kuule feminist (vói peaksin útlema Kommunist?), sinu arusaamade kohaselt ei saagi siis erinevate palganumbritega inimesed koos perekonnana eksisteerida - nad ju paratamatult ei panusta kulutustesse tapselt vórdselt. kujutan ette, et sinu Vórdsete Liit náeb válja nii, et isegi WC-paberi ostu korral jagatakse summa sendipealt pooleks, et aga oleks VÓRDSELT jagatud.. kas sa ei leia, et see sinu 'perekonnamudel' on natuke áármuslik?
 
kõbla 08. veebruar 2007, kl 21.25
mees ja naine võrdsed??? mis ajast???
see ongi feministide töö, et mehed tänapäeval äpud on ja naise sussi all.
kui tahad mehega võrdne olla siis õmble omale kaks kera ka taha
 
N50 08. veebruar 2007, kl 22.01
Ma ei saa üldse aru, ei teadnudki, et nii ka võib mõelda ja suhtuda!!! Nõus priksiga, aju ei võta, kuidas ühises peres midagi pole ühist? 30 aastat ei maksa kumbki kummalegi midagi, muudkui elame. On raha, läheme, napib, ei lähe. ÜHISELT, ÜHISE RAHA EEST.
 
Keitin 08. veebruar 2007, kl 22.25
Pigem jätan jah kõik mehele või mees mulle, kui et loen mitu singi viilu ostsin mina täna ja mitu mees eile. ja et kas mees ikka kasutab tääpselt sama mitu wc paberilehte kui mina ja kurat kui keegi peaks dušši all olema kauem kui 3 min.

Ei ole me mehega kumbki saagijad, ja ei tõmble päevast päeva elada lahkumineku nimel.
Mu mees ütles antud teema kohta kohe, et kuidas saab nii süüa osta. Äkki üks ei ostnud täna sama palju süüa kui teine eile.irw

Kui ma nüüd mõtlen teie moodi, et vot üks hetk lähen lahku.
Siis on nii:
Põhimõtteliselt oleme mehega nii erinevad inimesed, et ei olegi asju jagada, mis vahet, kes midagi ostnud on. Mina näiteks ei taha seda suurt telekat seinapealt ega tema muusika võimu ja suuri kõlareid. ma ei kasuta neid lihtsalt. Tema ei taha elu ees meie riidekappi või seda arvutilauda, mis minu maitse järgi ostetud. ammugi ei tee ta pliidi peal süüa.
Paljusid asju on ka topelt.

Palun õpetage siis feministid, mis oleks pidanud tegema ja kelle raha on. Mees viskas loosikasti loteriipileti minu andmetega. See silt võitis. Pileti eest sai ostetud auto ja nahkdiivan ja muud väiksemat nänni.
 
fem 09. veebruar 2007, kl 09.41
"Mees viskas loosikasti loteriipileti minu andmetega. See silt võitis."
KUMB OSTIS LOTERIIPILETI? KES OSTIS, SELLELE KUULUB KA VÕIT.

Tõstke käsi püsti-kellel on alles elu 1. püsisuhe käsil? Enamus meist ikka juba 2.-s, 3-ndas või enamas suhtes.See peaks nagu mõtlema panema, et suhted ei kesta igavesti, iial ei tea, millal lahkuminek tuleb.Järelikult pole mõtet asju kahasse osta.
 
veidrik 09. veebruar 2007, kl 11.04
Ma usun küll, et minu abielu kestab kuni "surm meid lahutab".
Ja ei kujuta ettegi, et peaks raha lugema, kes mida ostis. See pole perekond, see on ärisuhe. Mis pere see on, kus mees on rikas ja naine vaene või vastupidi. Milleks üldse elada koos inimesega, keda ei saa usaldada? Oodates, millal nüüd lahutus tuleb?
 
Mex 09. veebruar 2007, kl 11.54
Autor: elukogenud naine ja feminist
Aeg: 02-08-07 16:55

Sae aga elukogenud naine! See veel puudus, et hakkan mehe raha koguma...kes teab mis juhtuda võib...Blondiin!
Soovitan sul mehe suutäied ka kokku lugeda, äkki sööb liiga suure suuga. Jobu.
Loe parem Keitlini kom läbi aitab rahulikumalt elada!!!
 
katt 09. veebruar 2007, kl 12.12
Mul tekkis paar küsimust seoses naiste õigustega:
1)kas sellises pere/äriühingus on ka kõik kodutööd rangelt pooleks tehtud?
2)kas süüa teeb ka igaüks endale ise? Või ei söödagi kodus?
3)Kuidas majandate laste huviringe - pooleks?

Lihtsalt huvitab, kui selline äriperenaine juhtub lapse saama ja koju jääb, kas pärast maksab pooled lapsele tehtud kulud mehele tagasi või?
 
marge 09. veebruar 2007, kl 12.24
katt, olen sinuga täiesti nõus. Kui me kooselus lähtuskime võrdsusest, siis tuleks aga iga ühel eraldi süüa teha, oma sokke pesta ja koristada, rääkimata laste eest hoolitsemisele. Ühesõnaga naine peaks siis üks moment teatama et mina olen nüüd pool tundi süüa teinud või pesu triikinud, nüüd sinu kord jne. Kuhu see viiks, arvan et mehed jookseksid kiiruga niisugusest suhtest minema. Samas mehelikule mehele meeldib naise eest hoolitseda- kasvõi rahaliselt, et talle midagi pakkuda, olen ise seda korduvalt kuulnud. Feministihakatised hakkavad neile tavaliselt üldse vastu...
 
fem 09. veebruar 2007, kl 12.27
-Milleks üldse elada koos inimesega, keda ei saa usaldada? Oodates, millal nüüd lahutus tuleb?-

Kas lahutus peab tulema alati teise poole algatusena?
Võibolla te naisena üks hetk tahate ise ära minna, kuna mees pettis või hakkas jooma või muutus vägivaldseks? Me ei tea ju selliseid asju ette.
Tänapäeval, kus mees ja naine mõlemad käivad tööl, teevad ka kodutöid mõlemad.Kas teil siis pole nii?(Ei sure naine ära naela seina lüües ega sure mees oma riideid triikides või perele süüa tehes).
Kas teie mehed ei teegi kodus süüa? Normaalne kui söögi valmistab see, kel parajasti kõht rohkem tühi on või kes juhtus varem koju jõudma.Ehk enam-vähem fifty-fifty.
Laste huviringide, lasteriiete ja muude lastekulude majandamine peab tulema nii ema kui isa rahakotist.Sellega pidite ju last tehes arvestama, või kuidas?

-Lihtsalt huvitab, kui selline äriperenaine juhtub lapse saama-

Laps "ei juhtu", seda planeeritakse mõlema osapoole ühise otsusena:)
Selge on see, et mõistusega naine ei jää kunagi lootma mehe rahale.Mees võib ära ka surra või jalga lasta kui teie imik alles 3-kuune.Mis siis peale hakkad kui enda isiklikku raha või säästusid ei ole? Sellistele asjadele tuleb mõelda ENNE lapsetegemist.
 
tere loogika 09. veebruar 2007, kl 12.29
"Ühesõnaga naine peaks siis üks moment teatama et mina olen nüüd pool tundi süüa teinud või pesu triikinud, nüüd sinu kord jne."


Selle peale nagu ei tule siinsed tibid, et normaalne oleks:
samal ajal kui teie triigite pesu, teeb mees köögis perele süüa.
Teinekord kui teie teete söögi, siis mees koristas tol päeval elamist või pani pesu masinasse.Midagi sedalaadi.
See on jagamine ja see on paarisuhe 21. sajandil!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!